برونسپاری
آموزش آنلاین
کسب درآمد
×

رندر سه بعدی

برونسپاری کارها با هزینه توافقی به هزاران متخصص
پرداخت به مجری پس از رضایت از کیفیت با تضمین پرداخت امنتضمین پرداخت امن
همین الان پروژت رو ثبت کن
رندر سه بعدی
حتما تا به حال اسم رندر به گوشتان خورده است. به خصوص اگر با نرم افزار های سه بعدی آشنا باشید. این نرم افزارها در کارهایی مثل معماری، طراحی دکوراسیون داخلی، انیمیشن سازی و بازی سازی کاربرد دارند . اصطلاح رندر به فرآیند ایجاد تصویر با استفاده از نرم افزار، گفته می‌شود.

یک نمای کلی از روند رندر سه بعدی به شرح زیر است:

 • طراحی سه بعدی مدل
 • مشخص کردن مصالح و متریال هر شیء (شیشه، بتن، آجر و غیره)
 • تنظیم روشنایی
 • رندر از فایل نهایی
بیشتر بدانید
مراحل ثبت سفارش
رندر سه بعدی
ثبت پروژه
۱. ثبت پروژه
ثبت درخواست خود در قالب پروژه با بودجه و زمان دلخواه
انتخاب متخصص
۲. انتخاب متخصص
انتخاب متخصص (فریلنسر) از بین پیشنهادهای دریافتی
انجام پروژه
۳. انجام پروژه
ارتباط با متخصص و نظارت بر روند کار در طول انجام پروژه
پرداخت امن
۴. پرداخت امن
آزاد کردن مبلغ برای متخصص پس از تحویل کار و تایید شما
blue line
نمونه کارهای رندر را مشاهده و متخصص موردنظرتان را استخدام کنید.
gold line
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش

رندر سه بعدی

رندر سه بعدی چیست و در چه مواردی کاربرد دارد ؟

رندر سه بعدی ( چه در حوزه ی فنی و چه هنری ) با استفاده از نرم افزار سه بعدی به ایجاد تصاویر کمک می کند تا مفاهیم و طرح ها را بهتر توضیح دهیم.
پس از ایجاد مدل سه بعدی، چراغ، بافت و دوربین اضافه می شوند. در مرحله آخر (رندر)، نرم افزار سه بعدی، تمام اطلاعات ورودی را بررسی می کند تا تصویری دو بعدی ایجاد کند. رندر ها می توانند تصویر یک فرد یا حیوان ( کارکتر) باشند که در یک انیمیشن قرار گرفته است یا برای یک بازی ویدیویی استفاده می‌شوند. یا می‌توانند رندر از نمای یک ساختمان یا دکوراسیون داخلی آن باشند یا حتی یک محصول که قرار است به زودی ساخته و وارد بازار شود.

رندر ها را به طور کلی می‌توانیم به چند دسته تقسیم کنیم :

 • رندر معماری
 • رندر داخلی
 • نقشه کشی
 • ارائه محصول
 • واقعیت مجازی

روند رندر سه بعدی را بهتر بشناسیم :

مراحل زیر روند رندر را توصیف می کند. اگرچه روند کار به چند مرحله تقسیم می شود، اما همیشه از این ترتیب پیروی نمی شود. به عنوان مثال، درک نیاز کارفرما و پیاده سازی آن در پروژه، یک کار مستمر در طول پروژه است.

گام اول ؛ درک نیاز کارفرما

برای ساخ یک مدل، باید نیاز کارفرما را به درستی درک کنیم. با استفاده از نقشه ها، طرح ها و تصاویر مرجع ارائه شده توسط کارفرما، تجسم پروژه در ذهن خود را شروع می کنیم.

گام دوم ؛ مدل سازی سه بعدی

از نرم افزارهای تخصصی مدل سازی سه بعدی، برای ایجاد مدلی که در ذهنمان است استفاده می کنیم. این کار مشابه ساخت یک مدل فیزیکی است، با این تفاوت که این مدل فقط به صورت دیجیتالی وجود دارد.

گام سوم ؛ متریال و تکستچر

پس از مدل سازی نیاز داریم تا آن ها را تا حد امکان به واقعیت نزدیک تر کنیم. این مرحله مشابه نقاشی یک مدل فیزیکی است. متریال هر جسم، رنگ و نوع بافت و تکستچر آن را مشخص میکنیم. علاوه بر آن تنظیماتی مانند مات یا براق را اعمال میکنیم. همچنین می توانیم بسته به نرم افزار مورد استفاده، ناهمواری سطوح و بسیاری از پارامترهای دیگر را اصلاح کنیم.

گام چهارم ؛ روشنایی

پس از اعمال متریال و تکستچر وقت آن است که نور و روشنایی را تنظیم کنیم. این فرایند مشابه کاری است که یک عکاس یا فیلمبردار روشنایی را تنظیم می کند. این اقدام باعث میشود که یک قدم دیگر به واقعیت نزدیک تر شویم.

گام پنجم ؛ خروجی دو بعدی

رندر هنگامی است که سیستم از صحنه ایجاد شده در مراحل بالا تصویر یا فیلم دو بعدی تولید می کند. مثل عکس یا فیلم گرفتن در دنیای واقعی عمل می‌کند. انتخاب درست زاویه ی رندر در این مرحله بسیار مهم است.
خروجی دو بعدی یا رندر می تواند از کسری از ثانیه تا چند روز طول بکشد. زمان رندر بستگی به پیچیدگی صحنه و کیفیت و نوع دستگاه دارد. این فرایند بیشتر توسط کامپیوتر هایی با گرافیک بالا انجام می شود. زیرا تایم رندر و کیفیت گرافیکی آن بالاتر است. اما به این معنا نیست که نمیتوان با لپ تاپ ها رندر های خوب و با کیفیتی گرفت.

گام ششم، کرکسیون با کارفرما

در این مرحله، رندر ها معمولاً با وضوح پایین برای سرعت بخشیدن به روند تجدید نظر، به کارفرما ارائه می شود. تا زمان رسیدن به نتایج مطلوب، اصلاحاتی در صحنه، بافت و چراغ انجام می شود.

گام هفتم ؛ تحویل نهایی

تصویر، تصاویر یا فیلم نهایی دو بعدی توافق شده در اختیار کارفرما قرار می گیرد.
اکنون که روند رندر را بهتر درک کردید، به شما می گوییم رندر چرا می تواند مفید باشد:
تقریبا هر چیز سه بعدی را میتوانیم مدل سازی کنیم و سپس رندر بگیریم. رندر اقتصادی و راحت است. رندرهای سه بعدی به شما امکان می دهند، طراحی خود را مدت ها قبل از ساخت مشاهده کنید. بنابراین باعث اصلاح و طراحی بهتر می شوند.
از طریق انیمیشن، می توانید شبیه سازی های پیچیده را به نمایش بگذارید. چیز هایی که شاید حتی وجود نداشته باشند.
کارفرمایان همچنین می توانند پیشگامان بازار خود باشند. واقعیت مجازی چیزی است که بسیاری از توسعه دهندگان و بازاریابان در نمایشگاه ها و وب سایت های خود به نمایش گذاشته اند. این کار امکان تجربه پویاتر را برای کارفرمایان فراهم می کند.
همچنین چاپ سه بعدی، مدل های سه بعدی را عملی تر می کند. شما یک نمونه ی اولیه از چیزی که قرار است بسازید در دسترس خواهید داشت. چاپ سه بعدی به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا هم تصاویر سه بعدی و هم انیمیشن ها را همراه با یک مدل فیزیکی برای نمایشگاه خود داشته باشند.
در زیر لیستی از متداول ترین صنایع در حال استفاده از رندر سه بعدی هستند را میبینید :
 • رندر معماری
 • سی جی آی (CGI) در فیلم ها
 • تصویربرداری پزشکی
 • آموزش ایمنی
 • شبیه سازی محیط
 • نمونه سازی محصول
 • مهندسی
 • واقعیت مجازی
 • بازی های ویدیویی
نرم افزار های رندر سه بعدی، مدل های سه بعدی ایجاد شده توسط کاربر را می گیرد و آنها را در محیط ها یا تصاویر سه بعدی کاملاً تحقق یافته قرار می دهد. با برنامه های رندر سه بعدی، طراحان گرافیک و توسعه دهندگان رسانه می توانن اشیا و شخصیت های متفاوتی را که از برنامه های مدل سازی سه بعدی وارد شده اند را در یک فضای گرافیکی وارد کنند. این تصاویر ارائه شده سه بعدی اغلب مقیاس پذیر، قابل تغییر و تعاملی هستند. نرم افزار رندر سه بعدی ممکن است شامل برخی از ابزارهای انیمیشن باشد یا با نرم افزار ساخت انیمیشن ادغام شود و صحنه ها را به وجود آوردند.
در ادامه چند نرم افزار برای رندر سه بعدی را به شما معرفی خواهیم کرد :

UNITY

یونیتی یک پلتفرم توسعه بازی است که برای ساخت بازی سه بعدی، مدل ها و طرح ها ساخته شده است. هم برای ساخت بازی ها و هم سایر مشاغل تجاری می توان از این پلتفرم محبوب استفاده کرد.

3ds Max Design

نرم افزار تری دی اس مکس یک راه حل جامع طراحی، مدلسازی، انیمیشن و رندر سه بعدی برای معماران، طراحان، مهندسان عمران و متخصصان تجسم است.

MAYA

با نرم افزار انیمیشن، مدل سازی، شبیه سازی و رندر مایا، می توانید تصورات خود را زنده کنید. مایا به هنرمندان کمک می کند تا داستان خود را با یک مجموعه ابزار سریع و خلاقانه بیان کنند. از این نرم افزار بیشتر برای طراحی کارکتر و انیمیشن سازی استفاده می شود. این نرم افزار در مراحلی از ساخت انیمیشن ۲/۵ بعدی نیز به کار می‌رود.

Blender

بلندر یک مجموعه ی منبع باز سه بعدی است که از پروژه شبیه سازی، مدل سازی، انیمیشن، رندر، ترکیب بندی و ردیابی حرکات، ویرایش ویدئو و ایجاد بازی پشتیبانی می کند.

Cinema 4D Studio

سینما فوردی بهترین نرم فزاری است که MAXON برای هنرمندان حرفه ای 3D ارائه می دهد. اگر می خواهید گرافیک پیشرفته سه بعدی داشته باشید اما می‌خواهید از سرعت و راحتی نرم افزار لذت ببرید، این گزینه برای شماست.

لومیون

یک نرم افزار رندر معماری است. یک تصویر، یک فیلم یا یک پانوراما 360 درجه که می توانید با عینک VR مشاهده کنید. رندر فوق العاده سریع و امکان ادیت سریع جزئیات از ویژگی های این نرم افزار است. مدل های که در Revit، SketchUp،3Ds Max، Rhino و سایر نرم افزار های سه بعدی ساخته شدند، امکان رندر توسط لومیون را دارند. لومیون شامل یک مدل ها و متریال های آماده ی زیبا نیز هست. مدل خود را با آسمان، چمن، شیشه، مواد، مردم، نور، مبلمان، اتومبیل و غیره آراسته کنید. حتی در پروژه سفارش طراحی مبلمان می توان از این برنامه طراحی سه بعدی استفاده کرد.

Enscape plug

یک پلاگین رندر در واقعیت مجازی برای Revit، SketchUp، Rhino، Archicad و Vectorworks است. که به طور مستقیم به نرم افزار مدل سازی شما متصل می شود، به شما یک تجسم و گردش کار یکپارچه می دهد.

ZBrush

زی براش یک برنامه مجسمه سازی و نقاشی دیجیتال است که با ویژگی های قدرتمند و گردش کار بصری انقلابی در صنعت 3D ایجاد کرده است. زی براش با یک رابط زیبا ساخته شده است و پیشرفته ترین ابزارهای جهان را برای هنرمندان دیجیتال امروز ارائه می دهد.

Thea Render

این نرم افزار یک ارائه دهنده روشنایی جهانی با کیفیت بالا است. این نرم افزار قدرتمند با برنامه مستقل (Studio) خود با ابزارهای مختلف، ویرایشگر متریال و عملیات مرحله سازی پیشرفته همراه با یکپارچه سازی (پلاگین ها) در موارد مختلف مدل سازی، بین بسیاری از کاربران محبوبیت دارد

Maxwell Render

مکسول در حال ارائه فناوری است که قادر به شبیه سازی نور (به صورت کاملا واقعی) است که می‌تواند مورد توجه بسیاری از افراد قرار بگیرد.

Corona Renderer

کرونا رندرر نیز یکی از نرم افزارهای رندر سه بدی است که قادر به تولید تصاویری واقع گرایانه می باشد.

چگونه یک متخصص رندر را استخدام کنیم؟

استخدام متخصص رندر در کارلنسر، فرایند بسیار ساده و سریعی دارد. برای استخدام متخصص رندر می توانید درخواست خود را به راحتی با چند خط توضیح در قالب یک پروژه ثبت کنید. شما علاوه بر استخدام متخصص رندر دورکار در سایت کارلنسر می توانید با تمام وقت یا ویژه کردن پروژه اقدام به استخدام متخصص رندر حضوری یا تمام وقت برای خود نمایید. شما به راحتی می‌توانید با ده ها یا صدها فریلنسر حرفه ای با تخصص رندر سه بعدی در شهر خود یا سراسر ایران ارتباط باشید و از آن ها برای انجام پروژه خود دعوت کنید. شما می‌توانید متخصص رندر مورد نظر خود را در 3 مرحله استخدام کنید:
 • درخواست خود را در قالب پروژه، در فرم همین صفحه یا صفحه ثبت پروژه ، به همراه توضیحات کامل و شفاف، زمان و بودجه پیشنهادی ثبت کنید و مهارت‌ های مورد نیازتان را انتخاب کنید. در صورتی که مایل هستید پروژه تان سریع تر دیده و انجام شود و یا مایل به تبادل اطلاعات تماس با فریلنسر هستید، پروژه را ارتقا دهید.
 • پس از ثبت و تایید پروژه، منتظر پیشنهادهای متخصصان رندر باشید. همچنین شما می توانید بعد از بررسی پیشنهادها روی هر پروژه، تا 20 فریلنسر را به پروژه خود دعوت کنید تا پیشنهادات قیمتی و زمانی خود را برای انجام پروژه شما ارسال کنند. پس از بررسی متن پیشنهادی فریلنسرها، صفحه پروفایل، نمونه کارها، امتیاز، نظرات کارفرمایان قبلی و سایر موارد را به دقت بررسی کنید تا بهترین فرد را انتخاب کنید.
 • بهترین متخصص رندر را استخدام و پرداختی هزینه پروژه خود را از فقط طریق سیستم پرداخت امن کارلنسر انجام دهید. حتما توجه داشته باشید که به هیچ وجه پرداخت را در خارج از سایت کارلنسر انجام ندهید. با استفاده روش پرداخت امن کارلنسر، خیالتان از انجام پروژه راحت است و در صورت بروز مشکل و اختلاف با متخصص رندر هم از خدمات پشتیبانی تیم داوری کارلنسر، بهره مند خواهید شد.
فراموش نکنید که شما می‌توانید قبل از استخدام متخصص رندر، با فریلنسرهای مختلف در مورد هزینه، زمان و نحوه انجام کار چت و گفتگو کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس حتما سوالات یا ابهامات خود را از آن‌ها بپرسید.

هزینه استخدام متخصص رندر چقدر است؟

هزینه انجام پروژه های رندر سه بعدی با توجه به حجم و پیچیدگی کار و همچنین تخصص و تجربه کاری متخصص رندر متفاوت است. استخدام فریلنسر دورکار در سایت کارلنسر، یک راه مطمئن برای کاهش هزینه هاست. به دلیل حذف یا کاهش بسیاری از هزینه های اداری، رفت و آمد و…، هزینه استخدام متخصص رندر، بسیار کمتر از هزینه استخدام نیروی حضوری و حتی قرارداد با شرکت های مختلف است. این هزینه برای استخدام متخصصان رندر و دورکارانی که در شهرستان‌های کوچک و روستاها زندگی می‌کنند، به دلیل کمتر بودن هزینه زندگی آن ها نسبت به شهرهای بزرگ، کمتر هم می‌شود. اگر از هزینه انجام پروژه رندر سه بعدیتان اطلاعی ندارید، می‌توانید پیشنهادهای قیمتی فریلنسرهایی که روی پروژه شما پیشنهاد زده اند را بررسی کنید تا از هزینه تخمینی آن مطلع شوید. در نهایت فراموش نکنید که هزینه نهایی پروژه، کاملا توافقی بین شما و متخصص رندر تعیین می‌شود و تحمیلی از جانب طرفین نیست. پیشنهاد می‌کنیم قبل از استخدام فریلنسر (متخصص)، در مورد هزینه انجام کار تحقیق کنید و در صورت نیاز با فریلنسر مد نظر گفتگو کنید تا سر قیمت نهایی رندر سه بعدی به توافق برسید.

نکات مهم برای استخدام متخصص رندر

 • هدف پروژه: مشخص کردن هدف از انجام پروژه رندر سه بعدی
 • رزومه: در صورتی که نیاز به استخدام متخصص رندر دارید، چک کردن نمونه‌ کارهای موفق قبلی متخصص را پیشنهاد می‌کنیم.
 • بازخورد: چک کردن بازخورد کارفرمایان قبلی، یکی از بهترین راه های استخدام متخصص در سایت کارلنسر است.

مزایای استخدام متخصصان رندر در کارلنسر

پلتفرم کارلنسر همواره در تلاش است تا با بهبود مداوم طراحی کاربری و تجربه کاربری خود و همچنین پشتیبانی مناسب، بهترین تجربه را برای کارفرمایان و متخصصان رندر رقم بزند تا بتوانند به صورت طولانی مدت و با اعتماد متقابل باهم کار کنند. از مزایای استخدام متخصص رندر در کارلنسر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • صرفه جویی در هزینه
 • بازگشت 2% از مبلغ انجام پروژه پس از پایان کار به کیف پولتان جهت استفاده از پروژه های آتی با هزینه کمتر
 • سیستم پرداخت امن: پرداخت نهایی و آزادسازی هزینه پروژه برای متخصص رندر، پس از تحویل خروجی کار و تایید کیفیت آن توسط شما ( مبلغ پروژه تا انتهای پروژه یا هر مرحله نزد کارلنسر می ماند و در صورت عدم رضایت کارفرما به فریلنسر پرداخت نمی گردد )
 • پشتیبانی از طریق تلفن، چت سایت، ارسال تیکت، ایمیل، تلگرام و…
 • دسترسی آسان و سریع به ده ها تا صدها فریلنسر با تخصص رندر سه بعدی
 • پشتیبانی توسط تیم داوری در صورت بروز تخلف و یا مشکل و اختلاف بین شما و متخصص رندر
ادعا نمیکنیم که بهترینیم، اما مفتخریم که بهترین کاربران را داریم.
blue line
پروژه‌تون رو از همینجا ثبت کنید!
gold line
خلاصه ای از عملکرد کارلنسر
متخصص فریلنسر
۵۸۰,۰۰۰+
متخصص فریلنسر
پروژه موفق
۱۳۰,۰۰۰+
پروژه‌ انجام شده
پروژه انجام شده
۶۴,۸۶۰+
مشتری راضی
دسته بندی
۴۵۰+
دسته بندی
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
با کارلنسر می تونی فریلنسرها رو خیلی آسون پیدا کنی و انتخاب و مصاحبه شون کنی، به همین راحتی کار را به کاردان بسپار
قیمت گذاری توافقی
امکان بررسی قیمت و قیمت گذاری توافقی بر اساس بودجه کارفرما قبل از شروع کار
متخصصین ماهر
دسترسی به صدها متخصصین ماهر در زمینه های مختلف بر حسب نیاز شما
تضمین رضایت و گارانتی پردخت هزینه
تضمین رضایت طرفین و گارانتی پرداخت هزینه با سیستم پرداخت امن کارلنسر
حل تخصصی اختلافات
حل مشکلات در روند پروژه با کمک تیم تخصصی داوری کارلنسر
دسترسی کامل به عملکرد و سوابق متخصص ها
امکان بررسی کامل پروفایل، نمونه کارها، خدمات و رزومه متخصصسین قبل از رزرو
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید رندر سه بعدی
کارلنسر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
شماره تماس ۲۸۴۲۶۴۴۳ ۰۲۱
آدرس ایمیل info@karlancer.com
پشتیبانی