برونسپاری
آموزش آنلاین
کسب درآمد
×
خانه مهارت‌ها طراحی کاراکتر

طراحی کاراکتر

برونسپاری کارها با هزینه توافقی به هزاران متخصص
پرداخت به مجری پس از رضایت از کیفیت با تضمین پرداخت امنتضمین پرداخت امن
همین الان پروژت رو ثبت کن
طراحی کاراکتر
طراحی کاراکتر یک مهارت بسیار حیاتی و مهم در ساخت انیمیشن و تصویرسازی برای کتاب و رسانه های تصویری مختلف می باشد. همچنین خلق کاراکتر و طراحی کارتونی شخصیت اهمیت زیادی در طراحی موشن گرافیک، ساخت گیم و طراحی بازی دارد. یک طراح کاراکتر حرفه ای کل مفهوم، سبک و کارهای هنری یک شخصیت کارتونی یا عادی را از ابتدا خلق می کند. این پروسه اغلب شامل نگاهی عمیق به شخصیت کاراکتر است تا یک ایده بصری از ویژگی های جسمی شخصیت ایجاد کند. خلق یک شخصیت کامل از ابتدا (انسانی یا غیر آن) انرژی خلاقانه زیادی را طلب می کند. به همین دلیل روند طراحی کاراکتر و شخصیت بسیار پیچیده است و اغلب یکی از بیشترین جستجوها برای مشاغل هنرمندان سرگرمی است. یک طراح کاراکتر فریلنسر یا دورکار آزادی عمل و خلاقبت بسیار زیادی در نحوه ارایه کار دارد. هر هنرمند طراحی گرافیک از جمله طراحان کاراکتر فرایند خلاقیت خاص خود را دارند. بنابراین "راهی یکسان" برای خلق شخصیت و کاراکتر کارتونی وجود ندارد. اما به طور معمول روند طراحی شخصیت با خلاصه ای از شخصیت شروع می شود. این شخصیت می تواند یک لاک پشت جهش یافته با توانایی هایی مانند نینجا باشد، یا فقط کسی باشد که یک سبک زندگی ساده را تجربه می کند. اگر شما یک طراح کاراکتر انیمیشنی یا کارتونی هستید و مهارت انجام این پروژه ها را دارید می توانید به سایت کارلنسر بپیوندید. همچنین برای استخدام بهترین فریلنسرهای طراحی کاراکتر و شخصیت، استعلام قیمت طراحی کاراکتر و سفارش پروژه طراحی کاراکتر می توانید از طریق فرم ثبت پروژه در همین صفحه اقدام کنید.
بیشتر بدانید
مراحل ثبت سفارش
طراحی کاراکتر
ثبت پروژه
۱. ثبت پروژه
ثبت درخواست خود در قالب پروژه با بودجه و زمان دلخواه
انتخاب متخصص
۲. انتخاب متخصص
انتخاب متخصص (فریلنسر) از بین پیشنهادهای دریافتی
انجام پروژه
۳. انجام پروژه
ارتباط با متخصص و نظارت بر روند کار در طول انجام پروژه
پرداخت امن
۴. پرداخت امن
آزاد کردن مبلغ برای متخصص پس از تحویل کار و تایید شما
blue line
نمونه کارهای طراحی کاراکتر را مشاهده و متخصص موردنظرتان را استخدام کنید.
gold line
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش

طراحی کاراکتر

طراحی کاراکتر چیست و کاراکترهای کارتونی چه کربردهایی دارند. کاراکتر تجاری چه مزیت هایی دارد؟ چگونه یک کاراکتر تجاری ایجاد کنیم؟ برای طراحی کاراکتر از چه نرم افزارهایی استفاده می شود؟ و چگونه یک طراح کاراکتر فریلنسر انتخاب کنیم؟ در این نوشته به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

کاراکتر برند چیست؟

یک کاراکتر برند ، نمایانگر برند نیز شناخته می شود و به عنوان سفیر برند شما فعالیت می کند. این کارکتر می تواند به عنوان بخشی از آرم برند یا به طور جداگانه در مواد بازاریابی دیجیتال و چاپی مختلف مورد استفاده قرار گیرد. یک کارکتر برند تجاری می تواند به شما کمک کند تا در مورد تجارت خود تبلیغ کنید. اما یک کاراکتر اشتباه می تواند مشتریان شما را گیج کند و یا حتی به برند شما آسیب برساند. به طور مثال در برند های ایرانی میتوانید چیتوز ؛ و در برند های خارجی M&M را در نظر بگیرید .
شما با دیدن یوزپلنگ کارتونی چیتوز یا اسماتیزهای انسان نمای ام اند ام، محصولات آن ها را به خاطر می آورید. کاراکتر آن ها را در تبلیغات تلویزیونی، بیلبورد ها و روی اکثر محصولات آنها می بینید.
بنابراین انتخاب کاراکتر مناسب برای کسب و کار شما بسیار مهم است و روند طراحی آخرین چیزی است که باید در مورد آن فکر کنید. قبل از گرفتن قلم برای ترسیم کاراکتر خود، کارهای زیادی باید انجام شود. این می تواند یک روند طولانی باشد. تصمیمات زیادی باید گرفته شود.
ایجاد کاراکتر برای یک برند به تهیه استراتژی های بازاریابی محتوایی و بازاریابی کاملاً برنامه ریزی شده احتیاج دارد. بیایید ببینیم مراحل اساسی ایجاد یک کاراکتر موفق برای نام تجاری شما چیست؟

می توانیم کاراکتر ها را به سه دسته تقسیم کنیم :

 • کاراکتر انسان
 • حیوانات
 • شخصیت های شیء

کاراکتر انسان

کاراکتر انسانی می تواند یک شخص واقعی را نشان دهد، مانند سرهنگ سندرز، بنیانگذار KFC . کاراکتر می تواند یک شخصیت خیالی، یک ابرقهرمان باشد، مانند Mr. Clean. 

کاراکتر حیوانات

حیوانات به عنوان کاراکتر بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از مارک ها به دلیل ارتباط مستقیم حیوان و محصول (مانند گاو و شیر) از یک حیوان خاص استفاده می کنند. یک مثال خوب گاو خندان، کاراکتر محصولات پنیر Fromageries Bel است. در حالی که دیگر حیوانات را به دلیل خصوصیات اخلاقی آن ها انتخاب می کنند (به عنوان مثال گربه برازنده است ، سگ بازیگوش و وفادار است). یکی از خصوصیات خرگوش ها سریع دویدن آنها است. و برای برندی که سرعت در آن ملاک است.

شخصیت های شی

شخصیت های شی را می توان به دو گروه تقسیم کرد. در گروه اول، از این شی برای ساخت بدنه کارکتر استفاده می شود. همانطور که مرد میشلن از لاستیک ساخته شده است. در گروه دوم، محصول را به عنوان یک آدم زنده در نظر میگیریم و مثل اسماتیز M&M 

چگونه نوع طراحی  کاراکتر را به درستی انتخاب کنیم؟

 انتخاب های زیادی وجود دارد که باید هنگام انتخاب کاراکتر خود به آنها توجه کنید. آیا شما صاحب یک شرکت هستید یا یک برند شخصی؟ در کدام صنعت مشغول هستید؟ چه نوع خدمات یا محصولی را ارائه می دهید؟  با جستجو در گوگل، کاراکترهای مناسب با برند یا صنعت خود را پیدا کنید. اما این کار به این معنی نیست که باید کورکورانه از آنها پیروی کنید. شخصیت های معروف زیادی وجود دارند که هیچ یک از این قوانین را رعایت نمی کنند. از نمونه‌های معروف می‌توان به الکساندر اورلوف و گیکو گکو اشاره کرد. یکی از کاربردهای دیگر طراحی کاراکتر برای چاپ روی قاب گوشی است که با استخدام طراح قاب گوشی در کارلنسر می توانید این کار را با قیمت مناسب برون سپاری کنید.

انتخاب نرم افزار سه بعدی مناسب

نرم افزار مدلسازی سه بعدی، توسط طراحان کارکتر برای انیمیشن، تصویرگری، سینما و بازی های ویدیویی استفاده می شود. این نوع نرم افزار برای ایجاد کاراکتر های پیچیده، یا به عنوان مثال طرح های موجود برای فیلم های علمی تخیلی ضروری است. بدیهی است که برای ایجاد طرح‌های دقیق و واقع گرایانه، به یک نرم افزار کارآمد نیاز است.
در این مقاله خواهیم دید که طراحی کاراکترهای سه بعدی چیست و بهترین نرم افزار برای ایجاد کاراکترهای سه بعدی چیست. شما نرم افزاری را پیدا خواهید کرد که کاملاً متناسب با نیازهای شماست و به شما در پروژه های طراحی کمک می کند.
نرم افزار سه بعدی اکنون یک ابزار ضروری برای ایجاد طراحی کاراکتر است. به لطف این برنامه های کارآمد، برای هنرمندان مفهومی یا طراحان حرفه ای، امکانات بی پایان است. برای ایجاد یک شکل عالی، شما باید نرم افزار خوبی را انتخاب کنید تا یک نتیجه بهینه داشته باشید. نرم افزار مدل سازی سه بعدی اجازه می دهد تا روی بسیاری از جنبه های مختلف مانند اندام، گرافیک یا تکستچر (بافت) کار کنید. برخی از آنها برای ارائه بهتر هستند، برخی دیگر بیشتر برای اهداف سینمایی استفاده می شوند.
هنرمندان سه بعدی دانش زیادی در مورد ایجاد شخصیت سه بعدی دارند، به عنوان مثال، جنبه تصویری چهره های سه بعدی باید با شخصیت شخصیت و روانشناسی مطابقت داشته باشد. آنها باید یک پیشینه کامل را در نظر بگیرند و همچنین باید با هویت بصری پروژه مطابقت داشته باشد.  

بهترین نرم افزار تخصصی سه بعدی برای طراحی کاراکترهای سه بعدی چیست؟

 برخی از ابزارهای نرم افزاری مخصوصاً برای طراحی کاراکتر ساخته شده اند. ما مجموعه ای از بهترین نرم افزارها را برای آماتورها و کاربران باتجربه انتخاب کردیم.

MakeHuman

میک هیومن یک نرم افزار رایگان و منبع باز، برای مدل سازی سه بعدی است. می توان از آن برای ایجاد یک شخصیت سه بعدی برای هر برنامه ای، از تصویرگری تا سینما استفاده کرد. این نرم افزار منبع باز برای مبتدیان مناسب است، دارای رابط بصری است و استفاده از همه پارامترهای مختلف آسان است. به عنوان مثال بسیاری از ویژگی های صورت وجود دارد.این نرم افزار طراحی با ارائه 1170 شکل برای مدل سازی پارامتری موثر، امکان کار بر روی تناسب بدن، صورت، چشم و غیره را فراهم می کند. با این حال، با این نرم افزار منبع باز قادر به ارائه واقع بینانه نخواهید بود.

iClone

یک نرم افزار سه بعدی است که مخصوص کارهای انیمیشن ساخته شده و توسط Reallusion ساخته شده است. توسط انیماتورها، فیلمسازان، برای انیمیشن، سینما و حتی بازی های ویدیویی استفاده می شود. آی-کلون این یک نرم افزار طراحی برای افراد حرفه ای است . به شما امکان می دهد تا شکل بدن را به صورت آزاد انجام دهید و روی انیمیشن صورت و حرکت بدن کار کنید.این نرم افزار طیف گسترده ای از ابزار را در خود جای داده است .

Mixamo

میکسامو یک نرم افزار بسیار ساده است. اگر طراحی کارکترهای سه بعدی را تازه شروع کرده اید ؛ این برنامه برای شما مناسب است . این برنامه به تجربه قبلی در انیمیشن سه بعدی نیاز ندارد و می توانید در کمترین زمان چهره های متحرک ایجاد کنید. این یک ابزار حرفه ای نیست؛ یعنی شما قادر نخواهید بود با این برنامه کاراکترهای سه بعدی بسیار دقیق و رندرهای خوبی بسازید. اما اگر نمی خواهید از یک نرم افزار پیچیده استفاده کنید، بسیار مفید است.

Autodesk Character Generator

اتودسک یک نرم افزار مبتنی بر وب برای طراحی شخصیت ایجاد کرد. این یک برنامه تحت وب است که به شما امکان می دهد مدل های تقلبی مخصوصاً برای بازی های انیمیشن و ویدئویی دریافت کنید. شخصیت های سه بعدی را می توان با Character Generator کاملاً ایجاد و بارگیری کرد. استفاده از آن آسان است. برای استفاده بیشتر از این نرم افزار نیازی نیست یک کاربر باتجربه باشید ، اما همچنین می تواند برای اهداف حرفه ای مورد استفاده قرار گیرد زیرا کیفیت مدل های سه بعدی می تواند بسیار خوب باشد. شما قادر خواهید بود با استفاده از این نرم افزار به سرعت شکل سه بعدی ایجاد کنید.

MAYA

مایا یک نرم افزار مدل سازی سه بعدی است که توسط Autodesk ساخته شده است. این ابزاری کارآمد است که به هنرمندان در کارهای روزمره کمک می کند. این نرم افزار به طراحی کارکتر های سه بعدی اختصاص ندارد. اما برای انیمیشن برای فیلم ها و بازی های ویدیویی استفاده می شود. در واقع، ارائه و محیط هایی که می توانید با این نرم افزار ایجاد کنید بسیار چشمگیر است. مایا یک مجموعه ابزار عالی دارد که به شما امکان می دهد نقاشی ها و مدل های جذابی را ایجاد کنید. می توانید در آن روی حرکات لباس و لباس کار کنید.

ZBrush

نرم افزاری است که توسط Pixologic ساخته شده است. این یک برنامه شگفت انگیز و کارآمد برای کار بر روی مدل سازی، نقاشی و تکستچر است. خطاب به طراحان حرفه ای و کاربران باتجربه است. زیرا دارای بسیاری از ابزارهای نرم افزاری پیشرفته است . به شما امکان می دهد روی طراحی شخصیت ها و موارد دیگر کار کنید. شما قادر به ساخت تصاویر دیجیتالی و نقاشی دیجیتال خواهید بود.

بلندر

بلندر یک نرم افزار سه بعدی منبع آزاد و رایگان است. این برنامه برای ساخت بازی استفاده می شود. بنابراین می توانید کاملاً با آن شکل های سه بعدی ایجاد کنید. این نرم افزار سه بعدی قدرتمند است و به شما امکان می دهد طراحی های خوب کارکتر های سه بعدی را ایجاد کنید. می توانید از آن برای ساختن کارکتر های واقع گرایانه برای انیمیشن ها یا پروژه های بازی استفاده کنید. اگر برای شروع کار با این نرم افزار طراحی 3D به کمی کمک نیاز دارید، بسیاری از آموزش ها در وب سایت آنها موجود است. مطمئناً راهنماهای مبتدی خوبی خواهید یافت تا بتوانید بر روی خصوصیات خود کار کنید
نرم افزار تری دی مکس است که توسط Autodesk ساخته شده و عمدتا توسط متخصصان برای ایجاد محیط در بازی های ویدیویی مورد استفاده قرار می گیرد. این یک ابزار سه بعدی واقعاً قدرتمند برای تجسم و رندرهای طراحی گرافیکی است. این نرم افزار دارای ویژگی های پیشرفته ای است که به شما امکان می دهد شخصیت های خود را از ابتدا طراحی کنید.
 

چگونه یک طراح کاراکتر را استخدام کنیم؟

استخدام طراح کاراکتر در کارلنسر فرایند بسیار ساده و سریعی دارد. برای استخدام طراح کاراکتر می توانید درخواست خود را به راحتی با چند خط توضیح در قالب یک پروژه ثبت کنید. شما علاوه بر استخدام طراح کاراکتر دورکار در سایت کارلنسر می توانید با تمام وقت یا ویژه کردن پروژه اقدام به استخدام طراح کاراکتر حضوری یا تمام وقت برای خود نمایید. شما به راحتی می‌توانید با ده ها یا صدها فریلنسر حرفه ای با تخصص طراحی کاراکتر در شهر خود یا سراسر ایران ارتباط باشید و از آن ها برای انجام پروژه خود دعوت کنید.

شما می‌توانید طراح کاراکتر مورد نظر خود را در ۳ مرحله استخدام کنید:

 • درخواست خود را در قالب پروژه در فرم همین صفحه یا صفحه ثبت پروژه به همراه توضیحات کامل و شفاف، زمان و بودجه پیشنهادی ثبت کنید و مهارت‌ های مورد نیازتان را انتخاب کنید. در صورتی که مایل هستید پروژه تان سریع تر دیده و انجام شود و یا مایل به تبادل اطلاعات تماس با فریلنسر هستید، پروژه را ارتقا دهید.
 • پس از ثبت و تایید پروژه منتظر پیشنهادهای طراحان کاراکتر باشید. همچنین شما می توانید بعد از بررسی پیشنهادها روی هر پروژه، تا 20 فریلنسر را به پروژه خود دعوت کنید تا پیشنهادات قیمتی و زمانی خود را برای انجام پروژه شما ارسال کنند. پس از بررسی متن پیشنهادی فریلنسرها، صفحه پروفایل، نمونه کارها، امتیاز، نظرات کارفرمایان قبلی و سایر موارد را به دقت بررسی کنید تا بهترین فرد را انتخاب کنید.
 • بهترین طراح کاراکتر را استخدام و پرداختی هزینه پروژه خود را از فقط طریق سیستم پرداخت امن کارلنسر انجام دهید. حتما توجه داشته باشید که به هیچ وجه پرداخت را در خارج از سایت کارلنسر انجام ندهید. با استفاده روش پرداخت امن کارلنسر خیالتان از انجام پروژه راحت است و در صورت بروز مشکل و اختلاف با طراح کاراکتر هم از خدمات پشتیبانی تیم داوری کارلنسر بهره مند خواهید شد.
فراموش نکنید که شما می‌توانید قبل از استخدام طراح کاراکتر با فریلنسرهای مختلف در مورد هزینه، زمان و نحوه انجام کار چت و گفتگو کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس حتما سوالات یا ابهامات خود را از آن‌ها بپرسید.

هزینه استخدام طراح کاراکتر چقدر است؟

هزینه انجام پروژه های طراحی کاراکتر با توجه به حجم و پیچیدگی کار و همچنین تخصص و تجربه کاری طراح کاراکتر متفاوت است. استخدام فریلنسر دورکار در سایت کارلنسر یک راه مطمئن برای کاهش هزینه هاست. به دلیل حذف یا کاهش بسیاری از هزینه های اداری، رفت و آمد و… هزینه استخدام طراح کاراکتر بسیار کمتر از هزینه استخدام نیروی حضوری و حتی قرارداد با شرکت های مختلف است. این هزینه برای استخدام طراحان کاراکتر و دورکارانی که در شهرستان‌های کوچک و روستاها زندگی می‌کنند به دلیل کمتر بودن هزینه زندگی آن ها نسبت به شهرهای بزرگ کمتر هم می‌شود.
اگر از هزینه انجام پروژه طراحی کاراکتر تان اطلاعی ندارید، می‌توانید پیشنهادهای قیمتی فریلنسرهایی که روی پروژه شما پیشنهاد زده اند را بررسی کنید تا از هزینه تخمینی آن مطلع شوید. در نهایت فراموش نکنید که هزینه نهایی پروژه، کاملا توافقی بین شما و طراح کاراکتر تعیین می‌شود و تحمیلی از جانب طرفین نیست. پیشنهاد می‌کنیم قبل از استخدام فریلنسر (متخصص)، در مورد هزینه انجام کار تحقیق کنید و در صورت نیاز با فریلنسر مد نظر گفتگو کنید تا سر قیمت نهایی طراحی کاراکتر به توافق برسید.

نکات مهم برای استخدام طراح کاراکتر

هدف پروژه: مشخص کردن هدف از انجام پروژه طراحی کاراکتر
رزومه: در صورتی که نیاز به استخدام طراح کاراکتر دارید، چک کردن نمونه‌ کارهای موفق قبلی متخصص را پیشنهاد می‌کنیم.
بازخورد: چک کردن بازخورد کارفرمایان قبلی یکی از بهترین راه های استخدام متخصص در سایت کارلنسر است.

مزایای استخدام طراحان کاراکتر در کارلنسر

پلتفرم کارلنسر همواره در تلاش است تا با بهبود مداوم طراحی کاربری و تجربه کاربری خود و همچنین پشتیبانی مناسب، بهترین تجربه را برای کارفرمایان و طراحان کاراکتر رقم بزند تا بتوانند به صورت طولانی مدت و با اعتماد متقابل باهم کار کنند.
از مزایای استخدام طراح کاراکتر در کارلنسر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • صرفه جویی در هزینه
 • بازگشت ۲% از مبلغ انجام پروژه پس از پایان کار به کیف پولتان جهت استفاده از پروژه های آتی با هزینه کمتر
 • سیستم پرداخت امن: پرداخت نهایی و آزادسازی هزینه پروژه برای طراح کاراکتر پس از تحویل خروجی کار و تایید کیفیت آن توسط شما (مبلغ پروژه تا انتهای پروژه یا هر مرحله نزد کارلنسر می ماند و در صورت عدم رضایت کارفرما به فریلنسر پرداخت نمی گردد.)
 • پشتیبانی از طریق تلفن، چت سایت، ارسال تیکت، ایمیل، تلگرام و…
 • دسترسی آسان و سریع به ده‌ها تا صدها فریلنسر با تخصص طراحی کاراکتر
 • پشتیبانی توسط تیم داوری در صورت بروز تخلف و یا مشکل و اختلاف بین شما و طراح کاراکتر
ادعا نمیکنیم که بهترینیم اما مفتخریم که بهترین کاربران را داریم.
blue line
پروژه‌تون رو از همینجا ثبت کنید!
gold line
خلاصه ای از عملکرد کارلنسر
متخصص فریلنسر
۵۸۰,۰۰۰+
متخصص فریلنسر
پروژه موفق
۱۳۰,۰۰۰+
پروژه‌ انجام شده
پروژه انجام شده
۶۴,۸۶۰+
مشتری راضی
دسته بندی
۴۵۰+
دسته بندی
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
با کارلنسر می تونی فریلنسرها رو خیلی آسون پیدا کنی و انتخاب و مصاحبه شون کنی، به همین راحتی کار را به کاردان بسپار
قیمت گذاری توافقی
امکان بررسی قیمت و قیمت گذاری توافقی بر اساس بودجه کارفرما قبل از شروع کار
متخصصین ماهر
دسترسی به صدها متخصصین ماهر در زمینه های مختلف بر حسب نیاز شما
تضمین رضایت و گارانتی پردخت هزینه
تضمین رضایت طرفین و گارانتی پرداخت هزینه با سیستم پرداخت امن کارلنسر
حل تخصصی اختلافات
حل مشکلات در روند پروژه با کمک تیم تخصصی داوری کارلنسر
دسترسی کامل به عملکرد و سوابق متخصص ها
امکان بررسی کامل پروفایل، نمونه کارها، خدمات و رزومه متخصصسین قبل از رزرو
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید طراحی کاراکتر
کارلنسر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
شماره تماس ۲۸۴۲۶۴۴۳ ۰۲۱
آدرس ایمیل info@karlancer.com
پشتیبانی