برونسپاری
آموزش آنلاین
کسب درآمد
×

ساخت و طراحی ماکت

برونسپاری کارها با هزینه توافقی به هزاران متخصص
پرداخت به مجری پس از رضایت از کیفیت با تضمین پرداخت امنتضمین پرداخت امن
همین الان پروژت رو ثبت کن
ساخت و طراحی ماکت
طراحی و ساخت ماکت کاربرد فراوانی در پروژه های معماری، عمرانی و ساختمانی دارد. برای بسیاری از پروژه های معماری و عمرانی پیش از شروع کار اقدام به سفارش طراحی ماکت میشود. همچنین در بسیاری از اوقات پس از ساخت یک سازه مانند پالایشگاه و یا فرودگاه یک ماکت برای معرفی و ارائه ساخته می شود. اولین قدم در ساخت ماکت طراحی سه بعدی از روی عکس می باشد. پس از آن عملیات طراحی و ساخت ماکت توسط مقوا با استفاده پرینتر سه بعدی اجرا می شود. طراحی ماکت معماری تاثیر فراوانی در حرفه ای تر شدن ارایه و پرزنتیشن پروژه ها دارد. برای سفارش طراحی و ساخت ماکت یک پروژه رایگان در کارلنسر ثبت نمایید.
بیشتر بدانید
مراحل ثبت سفارش
ساخت و طراحی ماکت
ثبت پروژه
۱. ثبت پروژه
ثبت درخواست خود در قالب پروژه با بودجه و زمان دلخواه
انتخاب متخصص
۲. انتخاب متخصص
انتخاب متخصص (فریلنسر) از بین پیشنهادهای دریافتی
انجام پروژه
۳. انجام پروژه
ارتباط با متخصص و نظارت بر روند کار در طول انجام پروژه
پرداخت امن
۴. پرداخت امن
آزاد کردن مبلغ برای متخصص پس از تحویل کار و تایید شما
blue line
نمونه کارهای ماکت را مشاهده و متخصص موردنظرتان را استخدام کنید.
gold line
Zahra.K
ماکت ساز
پیش نمایش
Elias.A
ماکت ساز
پیش نمایش
Eghlima.A
ماکت ساز
پیش نمایش
Nasrin.N
ماکت ساز
پیش نمایش
Setareh.B
ماکت ساز
پیش نمایش
Hossein.H
ماکت ساز
پیش نمایش
Reza.N
ماکت ساز
پیش نمایش
Arezoo.T
ماکت ساز
پیش نمایش
Negin.A
ماکت ساز
پیش نمایش
Negin.H
ماکت ساز
پیش نمایش
Helia.M
ماکت ساز
پیش نمایش
Mohammad.R
ماکت ساز
پیش نمایش

سفارش طراحی ماکت

در سفارش پروژه معماری، نمایش نمایی از ساختمان یا طرح مورد نظر به مشتری و پیش از شروع کار، بسیار حائز اهمیت است. این نمایش، از طریق طراحی ماکت و ساخت آن به وسیله دست یا از طریق پرینت خروجی پروژه رندر سه بعدی انجام می شود. در طراحی ماکت، با توجه به درخواست مشتری و نیازهای پروژه، نمای کلی پروژه یا جزئیات ریز آن نیز در نظر گرفته شده و سپس کار ساخت آن انجام می شود.

هدف از سفارش طراحی و ساخت ماکت چیست؟

ماکت ها ایده ای از طرح یک ساختمان یا منظره را به مهندس و تیم اجرایی یا مشتری طرح می دهند و می توان تمام نکاتی که معمولا پس از اجرای طرح قابل مشاهده خواهد بود را، پیش از ساخت آن به مرحله اجرا درآورد و مشکلات احتمالی یا تغییرات دلخواه را در طرح مورد نظر اعمال کرد. طراحی ماکت با توجه به اینکه طراحی نمونه کوچکی از طرح اصلی است، یه عنوان یکی از مراحل بسیار مهم در ساخت هر پروژه عمرانی محسوب می شود و به واسطه آن می توان موجودیت فیزیکی پروژه را به بهترین شکل نشان داد. تفاوت ماکت با طراحی سه بعدی پروژه در نرم افزار چندان زیاد نیست، اما هیچ یک جایگزین دیگری نخواهد شد و استفاده از ماکت در مسیر ساخت یک پروژه عمرانی، علاوه بر مزایایی که طراحی سه بعدی پروژه در نرم افزار نیز از آن بهره می برد، می تواند دید بهتری را در مورد پروژه به مشتری بدهد.

انواع طراحی ماکت

ماکت های معماری را می توان در سه دسته بندی مختلف، شامل ماکت های حجمی، ماکت های اجرایی و ماکت های نمایشگاهی تقسیم کرد.
ماکت های حجمی
طراحی ماکت های حجمی یا کانسپت ماکت ها، به عنوان اولین نمونه ماکت ها در یک پروژه انجام می شود. این ماکت ها، صرفا یک طراحی ساده از ایده مورد نظر است که به عنوان نقطه آغازین در مدلسازی پروژه انجام می شود. ساخت این ماکت ها بسیار سریع است و معمولا نیاز به تجهیزات خاصی ندارد.
ماکت های اجرایی
این ماکت ها، کمی پیشرفته تر از ماکت های حجمی هستند و به مهندس و تیم اجرایی، درک موثری از طرح نهایی را خواهد داد. این ماکت ها معمولا برای نمایش به مشتری و برای انتقال ایده طرح اولیه نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
ماکت های نمایشگاهی
این دسته از ماکت ها، کامل ترین نوع طراحی را نسبت به دو مدل قبلی دارند و تمام جزئیات طرح، محیط اطراف ماکت، نورپردازی محیط و .... نیز در آن نمایش داده می شود. این ماکت ها معمولا برای نمایش به مشتری و تمام افراد درگیر در پروژه ساخته می شود تا دید بسیار واضحی از آنچه که قرار است ساخته شود را ارائه دهد.

مواد مورد استفاده در ساخت ماکت

پس از طراحی ماکت، مراحل ساخت آن شروع خواهد شد. در ساخت این محصول، از مواد مختلفی به شرح زیر استفاده می شود :
کارتن و مقوا
مقوا و کارتن، یکی از اصلی ترین موادی هستند که در ماکت سازی به دلیل قابلیت حفظ ساختار و قیمت مناسب، مورد استفاده قرار می گیرند. این مواد، در ضخامت های مختلف و برای نمایش نمای بیرونی ساختمان ها، جاده و مسیرهای مختلف در یک پروژه کاربرد دارند.
فوم برد
این ماده، شامل یک قطعه فوم نازک است که در بین دو صفحه کاغذی نازک قرار می گیرد. رنگ این ماده معمولا سفید است اما متناسب با پروژه های مختلف، می توان از نمونه های رنگی آن نیز استفاده کرد. فوم برد به دلیل سهولت در برش دادن و ایجاد یک اتصال تمیز و همچنین وزن بسیار مناسب، در ماکت سازی پروژه های بزرگ کاربرد بسیار زیادی دارد.
پلی استایرن و فوم
پلی استایرن و فوم معمولا برای ساخت ماکت های توپوگرافی مورد استفاده قرار می گیرند و برای استفاده در ماکت های نمایشگاهی به دلیل شکننده بودن ساختار فوم، چندان مناسب نیستند.
چوب
دو نوع چوب شامل چوب بالسا و چوب زیرفون، در ساخت ماکت های معماری مورد استفاده قرار می گیرند. این دو نوع، در مقایسه با سایر نمونه های چوب، به دلیل سهولت در برش دادن و پرداخت، کاربرد بیشتری در ساخت ماکت دارند.
فلز
گاهی در بعضی از ماکت های معماری، از فلزاتی مانند برنج، فولاد، مس یا آلومینیوم برای ساخت بخشی از ماکت استفاده می شود. این مواد عموما در پروژه هایی که ساختمان از پیچیدگی زیادی برخوردار است، مورد استفاده قرار می گیرد.
مواد شفاف
پرسپکس با پلی پلکسی گلاس (متیل متاکریلات اکریلیک)، ماده ای است که در ساخت ماکت هایی که باید بخشی از آن به صورت شفاف ساخته شود (مانند نمایش شیشه ها در ماکت)، مورد استفاده قرار می گیرد.

موارد مهم در سفارش طراحی ماکت

زمانی که شما می خواهید، سفارش طراحی یا ساخت یک ماکت را به مهندس یا طراح معمار ارائه دهید، لازم است تا مواردی را در نظر بگیرید تا طراحی ماکت و در صورت لزوم ساخت آن، نتیجه بهتری را در بر داشته باشد. این موارد عبارتند از :
هدف از طراحی ماکت
شناخت هدف از طراحی یا ساخت ماکت، می تواند بر اساس کاربرد ماکت ایجاد شود. این مرحله، اولین و مهمترین مرحله در ثبت سفارش طراحی و ساخت ماکت است و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. همچنین باید دقت داشته باشید که ماکت مورد نظر شما پس از ساخت، قرار است چه چیزی را به مخاطب ارائه دهد.
قیمت طراحی ماکت
بودجه مورد نظر شما برای طراحی و در صورت نیاز، ساخت ماکت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند میزان مانور طراح یا مهندس معمار بر روی طرح شما را مشخص نماید.
زمان لازم برای طراحی و ساخت ماکت
یکی از موارد مهم در تصمیم گیری برای طراحی یا ساخت ماکت، زمان مورد نیاز شما است. گاهی این زمان، از زمانی که توسط مشتری یا کارفرما به مهندس معمار یا طراح داده می شود، بیشتر خواهد بود. بخش زیادی از این سرعت عمل به سرعت انجام کار مهندس معمار با نرم افزارهای نقشه کشی بستگی دارد. در این حالت، فرایند طراحی، به صورت تیمی و با افراد بیشتری انجام می شود. همچنین ممکن است مواد و ابزار مورد استفاده در طراحی و ساخت نیز، دچار تغییراتی شود.
موارد مورد نیاز در ساخت ماکت
مواردی از قبیل نیاز به نمایش پروژه به صورت کامل یا صرفا بخشی از آن، طراحی محیط اطراف ماکت، ابزار و مواد مورد نیاز برای ساخت ماکت، نوع ماکت و مواردی از این قبیل در اجرای سفارش طراحی ماکت تاثیر بسزایی دارد.
وسعت طرح مورد نظر
گاهی طرح مورد نیاز شما به سادگی یک ساختمان با فضای اطراف آن است اما در بسیاری از موارد، طرح مورد نظر شما مانند ماکت های تجاری یا شهرک ها بسیار وسیع و پیچیده است. واضح است که زمان و هزینه مورد نیاز برای اجرای این طرح، بسیار بیشتر از یک طرح ساده خواهد بود و بهتر است در این رابطه با طراح یا مهندس معمار به صورت کامل پیش از ثبت هر نوع سفارشی صحبت کنید.
نوع طراحی
طراحی ماکت به دو شکل فیزیکی و نرم افزاری انجام می شود. معمولا پیش از آغاز طراحی فیزیکی ماکت، طرح اولیه در یکی از نرم افزارهای طراحی سه بعدی معماری مانند مایا، اتوکد، تری دی مکس، رِویت، وی رِی و ... انجام می شود و سپس کار طراحی فیزیکی ماکت آغاز خواهد شد. در صورت نیاز می توانید متخصصان این نرم افزارها را در سایت کارلنسر پیدا کنید و سفارش خود را مانند سفارش پروژه اتوکد در سایت ثبت کنید. در صورت نیاز می توانید متخصصان این نرم افزارها را در سایت کارلنسر پیدا کنید و سفارش خود را مانند سفارش پروژه اتوکد در سایت ثبت کنید. گاهی مشتری صرفا درخواست طراحی نرم افزاری را دارد و نیازی به ساخت ماکت به صورت فیزیکی وجود نخواهد داشت اما گاهی نیز این به درخواست مشتری، طراحی به صورت فیزیکی و نرم افزاری انجام می شود. 

چگونه یک طراح ماکت را استخدام کنیم؟ 

استخدام طراح ماکت در کارلنسر، فرایند بسیار ساده و سریعی دارد. برای استخدام طراح ماکت می‌توانید درخواست خود را به راحتی با چند خط توضیح در قالب یک پروژه ثبت کنید. شما علاوه بر استخدام طراح ماکت دورکار در سایت کارلنسر می توانید با تمام وقت یا ویژه کردن پروژه اقدام به استخدام طراح ماکت حضوری یا تمام وقت برای خود نمایید. شما به راحتی می‌توانید با ده ها یا صدها فریلنسر حرفه ای با تخصص طراحی ماکت در شهر خود یا سراسر ایران ارتباط باشید و از آن ها برای انجام پروژه خود دعوت کنید. شما می‌توانید طراح ماکت مورد نظر خود را در 3 مرحله استخدام کنید:
 • درخواست خود را در قالب پروژه، در فرم همین صفحه یا صفحه ثبت پروژه ، به همراه توضیحات کامل و شفاف، زمان و بودجه پیشنهادی ثبت کنید و مهارت‌ های مورد نیازتان را انتخاب کنید. در صورتی که مایل هستید پروژه تان سریع تر دیده و انجام شود و یا مایل به تبادل اطلاعات تماس با فریلنسر هستید، پروژه را ارتقا دهید.
 • پس از ثبت و تایید پروژه، منتظر پیشنهادهای متخصصان طراحی ماکت باشید. همچنین شما می توانید بعد از بررسی پیشنهادها روی هر پروژه، تا 20 فریلنسر را به پروژه خود دعوت کنید تا پیشنهادات قیمتی و زمانی خود را برای انجام پروژه شما ارسال کنند. پس از بررسی متن پیشنهادی فریلنسرها، صفحه پروفایل، نمونه کارها، امتیاز، نظرات کارفرمایان قبلی و سایر موارد را به دقت بررسی کنید تا بهترین فرد را انتخاب کنید.
 • بهترین طراح ماکت را استخدام و پرداختی هزینه پروژه خود را از فقط طریق سیستم پرداخت امن کارلنسر انجام دهید. حتما توجه داشته باشید که به هیچ وجه پرداخت را در خارج از سایت کارلنسر انجام ندهید. با استفاده روش پرداخت امن کارلنسر، خیالتان از انجام پروژه راحت است و در صورت بروز مشکل و اختلاف با طراح ماکت هم از خدمات پشتیبانی تیم داوری کارلنسر، بهره مند خواهید شد.
فراموش نکنید که شما می‌توانید قبل از استخدام طراح ماکت، با فریلنسرهای مختلف در مورد هزینه، زمان و نحوه انجام کار چت و گفتگو کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس حتما سوالات یا ابهامات خود را از آن‌ها بپرسید.

هزینه استخدام طراح ماکت چقدر است؟

هزینه انجام پروژه های طراحی ماکت با توجه به حجم و پیچیدگی کار و همچنین تخصص و تجربه کاری طراح ماکت متفاوت است. استخدام فریلنسر دورکار در سایت کارلنسر، یک راه مطمئن برای کاهش هزینه هاست. به دلیل حذف یا کاهش بسیاری از هزینه های اداری، رفت و آمد و…، هزینه استخدام طراح ماکت، بسیار کمتر از هزینه استخدام نیروی حضوری و حتی قرارداد با شرکت های مختلف است. این هزینه برای استخدام متخصصان طراحی ماکت و دورکارانی که در شهرستان‌های کوچک و روستاها زندگی می‌کنند، به دلیل کمتر بودن هزینه زندگی آن ها نسبت به شهرهای بزرگ، کمتر هم می‌شود. اگر از هزینه انجام پروژه طراحی ماکت‌ تان اطلاعی ندارید، می‌توانید پیشنهادهای قیمتی فریلنسرهایی که روی پروژه شما پیشنهاد زده اند را بررسی کنید تا از هزینه تخمینی آن مطلع شوید. در نهایت فراموش نکنید که هزینه نهایی پروژه، کاملا توافقی بین شما و طراح ماکت تعیین می‌شود و تحمیلی از جانب طرفین نیست. پیشنهاد می‌کنیم قبل از استخدام فریلنسر (متخصص)، در مورد هزینه انجام کار تحقیق کنید و در صورت نیاز با فریلنسر مد نظر گفتگو کنید تا سر قیمت نهایی طراحی ماکت به توافق برسید.

نکات مهم برای استخدام طراح ماکت

 • هدف پروژه: مشخص کردن هدف از انجام پروژه طراحی ماکت
 • رزومه: در صورتی که نیاز به استخدام طراح ماکت دارید، چک کردن نمونه‌ کارهای موفق قبلی متخصص را پیشنهاد می‌کنیم.
 • بازخورد: چک کردن بازخورد کارفرمایان قبلی، یکی از بهترین راه های استخدام متخصص در سایت کارلنسر است.

مزایای استخدام متخصصان طراحی ماکت در کارلنسر

پلتفرم کارلنسر همواره در تلاش است تا با بهبود مداوم طراحی کاربری و تجربه کاربری خود و همچنین پشتیبانی مناسب، بهترین تجربه را برای کارفرمایان و متخصصان طراحی ماکت رقم بزند تا بتوانند به صورت طولانی مدت و با اعتماد متقابل باهم کار کنند. از مزایای استخدام طراح ماکت در کارلنسر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • صرفه جویی در هزینه
 • بازگشت 2% از مبلغ انجام پروژه پس از پایان کار به کیف پولتان جهت استفاده از پروژه های آتی با هزینه کمتر
 • سیستم پرداخت امن: پرداخت نهایی و آزادسازی هزینه پروژه برای طراح ماکت، پس از تحویل خروجی کار و تایید کیفیت آن توسط شما ( مبلغ پروژه تا انتهای پروژه یا هر مرحله نزد کارلنسر می ماند و در صورت عدم رضایت کارفرما به فریلنسر پرداخت نمی گردد )
 • پشتیبانی از طریق تلفن، چت سایت، ارسال تیکت، ایمیل، تلگرام و…
 • دسترسی آسان و سریع به ده ها تا صدها فریلنسر با تخصص طراحی ماکت
 • پشتیبانی توسط تیم داوری در صورت بروز تخلف و یا مشکل و اختلاف بین شما و طراح ماکت
ادعا نمیکنیم که بهترینیم، اما مفتخریم که بهترین کاربران را داریم.
blue line
پروژه‌تون رو از همینجا ثبت کنید!
gold line
خلاصه ای از عملکرد کارلنسر
متخصص فریلنسر
۵۸۰,۰۰۰+
متخصص فریلنسر
پروژه موفق
۱۳۰,۰۰۰+
پروژه‌ انجام شده
پروژه انجام شده
۶۴,۸۶۰+
مشتری راضی
دسته بندی
۴۵۰+
دسته بندی
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
با کارلنسر می تونی فریلنسرها رو خیلی آسون پیدا کنی و انتخاب و مصاحبه شون کنی، به همین راحتی کار را به کاردان بسپار
قیمت گذاری توافقی
امکان بررسی قیمت و قیمت گذاری توافقی بر اساس بودجه کارفرما قبل از شروع کار
متخصصین ماهر
دسترسی به صدها متخصصین ماهر در زمینه های مختلف بر حسب نیاز شما
تضمین رضایت و گارانتی پردخت هزینه
تضمین رضایت طرفین و گارانتی پرداخت هزینه با سیستم پرداخت امن کارلنسر
حل تخصصی اختلافات
حل مشکلات در روند پروژه با کمک تیم تخصصی داوری کارلنسر
دسترسی کامل به عملکرد و سوابق متخصص ها
امکان بررسی کامل پروفایل، نمونه کارها، خدمات و رزومه متخصصسین قبل از رزرو
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید ساخت و طراحی ماکت
کارلنسر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
شماره تماس ۲۸۴۲۶۴۴۳ ۰۲۱
آدرس ایمیل info@karlancer.com
پشتیبانی