برونسپاری
آموزش آنلاین
کسب درآمد
×
خانه مهارت‌ها طراحی رابط کاربری

طراحی رابط کاربری ( UI design)

برونسپاری کارها با هزینه توافقی به هزاران متخصص
پرداخت به مجری پس از رضایت از کیفیت با تضمین پرداخت امنتضمین پرداخت امن
همین الان پروژت رو ثبت کن
طراحی رابط کاربری ( UI design)
طراحی رابط کاربری ( UI design) فرایند ساخت رابط ها در نرم افزارها، سایت ها، اپلیکیشن های موبایل یا دستگاه های رایانه ای با تمرکز کاربرد پسند بودن ظاهر یا سبک و راحتی استفاده کاربران است. سفارش UI یا user interface یکی از اصلی ترین مراحل طراحی و ساخت یک سایت یا اپلیکیشن یا نرم افزار حرفه ایست. بی دلیل نیست که استخدام طراح رابط کاربری در سالهای اخیر اهمیت فراوانی پیدا کرده است. هدف طراحان رابط کاربری ایجاد طرح هایی است که دسترسی آسان و لذت بخشی برای استفاده کاربر فراهم میکنند. طراحی UI به طور معمول به واسط های کاربر گرافیکی اشاره دارد ولی می تواند شامل موارد دیگری مانند موارد کنترل شده صوتی نیز باشد. امروزه طراحی رابط کاربری زیبا و کاربر پسند یا user friendly UI design یکی از تاثیر گذارترین مهارت های طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن است. رابط کاربری نخستین تجربه و برخورد کاربر با یک وبسایت یا اپلیکیشن است. بنا بر تحقیقات بر روی اهمیت UI  بیش تر از 70 درصد بازدیدکنندگان وبسایت ها ترجیح می دهند یک صفحه زیبا که عکس هایش به سرعت باز می شود را ببینند. جای تعجبی نیست که استخدام فرانت اند کار ، متخصص طراحی رابط کاربری و مهارتهای مشابه تبدیل به یکی از نیازهای اساسی بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی شده است. طراحی UI یا یک رابط کاربری کاربر پسند و بهینه تاثیر مستقیم بر روی موفقیت یک وبسایت ، اپلیکیشن موبایل یا محصول دارد. طرح UI فقط در مورد تصاویر جذاب و طراحی عناصر گرافیکی نیست. رابط کاربری در حقیقت تعامل بین کاربر و یک محصول را تعریف می کند. یک طراحی رابط کاربری خوب باید پیام صحیح را به کاربر نهایی منتقل کند ، نیازها و خواسته های آنها را برآورده کند و همچنین با اجزای فنی نرم افزار و کلیت عملکرد سایت همگام باشد.   

مولفه های یک رابط کاربری خوب

 • وضوح و سادگی کار و استفاده از  UI
 • همگام بودن با دیوایس های مختلف و داشتن طراحی ریسپانسیو
 • سازگاری و بدون خطا بودن رابط کاربری
 • ایجاد مسیر حرکت مناسب برای هدایت کاربر
برای استخدام بهترین طراحان رابط کاربری سایت و اپلیکیشن می توایند یک پروژه رایگان روی کارلنسر ثبت کنید. پس از مدت کوتاهی از ثبت پروژه فریلنسرهای طراح UI پیشنهادات خود را برای سفارش شما ارایه می دهند. با بررسی و مقایسه فریلنسرها و نمونه کارهای آنها می توانید بهترین طراح UI را برای پروژه خود انتخاب نمایید. شما می توانید نمونه کارهای طراحی رابط کاربری را در زیر مشاهده و بهترین طراح رابط کاربری که طراحی های نزدیک به سبک و سلیقه شما دارد را از طریق سایت کارلنسر به راحتی انتخاب و استخدام نمایید. 
بیشتر بدانید
مراحل ثبت سفارش
طراحی رابط کاربری ( UI design)
ثبت پروژه
۱. ثبت پروژه
ثبت درخواست خود در قالب پروژه با بودجه و زمان دلخواه
انتخاب متخصص
۲. انتخاب متخصص
انتخاب متخصص (فریلنسر) از بین پیشنهادهای دریافتی
انجام پروژه
۳. انجام پروژه
ارتباط با متخصص و نظارت بر روند کار در طول انجام پروژه
پرداخت امن
۴. پرداخت امن
آزاد کردن مبلغ برای متخصص پس از تحویل کار و تایید شما
blue line
نمونه کارهای طراحی رابط کاربری را مشاهده و متخصص موردنظرتان را استخدام کنید.
gold line
Ghazaleh.M
طراح رابط کاربری
پیش نمایش
Daniyal.K
طراح رابط کاربری
پیش نمایش
Amir.J
طراح رابط کاربری
پیش نمایش
Mahdi.S
طراح رابط کاربری
پیش نمایش
Alireza.Z
طراح رابط کاربری
پیش نمایش
AmirSaman.B
طراح رابط کاربری
پیش نمایش
Sara.Sh
طراح رابط کاربری
پیش نمایش
Farimah.R
طراح رابط کاربری
پیش نمایش
Mohsen.N
طراح رابط کاربری
پیش نمایش
Ali.Z
طراح رابط کاربری
پیش نمایش
Houriye.A
طراح رابط کاربری
پیش نمایش
MohammadReza.M
طراح رابط کاربری
پیش نمایش

طراحی رابط کاربری 

طراحی رابط کاربری یکی از مهارت های بسیار مهم طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن است. ممکن است شما هم با سایت یا اپلیکیشنی رو برو شده باشید که متن ها و دکمه ها به شکل نامرتبی در آن قرار داشته اند یا حس کردید تناسب خوبی بین رنگ ها و عکس های استفاده شده با موضوع کار سایت وجود ندارد. عمدتا کاربران در مواجهه با چنین سایت هایی زود خسته می شوند و به دنبال یک سایت جایگزین میگردند. به طور فنی می توان گفت که این سایت ها نرخ پرش یا bounce rate بالایی دارند. طراحی رابط کاربری مناسب یکی از موثر ترین راههای کاهش نرخ پرش  و به طبع آن افزایش dwell time سایت ها می باشد. این دو مورد علاوه بر کمک به بهبود تجربه کاربر از عوامل مهم و تاثیر گذار بر سئو سایت می باشند. دقیقا همینجاست که اهمیت طراحی رابط کاربری و فرق یک رابط کاربی خوب و ضعیف مشخض می شود.  طراحی رابط کاربری نام فارسی شده عبارت UI Design  است. UI یا رابط کاربری به ظاهر و یا هر چیزی که در صفحه نمایش موبایل یا لپتاپ (یا همان شکل سایت شما) می باشد گفته میشود، که شامل تصاویر، متن ها ، دکمه ها، ماژول‌ها، جداول، ویدیوها و همچنین رنگ و مکان آن ها می باشد. در کل ظاهر یک سایت را UI یا رابط کاربری می نامند. میتوان گفت UI قلب سایت از دید کاربر هست. هدف اصلی از طراحی رابط کاربری، قابلیت استفاده آسان و راحت کاربران است. طراح رابط کاربری تصمیم می‌گیرد هر المان و عنصری از سایت یا نرم ‌افزار چگونه باشد و کجا قرار بگیرد. یک طراح رابط کاربری علاوه بر طراحی یک ظاهر زیبا و تاثیر گذار برای سایت یا اپلیکیشن شما می تواند نقش مهمی در فعالیتهای مارکتینگی مانند طراحی لندینگ پیج، پیاده سازی طراحی کمپین تبلیغاتی و ... ایفا کند.    

تاثیر طراحی  رابط کاربری بر بازدید سایت

فکر کنید شما به دنبال مطلب آموزشی هستید و با سرچ در گوگل وارد دو سایت میشود . سایت اول رنگ زمینه سایت سفید و رنگ متن سایت هم رنگ زرد هست. قطعا با خواندن 3 خط اول چشم شما خسته میشود و قطعا هرگز وارد اون سایت نمیشوید .حال وارد سایت دوم میشوید رنگ زمینه سایت سفید و فونت سایت مشکی با سایز تقریبا درشت و مناسب میباشد. خب شما به شروع به خواندن آن می‌پردازید و ظاهر خوب این سایت با رابطه کاربری مناسب به یاد شما می ماند و قطعا در سرچ های بعدی هم اولین انتخاب سایت شما میباشد. سایتی که UI خوبی داشته باشد استفاده از آن ساده‌ تر است و به همین دلیل، کاربران علاقه بیشتری به سایت نشان می ‌دهند. هر چه تعداد کاربران سایت بالاتر رود، رتبه سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو نیز بهبود بیشتری پیدا خواهد کرد و این روی سئو سایت نیز تاثیر گذار خواهد بود

چگونه یک طراح رابط کاربری را استخدام کنیم؟

استخدام طراح UI در کارلنسر، فرایند بسیار ساده و سریعی دارد. برای استخدام طراح UI می توانید درخواست خود را به راحتی با چند خط توضیح در قالب یک پروژه ثبت کنید. شما علاوه بر استخدام طراح UI دورکار در سایت کارلنسر می توانید با تمام وقت یا ویژه کردن پروژه اقدام به استخدام طراح UI حضوری یا تمام وقت برای خود نمایید. شما به راحتی می‌توانید با ده ها یا صدها فریلنسر حرفه ای با تخصص طراحی UI در شهر خود یا سراسر ایران ارتباط باشید و از آن ها برای انجام پروژه خود دعوت کنید.

شما می‌توانید طراح UI مورد نظر خود را در 3 مرحله استخدام کنید:

برای طراحی رابط کاربری یا بهینه سازی رابط کاربری سایت یا اپلیکیشن خود شما نساز به استخدام یک طراح رابط کاربری حرفه ای و خوش سلیقه دارید. برای پیدا کردن طراح رابط کاربری می توانید نمونه کارهای طراحی UI متخصصین در کارلنسر را چک و طراحی رابط کاربری مد نظر خود را استخدام نمایید. مراحل استخدام و سفارش طراحی رابط کاربری در کارلنسر به شرح زیر است:
 • درخواست خود را در قالب پروژه، در فرم همین صفحه یا صفحه ثبت پروژه ، به همراه توضیحات کامل و شفاف، زمان و بودجه پیشنهادی ثبت کنید و مهارت‌ های مورد نیازتان را انتخاب کنید. در صورتی که مایل هستید پروژه تان سریع تر دیده و انجام شود و یا مایل به تبادل اطلاعات تماس با فریلنسر هستید، پروژه را ارتقا دهید.
 • پس از ثبت و تایید پروژه، منتظر پیشنهادهای طراحان UI باشید. همچنین شما می توانید بعد از بررسی پیشنهادها روی هر پروژه، تا 20 فریلنسر را به پروژه خود دعوت کنید تا پیشنهادات قیمتی و زمانی خود را برای انجام پروژه شما ارسال کنند. پس از بررسی متن پیشنهادی فریلنسرها، صفحه پروفایل، نمونه کارها، امتیاز، نظرات کارفرمایان قبلی و سایر موارد را به دقت بررسی کنید تا بهترین فرد را انتخاب کنید.
 • بهترین طراح UI را استخدام و پرداختی هزینه پروژه خود را از فقط طریق سیستم پرداخت امن کارلنسر انجام دهید. حتما توجه داشته باشید که به هیچ وجه پرداخت را در خارج از سایت کارلنسر انجام ندهید. با استفاده روش پرداخت امن کارلنسر، خیالتان از انجام پروژه راحت است و در صورت بروز مشکل و اختلاف با طراح UI هم از خدمات پشتیبانی تیم داوری کارلنسر، بهره مند خواهید شد.
فراموش نکنید که شما می‌توانید قبل از استخدام طراح UI، با فریلنسرهای مختلف در مورد هزینه، زمان و نحوه انجام کار چت و گفتگو کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس حتما سوالات یا ابهامات خود را از آن‌ها بپرسید.

طراحی UI در فضای مجازی

با نگاهی کلی به شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام میبینیم که هشتگ #UI نزدیک به 4 میلیون فیلم و عکس در رابطه با این موضوع طراحی شده است و این میزان نشان دهنده مهم بودن موضوع طراحی رابط کاربری می باشد. 

به عنوان یک طراح UI، چه چیزهایی باید بلد باشید؟

لازم نیست با یک استعداد ذاتی در طراحی رابط کاربری داشته باشید، تا بتوانید UI و UX کار خوبی باشید. متخصصان حرفه‌ای این شغل شاید قبل از یادگیری چیزی بلد نبودند و قطعا حرفی برای گفتن نداشتند. ولی با چند سال تمرین و تجربه و همچنین مطالعه توانستند به طراح UI قدرتمندی تبدیل شوند. درست است که کار طراح UI با طراحی گرافیک فرق می‌کند. اما شباهت هر دو با زیبایی شناسی و حل مسئله سر و کار دارند پس در ابتدایی ترین حالت باید با چند مفهوم ساده مانند، علم رنگها‌، فونت، کانتراست رنگ و دنیای طراحی آشنایی داشته باشد.
  

رنگ شناسی در رابط کاربری

قطعا رنگ های میتوانند به بیننده سایت انواع حس ها را مانند استرس ، هیجان ، انرژی و ... بدهد. مانند سایت گوگل که در آن از 4 رنگ قرمز آبی زرد سبز استفاده شده. پس یکی از مهم ترین آیتم ها در طراحی رابط کاربری انتخاب پالت رنگ و استفاده به جا از آن می باشد. به عنوان مثال میتوان به دکمه خرید در سایت اشاره کرد که به کاربر حس درست بودن انتخاب را خواهد داد.

تاثیر فونت روی رابط کاربری

هر فونت شخصیت خاصی برای خودش دارد و استفاده اشتباه از آن میتواند باعث زشت شدن ظاهر سایت و همچنین پسندیده نشدن توسط کاربران خواهد شد. در طراحی رابط کاربری باید به خوانا بودن فونت و تغییرات آن در سایز های کوچک و بزرگ بررسی کرد. برای مثال در سرفصل ها باید از فونت تیتر به دلیل درشت بودن استفاده کرد. تا خوانایی کاربر راحتر شود و همچنین سریع تر به موضوع مورد نظر خود را پیدا کند.

اندازه المان ها برای رابط کاربری

طراحان یو آی حرفه ای میدانند طراحی آیکون، دکمه ها و حتی اندازه المان ها هم در رابط کاربری تاثیر گذار است پس ما نیاز به یک طراح با تجربه و متخصص نیاز داریم.

مهارت های لازم برای طراحی UI

با توجه به موارد بالا، حتما متوجه شده‌اید که طراح رابط کاربری نقش بسیار مهمی دارد و به مهارت‌های مختلفی نیاز دارد. یکی از این موارد، آشنایی با نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ و ایلستریتور و ادوبی XD است. البته نباید از ابتدای پروژه به سراغ این ابزارها بروید. شروع کار یک طراح UI با وایر فریم یا ابزارهای طراحی اولیه است. می‌توانید از یک کاغذ سفید به عنوان وایر فریم استفاده کنید و طرح مورد نظرتان را روی آن پیاده کنید. ابزارها و نرم‌افزارهای دیجیتال هم برای این کار وجود دارند. یکی دیگر از مهارتهای مورد نیاز برای یک فرانت اند کار تبدیل psd به html است.   
طراحی رابط کاربری و سفارش UI - استخدام طراح رابط کاربری

5 ابزار طراحی رابط کاربری

 • اسکچ
 • ادوبی XD
 • فیگما
 • فتوشاپ
 • اکشر

اسکچ

اسکچ، نرم افزاری شامل ابزارهای طراحی وکتور است که ما را قادر می سازد تا کار با لایه های مختلف را انجام دهیم. به‌ عنوان یک ابزار طراحی UI و UX برای اکثر طراحان وب جایگزین فتوشاپ شده است.

ادوبی XD

بی شک نام نرم افزارهای ادوبی (Adobe) مانند فتوشاپ و ایلستریتور را بارها شنیده اید. ادوبی Adobe XD یک ابزار طراحی وب سایت است که رقیب اسکچ است و میتوان گفت که جای نرم افزار فتوشاپ را در صنعت طراحی رابط کاربری و همچنین طراحی تجربه کاربری پر کرده است.

فیگما

Figma به شما امکان طراحی رابط کاربری ، نمونه‌سازی و جمع‌آوری بازخورد از دیگر طراحان را به شما می دهد. فیگما یک ابزار طراحی رابطه کاربری و تجربه کاربری است که باعث می‌شود چند طراح با هم همکاری کنند. این ابزار در ویندوز، مک و لینوکس قابل دسترس است و نسخه‌های رایگان و پولی آن نیز بسته به نوع استفاده شما قابل در دسترس میباشند.

فتوشاپ

همان طور که پیش تر گفته شد جای این نرم افزار را ادوبی XD گرفته است، ولی همچنان بسیاری از طراحان UI و گرافیست ها از این نرم افزار استفاده میکنند و قصد مهاجرت به نرم افزار های مدرن تر و راحت تر را ندارند.

اکشر

نرم‌افزار Axure یک ابزار چندکاره برای ساخت و طراحی وایرفریم (wireframe)، نمونه‌های اولیه، انواع دیاگرام، نقشه سفر مشتری (Customer Journey) و مهم‌تر از همه رابط کاربری سایت ها و اپلیکیشن‌ ها میباشد. این نرم افزار طراحی UI با سایر ابزارهای معروف مثل ادوبی XD و اسکچ کاملاً سازگار است. فایل‌های خروجی را می ‌توانید در هر کدام از این دو نرم ‌افزار استفاده نمود.
نرم‌افزار اکشر برای کار تیمی روی پروژه‌ها بهینه‌سازی شده است. قابلیت اتصال به پلتفرم‌هایی مثل اسلک کمک می‌کند تا راحت‌تر و سریع‌تر بتوانید هماهنگی‌های لازم را روی پروژه انجام دهید. اگر فکر می کنید که استفاده از این نرم افزار های طراحی رابط کاربری برای شما سخت و همچنین علم طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری را ندارید میتونید از سایت کارلنسر طراح UI استخدام کنید.

سفارش UI و استخدام فریلنسر رابط کاربری

از سری مشکلاتی که کارفرما ها دارند بدقولی های شخصی که استخدام کرده اند ، مطلوب نبودن نتیجه خروجی و همچنین در خواست پیش پرداخت می باشد. کارلنسر با ارائه سیستم پرداخت امن و همچنین سیستم دادرسی پروژه به شما این تضمین را خواهد داد که تا زمانی که شما از نتیجه طراحی رابط کاربری راضی نبوده باشید پرداختی صورت نخواهد گرفت. در صورت تکمیل نشدن پروژه هزینه شما استرداد داده خواهد شد. برای سفارش UI و رابط کاربری حرفه ای و زیبا برای سایت یا نرم افزار خود و استخدام بهترین طراح کاربری دورکار می توایند یک پروژه رایگان در کارلنسر ثبت نمایید.

هزینه استخدام طراح رابط کاربری چقدر است؟

هزینه انجام پروژه های طراحی UI با توجه به حجم و پیچیدگی کار و همچنین تخصص و تجربه کاری طراح رابط کاربری متفاوت است. استخدام فریلنسر رابط کاربری دورکار در سایت کارلنسر، یک راه مطمئن برای کاهش هزینه هاست. به دلیل حذف یا کاهش بسیاری از هزینه های اداری، رفت و آمد و…، هزینه استخدام طراح ظاهر سایت یا اپلیکیشن، بسیار کمتر از هزینه استخدام نیروی حضوری و حتی قرارداد با شرکت های مختلف است. این هزینه برای استخدام طراحان UI و دورکارانی که در شهرستان‌های کوچک و روستاها زندگی می‌کنند، به دلیل کمتر بودن هزینه زندگی آن ها نسبت به شهرهای بزرگ، کمتر هم می‌شود.
اگر از هزینه انجام پروژه طراحی رابط کاربری تان اطلاعی ندارید، می‌توانید پیشنهادهای قیمتی فریلنسرهایی که روی پروژه شما پیشنهاد زده اند را بررسی کنید تا از هزینه تخمینی آن مطلع شوید. در نهایت فراموش نکنید که هزینه نهایی پروژه، کاملا توافقی بین شما و طراح UI تعیین می‌شود و تحمیلی از جانب طرفین نیست. پیشنهاد می‌کنیم قبل از استخدام فریلنسر (متخصص)، در مورد هزینه انجام کار تحقیق کنید و در صورت نیاز با فریلنسر مد نظر گفتگو کنید تا سر قیمت نهایی طراحی UI به توافق برسید.

نکات مهم برای استخدام طراح UI

هدف پروژه: مشخص کردن هدف از انجام پروژه طراحی UI
رزومه: در صورتی که نیاز به استخدام طراح UI دارید، چک کردن نمونه‌ کارهای موفق قبلی متخصص را پیشنهاد می‌کنیم.
بازخورد: چک کردن بازخورد کارفرمایان قبلی، یکی از بهترین راه های استخدام متخصص در سایت کارلنسر است.

مزایای استخدام طراحان UI در کارلنسر

از مزایای استخدام طراح UI در کارلنسر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • صرفه جویی در هزینه 
 • بازگشت 2% از مبلغ انجام پروژه پس از پایان کار به کیف پولتان جهت استفاده از پروژه های آتی با هزینه کمتر
 • سیستم پرداخت امن: پرداخت نهایی و آزادسازی هزینه پروژه برای طراح UI، پس از تحویل خروجی کار و تایید کیفیت آن توسط شما ( مبلغ پروژه تا انتهای پروژه یا هر مرحله نزد کارلنسر می ماند و در صورت عدم رضایت کارفرما به فریلنسر پرداخت نمی گردد )
 • پشتیبانی از طریق تلفن، چت سایت، ارسال تیکت، ایمیل، تلگرام و…
 • دسترسی آسان و سریع به ده ها تا صدها فریلنسر با تخصص طراحی UI
 • پشتیبانی توسط تیم داوری در صورت بروز تخلف و یا مشکل و اختلاف بین شما و طراح UI
ادعا نمیکنیم که بهترینیم، اما مفتخریم که بهترین کاربران را داریم.
blue line
پروژه‌تون رو از همینجا ثبت کنید!
gold line
خلاصه ای از عملکرد کارلنسر
متخصص فریلنسر
۵۸۰,۰۰۰+
متخصص فریلنسر
پروژه موفق
۱۳۰,۰۰۰+
پروژه‌ انجام شده
پروژه انجام شده
۶۴,۸۶۰+
مشتری راضی
دسته بندی
۴۵۰+
دسته بندی
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
با کارلنسر می تونی فریلنسرها رو خیلی آسون پیدا کنی و انتخاب و مصاحبه شون کنی، به همین راحتی کار را به کاردان بسپار
قیمت گذاری توافقی
امکان بررسی قیمت و قیمت گذاری توافقی بر اساس بودجه کارفرما قبل از شروع کار
متخصصین ماهر
دسترسی به صدها متخصصین ماهر در زمینه های مختلف بر حسب نیاز شما
تضمین رضایت و گارانتی پردخت هزینه
تضمین رضایت طرفین و گارانتی پرداخت هزینه با سیستم پرداخت امن کارلنسر
حل تخصصی اختلافات
حل مشکلات در روند پروژه با کمک تیم تخصصی داوری کارلنسر
دسترسی کامل به عملکرد و سوابق متخصص ها
امکان بررسی کامل پروفایل، نمونه کارها، خدمات و رزومه متخصصسین قبل از رزرو
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید طراحی رابط کاربری ( UI design)
کارلنسر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
شماره تماس ۲۸۴۲۶۴۴۳ ۰۲۱
آدرس ایمیل info@karlancer.com
پشتیبانی