برونسپاری
آموزش آنلاین
کسب درآمد
×

طراحی مهر

برونسپاری کارها با هزینه توافقی به هزاران متخصص
پرداخت به مجری پس از رضایت از کیفیت با تضمین پرداخت امنتضمین پرداخت امن
همین الان پروژت رو ثبت کن
طراحی مهر

اهمیت طراحی مهر

طراحی مهر حرفه ای اهمیت بسیاری برای شرکت ها و حتی بسیاری از افراد دارد. مهر به نوعی امضای یک شرکت یا مجموعه محسوب می شود. طرح نقش شده روی مهر شامل اطلاعات و مشخصات صاحب مهر می باشد. طراحی مهر در هماهنگی با طراحی لوگو قرار دارد. هدف و رسالت اصلی یک مهر رسمیت بخشیدن و سندیت بخشیدن به سند و مجموعه ایست که پای سند را مهر کرده است. مهر می تواند شامل اسم ، اطلاعات تماس ، اطلاعات ثبتی و سایر اطلاعات یک کسب و کار یا شرکت باشد. از انواع مختلف مهر می توان به مهر ژلاتینی، مهر لیزری، مهر دسته متحرک یا ثابت و مهر دستی یا اتومات اشاره کرد. هزینه طراحی مهر از طریق ثبت پروژه و توافق بین کارفرما و طراح تعیین می شود. طراحی مهر فرآیند ایده پردازی ، ایجاد و پیاده سازی فونت ها ، رنگ ها ، اشکال و تصاویر زیبا به شکل مهر است. از طرح مهر به طور کلی برای برای کارهای تجاری یا شخصی استفاده می شود. در طراحی مهر باید طرحی را ارائه دهید که در فضای کوچک و متراکم دیده و فهمیده شود. در کارلنسر ، شما می توانید طراحان متخصص مهر را با خیالی آسوده پیدا کنید که مشتاقانه و منتظر کمک به شما برای انجام کار هستند. یک طراح مهر درجه یک می تواند شخصیت و نام تجاری شما را به یک مهر جذاب تبدیل کند. اگر قصد طراحی مهر ژلاتینی یا مهر شخصی در ذهن دارید ، کازلنسر می تواند شما را با یک فریلنسر متخصص به قیمت مورد نظر مرتبط کند.برای طراحی مهر دلخواه خود از طریق فرم موجود همین صفحه افدام کنید.
بیشتر بدانید
مراحل ثبت سفارش
طراحی مهر
ثبت پروژه
۱. ثبت پروژه
ثبت درخواست خود در قالب پروژه با بودجه و زمان دلخواه
انتخاب متخصص
۲. انتخاب متخصص
انتخاب متخصص (فریلنسر) از بین پیشنهادهای دریافتی
انجام پروژه
۳. انجام پروژه
ارتباط با متخصص و نظارت بر روند کار در طول انجام پروژه
پرداخت امن
۴. پرداخت امن
آزاد کردن مبلغ برای متخصص پس از تحویل کار و تایید شما
blue line
نمونه کارهای طراحی مهر را مشاهده و متخصص موردنظرتان را استخدام کنید.
gold line
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش

طراحی مهر

بسیاری از کسب و کارهای مختلف، از انواع مهرهای فیزیکی به عنوان تاییدی برای فعالیت انجام شده توسط خود، استفاده می کنند. پزشکان، مهندسان، ادارات مختلف و بسیاری از مشاغل آزاد، نمونه هایی از این کسب و کارها هستند. طراحی مهر برای این دسته از افراد، صرفا شامل نام شخص یا برند نیست و می تواند به نوعی معرف آن کسب و کار نیز باشد و از این رو، دارای اهمیت ویژه ای در حوزه تبلیغات و معرفی یک فرد یا یک کسب و کار به دیگران است.

اهمیت طراحی مهر

استفاده از مهر برای تایید یک سند، از روزگاران قدیم مرسوم بوده است. این مهرها معمولا شامل نشان یا علامتی بودند که بیانگر شخص یا حتی یک سرزمین خاص بود و درج آن در زیر یک سند یا نامه، به منزله تایید محتویات سند از سوی شخص مهرزننده بود. امروزه نیز، هدف اصلی از به کارگیری مهرهای فیزیکی در اسناد و نامه های مختلف، همین است اما در کنار این هدف، موارد دارای اهمیت بیشتری مانند اهداف تبلیغاتی و هماهنگی مهر با سایر اجزای آن کسب و کار مانند لوگو نیز، در مسیر طراحی مهر در نظر گرفته می شود.

طراحی مهر توسط چه کسی انجام می شود؟

ایجاد طرح های دلخواه بر روی انواع مهر و مطابق با سلیقه و نیاز مشتری، یکی از حوزه های خدمات طراحی گرافیک است که توسط گرافیست ها یا افراد مسلط به نرم افزارهای طراحی انجام می شود. این افراد با شناخت و درک خطوط و اشکال مختلف، می توانند طرح مورد نظر شما را با دقت بیشتری به صورت حرفه ای ایجاد کنند و پس از ساخت مهرهای فیزیکی با این طرح ها نیز، نتیجه نهایی، بسیار بیشتر از حالتی که مهر توسط یک فرد غیر حرفه ای تولید و چاپ شود، به طرح دلخواه شما نزدیک خواهد بود.

نرم افزارهای مورد استفاده در طراحی مهر

طراحی بخش های مختلف یک مهر، مانند تمامی طراحی های گرافیکی، متشکل از تصاویر، متن هایی با فونت های متنوع و رنگبندی های مختلف است که در کنار یکدیگر، طرح نهایی شما را ایجاد خواهند کرد. برای طراحی این محصولات، از نرم افزارهای حوزه گرافیک که در طراحی آیکون یا تصاویر نیز کاربرد زیادی دارند، استفاده می شود. برخی از این نرم افزارها عبارتند از:

نرم افزار فتوشاپ (Adobe Photoshop)

فتوشاپ یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای ادوبی در حوزه طراحی های گرافیکی است. ابزارهای این نرم افزار، امکان ایجاد طرح ها و نقش های بسیار متنوعی را دارد. قابلیت انجام ادیت حرفه ای عکس ها و متون، یکی از ویژگی های بسیار کارآمد این نرم افزار است.

نرم افزار ایلاستریتور (Adobe Illustrator)

این نرم افزار، برای طراحی لوگو یا ایجاد طرح های خاص در انواع مهر، ابزارهای بسیار مفیدی را در اختیار کاربر قرار می دهد. این نرم افزار معمولا به تنهایی نیز در مسیر طراحی مهرهای متنوع، پاسخگو خواهد بود اما در مواردی، ممکن است از نرم افزارهای طراحی لوگو دیگری مانند فتوشاپ نیز در کنار آن استفاده شود.

نرم افزار این دیزاین (Adobe InDesign)

طراحی مهر معمولا از روند پیچیده ای برخوردار نیست و با نرم افزارهای سطوح متوسط گرافیکی نیز می توان، تا حد زیادی به طرح دلخواه مشتری دست پیدا کرد. این دیزاین، یکی از نرم افزارهای گرافیکی در این سطح است که ابزارهای متنوع اما معمولی را در اختیار طراح قرار می دهد و طرح های ایجاد شده با این نرم افزار نیز، از سطح بسیار قابل قبولی برخوردارند.

نکات مهم در طراحی مهر

برای دریافت نتیجه بهتر از روند طراحی، بهتر است تا مشتری و طراح، نکات مهمی را در این مسیر در نظر داشته باشند این نکات عبارتند از:

هماهنگی طرح و نوع مهر

مهرها در جنس های مختلف فلزی، ژلاتینی و چوبی ساخته می شوند. گاهی علیرغم طراحی یک طرح زیبا و مورد پسند کاربر، پس از پیاده سازی طرح بر روی بدنه مهر، به دلیل عدم تناسب طرح با جنس بدنه، نتیجه نهایی با آنچه که مشتری در نظر دارد، تفاوت های زیادی خواهد داشت.

توجه به ابعاد طرح و ابعاد مهر

زمانی که شما برای طراحی بر روی مهر، به یک طراح سفارش کار می دهید، ابعاد مهر مورد نظر شما توسط طراح پرسیده خواهد شد و روند طراحی و مناسب سازی ابعاد طرح نیز بر مبنای گفته های شما انجام می شود. به عبارت دیگر، نباید طرحی که برای یه اندازه مناسب سازی شده است را، در مهری با یک اندازه متفاوت به کار ببرید.

هماهنگی کاربرد مهر و نوع طراحی آن

متاسفانه بسیاری از افرادی که طرح های سفارشی را برای درج بر روی انواع مهر به طراحان گرافیک سفارش می دهند، اطلاعی از هماهنگی های طراحی مورد نظر خودشان با نوع کاربرد مهر ندارند. به طور مثال، مهرهای شخصی، تقریبا محدودیتی برای طراحی ندارند. در مقابل، مهرهای بعضی از مشاغل (به طور مثال پزشکان)، لازم است تا با در نظر گرفتن قوانین خاصی طراحی شود تا هزینه مجدد طراحی را برای مشتری در پی نداشته باشد.

زمان مورد نیاز برای طراحی مهر

روند طراحی مهر معمولا زمان زیادی را نیاز ندارد و حتی در پیچیده ترین طرح ها نیز، حداکثر چند روز برای رسم طرح نهایی کافی خواهد بود. عوامل مختلفی در تغییر این بازه زمانی تاثیرگذار هستند. برخی از این عوامل عبارتند از:

نوع طراحی

مهرها در انواع و اقسام طرح ها ساخته می شوند که هر یک، در حوزه مشخصی کاربرد دارند. با توجه به اینکه مهر مورد نظر شما در کدام حوزه به کار گرفته می شود و چه ظرافت ها یا طرح های خاصی باید برای آن در نظر گرفته شود، زمان طراحی نیز متفاوت خواهد بود و معمولا این زمان بندی، در ابتدای ثبت سفارش، توسط طراح به شما اعلام می شود.

نرم افزارهای مورد استفاده در روند طراحی

طراحی انواع مهر، معمولا چندان پیچیده نیست و به کارگیری یک نرم افزار تخصصی گرافیکی برای ایجاد طرح دلخواه کافی خواهد بود. اما گاهی، درج لوگو یا تصویری خاص بر روی مهر الزامی است که فرآیند طراحی این بخش ها، به صورت جداگانه و توسط نرم افزارهایی که برای این منظور کاربرد دارند، انجام می شود. تعدد نرم افزارهای به کار رفته در مسیر طراحی، به معنای پیچیدگی طرح مورد نظر مشتری است که باعث افزایش هزینه و زمان بندی مورد نیاز برای اتمام طرح نهایی خواهد شد.

انجام ویرایش های مورد نیاز

اگرچه تمام توضیحات برای ایجاد طرح دلخواه مشتری، در همان ابتدا توسط طراح از وی پرسیده می شود، اما معمولا، تایید طرح نهایی از سوی مشتری، زمان بر خواهد بود و ممکن است تا رسیدن به طرح دلخواه، چند ویرایش بر روی طراحی تولید شده توسط طراح گرافیک انجام شود.

چگونه یک طراح مهر را استخدام کنیم؟

فعالیت های گرافیکی و طراحی، بخشی از خدماتی است که در سایت کارلنسر و توسط فریلنسرهای فعال در این حوزه انجام می شود. استخدام طراح مهر در کارلنسر، فرایند بسیار ساده و سریعی دارد. برای استخدام طراح مهر می توانید درخواست خود را به راحتی با چند خط توضیح در قالب یک پروژه ثبت کنید. شما علاوه بر استخدام طراح مهر دورکار در سایت کارلنسر می توانید با تمام وقت یا ویژه کردن پروژه اقدام به استخدام طراح مهر حضوری یا تمام وقت برای خود نمایید. شما به راحتی می‌توانید با ده ها یا صدها فریلنسر حرفه ای با تخصص طراحی مهر در شهر خود یا سراسر ایران ارتباط باشید و از آن ها برای انجام پروژه خود دعوت کنید.

شما می‌توانید طراح مهر مورد نظر خود را در ۳ مرحله استخدام کنید:

 • درخواست خود را در قالب پروژه در فرم همین صفحه یا صفحه ثبت پروژه به همراه توضیحات کامل و شفاف، زمان و بودجه پیشنهادی ثبت کنید و مهارت‌ های مورد نیازتان را انتخاب کنید. در صورتی که مایل هستید پروژه تان سریع تر دیده و انجام شود و یا مایل به تبادل اطلاعات تماس با فریلنسر هستید، پروژه را ارتقا دهید.
 • پس از ثبت و تایید پروژه منتظر پیشنهادهای متخصصین طراحی مهر باشید. همچنین شما می توانید بعد از بررسی پیشنهادها روی هر پروژه، تا 20 فریلنسر را به پروژه خود دعوت کنید تا پیشنهادات قیمتی و زمانی خود را برای انجام پروژه شما ارسال کنند. پس از بررسی متن پیشنهادی فریلنسرها، صفحه پروفایل، نمونه کارها، امتیاز، نظرات کارفرمایان قبلی و سایر موارد را به دقت بررسی کنید تا بهترین فرد را انتخاب کنید.
 • بهترین طراح مهر را استخدام و پرداختی هزینه پروژه خود را از فقط طریق سیستم پرداخت امن کارلنسر انجام دهید. حتما توجه داشته باشید که به هیچ وجه پرداخت را در خارج از سایت کارلنسر انجام ندهید. با استفاده روش پرداخت امن کارلنسر خیالتان از انجام پروژه راحت است و در صورت بروز مشکل و اختلاف با طراح مهر هم از خدمات پشتیبانی تیم داوری کارلنسر بهره مند خواهید شد.
فراموش نکنید که شما می‌توانید قبل از استخدام طراح مهر با فریلنسرهای مختلف در مورد هزینه، زمان و نحوه انجام کار چت و گفتگو کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس حتما سوالات یا ابهامات خود را از آن‌ها بپرسید.

قیمت طراحی مهر

هزینه انجام پروژه های طراحی مهر با توجه به حجم و پیچیدگی کار و همچنین تخصص و تجربه کاری طراح مهر متفاوت است. معمولا هزینه طراحی و ساخت طرح دلخواه بر روی انواع مهر، به عوامل متفاوتی از جمله نوع طرح، انجام طراحی های احتمالی برای درج بر روی مهر مانند طراحی لوگو، فونت اختصاصی و ....، زمان مورد نیاز برای طراحی، پیچیدگی طرح و مواردی از این قبیل بستگی دارد و هزینه ثابتی برای آن در نظر گرفته نشده است. استخدام فریلنسر دورکار در سایت کارلنسر یک راه مطمئن برای کاهش هزینه هاست. به دلیل حذف یا کاهش بسیاری از هزینه های اداری، رفت و آمد و… هزینه استخدام طراح مهر بسیار کمتر از هزینه استخدام نیروی حضوری و حتی قرارداد با شرکت های مختلف است. این هزینه برای استخدام متخصصین طراحی مهر و دورکارانی که در شهرستان‌های کوچک و روستاها زندگی می‌کنند به دلیل کمتر بودن هزینه زندگی آن ها نسبت به شهرهای بزرگ، کمتر هم می‌شود. اگر از هزینه انجام پروژه طراحی مهر‌ تان اطلاعی ندارید، می‌توانید پیشنهادهای قیمتی فریلنسرهایی که روی پروژه شما پیشنهاد زده اند را بررسی کنید تا از هزینه تخمینی آن مطلع شوید. در نهایت فراموش نکنید که هزینه نهایی پروژه کاملا توافقی بین شما و طراح مهر تعیین می‌شود و تحمیلی از جانب طرفین نیست. پیشنهاد می‌کنیم قبل از استخدام فریلنسر (متخصص) در مورد هزینه انجام کار تحقیق کنید و در صورت نیاز با فریلنسر مد نظر گفتگو کنید تا سر قیمت نهایی طراحی مهر به توافق برسید.

نکات مهم برای استخدام طراح مهر

 • هدف پروژه: مشخص کردن هدف از انجام پروژه طراحی مهر
 • رزومه: در صورتی که نیاز به استخدام طراح مهر دارید، چک کردن نمونه‌ کارهای موفق قبلی متخصص را پیشنهاد می‌کنیم.
 • بازخورد: چک کردن بازخورد کارفرمایان قبلی یکی از بهترین راه های استخدام متخصص در سایت کارلنسر است.

مزایای استخدام متخصصین طراحی مهر در کارلنسر

پلتفرم کارلنسر همواره در تلاش است تا با بهبود مداوم طراحی کاربری و تجربه کاربری خود و همچنین پشتیبانی مناسب، بهترین تجربه را برای کارفرمایان و متخصصین طراحی مهر رقم بزند تا بتوانند به صورت طولانی مدت و با اعتماد متقابل باهم کار کنند. از مزایای استخدام طراح مهر در کارلنسر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • صرفه جویی در هزینه
 • بازگشت ۲% از مبلغ انجام پروژه پس از پایان کار به کیف پولتان جهت استفاده از پروژه های آتی با هزینه کمتر
 • سیستم پرداخت امن: پرداخت نهایی و آزادسازی هزینه پروژه برای طراح مهر پس از تحویل خروجی کار و تایید کیفیت آن توسط شما (مبلغ پروژه تا انتهای پروژه یا هر مرحله نزد کارلنسر می ماند و در صورت عدم رضایت کارفرما به فریلنسر پرداخت نمی گردد.)
 • پشتیبانی از طریق تلفن، چت سایت، ارسال تیکت، ایمیل، تلگرام و…
 • دسترسی آسان و سریع به ده‌ها تا صدها فریلنسر با تخصص طراحی مهر
 • پشتیبانی توسط تیم داوری در صورت بروز تخلف و یا مشکل و اختلاف بین شما و طراح مهر
ادعا نمیکنیم که بهترینیم اما مفتخریم که بهترین کاربران را داریم.
blue line
پروژه‌تون رو از همینجا ثبت کنید!
gold line
خلاصه ای از عملکرد کارلنسر
متخصص فریلنسر
۵۸۰,۰۰۰+
متخصص فریلنسر
پروژه موفق
۱۳۰,۰۰۰+
پروژه‌ انجام شده
پروژه انجام شده
۶۴,۸۶۰+
مشتری راضی
دسته بندی
۴۵۰+
دسته بندی
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
با کارلنسر می تونی فریلنسرها رو خیلی آسون پیدا کنی و انتخاب و مصاحبه شون کنی، به همین راحتی کار را به کاردان بسپار
قیمت گذاری توافقی
امکان بررسی قیمت و قیمت گذاری توافقی بر اساس بودجه کارفرما قبل از شروع کار
متخصصین ماهر
دسترسی به صدها متخصصین ماهر در زمینه های مختلف بر حسب نیاز شما
تضمین رضایت و گارانتی پردخت هزینه
تضمین رضایت طرفین و گارانتی پرداخت هزینه با سیستم پرداخت امن کارلنسر
حل تخصصی اختلافات
حل مشکلات در روند پروژه با کمک تیم تخصصی داوری کارلنسر
دسترسی کامل به عملکرد و سوابق متخصص ها
امکان بررسی کامل پروفایل، نمونه کارها، خدمات و رزومه متخصصسین قبل از رزرو
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید طراحی مهر
کارلنسر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
شماره تماس ۲۸۴۲۶۴۴۳ ۰۲۱
آدرس ایمیل info@karlancer.com
پشتیبانی