رندر سه بعدی

پروژه ی خود را به فریلنسرهای حرفه ای کارلنسر بسپارید
رندر سه بعدی
رندر سه بعدی

رندر سه بعدی

پروژه ی خود را به فریلنسرهای حرفه ای کارلنسر بسپارید
رندر سه بعدی
ضمانت پرداخت امن
ضمانت پرداخت امن
حتما تا به حال اسم رندر به گوشتان خورده است. به خصوص اگر با نرم افزار های سه بعدی آشنا باشید. این نرم افزارها در کارهایی مثل معماری، طراحی دکوراسیون داخلی، انیمیشن سازی و بازی سازی کاربرد دارند . اصطلاح رندر به فرآیند ایجاد تصویر با استفاده از نرم افزار، گفته می‌شود.

یک نمای کلی از روند رندر سه بعدی به شرح زیر است:

 • طراحی سه بعدی مدل
 • مشخص کردن مصالح و متریال هر شیء (شیشه، بتن، آجر و غیره)
 • تنظیم روشنایی
 • رندر از فایل نهایی
توضیحات بیشتر
جستجو در کارلنسر
مرتب کردن بر اساس
برترین
فیلترها
مشاهده تمام فیلترها
پروژه تون رو از همین جا ثبت کنید!
یک عنوان برای پروژه خود انتخاب کنید
زمان پیشنهادی شما برای تحویل پروژه چقدر است
بیشتر درباره پروژه بگویید
۰/۵۰
بودجه تخمینی شما چقدر است ؟
تا
مراحل انجام پروژه
ثبت پروژه رایگان
ثبت پروژه رایگان
بررسی و مقایسه پیشنهادها
بررسی و مقایسه پیشنهادها
استخدام فریلنسر
استخدام فریلنسر
تحویل پروژه
تحویل پروژه
مبلغ پروژه را از طریق سایت کارلنسر و فقط بعد از تحویل نهایی و تایید خروجی پروژه آزاد کنید.سیستم پرداخت امن کارلنسر پشتیبان شما در صورت بروز مشکلات احتمالیست.
ثبت پروژه رایگان
یا
نمونه کارهای متخصصین رندر را در سایت کارلنسر مشاهده کنید.

رندر مسکونی

من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد معماری هستم و تسلط کامل به نرم افزارهای رشته معماری دارم و سال ها کار طراحی انجام داده ام. این مورد یک نمونه از کارهای طراحی نمای من می باشد که تمام 0 تا 100 پروژه از مدل سازی تا رندرگیری را خودم انجام داده ام. من می توانم طرح های معماری شما از جمله طراحی داخلی، نما، طراحی محوطه، طراحی پلان و ... شما را با کیفیت بالا انجام دهم.

طراحی و رندر داخلی

من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد معماری هستم و تسلط کامل به نرم افزارهای رشته معماری دارم و سال ها کار طراحی انجام داده ام. این مورد یک نمونه از کارهای طراحی داخلی من می باشد. همچنین می توانم از پروژه ی شما، انیمیش نیز به شما تحویل دهم. من می توانم طرح های معماری شما از جمله طراحی داخلی، نما، طراحی محوطه، طراحی پلان و ... شما را با کیفیت بالا انجام دهم.

طراحی و رندر ویلا 1

© آریان پژوهان پارس من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد معماری هستم و تسلط کامل به نرم افزارهای رشته معماری دارم و سال ها کار طراحی انجام داده ام. این مورد یک نمونه از کارهای طراحی نمای من می باشد که با همکاری شرکت آریان پژوهان پارس طراحی شده است. همچنین می توانم از پروژه ی شما، انیمیش نیز به شما تحویل دهم. من می توانم طرح های معماری شما از جمله طراحی داخلی، نما، طراحی محوطه، طراحی پلان و ... شما را با کیفیت بالا انجام دهم.

مدلسازی و رندر محصول

مدلسازی ساعت

این مدل ساعت در نرم افزار راینو مدلسازی و در نرم افزار کیشات رندر گرفته شده است.

دکور مینیمال داخلی و رندر

مدلسازی شهر نیویورک منطقه منهتن

مدل و رندر شده توسط بندر حجم فایل 32 مگابایت

طراحی داخلی-مدلسازی-رندر

مدل سازی و رندر توسط نرم افزار رویت انجام شده است.

طراحی لیبل محصول و رندر سه بعدی

طراحی لیبل و رندر محصول ( روغن شاهدانه ثمر )

نمونه رندر داخلی

رندر و مدلسازی ویلا

مدلسازی و رندر این کار با من بود .کار نهایی 9 تا رندر (عکس) از فضاهای مختلف این کار بود .

نمونه رندر داخلی کافی شاپ

نمونه رندر داخلی کافی شاپ

نمونه رندر داخلی کافی شاپ

رندر داخلی

رندر در نرم افزار لومیون.

رندر داخلی

رندر در نرم افزار لومیون

رندر خارجی

مدلسازی در sketchup و رندر در enscape
۱
۲
۳
۴
۵
۱

رندر سه بعدی

رندر سه بعدی چیست و در چه مواردی کاربرد دارد ؟

رندر سه بعدی ( چه در حوزه ی فنی و چه هنری ) با استفاده از نرم افزار سه بعدی به ایجاد تصاویر کمک می کند تا مفاهیم و طرح ها را بهتر توضیح دهیم.
پس از ایجاد مدل سه بعدی، چراغ، بافت و دوربین اضافه می شوند. در مرحله آخر (رندر)، نرم افزار سه بعدی، تمام اطلاعات ورودی را بررسی می کند تا تصویری دو بعدی ایجاد کند. رندر ها می توانند تصویر یک فرد یا حیوان ( کارکتر) باشند که در یک انیمیشن قرار گرفته است یا برای یک بازی ویدیویی استفاده می‌شوند. یا می‌توانند رندر از نمای یک ساختمان یا دکوراسیون داخلی آن باشند یا حتی یک محصول که قرار است به زودی ساخته و وارد بازار شود.

رندر ها را به طور کلی می‌توانیم به چند دسته تقسیم کنیم :

 • رندر معماری
 • رندر داخلی
 • نقشه کشی
 • ارائه محصول
 • واقعیت مجازی

روند رندر سه بعدی را بهتر بشناسیم :

مراحل زیر روند رندر را توصیف می کند. اگرچه روند کار به چند مرحله تقسیم می شود، اما همیشه از این ترتیب پیروی نمی شود. به عنوان مثال، درک نیاز کارفرما و پیاده سازی آن در پروژه، یک کار مستمر در طول پروژه است.

گام اول ؛ درک نیاز کارفرما

برای ساخ یک مدل، باید نیاز کارفرما را به درستی درک کنیم. با استفاده از نقشه ها، طرح ها و تصاویر مرجع ارائه شده توسط کارفرما، تجسم پروژه در ذهن خود را شروع می کنیم.

گام دوم ؛ مدل سازی سه بعدی

از نرم افزارهای تخصصی مدل سازی سه بعدی، برای ایجاد مدلی که در ذهنمان است استفاده می کنیم. این کار مشابه ساخت یک مدل فیزیکی است، با این تفاوت که این مدل فقط به صورت دیجیتالی وجود دارد.

گام سوم ؛ متریال و تکستچر

پس از مدل سازی نیاز داریم تا آن ها را تا حد امکان به واقعیت نزدیک تر کنیم. این مرحله مشابه نقاشی یک مدل فیزیکی است. متریال هر جسم، رنگ و نوع بافت و تکستچر آن را مشخص میکنیم. علاوه بر آن تنظیماتی مانند مات یا براق را اعمال میکنیم. همچنین می توانیم بسته به نرم افزار مورد استفاده، ناهمواری سطوح و بسیاری از پارامترهای دیگر را اصلاح کنیم.

گام چهارم ؛ روشنایی

پس از اعمال متریال و تکستچر وقت آن است که نور و روشنایی را تنظیم کنیم. این فرایند مشابه کاری است که یک عکاس یا فیلمبردار روشنایی را تنظیم می کند. این اقدام باعث میشود که یک قدم دیگر به واقعیت نزدیک تر شویم.

گام پنجم ؛ خروجی دو بعدی

رندر هنگامی است که سیستم از صحنه ایجاد شده در مراحل بالا تصویر یا فیلم دو بعدی تولید می کند. مثل عکس یا فیلم گرفتن در دنیای واقعی عمل می‌کند. انتخاب درست زاویه ی رندر در این مرحله بسیار مهم است.
خروجی دو بعدی یا رندر می تواند از کسری از ثانیه تا چند روز طول بکشد. زمان رندر بستگی به پیچیدگی صحنه و کیفیت و نوع دستگاه دارد. این فرایند بیشتر توسط کامپیوتر هایی با گرافیک بالا انجام می شود. زیرا تایم رندر و کیفیت گرافیکی آن بالاتر است. اما به این معنا نیست که نمیتوان با لپ تاپ ها رندر های خوب و با کیفیتی گرفت.

گام ششم، کرکسیون با کارفرما

در این مرحله، رندر ها معمولاً با وضوح پایین برای سرعت بخشیدن به روند تجدید نظر، به کارفرما ارائه می شود. تا زمان رسیدن به نتایج مطلوب، اصلاحاتی در صحنه، بافت و چراغ انجام می شود.

گام هفتم ؛ تحویل نهایی

تصویر، تصاویر یا فیلم نهایی دو بعدی توافق شده در اختیار کارفرما قرار می گیرد.
اکنون که روند رندر را بهتر درک کردید، به شما می گوییم رندر چرا می تواند مفید باشد:
تقریبا هر چیز سه بعدی را میتوانیم مدل سازی کنیم و سپس رندر بگیریم. رندر اقتصادی و راحت است. رندرهای سه بعدی به شما امکان می دهند، طراحی خود را مدت ها قبل از ساخت مشاهده کنید. بنابراین باعث اصلاح و طراحی بهتر می شوند.
از طریق انیمیشن، می توانید شبیه سازی های پیچیده را به نمایش بگذارید. چیز هایی که شاید حتی وجود نداشته باشند.
کارفرمایان همچنین می توانند پیشگامان بازار خود باشند. واقعیت مجازی چیزی است که بسیاری از توسعه دهندگان و بازاریابان در نمایشگاه ها و وب سایت های خود به نمایش گذاشته اند. این کار امکان تجربه پویاتر را برای کارفرمایان فراهم می کند.
همچنین چاپ سه بعدی، مدل های سه بعدی را عملی تر می کند. شما یک نمونه ی اولیه از چیزی که قرار است بسازید در دسترس خواهید داشت. چاپ سه بعدی به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا هم تصاویر سه بعدی و هم انیمیشن ها را همراه با یک مدل فیزیکی برای نمایشگاه خود داشته باشند.
در زیر لیستی از متداول ترین صنایع در حال استفاده از رندر سه بعدی هستند را میبینید :
 • رندر معماری
 • سی جی آی (CGI) در فیلم ها
 • تصویربرداری پزشکی
 • آموزش ایمنی
 • شبیه سازی محیط
 • نمونه سازی محصول
 • مهندسی
 • واقعیت مجازی
 • بازی های ویدیویی
نرم افزار های رندر سه بعدی، مدل های سه بعدی ایجاد شده توسط کاربر را می گیرد و آنها را در محیط ها یا تصاویر سه بعدی کاملاً تحقق یافته قرار می دهد. با برنامه های رندر سه بعدی، طراحان گرافیک و توسعه دهندگان رسانه می توانن اشیا و شخصیت های متفاوتی را که از برنامه های مدل سازی سه بعدی وارد شده اند را در یک فضای گرافیکی وارد کنند. این تصاویر ارائه شده سه بعدی اغلب مقیاس پذیر، قابل تغییر و تعاملی هستند. نرم افزار رندر سه بعدی ممکن است شامل برخی از ابزارهای انیمیشن باشد یا با نرم افزار ساخت انیمیشن ادغام شود و صحنه ها را به وجود آوردند.
در ادامه چند نرم افزار برای رندر سه بعدی را به شما معرفی خواهیم کرد :

UNITY

یونیتی یک پلتفرم توسعه بازی است که برای ساخت بازی سه بعدی، مدل ها و طرح ها ساخته شده است. هم برای ساخت بازی ها و هم سایر مشاغل تجاری می توان از این پلتفرم محبوب استفاده کرد.

3ds Max Design

نرم افزار تری دی اس مکس یک راه حل جامع طراحی، مدلسازی، انیمیشن و رندر سه بعدی برای معماران، طراحان، مهندسان عمران و متخصصان تجسم است.

MAYA

با نرم افزار انیمیشن، مدل سازی، شبیه سازی و رندر مایا، می توانید تصورات خود را زنده کنید. مایا به هنرمندان کمک می کند تا داستان خود را با یک مجموعه ابزار سریع و خلاقانه بیان کنند. از این نرم افزار بیشتر برای طراحی کارکتر و انیمیشن سازی استفاده می شود.

Blender

بلندر یک مجموعه ی منبع باز سه بعدی است که از پروژه شبیه سازی، مدل سازی، انیمیشن، رندر، ترکیب بندی و ردیابی حرکات، ویرایش ویدئو و ایجاد بازی پشتیبانی می کند.

Cinema 4D Studio

سینما فوردی بهترین نرم فزاری است که MAXON برای هنرمندان حرفه ای 3D ارائه می دهد. اگر می خواهید گرافیک پیشرفته سه بعدی داشته باشید اما می‌خواهید از سرعت و راحتی نرم افزار لذت ببرید، این گزینه برای شماست.

لومیون

یک نرم افزار رندر معماری است. یک تصویر، یک فیلم یا یک پانوراما 360 درجه که می توانید با عینک VR مشاهده کنید. رندر فوق العاده سریع و امکان ادیت سریع جزئیات از ویژگی های این نرم افزار است. مدل های که در Revit، SketchUp،3Ds Max، Rhino و سایر نرم افزار های سه بعدی ساخته شدند، امکان رندر توسط لومیون را دارند. لومیون شامل یک مدل ها و متریال های آماده ی زیبا نیز هست. مدل خود را با آسمان، چمن، شیشه، مواد، مردم، نور، مبلمان، اتومبیل و غیره آراسته کنید.

Enscape plug

یک پلاگین رندر در واقعیت مجازی برای Revit، SketchUp، Rhino، Archicad و Vectorworks است. که به طور مستقیم به نرم افزار مدل سازی شما متصل می شود، به شما یک تجسم و گردش کار یکپارچه می دهد.

ZBrush

زی براش یک برنامه مجسمه سازی و نقاشی دیجیتال است که با ویژگی های قدرتمند و گردش کار بصری انقلابی در صنعت 3D ایجاد کرده است. زی براش با یک رابط زیبا ساخته شده است و پیشرفته ترین ابزارهای جهان را برای هنرمندان دیجیتال امروز ارائه می دهد.

Thea Render

این نرم افزار یک ارائه دهنده روشنایی جهانی با کیفیت بالا است. این نرم افزار قدرتمند با برنامه مستقل (Studio) خود با ابزارهای مختلف، ویرایشگر متریال و عملیات مرحله سازی پیشرفته همراه با یکپارچه سازی (پلاگین ها) در موارد مختلف مدل سازی، بین بسیاری از کاربران محبوبیت دارد

Maxwell Render

مکسول در حال ارائه فناوری است که قادر به شبیه سازی نور (به صورت کاملا واقعی) است که می‌تواند مورد توجه بسیاری از افراد قرار بگیرد.

Corona Renderer

کرونا رندرر نیز یکی از نرم افزارهای رندر سه بدی است که قادر به تولید تصاویری واقع گرایانه می باشد.
برای رندر سه بعدی کلیک کنید
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید رندر سه بعدی
پشتیبانی