برونسپاری
آموزش آنلاین
کسب درآمد
×

طراحی غرفه

برونسپاری کارها با هزینه توافقی به هزاران متخصص
پرداخت به مجری پس از رضایت از کیفیت با تضمین پرداخت امنتضمین پرداخت امن
همین الان پروژت رو ثبت کن
طراحی غرفه
طراحی غرفه به عنوان یکی از زیر شاخه های معماری داخلی، تاثیر قابل توجهی در جلب توجه افراد به محصول یا خدمات قابل ارائه شما در نمایشگاه ها دارد. اگر به نمایشگاه های برتر دنیا در حوزه های مختلف دقت کنید، خواهید دید که غرفه های هر یک از برندهای حاضر در این نمایشگاه ها، با ظرافت به خصوصی طراحی شده است و برای شما به عنوان یک بازدید کننده، جذاب است. یکی از عواملی که باعث جذب مخاطبین بیشتر به غرفه شما می شود، نورپردازی مناسب و لایت باکس یا تابلو تبلیغاتی است. می توانید با استخدام طراح نورپردازی و طراح لایت باکس غرفه خود را به راحتی به غرفه ای جذاب تبدیل کنید. همچنین با استفاده از انجام پروژه دیالوکس می‌توان نورپردازی فضاهای داخلی و خارجی را شبیه سازی و محاسبه کرد
آنچه که در پروسه طراحی غرفه بسیار حائز اهمیت است، تناسب طرح مربوطه با نوع محصول یا خدمات ارائه شده و در عین حال جذاب بودن این طرح است. به طوری که بازدیدکنندگان از مسافت های دورتر، به سمت غرفه شما جذب شوند. در این مطلب در مورد طراحی غرفه و اهمیت آن در تبلیغات و همچنین مراحلی که معمولا برای طراحی یک غرفه نمایشگاهی طی می شود، با شما صحبت خواهیم کرد. برای استخدام یک طراح غرفه حرفه ای می توانید یک پروژه در کارلنسر ثبت کنید و پس از بررسی سوابق و نمونه کارهای طراحی فریلنسرهای مختلف بهترین را برای پروژه طراحی و غرفه سازی خود انتخاب کنید.
بیشتر بدانید
مراحل ثبت سفارش
طراحی غرفه
ثبت پروژه
۱. ثبت پروژه
ثبت درخواست خود در قالب پروژه با بودجه و زمان دلخواه
انتخاب متخصص
۲. انتخاب متخصص
انتخاب متخصص (فریلنسر) از بین پیشنهادهای دریافتی
انجام پروژه
۳. انجام پروژه
ارتباط با متخصص و نظارت بر روند کار در طول انجام پروژه
پرداخت امن
۴. پرداخت امن
آزاد کردن مبلغ برای متخصص پس از تحویل کار و تایید شما
blue line
نمونه کارهای طراحی غرفه را مشاهده و متخصص موردنظرتان را استخدام کنید.
gold line
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش

طراحی غرفه نمایشگاهی

اهمیت طراحی غرفه

دنیای امروز، دنیای رقابت تنگاتنگ بین هزاران برند در یک حوزه است. بدون تبلیغات گسترده، امکان دیده شدن و افزایش فروش شما، روند بسیار کندی را سپری خواهد کرد که در موارد زیادی می تواند باعث آسیب به کسب و کار شما و حتی تعطیل شدن آن شود. بخشی از این تبلیغات گسترده، حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی است. در یک نمایشگاه، فضایی تحت عنوان غرفه، در اختیار هر برند یا فروشنده قرار می‌گیرد. غرفه هایی که توسط برپاکنندگان نمایشگاه ها طراحی می شوند، معمولا ساده و همگی به یک شکل هستند. این موضوع برای دیده شدن یک برند در بین صدها غرفه یک شکل، بسیار مضر است. در این حالت، بهترین راه حل، طراحی غرفه مطابق با محتوای برند و سلیقه شما به عنوان صاحب آن برند خواهد بود. یک طرح منحصر به فرد در طراحی غرفه شما، می تواند برند شما را مانند نگین انگشتر در مرکز توجه قرار دهد و سیل بازدیدکنندگان را به سمت غرفه شما روانه کند.

مراحل طراحی غرفه

زمانی که شما سفارش طراحی غرفه را ثبت می کنید، طراح یا معمار مراحل زیر را طی خواهد کرد.

مرحله اول : شناخت نوع نمایشگاه

نوع طرح برای غرفه در هر نمایشگاه، می تواند متفاوت از دیگری باشد. به طور مثال طراحی غرفه در نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا، صرفا شامل طراحی بخش فروش و بخش مشاوره خرید خواهد بود. در مقابل، در طراحی غرفه برای نمایشگاه های تخصصی، باید بخشی برای گفتمان، بحث و یا حتی ارائه کنفرانس های کوتاه خبری وجود داشته باشد.

مرحله دوم : شناخت هدف شما از طراحی غرفه

غرفه های نمایشگاهی می توانند اهداف گوناگونی داشته باشد. در قدم دوم برای طراحی غرفه، باید بدانید که دقیقا چرا و با چه هدفی می خواهید غرفه نمایشگاهی را مطابق سلیقه خود طراحی کنید. این امر به طراح، دید بازتری را برای پیاده سازی ایده های نو و موثر برای کسب و کار شما خواهد داد. به طور مثال، هدف از سفارش طراحی های منحصر به فرد و اختصاصی برای غرفه های فروشگاهی، می تواند شامل یکی از موارد معرفی برندهای جدید، ایجاد یک اندیشه و خط فکری جدید در مخاطب، افزایش اعتبار و شهرت برای برند شما، ارائه محصولات جدید و یا بحث و تبادل نظر با مصرف کنندگان محصولات و یا خدمات برند شما باشد.

مرحله سوم : توصیف ساختار غرفه

شما به عنوان سفارش دهنده طراحی غرفه، بهتر است از بخش های مختلف یک غرفه اطلاعات کلی را داشته باشید و بتوانید طرح مورد نظر در مورد هر بخش را به خوبی برای طراح شرح دهید. این امر برای راهنمایی طراح در خلق اثری که به خواست شما نزدیک تر باشد، بسیار موثر خواهد بود. یک غرفه فروشگاهی، از بخش هایی مانند دیواره ها، کف، سردر یا کتیبه، ویترین، کانتر، مبلمان، فضای مربوط به ارائه محتوای بصری یا تصویری و فضای مربوط برای ارائه خدمات یا محصول، تشکیل شده است.

مرحله چهارم : توصیف سبک غرفه

برای غرفه های نمایشگاهی، 5 سبک مختلف وجود دارد. این سبک ها عبارتند از سبک مدرن، کلاسیک، بومی و سنتی، مینیمال و صنعتی. در موقع ثبت سفارش طراحی غرفه، می توانید کسب و کار خود را برای طراح شرح دهید تا سبکی که بهترین بازدهی را برای شما خواهد داشت، توسط طراح و با تایید نهایی شما، انتخاب شود.

مرحله پنجم : توضیح در مورد فضا موقعیت قرارگیری غرفه در نمایشگاه

برای فرآیند طراحی غرفه، فضایی که صاحب برند در اختیار دارد، بسیار مهم است. بگذارید اهمیت این موضوع را با یک مثال توضیح بدهیم. فرض کنید در نمایشگاه، فضایی معادل مساحت 20 متر و در گوشه از از نمایشگاه که نور طبیعی در آن وجود دارد، در اختیار شما قرار می گیرد. در این حالت، طراح باید غرفه ای را با تمام ویژگی های مدنظر شما و بر طبق مساحت مورد نظر، نوردهی در این فضا، میزان تردد ها و میزان دیده شدن غرفه شما در بین غرفه های دیگر طراحی کند. در انتخاب رنگ های به کار رفته در این غرفه، به عنوان یکی از آپشن ها، رنگ های روشن به دلیل نوردهی طبیعی، می توانند کمتر به کار گرفته شوند.
حال برعکس این مورد را تصور کنید. این بار فضای بسیار کمتر و با نوردهی ضعیف یا فاقد نور طبیعی به شما داده شده است. در این وضعیت، کار طراحی سه بعدی برای انتخاب یک طرح مناسب برای غرفه شما، پیچیده تر خواهد شد. رنگ های تیره در این وضعیت از لیست انتخاب کنار می روند و یا با اندازه کمتری به کار می روند. علاوه بر آن، طراحی غرفه نیز باید به صورتی باشد که کمبود فضا را جبران کند.

مرحله ششم : انتخاب طرح و رنگ

در این مرحله که به عنوان مرحله پایانی طراحی غرفه توسط معمار یا طراح در نظر گرفته می شود، طرح اصلی با توجه به توضیحات کارفرما در مراحل قبلی و با خلاقیت طراح زده می شود. این طرح و رنگ بندی آن، ممکن است در همان ترسیم اولیه، مورد رضایت کارفرما قرار بگیرد و نیازی به ادیت نداشته باشد. از طرفی ممکن است برای نزدیک شدن به آنچه که کارفرما مد نظر دارد، چندین ادیت پیاپی نیاز باشد. تمامی این مراحل با توافق بین شما و طراح قابل کم و زیاد شدن است.

قیمت طراحی غرفه

طراحی غرفه در نمایشگاه، با توجه به کارهایی که شما از طراح توقع دارید، متفاوت خواهد بود. این قیمت گذاری در نگاه کلی، به موارد زیر بستگی دارد :

زمان طراحی

معمولا طراحی یک غرفه ساده نمایشگاهی با حداقل امکانات، بر اساس مهارت و تجربه طراح یا معمار در این زمینه، می تواند بین یک هفته تا 2 ماه طول بکشد. طبیعتا هر چقدر زمان بیشتری برای طراحی صرف شود و طراحی پیچیده تر باشد، هزینه آن نیز بالاتر خواهد بود.

نوع نرم افزارهای مورد استفاده در فرآیند طراحی

معمولا طراحان برای طراحی غرفه از نرم افزارهایی مانند اتوکد، تری دی مکس، مایا و ... استفاده می کنند. هر یک از این نرم افزارها، کارایی و امکانات ویژه ای دارند. از طرفی، فرآیند طراحی با هر یک از آنها و مدت رندرگیری نهایی، سختی های خاص خود را دارد و زمان خاصی را از طراح می گیرد. این موضوع نیز بر قیمت نهایی سفارش طراحی غرفه تاثیرگذار خواهد بود.

دریافت خدمات اضافه

طراح، صرفا وظیفه طراحی غرفه را برای شما بر عهده دارد. اما ممکن است با توافق با طراح، بخواهید خدماتی مانند طراحی لوگو یا نشانه خاص برای غرفه خود و یا هر خدمات دیگری را نیز در کنار پروسه طراحی غرفه انجام شود. در این حالت، طبیعتا هزینه این خدمات نیز به هزینه طراحی برای غرفه شما افزوده خواهد شد.

طراحی غرفه را به کارلنسر بسپارید

در بخش خدمات مربوط به طراحی داخلی، نما و معماری در سایت کارلنسر، صدها فریلنسر در زمینه ارائه خدمات طراحی سه بعدی مربوط به فضاهای داخلی و خارجی فعالیت دارند. مهارت بالای این طراحان و امکان تحویل طرح مورد نظر شما در کوتاهترین زمان ممکن، می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب کارلنسر توسط شما برای سفارش طراحی غرفه باشد. این مزیت در کنار سیستم پرداخت امن کارلنسر می تواند تجربه ای خوب را از انتخاب کارلنسر برای شما ثبت کند. در سیستم پرداخت امن، تضمین پرداخت وجه مورد توافق از سمت کارفرما و ارائه کار با کیفیت و مطابق خواست کارفرما از سمت طراح وجود خواهد داشت و طرفین نگرانی از بابت انجام تعهدات طرف مقابل نخواهند داشت.

انتخاب طراح غرفه

نمایشگاه ها مکان بسیار مناسبی برای دیده شدن و ماندگار شدن برند شما در ذهن مخاطب دارد. در کنار کیفیت محصول یا خدمات شما، نوع طراحی غرفه برند شما نیز اهمیت ویژه ای دارد. طرح های خاص، نورپردازی و رنگ های منحصر به فرد و جذاب و ایده های نو، در بالا بردن میزان فروش شما و یا کسب موفقیت در هر هدف دیگری که از حضور در نمایشگاه دارید، بسیار موثر است. این نکته را به یاد داشته باشید که چشم ها، دروازه ای به ذهن ماندگار افراد هستند. غرفه ای را طراحی کنید که در چشم مخاطبتان ماندگار بماند.

چگونه یک طراح غرفه را در کارلنسر استخدام کنیم؟

استخدام طراح غرفه در کارلنسر، فرایند بسیار ساده و سریعی دارد. برای استخدام طراح غرفه می توانید درخواست خود را به راحتی با چند خط توضیح در قالب یک پروژه ثبت کنید. شما علاوه بر استخدام طراح غرفه دورکار در سایت کارلنسر می توانید با تمام وقت یا ویژه کردن پروژه اقدام به استخدام طراح غرفه حضوری یا تمام وقت برای خود نمایید. شما به راحتی می‌توانید با ده ها یا صدها فریلنسر حرفه ای با تخصص طراحی غرفه در شهر خود یا سراسر ایران در ارتباط باشید و از آن ها برای انجام پروژه خود دعوت کنید.
شما می‌توانید طراح غرفه مورد نظر خود را در 3 مرحله استخدام کنید:
 • درخواست خود را در قالب پروژه، در فرم همین صفحه یا صفحه ثبت پروژه ، به همراه توضیحات کامل و شفاف، زمان و بودجه پیشنهادی ثبت کنید و مهارت‌ های مورد نیازتان را انتخاب کنید. در صورتی که مایل هستید پروژه تان سریع تر دیده و انجام شود و یا مایل به تبادل اطلاعات تماس با فریلنسر هستید، پروژه را ارتقا دهید.
 • پس از ثبت و تایید پروژه، منتظر پیشنهادهای طراحان غرفه باشید. همچنین شما می توانید بعد از بررسی پیشنهادها روی هر پروژه، تا 20 فریلنسر را به پروژه خود دعوت کنید تا پیشنهادات قیمتی و زمانی خود را برای انجام پروژه شما ارسال کنند. پس از بررسی متن پیشنهادی فریلنسرها، صفحه پروفایل، نمونه کارها، امتیاز، نظرات کارفرمایان قبلی و سایر موارد را به دقت بررسی کنید تا بهترین فرد را انتخاب کنید.
 • بهترین طراح غرفه را استخدام و پرداختی هزینه پروژه خود را از فقط طریق سیستم پرداخت امن کارلنسر انجام دهید. حتما توجه داشته باشید که به هیچ وجه پرداخت را در خارج از سایت کارلنسر انجام ندهید. با استفاده روش پرداخت امن کارلنسر، خیالتان از انجام پروژه راحت است و در صورت بروز مشکل و اختلاف با طراح غرفه هم از خدمات پشتیبانی تیم داوری کارلنسر، بهره مند خواهید شد.
فراموش نکنید که شما می‌توانید قبل از استخدام طراح غرفه، با فریلنسرهای مختلف در مورد هزینه، زمان و نحوه انجام کار چت و گفتگو کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس حتما سوالات یا ابهامات خود را از آن‌ها بپرسید.

هزینه استخدام طراح غرفه چقدر است؟

هزینه انجام پروژه های طراحی غرفه با توجه به حجم و پیچیدگی کار و همچنین تخصص و تجربه کاری طراح غرفه متفاوت است. استخدام فریلنسر دورکار در سایت کارلنسر، یک راه مطمئن برای کاهش هزینه هاست. به دلیل حذف یا کاهش بسیاری از هزینه های اداری، رفت و آمد و…، هزینه استخدام طراح غرفه، بسیار کمتر از هزینه استخدام نیروی حضوری و حتی قرارداد با شرکت های مختلف است. این هزینه برای استخدام طراحان غرفه و دورکارانی که در شهرستان‌های کوچک و روستاها زندگی می‌کنند، به دلیل کمتر بودن هزینه زندگی آن ها نسبت به شهرهای بزرگ، کمتر هم می‌شود. اگر از هزینه انجام پروژه طراحی غرفه‌ تان اطلاعی ندارید، می‌توانید پیشنهادهای قیمتی فریلنسرهایی که روی پروژه شما پیشنهاد زده اند را بررسی کنید تا از هزینه تخمینی آن مطلع شوید. در نهایت فراموش نکنید که هزینه نهایی پروژه، کاملا توافقی بین شما و طراح غرفه تعیین می‌شود و تحمیلی از جانب طرفین نیست. پیشنهاد می‌کنیم قبل از استخدام فریلنسر (متخصص)، در مورد هزینه انجام کار تحقیق کنید و در صورت نیاز با فریلنسر مد نظر گفتگو کنید تا سر قیمت نهایی طراحی غرفه به توافق برسید.

نکات مهم برای استخدام طراح غرفه

 • هدف پروژه: مشخص کردن هدف از انجام پروژه طراحی غرفه
 • رزومه: در صورتی که نیاز به استخدام طراح غرفه دارید، چک کردن نمونه‌ کارهای موفق قبلی متخصص را پیشنهاد می‌کنیم.
 • بازخورد: چک کردن بازخورد کارفرمایان قبلی، یکی از بهترین راه های استخدام متخصص در سایت کارلنسر است.

مزایای استخدام طراحان غرفه در کارلنسر

پلتفرم کارلنسر همواره در تلاش است تا با بهبود مداوم طراحی کاربری و تجربه کاربری خود و همچنین پشتیبانی مناسب، بهترین تجربه را برای کارفرمایان و طراحان غرفه رقم بزند تا بتوانند به صورت طولانی مدت و با اعتماد متقابل باهم کار کنند.
از مزایای استخدام طراح غرفه در کارلنسر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • صرفه جویی در هزینه
 • بازگشت 2% از مبلغ انجام پروژه پس از پایان کار به کیف پولتان جهت استفاده از پروژه های آتی با هزینه کمتر
 • سیستم پرداخت امن: پرداخت نهایی و آزادسازی هزینه پروژه برای طراح غرفه، پس از تحویل خروجی کار و تایید کیفیت آن توسط شما ( مبلغ پروژه تا انتهای پروژه یا هر مرحله نزد کارلنسر می ماند و در صورت عدم رضایت کارفرما به فریلنسر پرداخت نمی گردد )
 • پشتیبانی از طریق تلفن، چت سایت، ارسال تیکت، ایمیل، تلگرام و…
 • دسترسی آسان و سریع به ده ها تا صدها فریلنسر با تخصص طراحی غرفه
 • پشتیبانی توسط تیم داوری در صورت بروز تخلف و یا مشکل و اختلاف بین شما و طراح غرفه
ادعا نمیکنیم که بهترینیم، اما مفتخریم که بهترین کاربران را داریم.
blue line
پروژه‌تون رو از همینجا ثبت کنید!
gold line
خلاصه ای از عملکرد کارلنسر
متخصص فریلنسر
۵۸۰,۰۰۰+
متخصص فریلنسر
پروژه موفق
۱۳۰,۰۰۰+
پروژه‌ انجام شده
پروژه انجام شده
۶۴,۸۶۰+
مشتری راضی
دسته بندی
۴۵۰+
دسته بندی
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
با کارلنسر می تونی فریلنسرها رو خیلی آسون پیدا کنی و انتخاب و مصاحبه شون کنی، به همین راحتی کار را به کاردان بسپار
قیمت گذاری توافقی
امکان بررسی قیمت و قیمت گذاری توافقی بر اساس بودجه کارفرما قبل از شروع کار
متخصصین ماهر
دسترسی به صدها متخصصین ماهر در زمینه های مختلف بر حسب نیاز شما
تضمین رضایت و گارانتی پردخت هزینه
تضمین رضایت طرفین و گارانتی پرداخت هزینه با سیستم پرداخت امن کارلنسر
حل تخصصی اختلافات
حل مشکلات در روند پروژه با کمک تیم تخصصی داوری کارلنسر
دسترسی کامل به عملکرد و سوابق متخصص ها
امکان بررسی کامل پروفایل، نمونه کارها، خدمات و رزومه متخصصسین قبل از رزرو
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید طراحی غرفه
کارلنسر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
شماره تماس ۲۸۴۲۶۴۴۳ ۰۲۱
آدرس ایمیل info@karlancer.com
پشتیبانی