طراحی جلد کتاب و مجله

پروژه ی خود را به فریلنسرهای حرفه ای کارلنسر بسپارید
طراحی جلد کتاب و مجله
طراحی جلد کتاب و مجله

طراحی جلد کتاب و مجله

پروژه ی خود را به فریلنسرهای حرفه ای کارلنسر بسپارید
طراحی جلد کتاب و مجله
طراحی جلد کتاب، بولتن، جلد کتاب کودک و مجله از مهارت های پر طرفدار حوزه طراحی گرافیک است. یک طرح جذاب روی جلد کتاب تاثیر فراوانی در جذب مشتریان و خوانندگان احتمالی کتاب دارد. مهمترین هدف طراحی جلد کتاب ایجاد شوق و هیجان و ترغیب مخاطب به خرید کتاب است. این امر در طراحی جلد کتاب کودک به گونه ای و در کتاب داستان و رمان ، تاریخی و درسی به شکل های دیگر نمود فراوانی دارد. یک پروژه طراحی جلد کتاب حرفه ای توسط یک طراح با ذوق و خوش قریحه شاید هزینه و زمانی زیادی برای ناشر کتاب نداشته باشد. ولی یک طرح روی جلد با کیفیت و جذاب می تواند تاثیر فراوانی در فروش کتاب و استقبال از یک شماره و ویژه نامه نشریه و مجله داشته باشد. سفارش پروژه طراحی جلد کتاب توسط طراحان گرافیک آشنا به نرم افزار ایلوستریتور و فوتوشاپ امکان پذیر است. جلد کتاب نخستین مواجهه و تصویریست که توجه مخاطب را در پیشخوان کتابفروشی به کتاب جلب می کند. یک طرح جذاب و زیبا تاثیر فراوانی در استقبال خوانندگان و افزایش فروش کتاب دارد. هزینه و قیمت مناسب ، طراحی زیبا و حرفه ای و سرعت عمل از مزیت های برونسپاری سفارش طرح روی جلد کتاب و سالنامه به فریلنسرهای کارلنسر می باشد. جهت انجام پروژه طراحی جلد پس از ثبت پروژه نمونه کارها و پیشنهادات فریلنسرها را بررسی و پس از مقایسه بهترین طراح جلد کتاب را برای پروژه خود انتخاب نمایید.
توضیحات بیشتر
طراحی جلد کتاب و مجله
اگر مهارت ها مرتبط نیست حذف کنید.در لیست نیست؟
فتوشاپ طراحی گرافیک طراحی جلد کتاب کودک صفحه بندی گرافیک طراحی جلد مجله ایلوستریتور تصویر سازی
بودجه‌ی تخمینی شما چقدر است؟
مصطفی

مصطفی

خراسان رضوی
سلام مصطفی هستم ۲۷ ساله از مشهد
تولید محتوای اینستاگرام
تولید محتوای وبسایت
تولید محتوای وبلاگ
میکروکنترلر AVR
آردوینو
طراحی لوگو
تولید محتوا
تایپ
hengameh

hengameh

خراسان رضوی
هنگامه هستم ، عکاسی تبلیغاتی و تولید محتوا در خصوص برندسازی کسب و کارتون رو میتونین بهم بسپارید ... خلاقیت و جذاب بودن ارائه کار از المان های اصلی کارم هست .
عکاسی
تولید محتوا
طراحی گرافیک
ویرایش عکس
معماری
soleimanianzahra

soleimanianzahra

اصفهان
هنرجوی رشته ی کامپیوتر(شبکه و نرم افزار) هستم. و در سال 99 وارد دانشگاه در رشته نرم افزار میشوم.همه این مهارت هارا به صورت کامل در هنرستان اموزش دیده ام.
کاربا سئو سایت و درج محصول با وردپرس و پرستاشاپ
طراحی لوگو
طراحی گرافیکی با ایلاستریتور
تولید محتوای سایت
تایپ مقالات با ورد
طراحی کارت پستال با publisher
طراحی پاورپوینت های حرفه ای
Elaheshahin

Elaheshahin

اصفهان
سلام من میتوانم میکس فیلم و عکس ها را خیلی خوب انجام بدم چندتا نرم افزار اموزش دیده ام
تدوین ویدئو
تایپ
طراحی کارت ویزیت
alireza rashgi

alireza rashgi

تهران
طراحی و نگهداری وبسایت
پی اچ پی
وردپرس
سی اس اس
زبان HTML5
لینوکس
جِی کوئری
لاراول
توسعه دهنده وب
سئو
Mehdizamani

Mehdizamani

فارس
من دارای 6 سال سابقه حرفه ای طراحی لوگو و همچنین دارای سابقه زیاد تایپ سریع متون و همچنین ترجمه زبان انگلیسی به صورت دقیق و بدون اشتباه.
تایپ
طراحی لوگو
ترجمه انگلیسی به فارسی
sinafarhadi

sinafarhadi

خوزستان
سلام سینا فرهادی هستم 4سال سابقه طراحی گرافیک دارم سفارش های شما با کیفیتی عالی و خلاقانه و مناسب ترین هزینه به شما عرضه میشه.
طراحی تخصصی لوگو
طراحی تخصصی پوستر... کاتالوگ... مجله
تولید محتوا صفحات مجازی..اینستاگرام و...
مسلط به نرم افزار فتوشاپ
طراحی کارت ویزیت
طراحی جلد کتاب
parisa_taghavi

parisa_taghavi

تهران
فارغ التحصیل رشته ی معماری و مسلط بر تمامی نرم افزارهای معماری و مدل سازی
معماری
معماری داخلی
رویت
تری دی مکس
ادوبی فتوشاپ
اتوکد
نقشه کشی
طراحی کارت ویزیت
ترجمه
پروژه ی معماری
baranSalmani

baranSalmani

تهران
انجام کارهای گرافیکی لوگو . ست اداری . تراکت . کاتالوگ . بروشور . کارهای گرافیک سایت و شبکه های اجتماعی با تجربه کاریه بسیار بالا
ادوبی فتوشاپ
ادوبی ایلوستریتور
کورل دراو
طراحی گرافیک
Diidiii

Diidiii

تهران
ادمین به صورت دورکاری و فریلنسر افزایش فالوور فعال_ _ افزایش ریچ ؛ ایمپرشن و .. _ طراحی پلن تخصصی تبلیغات _ عکاسی و ادیت _ طراحی پیج _ پست گذاری کپشن نویسی _ پاسخگویی به مشتریان
تایپ
ادمین پیج اینستاگرام
افزایش فالوو
ادیت عکس
فالوور
تولید محتوا

اهمیت طراحی جلد کتاب

طراحی جلد کتاب اولین مواجهه خواننده با یک کتاب است.زیباتر بودن این طراحی باعث میشود تا خواننده و مشتری ترغیب به خرید و خواندن کتاب شوند. در موفقیت یک کتاب علاوه بر تولید محتوا ظاهر و طراحی جلد و صفحات کتاب نیز اهمیت فراوانی دارد. طبق تحقیقات و بررسی های که از کتاب فروشی ها و انتشارات انجام شده کتابهایی که طراحی زیبایی دارند نه تنها آمار فروش بالاتری دارند بلکه خوانندگان را بیشتر ترغیب به خواندن کتاب می کنند.در حقیقت می توان این اهمیت این تخصص را با اهمیت طراحی لوگو در تاثیر گذاری اولیه برند بر مخاطب مقایسه کرد.

اصول اساسی طراحی جلد کتاب:

  • سفارش طراحی جلد کتاب باید با توجه و متناسب به حجم و نوع مطالب باشد. بهتر است در ابتدا از نظر نویسنده و از حجم مطالب آگاه شد . مشورت و نظر نویسنده می تواند در انتخاب رنگ و طرح روی جلد کتاب کمک فراوانی نماید.
  • انتخاب عنوان گذاری خلاقانه : باید عنوان گذاری را با توجه به نوع کتاب که برای چه سنی نوشته شده است انتخاب کرد . به عنوان مثال باید عنوان کتاب کودک متناسب با سن کودک، ساده و قابل فهم آسان باشد.
  • سایز و فونت کتاب : فونت کتاب تاثیر زیادی در جذب خواننده دارد. فونت باید فونت ساده ، گویا و به آسانی قابل خواندن باشد . تاثیر فونت آنقدر زیاد و مهم است که اگر فونت نامناسب ، خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ باشد باعث ایجاد نارضایتی در مشتریان می شود.
  • سوتیتر : سوتیتر به توضیحی که در ارتباط با عنوان و موضوع کتاب می باشد گفته می شود. سوتیتر باید متناسب و هماهنگ با موضوع کتاب باشد.
  • نام نویسنده: نام نویسنده، مترجم و گردآورنده باید روی جلد کتاب نوشته شود چه بسا هنگامی که نام نویسنده کتاب روی جلد نوشته می شود افراد بیشتر ترغیب می شوند به خواندن کتاب البته فونت سایز نام نویسنده کوچک تر می باشد و نام کتاب بزرگتر می باشد.
  • رنگ جلد کتاب: رنگ کتاب باید متناسب با موضوع کتاب و یا کتاب های که برای یک جنیست مانند ویژه خانم ها یا کتاب های که باید آقایان بخوانند باشد . به عنوان مثال کتاب های که برای کودکان است رنگ کتاب رنگارنگ می باشد و یا طرح های شخصیت های کارتونی دارد تا باعث می شود انگیزه کودکان برای خواندن کتاب بیشتر شود.
  • عکس های روی جلد کتاب: عکس های روی جلد کتاب باید متناسب با موضوع کتاب باشد. به عنوان مثال تصاویر کتاب های داستان یا رمان با کتاب های تخصصی و مرجع فرق دارد. می توان از عکس های زیبا و مرتب با موضوع اصلی کتاب که در کتاب می باشد برای روی جلد کتاب استفاده نمود تا خواننده بیشتر و بهتر موضوع کلی کتاب را درک کند .همچنین می توان از عکس نویسنده برای طراحی جلد کتاب استفاده کرد که باعث ایجاد علاقه در خوانندگان به کتاب می شود . طبق تحقیقاتی که انجام شده است کتابهایی که تصویر نویسنده در روی جلد خود دارند باعث جلب توجه قابل ملاحظه ای می شوند.
  • جلد پشت کتاب: می توان خلاصه و موضوع کلی کتاب را در پشت کتاب نوشت. برای این قسمت میتوان از نویسنده کمک گرفت تا خلاصه خوب و جذابی نوشته شود.افراد زیادی از خلاصه پشت کتاب زیاد برای درک موضوع کلی کتاب استفاده می کنند و براساس همین خلاصه است که کتابی را انتخاب یا رد می کنند.
برای طراحی یک جلد کتاب خلاقانه و زیبا می توان ابتدا چند کتاب دیگر که در ارتباط با موضوعات مشابه نوشته شده اند را بررسی کرد تا از آنها ایده های خلاقانه گرفت. همچنین کتاب های که بیشترین فروش را دارند برای طراحی جلد کتاب خلاقانه به شما کمک می کند.

جزئیات طراحی جلد کتاب

امروزه با استفاده از رنگ های متضاد مانند قرمز و مشکی و سفید و با استفاده از برجسته سازی موضوعات مهم و طرح های گرافیکی زیبا می توان طرح جلد زیبا و خلاقانه ی به وجود آورد که باعث جلب افراد به خواندن کتاب می شود . برای طراحی جلد کتاب بهتر با موضوع کتاب توجه شود به عنوان مثال اگر کتاب در زمینه هنر و نقاشی می باشد از طرح های هنری استفاده کنید. همچنین برای طراحی جلد کتاب کودک بهتر است از رنگ های شاد و با کالیته روشن استفاده شود. .
در طراحی جلد کتاب زیاده روی نکنید به عنوان مثال استفاده زیاد از طرح های تخیلی و طرح های پیچیده که خواننده نتواند درک درستی از تصویر داشته باشد باعث ایجاد پیامد های منفی می شود.
استفاده از طرح های خلاقانه باعث ایجاد علاقه مندی در خوانندگان می باشد به عنوان مثال طرح های گرافیکی متفاوت و متنوع که در روی جلد چاپ می شود.
امروزه یکی از طرح های زیبا برای طراحی جلد کتاب استفاده از چهره می باشد که باعث جلب توجه خواننده می شود و خواننده درک می‌کند که آیا کتاب تراژدی یا تخیلی و یا طنز می باشد و یا گرافیست های خلاق می توانند یک تصویر از شخصیت اصلی داستان بر روی طراحی جلد کتاب طراحی کنند.
بهتر است در کتاب های که برای نوجوانان می باشد از طرح های خلاقانه ولی نه زیاد پیچیده استفاده شود. نوجوانان بیشتر دنبال کتاب های هیجانی و ماجراجویانه هستند. بنابراین می توانید از تصاویر و طرح های استفاده نمایید که احساس هیجان و ماجراجویانه آنان را برانگیزد.
یکی دیگر از شیوه های خلاقانه که گرافیست ها برای طراحی جلد کتاب استفاده می کنند استفاده از واقعیت های زندگی انسان هاست. طرح جلد کاغذ قهوه ای یا استفاده از تصاویر مربوط به یک اتفاق مانند جنگ یا استفاده از نوستالژی های دوران قدیم از جمله طرحی‌هایی است که افراد به دلیل یادآوری خاطرات گذشته از این طرح ها زیاد استقبال می کنند.
طراحی جلد کتاب کاری تخصصیست که نیازمند مهارت و علاقه و داشتن تجربه می باشد. سفارش طراحی جلد مرحله مهمی از مراحل پیش از چاپ می باشد.

هزینه طراحی جلد کتاب:

تعرفه طراحی جلد کتاب بسته به ابعاد یا به اصطلاح قطع کتاب متفاوت است. طراحان حرفه ای در کارلنسر آماده انجام سفارش های طراحی جلد کتاب با کمترین هزینه و بهترین کیفیت هستند. برای انجام سفارش طراحی جلد کتاب ، تقویم و سررسید می توانید کار خود را به متخصصین کارلنسر بسپارید.
برای طراحی جلد کتاب و مجله اینجا کلیک کنید