برونسپاری
آموزش آنلاین
کسب درآمد
×

طراحی UX (تجربه کاربری)

برونسپاری کارها با هزینه توافقی به هزاران متخصص
پرداخت به مجری پس از رضایت از کیفیت با تضمین پرداخت امنتضمین پرداخت امن
همین الان پروژت رو ثبت کن
طراحی UX (تجربه کاربری)
تجربه کاربری (UX) طراحی فرایندی است که تیم های طراحی برای ایجاد تجارب معنی دار و مرتبط برای کاربران ارائه می دهند. این تخصص در انگلیسی user experience design یا به اختصار UX,UED,XD یا UXD نیز نامیده می شود. طراحی تجره کاربری شامل طراحی کل فرایند دستیابی و ادغام محصول از جمله جنبه های برندسازی ، طراحی ، قابلیت استفاده و عملکرد است. طراحی تجربه کاربری سایت و اپلیکیشن از مهارت های اصلی در دنیای دیجیتال امروز است. وظایف طراح تجربه کاربری به طور خلاصه شامل بهینه سازی سایت و ارتقای دسترسی پذیری و راحتی کار با سایت و اپلیکیشن برای کاربران است. روانشناسی رنگ ها ، تحلیل رفتار کاربر در اپلیکیشن و سایت ، محل قرار گرفتن دکمه ها ، نویگیشن و چرخش کاربر در سایت و نحوه ایجاد یک مسیر برای جستجو و فعالیت کاربر از وظایف و مسئولیت های اصلی یک طراح تجربه کاربری حرفه ایست. طراحی رابط کاربری با افزایش زمان حضور کاربر در سایت تاثیر بسیار مثبتی روی بهبود سئو سایت نیز دارد. تعرفه طراحی یو ایکس در سایت کارلنسر بر اساس توافق بین کارفرما و طراح مشخص می شود. استخدام یک طراح تجربه کاربری که علاوه بر اصول طراحی گرافیک با کدنویسی و دنیای دیجیتال نیز آشنایی داشته باشد کار شما را در رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار ساده تر می کند. شما پس از ثبت پروژه طراحی UX  می توانید پیشنهادات ارسال شده از سمت فریلنسرها را مشاهده نمایید. پس از بررسی پیشنهادات و مقایسه نمونه کارهای طراحی تجربه کاربری سایت ، اپلیکیشن و گجت های کاربران میتوانید بهترین طراح فریلنسر را برای پروژه خود انتخاب نمایید.
بیشتر بدانید
مراحل ثبت سفارش
طراحی UX (تجربه کاربری)
ثبت پروژه
۱. ثبت پروژه
ثبت درخواست خود در قالب پروژه با بودجه و زمان دلخواه
انتخاب متخصص
۲. انتخاب متخصص
انتخاب متخصص (فریلنسر) از بین پیشنهادهای دریافتی
انجام پروژه
۳. انجام پروژه
ارتباط با متخصص و نظارت بر روند کار در طول انجام پروژه
پرداخت امن
۴. پرداخت امن
آزاد کردن مبلغ برای متخصص پس از تحویل کار و تایید شما
blue line
نمونه کارهای طراحی ux را مشاهده و متخصص موردنظرتان را استخدام کنید.
gold line
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش

طراحی UX چیست ؟

UX مخفف عبارت (User Experience) به معنای تجربه کاربری می باشد.احساسات خوب و بدی که کاربر از سایت ما را میگیرد را میتوان به عنوان UX نام برد.

چگونه یک طراح UX را استخدام کنیم؟

استخدام طراح UX در کارلنسر، فرایند بسیار ساده و سریعی دارد. برای استخدام طراح UX می توانید درخواست خود را به راحتی با چند خط توضیح در قالب یک پروژه ثبت کنید. شما علاوه بر استخدام طراح UX دورکار در سایت کارلنسر می توانید با تمام وقت یا ویژه کردن پروژه اقدام به استخدام طراح UX حضوری یا تمام وقت برای خود نمایید. شما به راحتی می‌توانید با ده ها یا صدها فریلنسر حرفه ای با تخصص طراحی UX در شهر خود یا سراسر ایران ارتباط باشید و از آن ها برای انجام پروژه خود دعوت کنید.

شما می‌توانید طراح UX مورد نظر خود را در 3 مرحله استخدام کنید:

 • درخواست خود را در قالب پروژه، در فرم همین صفحه یا صفحه ثبت پروژه ، به همراه توضیحات کامل و شفاف، زمان و بودجه پیشنهادی ثبت کنید و مهارت‌ های مورد نیازتان را انتخاب کنید. در صورتی که مایل هستید پروژه تان سریع تر دیده و انجام شود و یا مایل به تبادل اطلاعات تماس با فریلنسر هستید، پروژه را ارتقا دهید.
 • پس از ثبت و تایید پروژه، منتظر پیشنهادهای طراحان UX باشید. همچنین شما می توانید بعد از بررسی پیشنهادها روی هر پروژه، تا 20 فریلنسر را به پروژه خود دعوت کنید تا پیشنهادات قیمتی و زمانی خود را برای انجام پروژه شما ارسال کنند. پس از بررسی متن پیشنهادی فریلنسرها، صفحه پروفایل، نمونه کارها، امتیاز، نظرات کارفرمایان قبلی و سایر موارد را به دقت بررسی کنید تا بهترین فرد را انتخاب کنید.
 • بهترین طراح UX را استخدام و پرداختی هزینه پروژه خود را از فقط طریق سیستم پرداخت امن کارلنسر انجام دهید. حتما توجه داشته باشید که به هیچ وجه پرداخت را در خارج از سایت کارلنسر انجام ندهید. با استفاده روش پرداخت امن کارلنسر، خیالتان از انجام پروژه راحت است و در صورت بروز مشکل و اختلاف با طراح UX هم از خدمات پشتیبانی تیم داوری کارلنسر، بهره مند خواهید شد.
فراموش نکنید که شما می‌توانید قبل از استخدام طراح UX، با فریلنسرهای مختلف در مورد هزینه، زمان و نحوه انجام کار چت و گفتگو کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس حتما سوالات یا ابهامات خود را از آن‌ها بپرسید.

تاثیر UX بر سئو

یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی سئو سایت و بهینه سازی سایت ها بحث تجربه کاربری می باشد.موتور های جستجو مانند گوگل رفتارهای کاربران را که وارد سایتی میشوند ،بررسی میکند.و به همین خاطر موتور های جستجو پیدا شدند که بهترین نتایج را برای کاربران به نمایش بگذارند.
و با تجربه های خوب و بدی که کاربران از خودشان با استفاده از سایت شما نمایش میدهند. گوگل میتواند تشخیص دهد که سایت شما مناسب کاربران میباشد یا خیر ؟

تجربه کاربری خوب و بد با مثال 

فکر کنید برای اولین بار است که وارد یک سایت دانلود عکس یا فیلم میشوید.در قدم اول توقع دارید که سایت در کمتر از چندین ثانیه بارگذاری شود و خب در قدم های بعدی دنبال عکس مورد نظر خود بگردید. ولی اگر وارد سایت شوید و زمان طولانی را سپری کنید و ببینید سایت بارگذاری نشود و یا به طور کامل این فرایند انجام نشود قطعا کاربر از سایت خارج شده و به احتمال زیاد کاربر هرگز وارد سایت شما نشود.
این رفتار سایت حس بدی رو به کاربر و همچنین به موتورهای جستجو منتقل میکند و خب به مرور زمان ارزش سایت شما را کاهش میدهد .
استخدام طراح UX - بهترین فریلنسرهای طراحی تجربه کاربری پروژه ای دورکار

UX در شبکه های اجتماعی

با نگاهی کلی به شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام میبینیم که هشتگ #UX نزدیک به 3 میلیون فیلم و عکس در رابطه با این موضوع طراحی شده است و این میزان نشان دهنده مهم بودن موضوع طراحی تجربه کاربری میباشد..

تفاوت معمار ساختمان با UX designer

کار معمار ساختمان با طراح UX هیچ تفاوتی ندارد. همان طور که یک شرکت معماری ساختمان باید با علم و بررسی بگوید که عناصر و جزییات نما در کجا قرار بگیرد و ارتفاع ساختمان چقدر باشد.
طراح UX با بررسی و درک رفتار از کاربر باید نیاز های کاربران را بررسی کند و بگوید که محل قرار گیری هر دکمه در کجا قرار داشته باشد.

سوال هایی که طراح UX از خود بپرسد ! 

 • رفتار اعضا هنگام استفاده از محصول من چگونه است؟
 • من برای چه رده سنی را تجربه کاربری را طراحی می‎کنیم؟
 • نیازهای اعضا چیست ؟
 • اهداف اعضای از ورود به سایت چیست ؟
اگر توانایی پاسخگو بودن به سوالات بالا و همچنین سوالاتی که در ادامه مطلب میخوانید را ندارید پس شما نیاز به یک طراح تجربه کاربری را دارید که میتوانید از سایت کارلنسر آن را پیدا کنید.

چگونه طراح UX  حرفه ای پیدا کنیم ؟

دسترس پذیر باشد: اگر کاربر نتواند به مقصد خود برسد، نمی تواند از کالاها یا خدمات ارائه شده استفاده کند. پارامتر "Accessibility" یا دسترسی پذیری باعث شده است که طراحان محصولاتشان را برای استفاده از افرادی با معلولیت یا نقص های مختلف مانند نابینایی، ناشنوایی، کوررنگی و … هماهنگ کنند و از این جهت طراحان در تبدیل این جهان به جهان بهتر، نقش بسزایی داشته اند. به عنوان مثال قابلیت تاریک یا همان روز و شب در سایت ها که باعث میشود چشمان کاربر در شب آرامش بیشتری داشته باشد.
قابل استفاده بودن: یکی از مهمترین نیازهای یک تجربه کاربری خوب این است که در واقع کاربران توانایی دستیابی به کارهایی که شما برای انجام آنها برنامه ریزی کرده اید را داشته باشند. اگر کاربران نمی توانند از محصول شما استفاده کنند، این محصول نه تنها تجربه کاربری بدی ارائه می کند بلکه کاملا بی فایده است! اگر هنگام استفاده کردن از یک محصول به راحتی نمی توانید با آن کار کنید و کار کردن با آن گیج کننده است به این معنی است که آن محصول در پارامتر "Usability" به قدر کافی با قدرت عمل نکرده است.
قابل کشف بودن: پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز در یک محصول نیز ضروری است. آیا وجود منو در سایت برای اعضا قابل درک است؟ آیا نوار جستجو یا همان سرچ بار در جایی که کاربران فکر می کنند قرار گرفته است؟ آیا کاربران می توانند دکمه ورود یا ثبت نام را در سایت به خوبی پیدا کنند؟
مفید بودن محصول: کاربران برای محصولی که نیازی به آن ندارند وقت صرف نمی کنند. یک محصول باید برای کاربر کارآمد باشد. ممکن است یک محصول به زیبایی و با کیفیت طراحی شده باشد و کاربرد آن بسیار آسان باشد، اما کاربر به آن احتیاج نداشته باشد و به او کمکی نکند، پس تولید این محصول بی فایده است. پس ما از پارامتر “Useful” استفاده نکرده ایم.
مطلوب بودن: اگر طراحی یک محصول قابل درک باشد، کاربر تمایل به استفاده از آن را پیدا خواهد کرد. اما اگر اینطور نباشد چه؟ حتی مفیدترین و کاربردی ترین محصولات در صورت خسته کننده بودن آنها برای استفاده می تواند یک تجربه کاربری ضعیف ختم شود.
ارزشمند بودن: یکی از ضروری ترین اصول طراحی تجربه کاربری این است که طراحی یک محصول باید مبتنی بر نیاز اعضا باشد. در واقع همیشه یکی از کلیدی ترین سوالات شما قبل از طراحی یک محصول باید این مورد باشد که این محصول قرار است چه ارزشی را به کاربر ارائه دهد تا کاربر از آن استفاده کند؟
قابل اعتماد باشد: اعتبار یا "Credible" یک محصول بسیار مهم است. اگر کاربر به یک وب سایت اعتماد نداشته باشد، از آن به هیچ وجه خریدی نخواهد کرد.

هزینه استخدام طراح UX چقدر است؟

هزینه انجام پروژه های طراحی UX با توجه به حجم و پیچیدگی کار و همچنین تخصص و تجربه کاری طراح UX متفاوت است. استخدام فریلنسر دورکار در سایت کارلنسر، یک راه مطمئن برای کاهش هزینه هاست. به دلیل حذف یا کاهش بسیاری از هزینه های اداری، رفت و آمد و…، هزینه استخدام طراح UX، بسیار کمتر از هزینه استخدام نیروی حضوری و حتی قرارداد با شرکت های مختلف است. این هزینه برای استخدام طراحان UX و دورکارانی که در شهرستان‌های کوچک و روستاها زندگی می‌کنند، به دلیل کمتر بودن هزینه زندگی آن ها نسبت به شهرهای بزرگ، کمتر هم می‌شود.
اگر از هزینه انجام پروژه طراحی UX‌ تان اطلاعی ندارید، می‌توانید پیشنهادهای قیمتی فریلنسرهایی که روی پروژه شما پیشنهاد زده اند را بررسی کنید تا از هزینه تخمینی آن مطلع شوید. در نهایت فراموش نکنید که هزینه نهایی پروژه، کاملا توافقی بین شما و طراح UX تعیین می‌شود و تحمیلی از جانب طرفین نیست. پیشنهاد می‌کنیم قبل از استخدام فریلنسر (متخصص)، در مورد هزینه انجام کار تحقیق کنید و در صورت نیاز با فریلنسر مد نظر گفتگو کنید تا سر قیمت نهایی طراحی UX به توافق برسید.

نکات مهم برای استخدام طراح UX

هدف پروژه: مشخص کردن هدف از انجام پروژه طراحی UX
رزومه: در صورتی که نیاز به استخدام طراح UX دارید، چک کردن نمونه‌ کارهای موفق قبلی متخصص را پیشنهاد می‌کنیم.
بازخورد: چک کردن بازخورد کارفرمایان قبلی، یکی از بهترین راه های استخدام متخصص در سایت کارلنسر است.

مزایای استخدام طراحان UX در کارلنسر

از مزایای استخدام طراح UX در کارلنسر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • صرفه جویی در هزینه
 • بازگشت 2% از مبلغ انجام پروژه پس از پایان کار به کیف پولتان جهت استفاده از پروژه های آتی با هزینه کمتر
 • سیستم پرداخت امن: پرداخت نهایی و آزادسازی هزینه پروژه برای طراح UX، پس از تحویل خروجی کار و تایید کیفیت آن توسط شما ( مبلغ پروژه تا انتهای پروژه یا هر مرحله نزد کارلنسر می ماند و در صورت عدم رضایت کارفرما به فریلنسر پرداخت نمی گردد )
 • پشتیبانی از طریق تلفن، چت سایت، ارسال تیکت، ایمیل، تلگرام و…
 • دسترسی آسان و سریع به ده ها تا صدها فریلنسر با تخصص طراحی UX
 • پشتیبانی توسط تیم داوری در صورت بروز تخلف و یا مشکل و اختلاف بین شما و طراح UX
ادعا نمیکنیم که بهترینیم، اما مفتخریم که بهترین کاربران را داریم.
blue line
پروژه‌تون رو از همینجا ثبت کنید!
gold line
خلاصه ای از عملکرد کارلنسر
متخصص فریلنسر
۵۸۰,۰۰۰+
متخصص فریلنسر
پروژه موفق
۱۳۰,۰۰۰+
پروژه‌ انجام شده
پروژه انجام شده
۶۴,۸۶۰+
مشتری راضی
دسته بندی
۴۵۰+
دسته بندی
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
با کارلنسر می تونی فریلنسرها رو خیلی آسون پیدا کنی و انتخاب و مصاحبه شون کنی، به همین راحتی کار را به کاردان بسپار
قیمت گذاری توافقی
امکان بررسی قیمت و قیمت گذاری توافقی بر اساس بودجه کارفرما قبل از شروع کار
متخصصین ماهر
دسترسی به صدها متخصصین ماهر در زمینه های مختلف بر حسب نیاز شما
تضمین رضایت و گارانتی پردخت هزینه
تضمین رضایت طرفین و گارانتی پرداخت هزینه با سیستم پرداخت امن کارلنسر
حل تخصصی اختلافات
حل مشکلات در روند پروژه با کمک تیم تخصصی داوری کارلنسر
دسترسی کامل به عملکرد و سوابق متخصص ها
امکان بررسی کامل پروفایل، نمونه کارها، خدمات و رزومه متخصصسین قبل از رزرو
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید طراحی UX (تجربه کاربری)
کارلنسر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
شماره تماس ۲۸۴۲۶۴۴۳ ۰۲۱
آدرس ایمیل info@karlancer.com
پشتیبانی