برونسپاری
آموزش آنلاین
کسب درآمد
×
خانه مهارت‌ها طراحی جواهر

طراحی جواهر و زیورآلات

برونسپاری کارها با هزینه توافقی به هزاران متخصص
پرداخت به مجری پس از رضایت از کیفیت با تضمین پرداخت امنتضمین پرداخت امن
همین الان پروژت رو ثبت کن
طراحی جواهر و زیورآلات
جواهر و زیورآلات یکی از بخش‌های جالب و هیجان‌انگیز هر پوشش است. با نگاهی به دنیای فشن متوجه می‌شویم که ساخت جواهر و زیورآلات روزبه‌روز متنوع‌تر و جالب‌تر می‌شود؛ به عنوان مثال، امروزه مواد اولیه ساخت جواهر به طلا و نقره و… محدود نمی‌شود. بلکه یکی از ترندهای مهم فشن در سال ۲۰۲۱ زیورآلات رنگی و خمیری بود. سفارش طراحی جواهر و زیورآلات مخاطبین زیادی دارد. شما هم دست به کار شوید؛ اگر ایده ای برای طراحی جواهر دارید می توانید با سفارش یک پروژه رایگان در کارلنسر اقدام به عملی کردن ایده خود نمایید.
بیشتر بدانید
مراحل ثبت سفارش
طراحی جواهر و زیورآلات
ثبت پروژه
۱. ثبت پروژه
ثبت درخواست خود در قالب پروژه با بودجه و زمان دلخواه
انتخاب متخصص
۲. انتخاب متخصص
انتخاب متخصص (فریلنسر) از بین پیشنهادهای دریافتی
انجام پروژه
۳. انجام پروژه
ارتباط با متخصص و نظارت بر روند کار در طول انجام پروژه
پرداخت امن
۴. پرداخت امن
آزاد کردن مبلغ برای متخصص پس از تحویل کار و تایید شما
blue line
نمونه کارهای طراحی جواهر را مشاهده و متخصص موردنظرتان را استخدام کنید.
gold line
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش

همه چیز درباره طراحی جواهر و زیورآلات

طراحی جواهر و زیورآلات امروزه به یکی از پرطرفدارترین حوزه ها در جهان تبدیل شده است. طبق گزارش آمار سایت مکنزی درباره صنعت زیورآلات گردش مالی این صنعت در پایان سال 2020 برابر با رقم باورنکردنی 250 میلیون یورو بوده است که در مقایسه با بسیاری از صنایع دیگر، حوزه جواهرات، بسیار سودآور است. در این بین، طراحی جواهرات به عنوان یکی از مشاغلی که هم قابلیت کار به صورت شخصی و هم برای برند یا کمپانی خاصی را دارد، حرفه ای پردرآمد و البته بسیار ظریف و دقیق برشمرده می شود.

تاریخچه طراحی جواهر و زیورآلات

علاقه انسان به تزئینات و جواهرات، سابقه ای بسیار طولانی دارد. در آغاز عصر برنز که بشر کار با فلزات را به صورت حرفه ای آموخت، استفاده از انواع فلزات به خصوص طلا، در زمینه ساخت جواهرات رونق پیدا کرد. قدیمی ترین جواهرات فلزی کشف شده در تاریخ نیز، قدمتی در حدود 4500 سال پیش دارند که مصادف با نزدیک به 1000 سال پیش از آغاز عصر برنز یا مفرغ است. از طرفی، شواهد به دست آمده از نمونه های تاریخی صرفا مربوط به کارگیری فلزات در ساخت جواهرات نیست. قدیمی ترین نمونه طراحی جواهر و زیورآلات مربوط به حدود 130 هزار سال پیش است که از پنجه و دندان حیوانات برای ساخت گردنبدهای تزئینی استفاده می شد. در سال 1972، قدیمی ترین گنجینه از جواهرات و تزئینات ساخته شده از طلا، در منطقه نکروپولیس واقع در نزدیکی شهر وارنا در کشور بلغارستان کشف شد. این گنجینه شامل جواهرات طلایی بود که در حدود 290 قبر مختلف به همراه اجساد به خاک سپرده شده بود. عمر این جواهرات در حدود 4450 سال پیش از میلاد تخمین زده شده است. در دوران قرون وسطی و رنسانس، طراحی جواهر و زیورآلات به صورت حرفه ای تری ادامه پیدا کرد و شکل دهی طلا در کنار حکاکی بر روی سنگ های قیمتی، جواهرات بی نظیری را خلق می کرد. از قرن 17 میلادی تا به امروز، صنعت طراحی جواهرات مسیر رشد بسیار سریعی را پیش گرفته است تا جایی که امروزه، تنوع طراحی های ارائه شده در این صنعت، بسیار زیاد است و هر طیف از سلیقه و نظری را پوشش می دهد.

مسیر طراحی جواهر و زیورآلات

زمانی که شما سفارش طراحی جواهر و زیورآلات را ثبت می نماید، طراح و یا طراحان، مسیر زیر را برای تحویل نتیجه نهایی به شما شروع خواهند کرد.

دریافت خصوصیات و جزئیات طرح مورد نظر

پیش از شروع کار، لازم است تا تمامی اطلاعات طرح مورد نظر مشتری شامل نوع جواهر (دستبند، النگو، انگشتر و....)، وجود سنگ های قیمتی یا جواهرات نیازمند تراش در آن، ایده کلی طرح (بهتر است که این طرح به صورت دستی توسط مشتری ترسیم شود تا طراح دید بهتری نسبت به طرح مورد نظر مشتری داشته باشد.) و نوع فلز یا ماده اصلی مورد نیاز برای ساخت آن در اختیار طراح قرار گیرد.

تعیین روش های طراحی جواهر و زیورآلات

انواع جواهرات و زیورآلات معمولا به 3 روش دستی، توسط نرم افزار و یا با ساخت ماکت طراحی می شوند. در مسیر طراحی توسط هر یک از این روش ها، اقداماتی از سوی طراح برای رسیدن به نتیجه نهایی انجام می شود.

تعیین نرم افزارهای مورد استفاده در طراحی جواهر و زیورآلات در صورت انتخاب طراحی نرم افزاری

در حوزه طراحی جواهرات، نرم افزار اتوکد برای طراحی سه بعدی، حضور بسیار پررنگی دارد. اما در هر صورت متناسب با نوع طرح دلخواه مشتری، می توان از یکی از نرم افزارهای متعدد موجود استفاده کرد. معروف ترین نرم افزارهای مورد استفاده در طراحی جواهر و زیورآلات عبارتند از:
 • نرم افزار RhinoGold
این نرم افزار، یکی از نسخه های نرم افزار Rhino3D است که به عنوان یکی از معروف ترین نرم افزارها در زمینه طراحی صنعتی و طراحی معماری کاربرد دارد. این نرم افزار در زمینه طراحی جواهر و زیورآلات بسیار کارآمد است و مدل های زیادی را در اختیار طراح قرار می دهد.
 • نرم افزار Blender
نرم افزار Blender، از جمله نرم افزارهای رایگان مدل سازی سه بعدی است. اگرچه، کار با این نرم افزار برای سطوح پیشرفته مناسب تر است و افراد مبتدی چندان از آن سر در نخواهند آورد اما به عنوان یکی از نرم افزارهای مناسب برای طراحی های هنری، می توان از آن به خوبی استفاده کرد.
 • نرم افزار Matrix
این نرم افزار برای طراحی های حرفه ای جواهرات بسیار مناسب است. البته این نرم افزار نیز مانند Blender نیاز به دانش حرفه ای از بحث طراحی جواهر و زیورآلات دارد. طرح های ساخته شده توسط این نرم افزار، بسیار چشم نواز خواهد بود.
 • نرم افزار Mudbox
اگه تمایل به هکاکی بر روی جواهرات یا سنگ های قیمتی داشته باشید، طراح معمولا از نرم افزارهایی مانند Mudbox استفاده خواهد کرد. این نرم افزار اجازه تولید و ترکیب لایه های مختلفی از طرح دلخواه شما را به طراح خواهد داد.
 • نرم افزار MOI
این نرم افزار از لحاظ محیط کاربری شبیه به نرم افزار RhinoGold است اما قیمت آن بسیار پایین تر است. نرم افزار MOI برای هر دو طیف افراد مبتدی و حرفه ای در صنعت طراحی جواهرات مناسب خواهد بود.

تعیین مدت زمان تحویل و قیمت طراحی جواهر و زیورآلات

این موارد بر اساس توافق طرفین خواهد بود و به نوع طرح و امکاناتی که برای طراحی جواهر و زیورآلات مورد نظر مشتری به کار گرفته می شود بستگی دارد.

رسم نمونه اولیه طرح و تحویل به مشتری برای بررسی اولیه

پس از توافق نهایی، طرح اولیه توسط طراح و یا تیم طراحی ایجاد می شود و پس از اتمام، نسخه ای از آن برای بررسی اولیه در اختیار مشتری قرار می گیرد.

اعمال تغییرات دلخواه مشتری و رسم طرح نهایی

در صورتی که مشتری درخواست اعمال تغییراتی را بر روی طرح اولیه داشته باشد، تغییرات توسط طراح اعمال شده و پس از تایید، نسخه نهایی، طراحی و به مشتری تحویل داده خواهد شد.

سفارش طراحی جواهر و زیورآلات با کارلنسر

در سایت کارلنسر، فریلنسرهای زیادی در زمینه طراحی و ساخت جواهرات و زیورآلات فعالیت دارند. شما می توانید سفارش طراحی جواهر و زیورآلات خود را در قسمت ثبت پروژه رایگان سایت کارلنسر ثبت نمایید. پس از ثبت سفارش از سمت شما، فریلنسرهای فعال در این حوزه، پیشنهادات خود را برای شما ارسال خواهند کرد و شما با بررسی این افراد، می توانید طراح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. همچنین در سایت کارلنسر شیوه پرداخت هزینه سفارشات از طریق سیستم پرداخت امن است که می توانید در مورد آن اطلاعات کافی را به دست آورید. در صورت تمایل، می توانید برای مطالعه سایر مقالات مرتبط با کسب و کارهای مختلف به بخش مقالات سایت کارلنسر مراجعه فرمایید.

چگونه یک طراح طلا و جواهر را استخدام کنیم؟

استخدام طراح طلا و جواهر در کارلنسر، فرایند بسیار ساده و سریعی دارد. برای استخدام طراح طلا و جواهر می توانید درخواست خود را به راحتی با چند خط توضیح در قالب یک پروژه ثبت کنید. شما علاوه بر استخدام طراح طلا و جواهر دورکار در سایت کارلنسر می توانید با تمام وقت یا ویژه کردن پروژه اقدام به استخدام طراح طلا و جواهر حضوری یا تمام وقت برای خود نمایید. شما به راحتی می‌توانید با ده ها یا صدها فریلنسر حرفه ای با تخصص طراحی طلا و جواهر در شهر خود یا سراسر ایران ارتباط باشید و از آن ها برای انجام پروژه خود دعوت کنید. شما می‌توانید طراح طلا و جواهر مورد نظر خود را در 3 مرحله استخدام کنید:
 • درخواست خود را در قالب پروژه، در فرم همین صفحه یا صفحه ثبت پروژه ، به همراه توضیحات کامل و شفاف، زمان و بودجه پیشنهادی ثبت کنید و مهارت‌ های مورد نیازتان را انتخاب کنید. در صورتی که مایل هستید پروژه تان سریع تر دیده و انجام شود و یا مایل به تبادل اطلاعات تماس با فریلنسر هستید، پروژه را ارتقا دهید.
 • پس از ثبت و تایید پروژه، منتظر پیشنهادهای طراحان طلا و جواهر باشید. همچنین شما می توانید بعد از بررسی پیشنهادها روی هر پروژه، تا 20 فریلنسر را به پروژه خود دعوت کنید تا پیشنهادات قیمتی و زمانی خود را برای انجام پروژه شما ارسال کنند. پس از بررسی متن پیشنهادی فریلنسرها، صفحه پروفایل، نمونه کارها، امتیاز، نظرات کارفرمایان قبلی و سایر موارد را به دقت بررسی کنید تا بهترین فرد را انتخاب کنید.
 • بهترین طراح طلا و جواهر را استخدام و پرداختی هزینه پروژه خود را از فقط طریق سیستم پرداخت امن کارلنسر انجام دهید. حتما توجه داشته باشید که به هیچ وجه پرداخت را در خارج از سایت کارلنسر انجام ندهید. با استفاده روش پرداخت امن کارلنسر، خیالتان از انجام پروژه راحت است و در صورت بروز مشکل و اختلاف با طراح طلا و جواهر هم از خدمات پشتیبانی تیم داوری کارلنسر، بهره مند خواهید شد.
فراموش نکنید که شما می‌توانید قبل از استخدام طراح طلا و جواهر، با فریلنسرهای مختلف در مورد هزینه، زمان و نحوه انجام کار چت و گفتگو کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس حتما سوالات یا ابهامات خود را از آن‌ها بپرسید.

هزینه استخدام طراح طلا و جواهر چقدر است؟

هزینه انجام پروژه های طراحی طلا و جواهر با توجه به حجم و پیچیدگی کار و همچنین تخصص و تجربه کاری طراح طلا و جواهر متفاوت است. استخدام فریلنسر دورکار در سایت کارلنسر، یک راه مطمئن برای کاهش هزینه هاست. به دلیل حذف یا کاهش بسیاری از هزینه های اداری، رفت و آمد و…، هزینه استخدام طراح طلا و جواهر، بسیار کمتر از هزینه استخدام نیروی حضوری و حتی قرارداد با شرکت های مختلف است. این هزینه برای استخدام طراحان طلا و جواهر و دورکارانی که در شهرستان‌های کوچک و روستاها زندگی می‌کنند، به دلیل کمتر بودن هزینه زندگی آن ها نسبت به شهرهای بزرگ، کمتر هم می‌شود. اگر از هزینه انجام پروژه طراحی طلا و جواهر‌ تان اطلاعی ندارید، می‌توانید پیشنهادهای قیمتی فریلنسرهایی که روی پروژه شما پیشنهاد زده اند را بررسی کنید تا از هزینه تخمینی آن مطلع شوید. در نهایت فراموش نکنید که هزینه نهایی پروژه، کاملا توافقی بین شما و طراح طلا و جواهر تعیین می‌شود و تحمیلی از جانب طرفین نیست. پیشنهاد می‌کنیم قبل از استخدام فریلنسر (متخصص)، در مورد هزینه انجام کار تحقیق کنید و در صورت نیاز با فریلنسر مد نظر گفتگو کنید تا سر قیمت نهایی طراحی طلا و جواهر به توافق برسید.

نکات مهم برای استخدام طراح طلا و جواهر

 • هدف پروژه: مشخص کردن هدف از انجام پروژه طراحی طلا و جواهر
 • رزومه: در صورتی که نیاز به استخدام طراح طلا و جواهر دارید، چک کردن نمونه‌ کارهای موفق قبلی متخصص را پیشنهاد می‌کنیم.
 • بازخورد: چک کردن بازخورد کارفرمایان قبلی، یکی از بهترین راه های استخدام متخصص در سایت کارلنسر است.

مزایای استخدام طراحان طلا و جواهر در کارلنسر

پلتفرم کارلنسر همواره در تلاش است تا با بهبود مداوم طراحی کاربری و تجربه کاربری خود و همچنین پشتیبانی مناسب، بهترین تجربه را برای کارفرمایان و طراحان طلا و جواهر رقم بزند تا بتوانند به صورت طولانی مدت و با اعتماد متقابل باهم کار کنند. از مزایای استخدام طراح طلا و جواهر در کارلنسر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • صرفه جویی در هزینه
 • بازگشت 2% از مبلغ انجام پروژه پس از پایان کار به کیف پولتان جهت استفاده از پروژه های آتی با هزینه کمتر
 • سیستم پرداخت امن: پرداخت نهایی و آزادسازی هزینه پروژه برای طراح طلا و جواهر، پس از تحویل خروجی کار و تایید کیفیت آن توسط شما ( مبلغ پروژه تا انتهای پروژه یا هر مرحله نزد کارلنسر می ماند و در صورت عدم رضایت کارفرما به فریلنسر پرداخت نمی گردد )
 • پشتیبانی از طریق تلفن، چت سایت، ارسال تیکت، ایمیل، تلگرام و…
 • دسترسی آسان و سریع به ده ها تا صدها فریلنسر با تخصص طراحی طلا و جواهر
 • پشتیبانی توسط تیم داوری در صورت بروز تخلف و یا مشکل و اختلاف بین شما و طراح طلا و جواهر
ادعا نمیکنیم که بهترینیم، اما مفتخریم که بهترین کاربران را داریم.
blue line
پروژه‌تون رو از همینجا ثبت کنید!
gold line
خلاصه ای از عملکرد کارلنسر
متخصص فریلنسر
۵۸۰,۰۰۰+
متخصص فریلنسر
پروژه موفق
۱۳۰,۰۰۰+
پروژه‌ انجام شده
پروژه انجام شده
۶۴,۸۶۰+
مشتری راضی
دسته بندی
۴۵۰+
دسته بندی
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
با کارلنسر می تونی فریلنسرها رو خیلی آسون پیدا کنی و انتخاب و مصاحبه شون کنی، به همین راحتی کار را به کاردان بسپار
قیمت گذاری توافقی
امکان بررسی قیمت و قیمت گذاری توافقی بر اساس بودجه کارفرما قبل از شروع کار
متخصصین ماهر
دسترسی به صدها متخصصین ماهر در زمینه های مختلف بر حسب نیاز شما
تضمین رضایت و گارانتی پردخت هزینه
تضمین رضایت طرفین و گارانتی پرداخت هزینه با سیستم پرداخت امن کارلنسر
حل تخصصی اختلافات
حل مشکلات در روند پروژه با کمک تیم تخصصی داوری کارلنسر
دسترسی کامل به عملکرد و سوابق متخصص ها
امکان بررسی کامل پروفایل، نمونه کارها، خدمات و رزومه متخصصسین قبل از رزرو
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید طراحی جواهر و زیورآلات
کارلنسر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
شماره تماس ۲۸۴۲۶۴۴۳ ۰۲۱
آدرس ایمیل info@karlancer.com
پشتیبانی