برونسپاری
آموزش آنلاین
کسب درآمد
×
خانه مهارت‌ها طراحی پرتره

طراحی چهره و صورت

برونسپاری کارها با هزینه توافقی به هزاران متخصص
پرداخت به مجری پس از رضایت از کیفیت با تضمین پرداخت امنتضمین پرداخت امن
همین الان پروژت رو ثبت کن
طراحی چهره و صورت
طراحی چهره به انگلیسی Portrait drawing، قسمتی از هنر نقاشیست که کماکان جذابیت فراوانی برای هنر دوستان و افراد خوش ذوق دارد. شما با سفارش طراحی و کشیدن چهره یا پرتره خود می توانید تصویری به یاد ماندنی و نفیس از خود داشته باشید. همچنین طراحی پرتره می تواند هدیه ای نفیس و منحصر به فرد برای دوستان و عزیزان شما باشد. طراحی و کشیدن چهره و پرتره از مهارتهای طراحی گرافیک و نقاشی می باشد. اگر شما هم به فکر سفارش طراحی چهره پرتره برای خودتان و یا عزیزانتان به عنوان هدیه و یادگاری هستید کافیست یک پروژه رایگان ثبت کرده و تصویری از خود را بارگذاری نمایید. همچنین، انجام پروژه طراحی چهره ساده، طراحی چهره دو بعدی، سه بعدی و کارتونی توسط فریلنسرهای کارلنسر امکان پذیر است. با ارائه یک عکس در کمتر از چند روز و با هزینه ای بسیار مناسب نقاشی زیبا از چهره دریافت خواهید کرد. همچنین شما می توانید اقدام به سفارش طراحی کاریکاتور و تصویر کارتونی از چهره خود یا دوستان خود نمایید و لبخندی زیبا بر لب خود و عزیزانتان بنشانید. برای انجام طراحی چهره با ایلاستریتور و یا نقاشی دیجیتال و سفارش کشیدن تصویر و نقاشی صورت خود از طریق فرم همین صفحه یک پروژه ثبت نمایید.
بیشتر بدانید
مراحل ثبت سفارش
طراحی چهره و صورت
ثبت پروژه
۱. ثبت پروژه
ثبت درخواست خود در قالب پروژه با بودجه و زمان دلخواه
انتخاب متخصص
۲. انتخاب متخصص
انتخاب متخصص (فریلنسر) از بین پیشنهادهای دریافتی
انجام پروژه
۳. انجام پروژه
ارتباط با متخصص و نظارت بر روند کار در طول انجام پروژه
پرداخت امن
۴. پرداخت امن
آزاد کردن مبلغ برای متخصص پس از تحویل کار و تایید شما
blue line
نمونه کارهای طراحی پرتره را مشاهده و متخصص موردنظرتان را استخدام کنید.
gold line
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش

طراحی چهره

طراحی چهره، هنر ترسیم و بازنمایی چهره انسان بر روی یک سطح دو بعدی مانند کاغذ، بوم یا صفحه نمایش است. این هنر شامل به تصویر کشیدن دقیق اجزای چهره مانند چشم، ابرو، بینی، لب، دهان و مو، و همچنین تناسبات کلی و حالت چهره می‌شود. این هنر، نقاشی صورتهایی واقعی و باورپذیر را به نمایش می‌گذارد. هدف از این نوع طراحی، ثبت حالات یک شخص در زمانی خاص است. در تاریخ، طراحی و نقاشی چهره با هدف یادآوری ثروت و قدرت افراد یا ثبت اتفاقات مهم تاریخی و حکومتی انجام می‌شد. با گذشت زمان، طبقات پایین‌تر جامعه نقاشی گرافیک چهره را با حضور هنرمندان خیابانی، تجربه نمودند. امروزه شما هم می‌توانید نقاشی گرافیک چهره را به متخصصان در سایتهای دورکاری مثل کارلنسر برونسپاری کنید تا اثری هنری از خودتان را به جای بگذارید.

عناصر مهم در طراحی چهره

طراحی چهره و سفارش نقاشی پرتره صورت با بهترین هزینه
 • طراحی چهره باید حالات چهره و لباس شخص را نشان دهد. در طراحی کاریکاتور اجزای چهره و صورت شکل اغراق شده‌ای دارند. ولی در کشیدن صورت و چهره واقع گرایانه، طراح باید در مورد آناتومی بدن و رعایت نسبت‌ها تسلط کافی داشته باشد. اصولاً چهره‌های انسان‌ها فاقد تقارن هستند که این امر چهره‌های متمایزی را شکل می‌دهد. به طور معمول، در ابتدا چهره طراحی می‌شود و بعد لباس و پس زمینه کار تکمیل می‌شود.
 • طراحی چهره با مواد مختلفی از جمله سیاه قلم، ذغال، مداد رنگی، رنگ روغن، اکرولیک و غیره روی کاغذ، چوب، پارچه، بوم نقاشی و غیره انجام می‌شود. این عوامل روی هزینه کار و مدت زمان تکمیل آن تأثیر دارند. چرا که خشک شدن رنگ روغن و اکرلیک زمان می‌برد و کار با چوب و پارچه دشوارتر است.
 • مهم‌ترین عامل در هر گونه طراحی از جمله طراحی چهره یا پرتره، قرارگیری خطوط مختلف مستقیم، زیکزاک و منحنی است. اگر این خطوط به طور مناسب در کنار یکدیگر قرار گیرند در کل، یک چهره متناسب و معرف کامل از سوژه را تشکیل می‌دهند. قرارگیری درست این خطوط تا حد زیادی وابسته به دانش و تجربه طراح است.
 • بخش بزرگی از طراحی، مقیاس طراحی است؛ یعنی باید اندازه بندی مناسبی میان اجزای ثابت یک طرح لحاظ شود. مقیاس چهره از قواعد خاصی از جمله فاصله میان چشم‌ها، فاصله بینی و لب از چشم‌ها و تناسب اجرای داخل صورت با گردی صورت پیروی می‌کند. این قواعد در کنار هم چهره یک شخص را تشکیل می‌دهند. هرگونه اشتباه در این مقیاس بندی، سفارش نقاشی چهره را دچار نقص می‌کند. در واقع، مقیاس به چهره هویت و معنا می‌دهد. این مقیاس در کاریکاتور دچار اغراق شده و جذابیت تصویر کاریکاتوری را می‌سازد.
 • رنگ در طراحی چهره تا حد زیادی به سلیقه افراد و سفارش دهنده طراحی چهره وابسته است. برخی از مشتریان پرتره‌های سیاه و سفید و برخی هم رنگی را ترجیح می‌دهند. البته فریلنسرهای طراحی چهره هم معمولاً در حوزه خاصی مثل رنگ روغن یا سیاه قلم مهارت دارند. در سالهای اخیر شاهد رونق بازار پرتره‌های سیاه و سفید هستیم.
 • کنتراست یا تضاد بین تیره و روشن و سایه‌های درون طراحی، شمای کلی را می‌سازد. با کنتراست جهت تابش نور و نورپردازی کلی چهره مشخص می‌شود. سایه زدن یا ایجاد کنتراست دارای تکنیک‌های خاصی است که در طول آموزش طراحی چهره و با کسب تجربه، آموخته می‌شود. از این سایه زدن تحت عنوان ایجاد عمق در طراحی هم یاد می‌شود به طوریکه توهم سه بعدی بودن یک طراحی دو بعدی را به مخاطب القا می‌کنیم.
 • قاب بندی در آثار هنری از جمله طراحی چهره اهمیت زیادی دارد. قاب بندی مناسب باعث جلب توجه مخاطب به تصویر می‌شود. قاب‌های مربع یا مستطیل، بزرگ یا کوچک، همگی وابسته به بودجه و سلیقه سفارش دهنده هستند و اینکه آیا برای طراحی چهره چه عکسی از مشتری در اختیار طراح قرار گرفته و چه جزئیات یا قاب بندی دارد.
 • طراحی چهره در سبک‌های مختلف رئال، اکسپرسیونیسم، آبستره، سه بعدی و غیره انجام می‌شوند که وابسته به سفارش مشتری و تجربه طراح هستند.

مراحل سفارش نقاشی چهره

 • با استفاده از چند تصویر و مشورت با طراح گرافیک، بهترین زاویه و حالت قرارگیری بدنی خودتان را مشخص کنید تا طراح چهره براساس عکسی که مناسب‌ترین زاویه دید را دارد، به طراحی چهره بپردازد.
 • طراح بعد از انتخاب عکس با مناسب‌ترین زاویه دید به تحلیل شکل سر و نسبت‌های اجزای صورت می‌پردازد. سپس حجم اجزای مختلف صورت و بافت زمینه کار را مشخص می‌کند.
 • نقاط اصلی اجزای مختلف صورت را روی زمینه علامت گذاری می‌کند. به طوریکه گردی صورت، نقاط اتصال شانه به گردن و گردن به سر را مشخص می‌کند.
 • خط مرکزی، تقارن چهره را رسم می‌کند و خط قرارگیری چهره را متناسب با سایر اجزای طراحی مشخص می‌نماید. خط ابرو و ریشه ابروها، پایه بینی و خط پایین چانه را رسم می‌کند.
 • حالا باید شمای کلی چهره را با توجه به عکس اصلی چهره مورد مقایسه و ارزیابی قرار دهد. رسیدن به این تناسب نیازمند آشنایی با آناتومی جمجه است.
 • سپس خطوط بالا و پایین چشم را رسم کرده و بعد خط عمودی گوش را رسم می‌کند.
 • سپس موقعیت مردمک چشم‌ها، دهان و بینی را به طور متناسب با یکدیگر ترسیم می‌نماید. جزئیات دقیق چهره را ترسیم می‌کند.
 • البته دنبال کردن مراحل فوق وابسته به فعالیت و علاقمندی طراح است. برخی طراحان از ترتیب‌های خلاقانه‌تری بهره می‌برند.

انواع سبک‌های نقاشی چهره قابل سفارش در کارلنسر

در کارلنسر تمامی سفارش‌های طراحی چهره با سبک‌ها و ابعاد مختلف انجام می‌شود. شما می‌توانید با هر سلیقه‌ای برای محیط‍‌های متفاوت طرح‌های خاص و مدرن را از متخصصان کارلنسر دریافت کنید. در ادامه به معرفی این سبک‌ها می‌پردازیم.

سفارش نقاشی سیاه قلم

طراحی چهره و سفارش نقاشی پرتره صورت با بهترین هزینه
نقاشی سیاه قلم، نوعی نقاشی با استفاده از مداد ذغال است که در آن از سایه‌های مختلف خاکستری برای ایجاد عمق و جزئیات استفاده می‌شود. این نوع نقاشی به دلیل ظرافت و دقت در تاریکی و روشنی، برای طراحی چهره و طبیعت بی‌جان بسیار محبوب است. شما می‌توانید نقاشی چهره سیاه قلم خود را در سبک‌های متفاوتی مانند هایپر رئال و فتو رئال به طراحان کارلنسر سفارش دهید.

سفارش نقاشی پاستل

طراحی چهره و سفارش نقاشی پرتره صورت با بهترین هزینه
نقاشی پاستلی با استفاده از رنگ‌های پاستلی روی سطح نسبتاً خشن طراحی می‎شوند تا ذرات پاستل بتوانند بر روی آن قرار گیرند. نقاشی‌های پاستلی را می‌توان برای کاربردهای متفاوتی، از جمله دکوراسیون منزل و یا حتی برای هدیه دادن به افراد مهم در زندگی استفاده کرد. حتی می‌توان این نوع نقاشی‌ها را در یک نمایشگاه هنری به فروش رساند. نقاشی پاستلی این روزها محبوبیت زیادی میان افراد پیدا کرده است و سفارش برای این طراحی روز به روز بیشتر می‌شود. اگر شما هم قصد سفارش نقاشی پاستل برای چهره و صورت را دارید، متخصصان کارلنسر در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند.

سفارش نقاشی رنگ روغن

طراحی چهره و سفارش نقاشی پرتره صورت با بهترین هزینه
نقاشی رنگ روغن نوعی نقاشی است که با استفاده از رنگدانه‌های مخلوط با روغن به عنوان چسب و حلال طراحی می‌شود. این نوع نقاشی قدمت زیادی دارد و توسط بسیاری از هنرمندان مشهور دنیا مانند لئوناردو داوینچی، رمبراند و ون گوگ به کار رفته است. این نوع نقاشی به دلیل زمانبر بودن نیاز به صبر و تخصص بالایی دارد. به همین جهت، شما می‌توانید با تعیین بازه زمانی مشخص و انتخاب بهترین نقاش چهره در کارلنسر یک تابلوی زیبا و حرفه‌ای را در اختیار داشته باشید.

سفارش نقاشی مداد رنگی

طراحی چهره و سفارش نقاشی پرتره صورت با بهترین هزینه
این نوع طراحی با استفاده از مداد رنگی انجام می‌شود. مداد رنگی‌ها ابزارهای هنری هستند که از مغز رنگی و یک بدنه چوبی یا پلاستیکی تشکیل شده‌اند. تنوع رنگی مداد رنگی‌ها بسیار زیاد است و می‌توان از آنها برای خلق نقاشی‌های متنوع و زیبا استفاده کرد. نقاشی مداد رنگی به دلیل سادگی و تنوع، یکی از محبوب‌ترین تکنیک‌های نقاشی در بین افراد در سنین مختلف است. از نقاشی مداد رنگی می‌توان برای خلق آثار هنری خلاقانه و زیبا استفاده کرد. شما می‌توانید رزومه نقاشان و طراحی‌های انجام شده چهره با مداد رنگی را در این صفحه مشاهده کنید و نسبت به ثبت پروژه شخصی خود اقدام کنید.

ملاحظات مربوط به طراحی چهره

شاید از خودتان بپرسید که آیا تهیه تابلویی از چهره خودتان با وجود دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای و نرم افزارهای متعدد طراحی پرتره ارزش صرف زمان یا هزینه را دارد؟ اگر نگاهی به تاریخ بیاندازید، موزه‌ها را مملو از پرتره‌های افراد معروف و عادی می‌بینید. آن افراد در زمان حال حضور ندارند ولی اثری هنری که موضوعش شخصیت های انسانی هستند برجا مانده است. قبل از سفارش نقاشی چهره به موارد زیر توجه کنید.

ماهیت هنری اثر

طراحی چهره تاریخچه‌ای هنری دارد و شخصیت‌های سیاسی، پادشاهان، پاپ‌ها و اشراف، سفارش طراحی چهره را به نقاشان مطرح دوران خودشان داده‌اند. ریشه این هنر را می‌توان به نقاشی‌های انسان‌های اولیه روی دیوار غارها نسبت داد.

طراحی چهره؛ یادگاری یا نوعی خودستایی؟

فرض کنید که نوه‌ها و نتیجه‌های شما، بعد از شما در حال تماشای عکس‌های دوره‌های مختلف زندگی شما هستند و در این بین تابلویی از طراحی چهره شما به عنوان اثری هنری روی دیوار خانه یکی از آنها قرار گرفته است. شاید سفارش طراحی، نوعی خودستایی و جاه طلبی به نظر برسد ولی بهترین یادگاری از فردی است که دیگر در میان عزیزانش حضور ندارد.

چگونه یک طراح چهره را استخدام کنیم؟

استخدام طراح چهره در کارلنسر، فرایند بسیار ساده و سریعی دارد. برای استخدام طراح چهره می توانید درخواست خود را به راحتی با چند خط توضیح در قالب یک پروژه ثبت کنید. شما علاوه بر استخدام طراح چهره دورکار در سایت کارلنسر می توانید با تمام وقت یا ویژه کردن پروژه اقدام به استخدام طراح چهره حضوری یا تمام وقت برای خود نمایید. شما به راحتی می‌توانید با ده ها یا صدها فریلنسر حرفه ای با تخصص طراحی چهره در شهر خود یا سراسر ایران ارتباط باشید و از آن ها برای انجام پروژه خود دعوت کنید.
طراحی چهره و سفارش نقاشی پرتره صورت با بهترین هزینه
شما می‌توانید طراح چهره مورد نظر خود را در 3 مرحله استخدام کنید:
 • درخواست خود را در قالب پروژه، در فرم همین صفحه یا صفحه ثبت پروژه ، به همراه توضیحات کامل و شفاف، زمان و بودجه پیشنهادی ثبت کنید و مهارت‌ های مورد نیازتان را انتخاب کنید. در صورتی که مایل هستید پروژه تان سریع تر دیده و انجام شود و یا مایل به تبادل اطلاعات تماس با فریلنسر هستید، پروژه را ارتقا دهید.
 • پس از ثبت و تایید پروژه، منتظر پیشنهادهای طراحان چهره باشید. همچنین شما می توانید بعد از بررسی پیشنهادها روی هر پروژه، تا 20 فریلنسر را به پروژه خود دعوت کنید تا پیشنهادات قیمتی و زمانی خود را برای انجام پروژه شما ارسال کنند. پس از بررسی متن پیشنهادی فریلنسرها، صفحه پروفایل، نمونه کارها، امتیاز، نظرات کارفرمایان قبلی و سایر موارد را به دقت بررسی کنید تا بهترین فرد را انتخاب کنید.
 • بهترین نقاش گرافیک چهره را استخدام و پرداختی هزینه پروژه خود را از فقط طریق سیستم پرداخت امن کارلنسر انجام دهید. حتما توجه داشته باشید که به هیچ وجه پرداخت را در خارج از سایت کارلنسر انجام ندهید. با استفاده روش پرداخت امن کارلنسر، خیالتان از انجام پروژه راحت است و در صورت بروز مشکل و اختلاف با طراح چهره هم از خدمات پشتیبانی تیم داوری کارلنسر، بهره مند خواهید شد.
 • فراموش نکنید که شما می‌توانید قبل از استخدام طراح چهره، با فریلنسرهای مختلف در مورد قیمت طراحی چهره، زمان و نحوه انجام کار چت و گفتگو کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس حتما سوالات یا ابهامات خود را از آن‌ها بپرسید.

نکات مهم برای استخدام طراح چهره

هدف پروژه: مشخص کردن هدف از انجام پروژه طراحی چهره رزومه: در صورتی که نیاز به استخدام طراح چهره دارید، چک کردن نمونه‌ کارهای موفق قبلی متخصص را پیشنهاد می‌کنیم. بازخورد: چک کردن بازخورد کارفرمایان قبلی، یکی از بهترین راه های استخدام متخصص در سایت کارلنسر است.

هزینه طراحی چهره

هزینه طراحی چهره و پرتره در کارلنسر به صورت توافقی بین شما و فریلنسر تعیین می شود. قیمت نقاشی چهره بستگی زیادی به تخصص فریلنسر در نقاشی و طراحی گرافیک و تصویر سازی دارد. شاید هزینه برخی از فریلنسرها بالاتر از سایرین به نظر برسد. طراحی چهره برای رسیدن به نتیجه مطلوب به صرف وقت و حوصله نیاز دارد. پس اگر برای سفارش طراحی مصمم هستید زیاد درگیر هزینه‌ها نشوید و با مشاهده نمونه کارهای فریلنسرها بهترین طراح صورت و چهره را استخدام کنید. شاید به شخصیتی تاریخی، هنری یا فوتبالی علاقمند هستید و می‌خواهید نقاشی پرتره او را سفارش دهید. در ابتدا از خودتان می‌پرسید آیا ارزشش را دارد یا باید پوستری از فرد معروف را خریداری کنم؟ تاریخ ثابت کرده که پرتره افراد معروف که به وسیله هنرمندان برجسته طراحی شده با گذشت زمان به ارزش و سرمایه قابل توجهی برای صاحبان اثر تبدیل شده است. پس با هدف گذاری بلند مدت می‌توانید روی سفارش پرتره حساب باز کنید.

مزایای استخدام طراحان چهره در کارلنسر

از مزایای استخدام طراح چهره در کارلنسر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • صرفه جویی در قیمت نقاشی چهره
 • بازگشت 2% از مبلغ انجام پروژه پس از پایان کار به کیف پولتان جهت استفاده از پروژه های آتی با هزینه کمتر
 • سیستم پرداخت امن: پرداخت نهایی و آزادسازی هزینه پروژه برای طراح چهره، پس از تحویل خروجی کار و تایید کیفیت آن توسط شما ( مبلغ پروژه تا انتهای پروژه یا هر مرحله نزد کارلنسر می ماند و در صورت عدم رضایت کارفرما به فریلنسر پرداخت نمی گردد)
 • پشتیبانی از طریق تلفن، چت سایت، ارسال تیکت، ایمیل، تلگرام و…
 • دسترسی آسان و سریع به ده ها تا صدها فریلنسر با تخصص طراحی چهره
 • پشتیبانی توسط تیم داوری در صورت بروز تخلف و یا مشکل و اختلاف بین شما و طراح چهره
blue line
پروژه‌تون رو از همینجا ثبت کنید!
gold line
خلاصه ای از عملکرد کارلنسر
متخصص فریلنسر
۵۸۰,۰۰۰+
متخصص فریلنسر
پروژه موفق
۱۳۰,۰۰۰+
پروژه‌ انجام شده
پروژه انجام شده
۶۴,۸۶۰+
مشتری راضی
دسته بندی
۴۵۰+
دسته بندی
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
با کارلنسر می تونی فریلنسرها رو خیلی آسون پیدا کنی و انتخاب و مصاحبه شون کنی، به همین راحتی کار را به کاردان بسپار
قیمت گذاری توافقی
امکان بررسی قیمت و قیمت گذاری توافقی بر اساس بودجه کارفرما قبل از شروع کار
متخصصین ماهر
دسترسی به صدها متخصصین ماهر در زمینه های مختلف بر حسب نیاز شما
تضمین رضایت و گارانتی پردخت هزینه
تضمین رضایت طرفین و گارانتی پرداخت هزینه با سیستم پرداخت امن کارلنسر
حل تخصصی اختلافات
حل مشکلات در روند پروژه با کمک تیم تخصصی داوری کارلنسر
دسترسی کامل به عملکرد و سوابق متخصص ها
امکان بررسی کامل پروفایل، نمونه کارها، خدمات و رزومه متخصصسین قبل از رزرو
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید طراحی چهره و صورت
کارلنسر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
شماره تماس ۲۸۴۲۶۴۴۳ ۰۲۱
آدرس ایمیل info@karlancer.com
پشتیبانی