برونسپاری
آموزش آنلاین
کسب درآمد
×
خانه مهارت‌ها طراحی پرتره

طراحی چهره و صورت

برونسپاری کارها با هزینه توافقی به هزاران متخصص
پرداخت به مجری پس از رضایت از کیفیت با تضمین پرداخت امنتضمین پرداخت امن
همین الان پروژت رو ثبت کن
طراحی چهره و صورت
طراحی چهره و پرتره زمینه ای از هنر نقاشیست که کماکان جذابیت فراوانی برای هنر دوستان و افراد خوش ذوق دارد. شما با سفارش طراحی و کشیدن چهره یا پرتره خود می توانید تصویری به یاد ماندنی و نفیس از خود داشته باشید. همچنین طراحی پرتره می تواند هدیه ای نفیس و منحصر به فرد برای دوستان و عزیزان شما باشد. طراحی و کشیدن چهره و پرتره از مهارتهای طراحی گرافیک و نقاشی می باشد. طراحی چهره از روی عکس می تواند یک هدیه نفیس و جذاب برای دوستان و عزیزان شما باشد. برای سفارش طراحی چهره پرتره و نقاشی و کشیدن تصویر شما یا سفارش طراحی چهره عزیزانتان از روی عکس برای هدیه و یادگار هستید کافیست یک پروژه رایگان ثبت کرده و تصویری از خود را بارگذاری نمایید. طراحی چهره دو بعدی، سه بعدی و کارتونی توسط فریلنسرهای کارلنسر امکان پذیر است. با ارایه یک عکس در کمتر از چند روز و با هزینه ای بسیار مناسب نقاشی زیبا از چهره دریافت خواهید کرد. همچنین شما می توانید اقدام به سفارش طراحی کاریکاتور و تصویر کارتونی از چهره خود یا دوستان خود نمایید و لبخندی زیبا بر لب خود و عزیزانتان بنشانید. برای انجام طراحی چهره با ایلاستریتور و یا نقاشی دیجیتال و سفارش کشیدن تصویر و نقاشی صورت خود از طریق فرم همین صفحه یک پروژه ثبت نمایید.
بیشتر بدانید
مراحل ثبت سفارش
طراحی چهره و صورت
ثبت پروژه
۱. ثبت پروژه
ثبت درخواست خود در قالب پروژه با بودجه و زمان دلخواه
انتخاب متخصص
۲. انتخاب متخصص
انتخاب متخصص (فریلنسر) از بین پیشنهادهای دریافتی
انجام پروژه
۳. انجام پروژه
ارتباط با متخصص و نظارت بر روند کار در طول انجام پروژه
پرداخت امن
۴. پرداخت امن
آزاد کردن مبلغ برای متخصص پس از تحویل کار و تایید شما
blue line
نمونه کارهای طراحی پرتره را مشاهده و متخصص موردنظرتان را استخدام کنید.
gold line
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش

طراحی چهره

چه کسی است که یک طراحی از چهره خود و یا یک دوست را که توسط یک هنرمند با صرف وقت کشیده شده دوست نداشته باشد؟ طراحی چهره به عنوان نوعی از نگارگری به ترسیم گونه‌های انسانی اشاره دارد. این نوع از هنر به نقاشی صورتهایی واقعی و باورپذیر اشاره دارد. هدف از این نوع طراحی، ثبت حالات فردی و چهره‌ای فرد در زمانی خاص است. در تاریخ این طراحی و نقاشی چهره با هدف یادآوری ثروت و قدرت افراد متمول یا ثبت اشخاص مهم تاریخی و حکومتی به کار می‌رفت. نقاشی از صورت و چهره از دوران قدیم وجود داشته است. با گذشت زمان، طبقات پایین‌تر جامعه هم این طراحی چهره را با حضور هنرمندان خیابانی، تجربه نمودند. امروزه می‌توانید طراحی چهره را به طراحان چهره فریلنس در سایتهای دورکاری مثل کارلنسر واگذار کنید؛ تا اثری هنری از خودتان را به رسم یادگاری برای نوه‌ها و نتیجه‌ها نگه دارید.
$h2

چگونه یک طراح چهره را استخدام کنیم؟

$/h2
استخدام طراح چهره در کارلنسر، فرایند بسیار ساده و سریعی دارد. برای استخدام طراح چهره می توانید درخواست خود را به راحتی با چند خط توضیح در قالب یک پروژه ثبت کنید. شما علاوه بر استخدام طراح چهره دورکار در سایت کارلنسر می توانید با تمام وقت یا ویژه کردن پروژه اقدام به استخدام طراح چهره حضوری یا تمام وقت برای خود نمایید. شما به راحتی می‌توانید با ده ها یا صدها فریلنسر حرفه ای با تخصص طراحی چهره در شهر خود یا سراسر ایران ارتباط باشید و از آن ها برای انجام پروژه خود دعوت کنید.

شما می‌توانید طراح چهره مورد نظر خود را در 3 مرحله استخدام کنید:

 • درخواست خود را در قالب پروژه، در فرم همین صفحه یا صفحه ثبت پروژه ، به همراه توضیحات کامل و شفاف، زمان و بودجه پیشنهادی ثبت کنید و مهارت‌ های مورد نیازتان را انتخاب کنید. در صورتی که مایل هستید پروژه تان سریع تر دیده و انجام شود و یا مایل به تبادل اطلاعات تماس با فریلنسر هستید، پروژه را ارتقا دهید.
 • پس از ثبت و تایید پروژه، منتظر پیشنهادهای طراحان چهره باشید. همچنین شما می توانید بعد از بررسی پیشنهادها روی هر پروژه، تا 20 فریلنسر را به پروژه خود دعوت کنید تا پیشنهادات قیمتی و زمانی خود را برای انجام پروژه شما ارسال کنند. پس از بررسی متن پیشنهادی فریلنسرها، صفحه پروفایل، نمونه کارها، امتیاز، نظرات کارفرمایان قبلی و سایر موارد را به دقت بررسی کنید تا بهترین فرد را انتخاب کنید.
 • بهترین طراح چهره را استخدام و پرداختی هزینه پروژه خود را از فقط طریق سیستم پرداخت امن کارلنسر انجام دهید. حتما توجه داشته باشید که به هیچ وجه پرداخت را در خارج از سایت کارلنسر انجام ندهید. با استفاده روش پرداخت امن کارلنسر، خیالتان از انجام پروژه راحت است و در صورت بروز مشکل و اختلاف با طراح چهره هم از خدمات پشتیبانی تیم داوری کارلنسر، بهره مند خواهید شد.
فراموش نکنید که شما می‌توانید قبل از استخدام طراح چهره، با فریلنسرهای مختلف در مورد هزینه، زمان و نحوه انجام کار چت و گفتگو کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس حتما سوالات یا ابهامات خود را از آن‌ها بپرسید.
$h2

عناصر مهم در طراحی چهره

$/h2
 • طراحی چهره باید حالات چهره و لباس مشتری را نشان دهد. در طراحی کاریکاتور اجزای چهره و صورت شکل اغراق شده میگیرند. ولی در نقاشی و کشیدن صورت و چهره واقع گرایانه طراح باید در مورد آناتومی بدن و رعایت نسبت‌ها تسلط کافی را کسب نماید. اصولاً چهره‌های بشری فاقد تقارن هستند که این امر چهره‌های متمایزی را شکل می‌دهد. به طور معمول اول چهره طراحی شده و بعد لباس و پس زمینه کار تکمیل می‌شود.
 • طراحی چهره با مواد مختلفی از جمله سیاه قلم، ذغال، مداد رنگی، رنگ روغن، اکرولیک و غیره روی کاغذ، چوب، پارچه، بوم نقاشی و غیره انجام می‌شود. این عوامل روی هزینه کار و مدت زمان تکمیل آن تأثیر دارند چون خشک شدن رنگ روغن و اکرلیک زمان می‌برد و کار با چوب و پارچه دشوارتر است.
 • مهم‌ترین عامل در هر گونه طراحی از جمله طراحی چهره یا پرتره، قرارگیری خطوط مختلف مستقیم، زیکزاک و منحنی است. اگر این خطوط به طور مناسب در کنار یکدیگر قرار گیرند در کل یک چهره متناسب و معرف کامل سوژه را تشکیل می‌دهند. قرارگیری درست این خطوط تا حد زیادی وابسته به دانش و تجربه طراح است.
 • بخش بزرگی از طراحی، مقیاس طراحی است؛ یعنی اندازه بندی مناسب میان اجرای ثابت یک طرح لحاظ شود. مقیاس چهره از قواعد خاصی از جمله فاصله میان چشم‌ها، فاصله بینی و لب از چشم‌ها و تناسب اجرای داخل صورت با گردی صورت پیروی می‌کند. این قواعد در کنار هم چهره مشتری را تشکیل می‌دهند. هرگونه اشتباه در این مقیاس بندی، سفارش طراحی چهره را دچار نقص می‌کند. در واقع مقیاس به چهره هویت و معنا می‌دهد. این مقیاس در کاریکاتور دچار اغراق شده و جذابیت تصویر کاریکاتوری را می‌سازد.
 • رنگ در طراحی چهره تا حد زیادی به سلیقه مشتری و سفارش دهنده طراحی چهره وابسته است. برخی از مشتریان پرتره‌های سیاه و سفید و برخی هم رنگی را ترجیح می‌دهند. البته فریلنسرهای طراحی چهره هم معمولاً در حوزه خاصی مثل رنگ روغن یا سیاه قلم مهارت دارند. در سالهای اخیر شاهد رونق بازار پرتره‌های سیاه و سفید هستیم.
 • کنتراست یا تضاد بین تیره و روشن و سایه‌های درون طراحی، شمای کلی را می‌سازد. با کنتراست جهت تابش نور و نورپردازی کلی چهره را مشخص می‌کنیم. سایه زدن یا ایجاد کنتراست دارای تکنیک‌های خاصی است که در طول آموزش طراحی چهره و با کسب تجربه، آموخته می‌شود. از این سایه زدن تحت عنوان ایجاد عمق در طراحی هم یاد می‌شود به طوریکه توهم سه بعدی بودن یک طراحی دو بعدی را به مخاطب القا می‌کنیم.
 • قاب بندی در آثار هنری از جمله طراحی چهره اهمیت زیادی دارد. قاب بندی مناسب باعث جلب توجه مخاطب به تصویر می‌شود. قاب‌های مربع یا مستطیل، بزرگ یا کوچک، همگی وابسته به بودجه و سلیقه سفارش دهنده هستند و اینکه آیا برای طراحی چهره چه عکسی از مشتری در اختیار طراح قرار گرفته و چه جزئیات یا قاب بندی دارد.
 • طراحی چهره در سبک‌های مختلف رئال، اکسپرسیونیسم ، آبستره، سه بعدی و غیره انجام می‌شوند که وابسته به سفارش مشتری و تجربه طراح هستند.
$h2

مراحل سفارش طراحی چهره

$/h2
 • با استفاده از چند تصویر و مشورت با طراح گرافیکی، بهترین زاویه و حالت قرارگیری بدنی خودتان را مشخص کنید تا طراح چهره براساس عکسی که مناسب‌ترین زاویه دید را دارد، به طراحی چهره بپردازد.
 • طراح بعد از انتخاب عکس با مناسب‌ترین زاویه دید به تحلیل شکل سر و نسبت‌های اجزای صورت می‌پردازد. سپس حجم اجزای مختلف صورت و بافت زمینه کار را مشخص می‌کند.
 • نقاط اصلی اجزای مختلف صورت را روی زمینه علامت گذاری می‌کند. به طوریکه گردی صورت، نقاط اتصال شانه به گردن و گردن به سر را مشخص می‌کند.
 • خط مرکزی تقارن چهره را رسم می‌کند و خط قرارگیری چهره را متناسب با سایر اجزای طراحی مشخص می‌نماید. خط ابرو و ریشه ابروها، پایه بینی و خط پایین چانه را رسم می‌کند.
 • حالا باید شمای کلی چهره را با توجه به عکس اصلی چهره مورد مقایسه و ارزیابی قرار دهد. رسیدن به این تناسب نیازمند آشنایی با آناتومی جمجه است.
 • سپس خطوط بالا و پایین چشم را رسم کرده و بعد خط عمودی گوش را رسم می‌کند.
 • سپس موقعیت مردمک چشم‌ها، دهان و بینی را به طور متناسب با یکدیگر ترسیم می‌نماید. جزئیات دقیق چهره را ترسیم می‌کند.
 • البته دنبال کردن مراحل فوق وابسته به فعالیت و علاقمندی طراح است. برخی طراحان از ترتیب‌های خلاقانه‌تری بهره می‌برند.
طراحی چهره و سفارش نقاشی پرتره صورت با بهترین هزینه
$h2

نکات مهم برای استخدام طراح چهره

$/h2
هدف پروژه: مشخص کردن هدف از انجام پروژه طراحی چهره
رزومه: در صورتی که نیاز به استخدام طراح چهره دارید، چک کردن نمونه‌ کارهای موفق قبلی متخصص را پیشنهاد می‌کنیم.
بازخورد: چک کردن بازخورد کارفرمایان قبلی، یکی از بهترین راه های استخدام متخصص در سایت کارلنسر است.
$h2

ملاحظات مربوط به طراحی چهره

$/h2
شاید از خودتان بپرسید که آیا تهیه تابلویی از چهره خودتان با وجود دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای و نرم افزارهای متعدد طراحی پرتره ارزش صرف زمان یا هزینه را دارد؟ اگر نگاهی به تاریخ بیاندازید، موزه‌ها را مملو از پرتره‌های افراد معروف و عادی می‌بینید. آن افراد در زمان حال حضور ندارند ولی اثری هنری که موضوعش شخصیت های انسانی هستند برجا مانده است. قبل از سفارش طراحی چهره به موارد زیر توجه کنید.

ماهیت هنری اثر

طراحی چهره تاریخچه‌ای هنری دارد و شخصیت‌های سیاسی، پادشاهان، پاپ‌ها و اشراف، سفارش طراحی چهره را به نقاشان مطرح دوران خودشان داده‌اند. ریشه این هنر را می‌توان به نقاشی‌های انسان‌های اولیه روی دیوار غارها نسبت داد.

طراحی چهره؛ یادگاری یا نوعی خودستایی؟

فرض کنید که نوه‌ها و نتیجه‌های شما، بعد از شما در حال تماشای عکس‌های دوره‌های مختلف زندگی شما هستند و در این بین تابلویی از طراحی چهره شما به عنوان اثری هنری روی دیوار خانه یکی از آنها قرار گرفته است. شاید سفارش طراحی نوعی خودستایی و جاه طلبی به نظر برسد ولی بهترین یادگاری از فردی است که دیگر در میان عزیزانش حضور ندارد.
$h2

هزینه طراحی چهره

$/h2
هزینه طراحی چهره و پرتره در کارلنسر به صورت توافقی بین شما و فریلنسر تعیین می شود. قیمت طراحی چهره بستگی زیادی به تخصص فریلنسر در نقاشی و طراحی گرافیک و تصویر سازی دارد. شاید هزینه برخی از فریلنسرها بالاتر از سایرین به نظر برسد. طراحی چهره برای رسیدن به نتیجه مطلوب به صرف وقت و حوصله نیاز دارد. پس اگر برای سفارش طراحی مصمم هستید زیاد درگیر هزینه‌ها نشوید و با مشاهده نمونه کارهای فریلنسرها بهترین طراح صوزا و چهره را استخدام کنید.
شاید به شخصیتی تاریخی، هنری یا فوتبالی علاقمند هستید و می‌خواهید نقاشی پرتره او را سفارش دهید. در ابتدا از خودتان می‌پرسید آیا ارزشش را دارد یا باید پوستری از فرد معروف را خریداری کنم؟ تاریخ ثابت کرده که پرتره افراد معروف که به وسیله هنرمندان برجسته طراحی شده با گذشت زمان به ارزش و سرمایه قابل توجهی برای صاحبان اثر تبدیل شده است. پس با هدف گذاری بلند مدت برای زمان بازنشستگی و به عنوان یکی از علایق هواداری می‌توانید روی سفارش پرتره حساب باز کنید.
$h2

مزایای استخدام طراحان چهره در کارلنسر

$/h2
از مزایای استخدام طراح چهره در کارلنسر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • صرفه جویی در هزینه
 • بازگشت 2% از مبلغ انجام پروژه پس از پایان کار به کیف پولتان جهت استفاده از پروژه های آتی با هزینه کمتر
 • سیستم پرداخت امن: پرداخت نهایی و آزادسازی هزینه پروژه برای طراح چهره، پس از تحویل خروجی کار و تایید کیفیت آن توسط شما ( مبلغ پروژه تا انتهای پروژه یا هر مرحله نزد کارلنسر می ماند و در صورت عدم رضایت کارفرما به فریلنسر پرداخت نمی گردد )
 • پشتیبانی از طریق تلفن، چت سایت، ارسال تیکت، ایمیل، تلگرام و…  
 • دسترسی آسان و سریع به ده ها تا صدها فریلنسر با تخصص طراحی چهره  
 • پشتیبانی توسط تیم داوری در صورت بروز تخلف و یا مشکل و اختلاف بین شما و طراح چهره
ادعا نمیکنیم که بهترینیم، اما مفتخریم که بهترین کاربران را داریم.
blue line
پروژه‌تون رو از همینجا ثبت کنید!
gold line
یک عنوان برای پروژه خود انتخاب کنید
زمان پیشنهادی شما برای تحویل پروژه چقدر است
بیشتر درباره پروژه بگویید
۰/۵۰
بودجه تخمینی شما چقدر است ؟ از هزینه انجام پروژه اطلاع دقیقی ندارم و کیفیت در اولویت است. بودجه توسط کارلنسر تعیین شود.
تا
خلاصه ای از عملکرد کارلنسر
متخصص فریلنسر
۵۸۰,۰۰۰+
متخصص فریلنسر
پروژه موفق
۱۳۰,۰۰۰+
پروژه‌ انجام شده
پروژه انجام شده
۶۴,۸۶۰+
مشتری راضی
دسته بندی
۴۵۰+
دسته بندی
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
با کارلنسر می تونی فریلنسرها رو خیلی آسون پیدا کنی و انتخاب و مصاحبه شون کنی، به همین راحتی کار را به کاردان بسپار
قیمت گذاری توافقی
امکان بررسی قیمت و قیمت گذاری توافقی بر اساس بودجه کارفرما قبل از شروع کار
متخصصین ماهر
دسترسی به صدها متخصصین ماهر در زمینه های مختلف بر حسب نیاز شما
تضمین رضایت و گارانتی پردخت هزینه
تضمین رضایت طرفین و گارانتی پرداخت هزینه با سیستم پرداخت امن کارلنسر
حل تخصصی اختلافات
حل مشکلات در روند پروژه با کمک تیم تخصصی داوری کارلنسر
دسترسی کامل به عملکرد و سوابق متخصص ها
امکان بررسی کامل پروفایل، نمونه کارها، خدمات و رزومه متخصصسین قبل از رزرو
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید طراحی چهره و صورت
کارلنسر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
شماره تماس ۲۸۴۲۶۴۴۳ ۰۲۱
آدرس ایمیل info@karlancer.com
پشتیبانی