برونسپاری
آموزش آنلاین
کسب درآمد
×

ساخت پادکست

برونسپاری کارها با هزینه توافقی به هزاران متخصص
پرداخت به مجری پس از رضایت از کیفیت با تضمین پرداخت امنتضمین پرداخت امن
همین الان پروژت رو ثبت کن
ساخت پادکست
در سالهای اخیر شنبدن پادکست ها و به طبع آن تولید و ساخت پادکست طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. از بین افراد عمدتا زیر 50 سال درصد زیادی حداقل یک یا چند بار به پادکست گوش کرده اند. بی دلیل نیست که تهیه، ضبط و تولید پادکست تبدیل به کاری پر طرفدار شده است. برای سفارش تولید پادکست، استخدام گوینده متخصص و استفاده از خدمات متخصص تنظیم و تدوین صدا برای تولید پادکست می توانید از خدمات فریلنسرهای متخصص کارلنسر استفاده کنید. ما در مسیر تولید پادکست از ایده پردازی، استخدام گوینده برای پادکست، صداگذاری، تنظیم صدا و موسیقی تا انتشار همراه شماییم.
بیشتر بدانید
مراحل ثبت سفارش
ساخت پادکست
ثبت پروژه
۱. ثبت پروژه
ثبت درخواست خود در قالب پروژه با بودجه و زمان دلخواه
انتخاب متخصص
۲. انتخاب متخصص
انتخاب متخصص (فریلنسر) از بین پیشنهادهای دریافتی
انجام پروژه
۳. انجام پروژه
ارتباط با متخصص و نظارت بر روند کار در طول انجام پروژه
پرداخت امن
۴. پرداخت امن
آزاد کردن مبلغ برای متخصص پس از تحویل کار و تایید شما
blue line
نمونه کارهای پادکست را مشاهده و متخصص موردنظرتان را استخدام کنید.
gold line
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش

آشنایی با ساخت پادکست

امروزه با افزایش استفاده از تلفن همراه، افراد مدت زمان زیادی را صرف گشت و گذار در اینترنت و استفاده از سرویس های موجود بر روی تلفن همراه خود می کنند. با گسترش رسانه های اجتماعی، افراد به راحتی توانایی دریافت اطلاعات مورد نیاز خود را در هر زمان و مکانی دارند. با گسترش رسانه های صوتی و تصویری افراد بیشتر وقت خود را صرف تماشا و شنیدن محتواهای این رسانه ها می کنند. با تلفیق رسانه های جمعی مانند تلوزیون و رادیو با دستگاه های همراه مانند تلفن همراه نوع جدید از رسانه ها پدید آمده آمده اند. تلوزیون جای خود را به اپلیکیشن های پخش آنلاین و رادیو جای خود را به اپلیکیشن های استریم و پادکست داده است. شما هم تاکنون شاید نام پادکست را شنیده باشید. محتوای صوتی آنلاین و حتی آفلاین که هر زمان که بخواهید می توانید آن را گوش دهید! با توسعه زندگی شهر نشینی افراد معمولا در آن واحد در حال انجام چندین کار هستند. شما می توانید در حال انجام کار خود به یک محتوای پادکست گوش کنید! پادکست ها گفتگوی بین مجری با سایر افراد یا حتی خود مجری به صورت فایل صوتی می باشد که شما توانایی اجرای آن را در انواع دستگاه های مختلف صوتی و تصویری دارید. امروزه گوش دادن به پادکست به یکی از سرگرمی های بسیاری از افراد در جامعه شده است، به طوری که اکثر افراد امروزه در محیط های مختلف به پادکست گوش می دهند. اپلیکیشن های پادکست نیز همه روزه در حال افزایش هستند. امکان گوش دادن به پادکست در این اپلیکیشن ها فراهم است و شما می توانید با ثبت نام در این اپلیکیشن ها به پادکست های مورد علاقه خود گوش کنید.

انواع پادکست

پادکست های موضوعات مختلفی دارند. موضوعاتی نظیر اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، موسیقی، آشپزی، کسب و کار، اقتصاد، بازاریابی و... . خود کلمه پادکست ساخته شده از دو کلمه پاد و برادکست می باشد. که پاد به دستگاه های ای پاد و محتوای قابل حمل اشاره دارد و واژه برادکست که به ویژگی رادیویی پادکست ها اشاره می کند، تشکیل شده است. همانطور که گفتیم پادکست می تواند صحبت شخصی یک فرد باشد که تجربیات و نتایج کار های انجام شده توسط خود را بیان می کند و می تواند مصاحبه و بحثی بین دو یا چندین نفر باشد که درباره موضوعی مشخص و گاها غیر مشخص گفت و گو می کنند.

سفارش تولید پادکست

شما هم احتمالا قصد تولید یک پادکست را دارید، ولی در صورتی که امکانات لازم برای تولید یک محتوای پادکستی را ندارید می توانید سفارش تولید پادکست را در کارلنسر ثبت کنید. با این کار با تعداد زیادی از افراد آشنا می شوید که توانایی ویژه ای در ساخت و تولید پادکست دارند. شما پس از مشاهده نمونه کارهای انجام شده توسط آنها می توانید اقدام به استخدام آنها و تولید پادکست نمایید. شما می توانید در موضوعات مختلف و بسته به سبک و حوزه فعالیت خود سفارش تولید پادکست را ثبت کنید.

مراحل ساخت پادکست

اول از همه قصد دارید پادکست خود را برای چه پلتفرمی تولید کنید؟ موضوع پادکست شما چه چیزی است؟ در پاسخ به سوال اول باید بگوییم که بستر های مختلفی برای پخش یک پادکست وجود دارد و انتخاب با شماست که پادکست تولید شده توسط خود را در چه پلتفرمی منتشر کنید شما می توانید این کار را در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام یا تلگرام یا حتی بر بستر وبسایت ها و اپلیکیشن های پخش پادکست نظیر کست باکس، گوگل پادکست، پادبین و... منتشر کنید. در صورت انتشار پادکست خود در این بستر ها با تعداد زیادی از مخاطبین آشنا می شوید که می توانید آنها را جذب خود کنید!
سفارش ساخت و تولید پادکست
برای ساخت پادکست شما نیاز به یک دستگاه ضبط صوت یا میکروفون باکیفیت دارید. برای این کار می توانید از گوشی همراه خود نیز استفاده کنید. در مرحله بعد شما به توانایی سخنوری نیاز دارید! این دقیقا همان چیزی است که یک مجری پادکست حرفه ای به آن نیاز دارد. اگر خودتان در این زمینه مهارتی ندارید، با استخدام گوینده حرفه ای و دارای تجربه، کار را به او واگذار کنید. در گام بعدی شما نیاز به کاوری برای پادکست خود دارید. شما می توانید این کار را با استفاده از نرم افزارهای طراحی کاور و یا استخدام گرافیست انجام دهید. حالا باید صدای ضبط شده را واضح تر کنید و ایرادات آن مانند حذف نویز صدا و... را برطرف کنید. این کار را با استفاده از نرم افزار های آهنگسازی و میکس و مسترینگ می توانید انجام دهید. البته نرم افزارهای ساده تری برای انجام این کار وجود دارد. پس از اتمام این کارها اکنون موقع انتشار پادکست خود در پلتفرم های انتشار پادکست می باشد. پادکست خود را به میلیون ها مخاطب در سرتاسر جهان منتشر کنید. این تازه اول راه است شما باید پادکست های بیشتری را تولید و منتشر کنید تا مخاطبان شما هر بار بیشتر از دفعه قبل باشد.

دستگاه های ضبط صدا

ساده ترین و در دسترس ترین وسیله ای که برای تولید یک پادکست می توانید از آن برای ضبط صدا استفاده کنید، گوشی همرا خود با یک هندزفری است! برنامه ضبط صدای گوشی خود را باز کنید و داخل میکروفون هندزفری شروع به ضبط پادکست کنید. چند نکته را هنگام ضبط صدا با هندزفری در نظر داشته باشید: اول اینکه موقع صحبت کردن در هندزفری فاصله مناسبی با آن بگیرید. سعی کنید هندزفری تکان نخورد. می توانید از پارچه نازک توری برای جلوگیری از ورود هوای اضافی به میکروفون جلوگیری کنید با این کار هنگام تلفظ واژه هایی که هوای زیادی از دهان خارج می کند مانند پ یا ف صدای دلخراش ضبط نمی شود!

خوش صحبتی و رسایی بیان

مهم ترین عامل جذابیت یک پادکست نزد شنونده، خوش صحبتی گوینده و رسایی بیان او می باشد. سعی کنید تا با شنونده ارتباط صمیمی برقرا کنید. سعی کنید خود را به جای او بگذارید و از شنونده خود بازی بگیرید! سخن گفتن درباره امور روزمره و اصطلاحا ترند روز می تواند موضوعات جالبی برای شنونده باشد. از بحث های طولانی درباره یک موضوع بپرهیزید!

محتوای خوب

برای انتخاب موضوع محتوای پادکست خود وسواس زیادی را به خرج ندهید چرا که شنوندگان شما از هر قشر و سلیقه ای هستند و چه بسا موضوعات معمولی می تواند بسیار جذاب تر برای شنونده پادکست شما باشد! برای اطلاعات بیشتر در مورد ساخت و تولید پادکست، پیشنهاد می‌کنیم مقاله نکات ساخت پادکست را مطالعه بفرمایید. 

برون سپاری پروژه ساخت پادکست در کارلنسر

شما هم بعد از خواندن این مقاله احتمالا به فکر تولید یک پادکست جذاب برای شنوندگان هستید! اما آیا امکانات و توانایی لازم برای یک پادکست حرفه ای را دارید؟ در صورتی که شما امکانات لازم این کار را ندارید می توانید با ثبت پروژه ساخت پادکست در کارلنسر، این کار را به تولید کنندگان حرفه ای پادکست واگذار کنید. شما با این کار با تعداد زیادی از افراد که توانایی و مهارت لازم برای تولید یک پادکست را دارند آشنا می شوید! پس از مشاهده رزومه کاری آن ها و دیدن نمونه کار ها می توانید اقدام به استخدام آنها برای تولید پادکست مطلوب خود کنید. در ادامه، به بررسی نکات استخدام متخصص ساخت پادکست می‌پردازیم.

چگونه یک سازنده‌ی پادکست را استخدام کنیم؟

استخدام سازنده‌ی پادکست در کارلنسر، فرایند بسیار ساده و سریعی دارد. برای استخدام سازنده‌ی پادکست می توانید درخواست خود را به راحتی با چند خط توضیح در قالب یک پروژه ثبت کنید. شما علاوه بر استخدام سازنده‌ی پادکست دورکار در سایت کارلنسر می توانید با تمام وقت یا ویژه کردن پروژه اقدام به استخدام سازنده‌ی پادکست حضوری یا تمام وقت برای خود نمایید. شما به راحتی می‌توانید با ده ها یا صدها فریلنسر حرفه ای با تخصص ساخت پادکست در شهر خود یا سراسر ایران ارتباط باشید و از آن ها برای انجام پروژه خود دعوت کنید.

شما می‌توانید سازنده‌ی پادکست مورد نظر خود را در 3 مرحله استخدام کنید:

 • درخواست خود را در قالب پروژه، در فرم همین صفحه یا صفحه ثبت پروژه ، به همراه توضیحات کامل و شفاف، زمان و بودجه پیشنهادی ثبت کنید و مهارت‌ های مورد نیازتان را انتخاب کنید. در صورتی که مایل هستید پروژه تان سریع تر دیده و انجام شود و یا مایل به تبادل اطلاعات تماس با فریلنسر هستید، پروژه را ارتقا دهید.
 • پس از ثبت و تایید پروژه، منتظر پیشنهادهای متخصصین ساخت پادکست باشید. همچنین شما می توانید بعد از بررسی پیشنهادها روی هر پروژه، تا 20 فریلنسر را به پروژه خود دعوت کنید تا پیشنهادات قیمتی و زمانی خود را برای انجام پروژه شما ارسال کنند. پس از بررسی متن پیشنهادی فریلنسرها، صفحه پروفایل، نمونه کارها، امتیاز، نظرات کارفرمایان قبلی و سایر موارد را به دقت بررسی کنید تا بهترین فرد را انتخاب کنید.
 • بهترین سازنده‌ی پادکست را استخدام و پرداختی هزینه پروژه خود را از فقط طریق سیستم پرداخت امن کارلنسر انجام دهید. حتما توجه داشته باشید که به هیچ وجه پرداخت را در خارج از سایت کارلنسر انجام ندهید. با استفاده روش پرداخت امن کارلنسر، خیالتان از انجام پروژه راحت است و در صورت بروز مشکل و اختلاف با سازنده‌ی پادکست هم از خدمات پشتیبانی تیم داوری کارلنسر، بهره مند خواهید شد.
فراموش نکنید که شما می‌توانید قبل از استخدام سازنده‌ی پادکست، با فریلنسرهای مختلف در مورد هزینه، زمان و نحوه انجام کار چت و گفتگو کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس حتما سوالات یا ابهامات خود را از آن‌ها بپرسید.

هزینه استخدام سازنده‌ی پادکست چقدر است؟

هزینه انجام پروژه های ساخت پادکست با توجه به حجم و پیچیدگی کار و همچنین تخصص و تجربه کاری سازنده‌ی پادکست متفاوت است. استخدام فریلنسر دورکار در سایت کارلنسر، یک راه مطمئن برای کاهش هزینه هاست. به دلیل حذف یا کاهش بسیاری از هزینه های اداری، رفت و آمد و…، هزینه استخدام سازنده‌ی پادکست، بسیار کمتر از هزینه استخدام نیروی حضوری و حتی قرارداد با شرکت های مختلف است. این هزینه برای استخدام متخصصین ساخت پادکست و دورکارانی که در شهرستان‌های کوچک و روستاها زندگی می‌کنند، به دلیل کمتر بودن هزینه زندگی آن ها نسبت به شهرهای بزرگ، کمتر هم می‌شود. اگر از هزینه انجام پروژه ساخت پادکست‌ تان اطلاعی ندارید، می‌توانید پیشنهادهای قیمتی فریلنسرهایی که روی پروژه شما پیشنهاد زده اند را بررسی کنید تا از هزینه تخمینی آن مطلع شوید. در نهایت فراموش نکنید که هزینه نهایی پروژه، کاملا توافقی بین شما و سازنده‌ی پادکست تعیین می‌شود و تحمیلی از جانب طرفین نیست. پیشنهاد می‌کنیم قبل از استخدام فریلنسر (متخصص)، در مورد هزینه انجام کار تحقیق کنید و در صورت نیاز با فریلنسر مد نظر گفتگو کنید تا سر قیمت نهایی ساخت پادکست به توافق برسید.

نکات مهم برای استخدام سازنده‌ی پادکست

 • هدف پروژه: مشخص کردن هدف از انجام پروژه ساخت پادکست
 • رزومه: در صورتی که نیاز به استخدام سازنده‌ی پادکست دارید، چک کردن نمونه‌ کارهای موفق قبلی متخصص را پیشنهاد می‌کنیم.
 • بازخورد: چک کردن بازخورد کارفرمایان قبلی، یکی از بهترین راه های استخدام متخصص در سایت کارلنسر است.

مزایای استخدام متخصصین ساخت پادکست در کارلنسر

پلتفرم کارلنسر همواره در تلاش است تا با بهبود مداوم طراحی کاربری و تجربه کاربری خود و همچنین پشتیبانی مناسب، بهترین تجربه را برای کارفرمایان و متخصصین ساخت پادکست رقم بزند تا بتوانند به صورت طولانی مدت و با اعتماد متقابل باهم کار کنند. از مزایای استخدام سازنده‌ی پادکست در کارلنسر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • صرفه جویی در هزینه
 • بازگشت 2% از مبلغ انجام پروژه پس از پایان کار به کیف پولتان جهت استفاده از پروژه های آتی با هزینه کمتر
 • سیستم پرداخت امن: پرداخت نهایی و آزادسازی هزینه پروژه برای سازنده‌ی پادکست، پس از تحویل خروجی کار و تایید کیفیت آن توسط شما (مبلغ پروژه تا انتهای پروژه یا هر مرحله نزد کارلنسر می ماند و در صورت عدم رضایت کارفرما به فریلنسر پرداخت نمی گردد.)
 • پشتیبانی از طریق تلفن، چت سایت، ارسال تیکت، ایمیل، تلگرام و…
 • دسترسی آسان و سریع به ده ها تا صدها فریلنسر با تخصص ساخت پادکست   
 • پشتیبانی توسط تیم داوری در صورت بروز تخلف و یا مشکل و اختلاف بین شما و سازنده‌ی پادکست
ادعا نمیکنیم که بهترینیم، اما مفتخریم که بهترین کاربران را داریم.
blue line
پروژه‌تون رو از همینجا ثبت کنید!
gold line
خلاصه ای از عملکرد کارلنسر
متخصص فریلنسر
۵۸۰,۰۰۰+
متخصص فریلنسر
پروژه موفق
۱۳۰,۰۰۰+
پروژه‌ انجام شده
پروژه انجام شده
۶۴,۸۶۰+
مشتری راضی
دسته بندی
۴۵۰+
دسته بندی
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
با کارلنسر می تونی فریلنسرها رو خیلی آسون پیدا کنی و انتخاب و مصاحبه شون کنی، به همین راحتی کار را به کاردان بسپار
قیمت گذاری توافقی
امکان بررسی قیمت و قیمت گذاری توافقی بر اساس بودجه کارفرما قبل از شروع کار
متخصصین ماهر
دسترسی به صدها متخصصین ماهر در زمینه های مختلف بر حسب نیاز شما
تضمین رضایت و گارانتی پردخت هزینه
تضمین رضایت طرفین و گارانتی پرداخت هزینه با سیستم پرداخت امن کارلنسر
حل تخصصی اختلافات
حل مشکلات در روند پروژه با کمک تیم تخصصی داوری کارلنسر
دسترسی کامل به عملکرد و سوابق متخصص ها
امکان بررسی کامل پروفایل، نمونه کارها، خدمات و رزومه متخصصسین قبل از رزرو
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید ساخت پادکست
کارلنسر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
شماره تماس ۲۸۴۲۶۴۴۳ ۰۲۱
آدرس ایمیل info@karlancer.com
پشتیبانی