برنامه نویسی بلاکچین Blockchain

پروژه ی خود را به فریلنسرهای حرفه ای کارلنسر بسپارید
برنامه نویسی بلاکچین Blockchain
برنامه نویسی بلاکچین Blockchain

برنامه نویسی بلاکچین Blockchain

پروژه ی خود را به فریلنسرهای حرفه ای کارلنسر بسپارید
برنامه نویسی بلاکچین Blockchain
ضمانت پرداخت امن
ضمانت پرداخت امن
برنامه نویسی بلاکچین از مهارت های پرطرفدار و رو به گسترش است. از رمز ارزهای پایه مانند بیت کوین و اتریوم گرفته تا پیشنهادات عرضه اولیه سکه (ICO) گرفته تا قراردادهای هوشمند و زنجیره های تأمین ، بلاکچین نوید امنیت بهتر ، شفافیت و پاسخگویی به دنیای تجارت را می دهد. شما می توانید اقدام به استخدام بهترین برنامه نویسان بلاکچین از طریق سایت کارلنسر نمایید قدم اصلی در استخدام برنامه نویسان برتر بلاکچین شناسایی نیازهای شماست. آیا برای کار در dApp (برنامه غیرمتمرکز) خود با استفاده از Ethereum ، به شخصی با تجربه کدگذاری Solidity نیاز دارید؟ یا توسعه دهنده ای را با تجربه کار با راه حل ها و خدمات بلاکچین سازمانی IBM ترجیح می دهید؟ هزینه پروژه شما تا حد زیادی به دامنه کار شما و مهارت های خاص متخصص مورد نیاز برای بهینه سازی و ارتقای پروژه شما بستگی خواهد داشت.

نحوه استخدام بهترین فریلنسرهای بلاکچین

برای انجام پروژه برنامه نویسی بر مبنای بلاکچین می توانید پروفایل ها و رزومه توسعه دهندگان و متخصصین برنامه نویس بلاکچین را با معیارهای زیر بسنجید:
  • پروتکل بلاکچین: با انتخاب Ethereum ، Hyperledger Fabric یا پروتکل دیگر مشخص می شود که توسعه دهنده شما از کدام فناوری ها و زبانها استفاده خواهد کرد.
  • جریان کار: شما یک توسعه دهنده بلاکچین می خواهید که بتواند به سرعت در جریان کار برنامه نویس شما قرار گیرد (به عنوان مثال Slack ، Jira و غیره).
  • بازخورد: بررسیهای مشتریان قبلی را در قسمت نظرات فریلنسرها بررسی کنید که به شما می گوید کار با یک توسعه دهنده بلاکچین خاص چگونه است.
توضیحات بیشتر
جستجو در کارلنسر
مرتب کردن بر اساس
برترین
فیلترها
مشاهده تمام فیلترها
پروژه تون رو از همین جا ثبت کنید!
یک عنوان برای پروژه خود انتخاب کنید
زمان پیشنهادی شما برای تحویل پروژه چقدر است
بیشتر درباره پروژه بگویید
۰/۵۰
چه مهارت هایی نیاز دارید؟
مهارت های پیشنهادی
بودجه تخمینی شما چقدر است ؟
تا
مراحل انجام پروژه
ثبت پروژه رایگان
ثبت پروژه رایگان
بررسی و مقایسه پیشنهادها
بررسی و مقایسه پیشنهادها
استخدام فریلنسر
استخدام فریلنسر
تحویل پروژه
تحویل پروژه
مبلغ پروژه را از طریق سایت کارلنسر و فقط بعد از تحویل نهایی و تایید خروجی پروژه آزاد کنید.سیستم پرداخت امن کارلنسر پشتیبان شما در صورت بروز مشکلات احتمالیست.
ثبت پروژه رایگان
یا
از میان برترین فریلنسرهای بلاکچین به پروژه خود دعوت کنید.
alexi
verify
alexi
تهران
سئو
لاراول
طراحی UI/UX
وردپرس
دیجیتال مارکتینگ
جاوا
مشاهده پروفایل
دعوت به پروژه
rasoooll
rasoooll
N/A
فارس
ترجمه انگلیسی به فارسی
ترجمه فارسی به انگلیسی
solidity
blockchain
بلاکچین
مشاهده پروفایل
دعوت به پروژه
shahab-rk
shahab-rk
N/A
تهران
برنامه نویسی
جاوا
java
spring boot
بلاک چین
پستگرس‌ کیو ال
مشاهده پروفایل
دعوت به پروژه
۱
۱

برنامه نویسی بلاکچین

اگر طی ده سال گذشته بانکداری یا سرمایه گذاری را دنبال کرده باشید؛ ممکن است اصطلاح "بلاکچین" را بشنوید. که فناوری نگهداری اطلاعات در پشت شبکه بیت کوین است. بلاکچین، که گاهی به آن فناوری لجر توزیع شده (DLT) نیز گفته می‌شود، با استفاده از تمرکززدایی و هش رمزنگاری،تراکنش های هرگونه دارایی دیجیتال را غیر قابل تغییر و شفاف می‌کند.

سه مزیت فوق العاده و مهم این فناوری به شرح زیر است :

  • خطر را کاهش میدهد .
  • از کلاهبرداری جلوگیری میکند.
  • شفافیت را به صورت مقیاس پذیر برای استفاده‌های بی‌شمار به ارمغان می‌آورد.
بلاکچین از سه مفهوم مهم تشکیل شده است: بلوک ، گره و ماینر.
بلوک: هر زنجیره از چندین بلوک تشکیل شده است و هر بلوک دارای سه عنصر اساسی است: هر داده ، یک بلوک است . یک عدد کامل ۳۲ بیتی، nonce خوانده می‌شود. nonce به طور تصادفی و در زمان ساخت بلوک ایجاد شده و سپس یک هش هدر بلوک ایجاد می‌کند. هش یک عدد ۲۵۶ بیتی است که به nonce وصل شده است. این عدد باید با تعداد زیادی صفر شروع شود (یعنی خیلی کم باشد). وقتی اولین بلوک از یک زنجیره ایجاد می‌شود، یک nonce هش رمزنگاری ایجاد می‌کند. داده‌های موجود در بلوک، امضا شده در نظر گرفته می‌شود و برای همیشه با nonce و hash گره خورده است مگر اینکه استخراج شود.
ماینرها: در فرایند پاسخ به سوال بلاکچین چیست باید شناخت بهتری نسبت به پدیده‌ی ماینینگ پیدا کنیم. ماینرها از طریق فرایندی به نام ماینینگ (استخراج) بلوک‌های جدیدی روی زنجیره ایجاد می‌کنند. در یک بلاکچین، هر بلوک دارای nonce و هش منحصر به فرد خود است، اما به هش بلوک قبلی در زنجیره نیز اشاره دارد. بنابراین استخراج یک بلوک به خصوص در زنجیره‌های بزرگ آسان نیست.
گره‌ها: یکی از مهمترین مفاهیم در فناوری بلاکچین، عدم تمرکز است. یک کامپیوتر یا سازمان خاص نمی‌تواند مالک یک زنجیره باشد؛ بلکه این یک دفتر توزیع شده است که از طریق گره‌ها به صورت زنجیره به هم وصل شده‌اند. گره‌ها می‌توانند هر نوع وسیله الکترونیکی باشند که کپی‌های بلاکچین را حفظ کرده و عملکرد شبکه را حفظ می‌کنند.
از دید کاربر بلاک چین چگونه کار می کند؟ برای درک بهتر کارکرد بلاک چین به بررسی تراکنش های بیت کوین می پردازیم . بلاک چین تمامی اطلاعات و جزییات هر یک از تراکنش‌های صورت گرفته را با ارز دیجیتال در خود ذخیره می‌کند . اگر یک کاربر بخواد یک بیت کوین را دوبار معامله کند ؛ او را منع خواهد کرد . هر بلوک زمانی که داده های جدید را ذخیره می کند به بلاک چین اضافه می شود. بدین گونه با زنجیره ای از چندین بلوک که بهم وصل شده اند بلاکچین به وجود می آیند . برای اینکه یک بلوک به بلاک چین اضافه شود، باید چهار اتفاق رخ دهد:
  • باید یک معامله انجام شود.
  • پس از خرید، معامله ی شما باید تأیید شود. این کار را شبکه ی رایانه ها (که بیش از هزاران رایانه در سراسر جهان هستند) انجام می دهند. این شبکه از طریق رایانه بررسی می کند که معامله مطابق درخواست شما انجام شده باشد .
  • پس از تأیید صحت معامله ی شما، اطلاعات در یک بلوک اختصاصی ثبت می شود. در آنجا، اطلاعات معامله شما در کنار تراکنش های مشابه بی شمار دیگر قرار می گیرد.
  • به هر بلوک باید هَش (کد) داده شود. پس از تأیید باید به آن بلوک یک کد شناسایی منحصر به فرد به نام هَش داده شود. پس از گرفتن هَش اختصاصی، آن بلوک به بلاک چین اضافه می شود.

رمز ارز ها و بلاکچین

اکنون می‌دانیم که بلاکچین چیست پس می‌توانیم با کاربردهای آن آشنا شویم. مشهورترین کاربرد بلاکچین در رمز ارزها است. رمزارزها ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم یا لیت کوین هستند. که می توان برای خرید کالاها و استفاده خدمات از آنها استفاده کرد. رمز ارز هیچ تفاوتی با پول نقد ندارد و می‌توان همه چیز را با آن خرید. از خوراکی و غذا تا خانه و ماشین . برخلاف پول نقد، در رمزارز از بلاکچین استفاده می‌شود . و هم به عنوان یک دفتر عمومی و هم به عنوان یک سیستم امنیتی رمزنگاری پیشرفته عمل‌می کند. به همین دلیل، معاملات آنلاین همیشه ثبت شده و ایمن هستند .
امنیت بلاکچین سرقت را بسیار دشوارتر می کند . زیرا هر رمزارز دارای یک شماره شناسایی غیرقابل و یکتا است که به یک مالک متصل شده است . و در اختیار او قرار میگیرد . رمزارز نیاز به ارزهای خاص و منحصر به فرد و بانک‌های مرکزی را کاهش می‌دهد. با استفاده از بلاکچین، می‌توان رمزارز را برای هر شخصی در هر جای دنیا ارسال کرد . و نیازی به مبادله ارز یا دخالت بانک‌های مرکزی نیست.

حال به سراغ زبان های برنامه نویسی که یک برنامه نویس بلاکچین میداند ، میرویم .

برخی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی که در بلاک چین های توسعه یافته مورد استفاده قرار می گیرند؛C ، Java، C #، JavaScript، Go، Python، Ruby و Solidity هستند. در بین این زبان ها، Solidity تنها زبان برنامه نویسی جدیدی است که برای نوشتن قراردادهای هوشمند مبتنی بر Ethereum طراحی شده است. زبانهای دیگر زبان های برنامه نویسی رایج و محبوب هستند.
در ادامه به توضیح مختصری راجع به هر یک از زبان ها میپردازیم .

Java

جاوا محبوب ترین زبان برنامه نویسی است. برخی از بلاک چین های معروف ساخته شده با استفاده از جاوا Ethereum، IOTA، NEM، Hyperledger Fabric و NEO هستند.

Python

Python دومین زبان محبوب برنامه نویسی است. برخی از بلاک چین های معروف ساخته شده با استفاده از Python Ethereum، Hyperledger Fabric، Steem و NEO هستند.

++C

++ C چهارمین زبان محبوب در میان همه زبان ها است. پروژه های بلاکچین بیشتر از هر زبان دیگری در زبان++ C وجود دارد. برخی از بلاک چین های معروف توسعه یافته در بیت کوین، Ripple، Litecoin، Monero، EOS، Stellar و QTUM هستند.

#C

#C هفتمین زبان برنامه نویسی منبع باز محبوب است که توسط مایکروسافت توسعه یافته است. در سراسر جهان 5 تا 8 میلیون توسعه دهنده #C و NET وجود دارد. بلاک چین های مشهوری که از #C استفاده می کنند شامل Stratis ، NEO و IOTA است.

Go

(Golang (GO زبان جدیدی است که توسط گوگل ساخته شده . و اخیرا محبوب ویژه ای پیدا کرده است . برخی از بلاک چین های معروف ساخته شده با استفاده از آن Ethereum، Dero، Hyperledger Fabric و GoChain هستند.

Solidity

Solidity یک زبان برنامه نویسی جدید است که برای ایجاد قراردادهای هوشمند مبتنی بر Ethereum طراحی شده است. تنها بلاکچین توسعه یافته و پشتیبانی شده توسط Solidity، Ethereum و پروژه های انحصاری و موروثی آن است.
تا این جا فهمیدیم یک برنامه نویس بلاکچین از چه زبان های برنامه نویسی استفاده میکند . و بلاکچین چه کمکی به ما میکند . اگر فکر میکنید استفاده از بلاکچین میتواند برای شغل شما مفید باشد ؛ از یک برنامه نویس بلاکچین کمک بگیرید . در سایت کارلنسر شما میتوانید با برنامه نویسان بلاکچین آشنا شوید؛ نمونه کار آن ها را ببنیدید ؛ و با آن ها همکاری کنید . همچنین میتوانید نام زبان های برنامه نویسی را در مهارت های فریلنسرها سرچ کنید . و با این کار فریلنسر مورد نظر خود را سریع تر و راحت تر بیابید .
برای برنامه نویسی بلاکچین Blockchain کلیک کنید
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید برنامه نویسی بلاکچین Blockchain
پشتیبانی