برونسپاری
آموزش آنلاین
کسب درآمد
×

ساخت تیتراژ

برونسپاری کارها با هزینه توافقی به هزاران متخصص
پرداخت به مجری پس از رضایت از کیفیت با تضمین پرداخت امنتضمین پرداخت امن
همین الان پروژت رو ثبت کن
ساخت تیتراژ
ساخت تیتراژ یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت فیلم اعم از کوتاه و بلند است. تیتراژ یا همان سکانس عنوان‌بندی در زبان فارسی، فرمی از محتوای تصویری نمایشی است که در آغاز و پایان فیلم قرار می گیرد و در آن از موسیقی، تایپوگرافی، انیمیشن، موشن گرافی یا ویدیوهای خاصی استفاده می‌شود. یک متخصص ساخت تیتراژ به خوبی می‌داند که چگونه حال و هوای تیتراژ آغازین و پایانی را با حال و هوای فیلم یا ویدیوی موردنظر هماهنگ کند و به شکلی خاص و جذاب اطلاعات دست‌اندرکاران فیلم را به مخاطب نمایش دهد و معرفی کند. ساخت تیتراژ را می‌توانید به راحتی به یک تدوینگر متخصص در کارلنسر بسپارید تا با مهارت تدوین ویدیو و ساخت انیمیشن، بهترین نوع تیتراژ را برای فیلم شما، ویدیوی یوتیوبتان یا حتی ویدیوی ارائه‌‌تان، بسازد و تحویل دهد.
بیشتر بدانید
مراحل ثبت سفارش
ساخت تیتراژ
ثبت پروژه
۱. ثبت پروژه
ثبت درخواست خود در قالب پروژه با بودجه و زمان دلخواه
انتخاب متخصص
۲. انتخاب متخصص
انتخاب متخصص (فریلنسر) از بین پیشنهادهای دریافتی
انجام پروژه
۳. انجام پروژه
ارتباط با متخصص و نظارت بر روند کار در طول انجام پروژه
پرداخت امن
۴. پرداخت امن
آزاد کردن مبلغ برای متخصص پس از تحویل کار و تایید شما
blue line
نمونه کارهای تیتراژ را مشاهده و متخصص موردنظرتان را استخدام کنید.
gold line
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش

ساخت تیتراژ

نحوه ساخت تیتراژ

به طور کلی، یک سازنده‌ی تیتراژ تکنیک‌های خاص خودش را دارد، ولی اگر بخواهیم یک ساختار کلی و قدم به قدم را برای ساختن تیتراژ در نظر بگیریم، می‌توانیم الگویی مانند الگوی زیر را در نظر بگیریم. این مراحل ممکن است بسته به پیچیدگی و الزامات پروژه‌ی ساخت تیتراژ متفاوت باشد، اما به طور کلی مراحل کلیدی مربوط به درست کردن تیتراژ را مشخص می‌کنند.

جمع آوری اطلاعات

مرحله اول شامل جمع آوری تمام اطلاعات لازم، از جمله نام بازیگران، دست‌اندرکاران، شرکت‌های موثر در روند تولید و سایر اشخاصی است که باید از آن‌ها در تیتراز یاد شود.

تعیین سلسله مراتب

پس از جمع آوری اطلاعات، گام بعدی تعیین سلسله مراتب و ترتیب نمایش آن‌ها بر اساس اهمیت و ارتباط هر نقش یا فرد درگیر در تولید است.

طراحی کانسپت

این مرحله شامل انجام بارش فکری و تصمیم گیری طراح و کارفرما در مورد کانسپت کلی طراحی تیتراژ، از جمله سبک بصری، تایپوگرافی، طرح، رنگ، و هر عنصر مربوط به طراحی است که در طول روند ساخت تیتراژ مهم است و به کار می‌رود.

طراحی تایپوگرافی و چیدمان

در این مرحله، طراحی تایپوگرافی و صفحه‌آرایی انتخاب‌شده برای اعمال روی تیتراژ شروع می‌شود. در این مرحله، خوانایی، انسجام و جذابیت زیبایی‌شناختی تایپوگرافی و صفحه آرایی تایید می‌شود. سبک تایپوگرافی و چیدمان باید به گونه‌ای باشد که در مخاطب حس بصری دلپذیری را ایجاد کند.

طراحی انیمیشن وجلوه‌های بصری

اگر تیتراژ مورد نظر شما شامل انیمیشن یا جلوه‌های بصری باشد، تمرکز این مرحله بر ساخت موشن گرافیک، ترانزیشن و ساخت جلوه‌های ویژه مورد نظر است.

تدوین ویدیو و تنظیم زمان‌بندی

پس از نهایی شدن انیمیشن و جلوه‌های ویژه، تیتراژ شما تدوین و زمان‌بندی می‌شود تا با مدت زمان فیلم هماهنگ شوند. این مرحله شامل تعیین سرعت ترانزیشن ویدیو، تخصیص زمان مناسب برای هر بخش تیتراژ، و اطمینان حاصل کردن از وجود یکپارچگی متناسب با ویدیو یا فیلم است.

بررسی کارفرما و تجدیدنظر

پس از ساخت نمونه اولیه تیتراژ، زمان بررسی و جمع آوری بازخورد از کارفرمای مربوطه است. در این مرحله ممکن است برای اصلاح طرح، تنظیم زمان‌بندی یا رسیدگی به هر گونه نگرانی یا پیشنهاد ویرایش، تجدیدنظرهایی انجام شود که سازنده‌ی تیتراژ باید آن‌ها را به دقت ویرایش کرده تا نسخه‌ی نهایی آماده شود.

جمع‌بندی و گرفتن خروجی کار

مرحله آخر شامل گذاشتن تیتراژ در فیلم و اطمینان از قرارگیری و همسویی مناسب آن است. سپس تیتراژ در قالب مورد نظر برای فرستادن به کارفرما آماده می‌شود.

بهترین نرم افزارهای ساخت تیتراژ

متخصصان ساخت تیتراژ از نرم‌افزارهای مختلفی برای کار خود استفاده می‌کنند که هرکدام قابلیت‌های مخصوص به خود را در ساخت یک تیتراژ حرفه‌ای و زیبا ارائه می‌کنند. در ادامه برخی از رایج‌ترین نرم‌افزارهایی را که برای ساخت تیتراژ استفاده می‌شوند نام می‌بریم و بررسی می‌کنیم.
 • ادوبی پریمیر پرو (Adobe Premiere Pro): یک نرم افزار حرفه ای ویرایش ویدیو با ابزارهای قوی برای ساخت و شخصی سازی تیتراژ.
 • فاینال کات پرو (Final Cut Pro): یک نرم‌افزار ویرایش ویدیوی حرفه‌ای که به‌طور خاص برای کاربران اپل ساخته شده است و به دلیل قابلیت‌های ایجاد تیتراژهای یکپارچه شناخته شده است.
 • آی مووی (iMovie): یک نرم‌افزار ویرایش ویدیوی کاربرپسند که برای کاربران مک است و قابلیت های ساده و در عین حال مؤثری را برای ساخت تیتراژ ارائه می‌دهد.
 • سونی وگاس پرو (Sony Vegas Pro): یک نرم افزار قدرتمند ویرایش ویدیو که به متخصصان این امکان را می دهد تا به راحتی تیتراژها را به ویدیوها اضافه کنند.
 • اوید مدیا کامپوزر (Avid Media Composer): یک نرم افزار همه کاره ویرایش ویدیو که در فیلم سازی حرفه ای استفاده می شود و قابلیت‌های گسترده ای را برای ساخت تیتراژ حرفه‌ای ارائه می دهد.
 • داوینچی ریزالو (DaVinci Resolve): یک نرم افزار رایگان ویرایش ویدیو که ابزارهای پیشرفته ای را برای افزودن و ویرایش تیتراژ برای ویدیوهای شما ارائه می دهد.
 • ادوبی افتر افکت (Adobe After Effects): یک نرم افزار عالی برای طراحی موشن گرافیک و جلوه های بصری محبوب که می تواند برای ساخت تیتراژهای جذاب استفاده شود.
 • هیت فیلم اکسپرس (HitFilm Express): یک نرم افزار رایگان ویرایش ویدیو و جلوه های بصری که شامل ویژگی هایی برای ساخت تیتراژ حرفه ای است.
 • بلندر (Blendr): یک نرم افزار طراحی سه بعدی رایگان و متن‌باز که ابزارهای قدرتمندی برای طراحی متن و انیمیشن دارد و برای ساخت تیتراژهای جذاب استفاده می شود.
 • کمتازیا (Camtasia): یک نرم افزار ضبط صفحه (اسکرین ریکورد) و ویرایش ویدیو است که به سازنده تیتراژ این امکان را می دهد تا به سرعت یک تیتراژ سفارشی خوب درست کند و آن را به ویدیو اضافه کند.

انواع ساخت تیتراژ

انواع تیتراژ می‌تواند بسته به ویژگی های خاص فیلم و ترجیحات هنری فیلمسازان و تولیدکنندگان محتوا، ترکیب ها و تغییرات مختلفی داشته باشند. اما به طور کلی تیتراژها بر اساس معیارهای مختلف به بخش های مختلفی تقسیم می‌شوند که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

بر اساس زمان نمایش

 • تیتراژ آغازین که در آغاز ویدیو یا فیلم نمایش داده می‌شود و اکثرا بیننده را با حال و هوای کلی آن فیلم آشنا می کند و شامل نام بازیگران و دست‌اندرکاران اصلی است.
 • تیتراژ پایانی که در در انتهای فیلم ظاهر می شود و نام بازیگران، عوامل، شرکت های تولید و سایر سازمان های دخیل در ساخت فیلم را نشان می دهد.

بر اساس ظاهر

 • تیتراژ متنی استاندارد: این نوع از تیتراژها دارای محتوای متنی پایه و ساده هستند که معمولاً شامل نام بازیگران، گروه تولید و تیم تولید می شود که روی صفحه نمایش داده می شود.
 • تیتراژ موشن گرافیک: این تیتراژها تصاویر متحرک، عناصر گرافیکی و متن را ترکیب می کنند. نتیجه‌ی آن، تیتراژهای پویا و جذاب بصری هستند که داستانی را روایت می کند یا روی زیبایی شناسی فیلم تاکید می‌کنند تا حس و حال خاصی در بیننده ایجاد شود.
 • تیتراژ تایپوگرافی سفارشی: در این نوع تیتراژ، متن با استفاده از سبک‌های تایپوگرافی منحصر به فرد و هنرمندانه ای طراحی می شود که موضوع یا حال و هوای فیلم را منعکس می‌کند.
 • تیتراژ چندبخشی: این نوع تیتراژها به نوعی صفحه نمایش را به چند بخش تقسیم می کنند. معمولاً بخش‌های مختلف را به طور همزمان به نمایش می گذارد و نمایشی پویا و سازمان یافته از اطلاعات را ارائه می دهد.

بر اساس کاربرد

 • ساخت تیتراژ برای ویدیو
 • ساخت تیتراژ برای یوتیوب
 • ساخت تیتراژ فیلم کوتاه
 • ساخت تیتراژ فیلم بلند
 • ساخت تیتراژ برای ارائه‌ها
ساخت تیتراژ آنلاین و حرفه ای با بهترین قیمت
عکس بالا، تصویری از تیتراژ آغازین فیلم Catch Me if You Can از استیون اسپیلبرگ با هنرمندی لئوناردو دیکاپریو است.

چگونه یک سازنده تیتراژ را استخدام کنیم؟

استخدام سازنده تیتراژ در کارلنسر، فرایند بسیار ساده و سریعی دارد. برای استخدام سازنده تیتراژ می توانید درخواست خود را به راحتی با چند خط توضیح در قالب یک پروژه ثبت کنید. شما علاوه بر استخدام سازنده تیتراژ دورکار در سایت کارلنسر می توانید با تمام وقت یا ویژه کردن پروژه اقدام به استخدام سازنده تیتراژ حضوری یا تمام وقت برای خود نمایید. شما به راحتی می‌توانید با ده ها یا صدها فریلنسر حرفه ای با تخصص ساخت تیتراژ در شهر خود یا سراسر ایران ارتباط باشید و از آن ها برای انجام پروژه خود دعوت کنید.

شما می‌توانید سازنده تیتراژ مورد نظر خود را در ۳ مرحله استخدام کنید:

 • درخواست خود را در قالب پروژه در فرم همین صفحه یا صفحه ثبت پروژه به همراه توضیحات کامل و شفاف، زمان و بودجه پیشنهادی ثبت کنید و مهارت‌ های مورد نیازتان را انتخاب کنید. در صورتی که مایل هستید پروژه تان سریع تر دیده و انجام شود و یا مایل به تبادل اطلاعات تماس با فریلنسر هستید، پروژه را ارتقا دهید.
 • پس از ثبت و تایید پروژه منتظر پیشنهادهای کارشناسان ساخت تیتراژ باشید. همچنین شما می توانید بعد از بررسی پیشنهادها روی هر پروژه، تا 20 فریلنسر را به پروژه خود دعوت کنید تا پیشنهادات قیمتی و زمانی خود را برای انجام پروژه شما ارسال کنند. پس از بررسی متن پیشنهادی فریلنسرها، صفحه پروفایل، نمونه کارها، امتیاز، نظرات کارفرمایان قبلی و سایر موارد را به دقت بررسی کنید تا بهترین فرد را انتخاب کنید.
 • بهترین سازنده تیتراژ را استخدام و پرداختی هزینه پروژه خود را از فقط طریق سیستم پرداخت امن کارلنسر انجام دهید. حتما توجه داشته باشید که به هیچ وجه پرداخت را در خارج از سایت کارلنسر انجام ندهید. با استفاده روش پرداخت امن کارلنسر خیالتان از انجام پروژه راحت است و در صورت بروز مشکل و اختلاف با سازنده تیتراژ هم از خدمات پشتیبانی تیم داوری کارلنسر بهره مند خواهید شد.
فراموش نکنید که شما می‌توانید قبل از استخدام سازنده تیتراژ با فریلنسرهای مختلف در مورد هزینه، زمان و نحوه انجام کار چت و گفتگو کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس حتما سوالات یا ابهامات خود را از آن‌ها بپرسید.

قیمت ساخت تیتراژ

هزینه انجام پروژه های ساخت تیتراژ با توجه به حجم و پیچیدگی کار و همچنین تخصص و تجربه کاری سازنده تیتراژ متفاوت است. استخدام فریلنسر دورکار در سایت کارلنسر یک راه مطمئن برای کاهش هزینه هاست. به دلیل حذف یا کاهش بسیاری از هزینه های اداری، رفت و آمد و… هزینه استخدام سازنده تیتراژ بسیار کمتر از هزینه استخدام نیروی حضوری و حتی قرارداد با شرکت های مختلف است. این هزینه برای استخدام کارشناسان ساخت تیتراژ و دورکارانی که در شهرستان‌های کوچک و روستاها زندگی می‌کنند به دلیل کمتر بودن هزینه زندگی آن ها نسبت به شهرهای بزرگ، کمتر هم می‌شود. اگر از هزینه انجام پروژه ساخت تیتراژ‌ تان اطلاعی ندارید، می‌توانید پیشنهادهای قیمتی فریلنسرهایی که روی پروژه شما پیشنهاد زده اند را بررسی کنید تا از هزینه تخمینی آن مطلع شوید. در نهایت فراموش نکنید که هزینه نهایی پروژه کاملا توافقی بین شما و سازنده تیتراژ تعیین می‌شود و تحمیلی از جانب طرفین نیست. پیشنهاد می‌کنیم قبل از استخدام فریلنسر (متخصص) در مورد هزینه انجام کار تحقیق کنید و در صورت نیاز با فریلنسر مد نظر گفتگو کنید تا سر قیمت نهایی ساخت تیتراژ به توافق برسید.

نکات مهم برای سفارش ساخت تیتراژ 

 • هدف پروژه: مشخص کردن هدف از انجام پروژه ساخت تیتراژ
 • رزومه: در صورتی که نیاز به استخدام سازنده تیتراژ دارید، چک کردن نمونه‌ کارهای موفق قبلی متخصص را پیشنهاد می‌کنیم.
 • بازخورد: چک کردن بازخورد کارفرمایان قبلی یکی از بهترین راه های استخدام متخصص در سایت کارلنسر است.

مزایای سفارش ساخت تیتراژ در کارلنسر

پلتفرم کارلنسر همواره در تلاش است تا با بهبود مداوم طراحی کاربری و تجربه کاربری خود و همچنین پشتیبانی مناسب، بهترین تجربه را برای کارفرمایان و کارشناسان ساخت تیتراژ رقم بزند تا بتوانند به صورت طولانی مدت و با اعتماد متقابل باهم کار کنند. از مزایای استخدام سازنده تیتراژ در کارلنسر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • صرفه جویی در هزینه
 • بازگشت ۲% از مبلغ انجام پروژه پس از پایان کار به کیف پولتان جهت استفاده از پروژه های آتی با هزینه کمتر
 • سیستم پرداخت امن: پرداخت نهایی و آزادسازی هزینه پروژه برای سازنده تیتراژ پس از تحویل خروجی کار و تایید کیفیت آن توسط شما (مبلغ پروژه تا انتهای پروژه یا هر مرحله نزد کارلنسر می ماند و در صورت عدم رضایت کارفرما به فریلنسر پرداخت نمی گردد.)
 • پشتیبانی از طریق تلفن، چت سایت، ارسال تیکت، ایمیل، تلگرام و…
 • دسترسی آسان و سریع به ده‌ها تا صدها فریلنسر با تخصص ساخت تیتراژ
 • پشتیبانی توسط تیم داوری در صورت بروز تخلف و یا مشکل و اختلاف بین شما و سازنده تیتراژ
ادعا نمیکنیم که بهترینیم اما مفتخریم که بهترین کاربران را داریم.
blue line
پروژه‌تون رو از همینجا ثبت کنید!
gold line
خلاصه ای از عملکرد کارلنسر
متخصص فریلنسر
۵۸۰,۰۰۰+
متخصص فریلنسر
پروژه موفق
۱۳۰,۰۰۰+
پروژه‌ انجام شده
پروژه انجام شده
۶۴,۸۶۰+
مشتری راضی
دسته بندی
۴۵۰+
دسته بندی
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
با کارلنسر می تونی فریلنسرها رو خیلی آسون پیدا کنی و انتخاب و مصاحبه شون کنی، به همین راحتی کار را به کاردان بسپار
قیمت گذاری توافقی
امکان بررسی قیمت و قیمت گذاری توافقی بر اساس بودجه کارفرما قبل از شروع کار
متخصصین ماهر
دسترسی به صدها متخصصین ماهر در زمینه های مختلف بر حسب نیاز شما
تضمین رضایت و گارانتی پردخت هزینه
تضمین رضایت طرفین و گارانتی پرداخت هزینه با سیستم پرداخت امن کارلنسر
حل تخصصی اختلافات
حل مشکلات در روند پروژه با کمک تیم تخصصی داوری کارلنسر
دسترسی کامل به عملکرد و سوابق متخصص ها
امکان بررسی کامل پروفایل، نمونه کارها، خدمات و رزومه متخصصسین قبل از رزرو
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید ساخت تیتراژ
کارلنسر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
شماره تماس ۲۸۴۲۶۴۴۳ ۰۲۱
آدرس ایمیل info@karlancer.com
پشتیبانی