برونسپاری
آموزش آنلاین
کسب درآمد
×
خانه مهارت‌ها فیلمبرداری

استخدام فیلمبردار

برونسپاری کارها با هزینه توافقی به هزاران متخصص
پرداخت به مجری پس از رضایت از کیفیت با تضمین پرداخت امنتضمین پرداخت امن
همین الان پروژت رو ثبت کن
استخدام فیلمبردار
فیلمبرداری یکی از تکنیکی ترین رشته های هنریست. استخدام فیلمبردار حرفه ای برای فیلم برداری و تهیه ویدیو از مراسم، فیلم ها و موارد مختلف طریق سایت کارلنسر امکان پذیر است. یک فیلمبردار حرفه ای می تواند نقشی تعیین کننده در کیفیت یک محتوای بصری ویدیویی ایفا کند. اگر به دنبال پیدا کردن فیلمبردار برای ثبت و ضبط تصاویر خود به شکلی حرفه ای هستید در سایت کارلنسر صدها فیلمبردار آماده همکاری با شما هستند. شما می توانید برای تبلیغات ویدیویی، شبکه های اجتماعی و همچنین مراسم مختلف مثل عروسی و یادبود مناسبت ها، اقدام به رزرو و استخدام فیلمبردار نمایید. برای سفارش پروژه فیلمبرداری حرفه ای و رزرو فیلمبردار از طریق فرم ثبت پروژه اقدام نمایید. برای به کارگیری فیلمبرداران در تهران و سایر شهرها لطفا پروژه خود را به صورت تمام وقت یا ویژه ثبت نمایید. 
بیشتر بدانید
مراحل ثبت سفارش
استخدام فیلمبردار
ثبت پروژه
۱. ثبت پروژه
ثبت درخواست خود در قالب پروژه با بودجه و زمان دلخواه
انتخاب متخصص
۲. انتخاب متخصص
انتخاب متخصص (فریلنسر) از بین پیشنهادهای دریافتی
انجام پروژه
۳. انجام پروژه
ارتباط با متخصص و نظارت بر روند کار در طول انجام پروژه
پرداخت امن
۴. پرداخت امن
آزاد کردن مبلغ برای متخصص پس از تحویل کار و تایید شما
blue line
نمونه کارهای فیلمبرداری را مشاهده و متخصص موردنظرتان را استخدام کنید.
gold line
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش

همه چیز درباره فیلمبرداری

محتوای ویدیویی در مقایسه با سایر انواع تولید محتوا، از اثرگذاری به مراتب بیشتری برخوردار است و می تواند در ذهن مخاطب ماندگارتر باشد. تنوع تولیدات ویدیویی برخلاف محتوای متنی یا تصویری، بسیار بیشتر است و به همین دلیل، سهم قابل توجهی از محتوای کمپین های تبلیغاتی به صورت ویدیو تولید می شود. برآوردها نشان می دهد که بیشتر از 60 درصد کسب و کارهای موفق، از محتوای ویدیویی تولید شده به وسیله فرایند فیلمبرداری، سفارش تدوین فیلم یا توسط نرم افزارهای خاص استفاده می کنند. اما گاهی استفاده از فیلمبرداری با هدف ساخت ویدیوهایی است که برای تبلیغات از آنها استفاده نمی شود و بیشتر در سطح ویدیوهای شخصی هستند.

فیلمبردار کیست؟

فرایند فیلمبرداری توسط دوربین با قابلیت ضبط تصاویر، به صورت پیوسته و همراه با صدا انجام می شود. دوربین های ضبط فیلم، گاهی در حد دوربین های گوشی، بسیار ساده هستند و تقریبا تمامی افراد و با هر سطح از دانش مربوط به ضبط فیلم، می توانند با آنها کار کنند و گاهی نیز بسیار حرفه ای هستند و کار کردن با آنها نیازمند داشتن سطح خاصی از مهارت در این حوزه است.فیلمبردار، شخصی است که توانایی کار با دوربین های حرفه ای فیلمبرداری را دارد. علاوه بر این موضوع، این شخص به مواردی مانند شناخت اصول کادر مناسب برای تصویر، عکاسی، ضبط حرفه ای و ادیت صدا، توجه به نور و زاویه قرار گیری مناسب و مواردی از این قبیل مسلط است.

چگونه یک فیلمبردار را استخدام کنیم؟

استخدام فیلمبردار در کارلنسر، فرایند بسیار ساده و سریعی دارد. برای استخدام فیلمبردار می توانید درخواست خود را به راحتی با چند خط توضیح در قالب یک پروژه ثبت کنید. شما علاوه بر استخدام فیلمبردار دورکار در سایت کارلنسر می توانید با تمام وقت یا ویژه کردن پروژه اقدام به استخدام فیلمبردار حضوری یا تمام وقت برای خود نمایید. شما به راحتی می‌توانید با ده ها یا صدها فریلنسر حرفه ای با تخصص فیلمبرداری در شهر خود یا سراسر ایران ارتباط باشید و از آن ها برای انجام پروژه خود دعوت کنید.

شما می‌توانید فیلمبردار مورد نظر خود را در 3 مرحله استخدام کنید:

  • درخواست خود را در قالب پروژه، در فرم همین صفحه یا صفحه ثبت پروژه ، به همراه توضیحات کامل و شفاف، زمان و بودجه پیشنهادی ثبت کنید و مهارت‌ های مورد نیازتان را انتخاب کنید. در صورتی که مایل هستید پروژه تان سریع تر دیده و انجام شود و یا مایل به تبادل اطلاعات تماس با فریلنسر هستید، پروژه را ارتقا دهید.
  • پس از ثبت و تایید پروژه، منتظر پیشنهادهای فیلمبردارها باشید. همچنین شما می توانید بعد از بررسی پیشنهادها روی هر پروژه، تا 20 فریلنسر را به پروژه خود دعوت کنید تا پیشنهادات قیمتی و زمانی خود را برای انجام پروژه شما ارسال کنند. پس از بررسی متن پیشنهادی فریلنسرها، صفحه پروفایل، نمونه کارها، امتیاز، نظرات کارفرمایان قبلی و سایر موارد را به دقت بررسی کنید تا بهترین فرد را انتخاب کنید.
  • بهترین فیلمبردار را استخدام و پرداختی هزینه پروژه خود را از فقط طریق سیستم پرداخت امن کارلنسر انجام دهید. حتما توجه داشته باشید که به هیچ وجه پرداخت را در خارج از سایت کارلنسر انجام ندهید. با استفاده روش پرداخت امن کارلنسر، خیالتان از انجام پروژه راحت است و در صورت بروز مشکل و اختلاف با فیلمبردار هم از خدمات پشتیبانی تیم داوری کارلنسر، بهره مند خواهید شد.
فراموش نکنید که شما می‌توانید قبل از استخدام فیلمبردار، با فریلنسرهای مختلف در مورد هزینه، زمان و نحوه انجام کار چت و گفتگو کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس حتما سوالات یا ابهامات خود را از آن‌ها بپرسید.

برای فیلمبرداری به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

برای فیلمبرداری، با توجه به نوع ویدیوی مورد نظر، می توان از تجهیزات مختلفی استفاده کرد. سادگی ویدیو، در به کارگیری این تجهیزات نقش بسزایی دارد. به طور مثال، برای ویدیوهایی که توسط استخدام بازیگر آماتور ساخته شده و به واسطه ی ادمین شبکه های اجتماعی منتشر می شوند، معمولا به تجهیزاتی بیشتر از یک گوشی تلفن همراه یا یک میکروفن با کیفیت نیازی نداریم، اما در مورد پروژه های حرفه ای، تجهیزات زیادی از جمله دوربین های حرفه ای، سه پایه و نگهدارنده، ریل کشی در صورت استفاده از دوربین در پروژه های سینمایی، بوم و میکروفن دارای سیم و وایرلس، امکانات نورپردازی، نوار یا حافظه مناسب برای ذخیره سازی فیلم ضبط شده، شاک مانت (لرزه گیر میکروفون) و... مورد نیاز است و باید برای استفاده از این تجهیزات نیز، یک فیلمبردار یا یک تیم فیلمبرداری مسئولیت تولید پروژه مورد نظر را برعهده گیرند.

نرم افزارهای مورد استفاده در ادیت فیلم

فیلمبرداری معمولا به صورت ضبط اسلایدهای خامی تهیه می شود که پس از ضبط، الزاما نیاز به ادیت ویدیو و ویرایش دارند و باید موارد زیادی از روی آنها حذف شودو همچنین میبایست تغییرات مختلفی مثل افزایش کیفیت صدا و حذف صداهای اضافه و افکت گذاری روی صدا، بهبود نورپردازی در هر یک از قسمت های ضبط شده و مواردی از این قبیل نیز بر روی فیلم مورد نظر اعمال شود. به این منظور، از نرم افزارهای تدوین فیلم مختلفی می توان استفاده کرد که هر یک با توجه به حجم و نوع پروژه، امکانات متفاوتی را در اختیار تدوینگر قرار می دهد.

نرم افزار Adobe After Effects

قابلیت های افترافکت در مورد ویرایش فایل های ویدیویی، بسیار زیاد است به طوری که این نرم افزار به عنوان یکی از اصلی ترین نرم افزارهای مخصوص تدوین فیلم و ساخت جلوه های ویژه در بسیاری از پروژه های شناخته شده و مشهور هالیوود مورد استفاده قرار می گیرد. در ادیت ویدیو با افتر افکت کیفیت فایل های خروجی بسیار مناسب است و معمولا برای ادیت فایل های حجم بالا، بهترین گزینه در بین سایر نرم افزار مخصوص ادیت فیلم است.

نرم افزار Adobe Premiere

پریمیر نیز مانند افترافکت، به عنوان یکی از نرم افزارهای قدرتمند شرکت ادوبی معرفی می شود و به دلیل قابلیت ها و امکانات بسیار کاربردی که دارد، در پروژه های بزرگ سینمایی نیز به عنوان تدوینگر فیلم از آن استفاده می شود. فرمت های پشتیبانی شده توسط ادوبی پریمیر متعدد هستند و با مدل های مختلفی از دوربین های عکاسی و فیلمبرداری هماهنگی دارد.

نرم افزار Davinci Resolve Studio

کاربرد اصلی این نرم افزار، مربوط به ادیت فایل های ویدیویی یا طراحی جلوه های ویژه در مورد فایل های با حجم بسیار بالا است. این فایل ها معمولا به دلیل حجم زیادی که دارند، زمان قابل توجهی را برای رندر گیری صرف خواهند کرد. از این رو، برای این دسته از فایل ها، از دو یا چند کارت گرافیک به صورت همزمان استفاده می شود. نرم افزار Davinci Resolve Studio این قابلیت را دارد که چند کارت گرافیک را به صورت همزمان پشتیبانی کند و فرایند رندرگیری را بر روی چند گرافیک تقسیم کند.

نرم افزار Sony Vegas Pro

این نرم افزار، یکی از قوی ترین نرم افزارهای تدوین و ادیت فیلم است که توسط شرکت سونی به بازار عرضه شد. امکانات این نرم افزار بیشتر برای جلوه های ویژه مناسب است اما در تدوین فایل های ویدیویی در بسیاری از فرمت های صوتی و تصویری نیز، دارای توانایی های زیادی است.

هزینه استخدام فیلمبردار چقدر است؟

هزینه هر پروژه فیلمبرداری با توجه به مواردی مانند نوع و پیچیدگی پروژه، تجهیزات مورد استفاده در مسیر فیلمبرداری، عوامل و افراد درگیر در تهیه پروژه، نرم افزارهای مورد استفاده برای ادیت فیلم ضبط شده، مدت زمان پروژه، شرایط خاص فیلمبرداری مانند ضبط تصاویر در شرایط آب و هوایی خاص، در ارتفاعات یا مناطق طبیعی و صعب العبور، در شرایط خطرناک و مواردی از این قبیل تعیین می شود. این هزینه معمولا توسط فریلنسر یا فیلمبردار و در ابتدای مسیر سفارش پروژه، بر اساس تمام مواردی که شما در پروژه دلخواه خود مد نظر دارید به شما اعلام می شود و می توانید بر اساس مواردی که در نظر دارید، با فریلنسر یا فیلمبردار به توافق برسید.

نکات مهم برای استخدام فیلمبردار

هدف پروژه: مشخص کردن هدف از انجام پروژه فیلمبرداری
رزومه: در صورتی که نیاز به استخدام فیلمبردار دارید، چک کردن نمونه‌ کارهای موفق قبلی متخصص را پیشنهاد می‌کنیم.
بازخورد: چک کردن بازخورد کارفرمایان قبلی، یکی از بهترین راه های استخدام متخصص در سایت کارلنسر است.

استخدام فیلمبردار در کارلنسر

در سایت کارلنسر، هزاران فریلنسر متخصص، در حوزه های مختلفی مانند فوتوشاپ، طراحی گرافیک و… مشغول به فعالیت هستند. شما برای ثبت سفارش یک پروژه فیلمبرداری می توانند پس از مراجعه به سایت کارلنسر با انتخاب دسته بندی عکس، انیمیشن و ویدیو، سفارش خود را ثبت نمایید. پس از ثبت سفارش، پیشنهادات مختلفی از سوی فریلنسرهای فعال در این حوزه بر روی پروژه شما ثبت خواهد شد و شما می توانید با توجه به شرایط مطرح شده از سمت فریلنسر و مواردی که خودتان در نظر دارید، فرد دلخواه خود را از بین این افراد انتخاب نمایید. هزینه مربوط به این سفارش نیز، مانند تمامی سفارشات ثبت شده در سایت کارلنسر، پس از تایید پیشنهاد فریلنسر از جانب شما، توسط سیستم پرداخت امن، انجام می شود. همچنین در صورت تمایل، می توانید برای مطالعه سایر مقالات مربوط به کسب و کارهای مختلف به بخش مقالات سایت کارلنسر مراجعه فرمایید.

مزایای استخدام فیلمبردارها در کارلنسر

پلتفرم کارلنسر همواره در تلاش است تا با بهبود مداوم طراحی کاربری و تجربه کاربری خود و همچنین پشتیبانی مناسب، بهترین تجربه را برای کارفرمایان و فیلمبردارها رقم بزند تا بتوانند به صورت طولانی مدت و با اعتماد متقابل باهم کار کنند.
از مزایای استخدام فیلمبردار در کارلنسر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • صرفه جویی در هزینه
  • بازگشت 2% از مبلغ انجام پروژه پس از پایان کار به کیف پولتان جهت استفاده از پروژه های آتی با هزینه کمتر
  • سیستم پرداخت امن: پرداخت نهایی و آزادسازی هزینه پروژه برای فیلمبردار، پس از تحویل خروجی کار و تایید کیفیت آن توسط شما (مبلغ پروژه تا انتهای پروژه یا هر مرحله نزد کارلنسر می ماند و در صورت عدم رضایت کارفرما به فریلنسر پرداخت نمی گردد.)
  • پشتیبانی از طریق تلفن، چت سایت، ارسال تیکت، ایمیل، تلگرام و…
  • دسترسی آسان و سریع به ده ها تا صدها فریلنسر با تخصص فیلمبرداری
  • پشتیبانی توسط تیم داوری در صورت بروز تخلف و یا مشکل و اختلاف بین شما و فیلمبردار
ادعا نمیکنیم که بهترینیم، اما مفتخریم که بهترین کاربران را داریم.
blue line
پروژه‌تون رو از همینجا ثبت کنید!
gold line
خلاصه ای از عملکرد کارلنسر
متخصص فریلنسر
۵۸۰,۰۰۰+
متخصص فریلنسر
پروژه موفق
۱۳۰,۰۰۰+
پروژه‌ انجام شده
پروژه انجام شده
۶۴,۸۶۰+
مشتری راضی
دسته بندی
۴۵۰+
دسته بندی
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
با کارلنسر می تونی فریلنسرها رو خیلی آسون پیدا کنی و انتخاب و مصاحبه شون کنی، به همین راحتی کار را به کاردان بسپار
قیمت گذاری توافقی
امکان بررسی قیمت و قیمت گذاری توافقی بر اساس بودجه کارفرما قبل از شروع کار
متخصصین ماهر
دسترسی به صدها متخصصین ماهر در زمینه های مختلف بر حسب نیاز شما
تضمین رضایت و گارانتی پردخت هزینه
تضمین رضایت طرفین و گارانتی پرداخت هزینه با سیستم پرداخت امن کارلنسر
حل تخصصی اختلافات
حل مشکلات در روند پروژه با کمک تیم تخصصی داوری کارلنسر
دسترسی کامل به عملکرد و سوابق متخصص ها
امکان بررسی کامل پروفایل، نمونه کارها، خدمات و رزومه متخصصسین قبل از رزرو
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید استخدام فیلمبردار
کارلنسر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
شماره تماس ۲۸۴۲۶۴۴۳ ۰۲۱
آدرس ایمیل info@karlancer.com
پشتیبانی