طراحی UX (تجربه کاربری)

پروژه ی خود را به فریلنسرهای حرفه ای کارلنسر بسپارید
طراحی UX (تجربه کاربری)
طراحی UX (تجربه کاربری)

طراحی UX (تجربه کاربری)

پروژه ی خود را به فریلنسرهای حرفه ای کارلنسر بسپارید
طراحی UX (تجربه کاربری)
تجربه کاربری (UX) طراحی فرایندی است که تیم های طراحی برای ایجاد تجارب معنی دار و مرتبط برای کاربران ارائه می دهند. این تخصص در انگلیسی user experience design یا به اختصار UX,UED,XD یا UXD نیز نامیده می شود. طراحی تجره کاربری شامل طراحی کل فرایند دستیابی و ادغام محصول از جمله جنبه های برندسازی ، طراحی ، قابلیت استفاده و عملکرد است. طراحی تجربه کاربری سایت و اپلیکیشن از مهارت های اصلی در دنیای دیجیتال امروز است. وظایف طراح تجربه کاربری به طور خلاصه شامل بهینه سازی سایت و ارتقای دسترسی پذیری و راحتی کار با سایت و اپلیکیشن برای کاربران است. روانشناسی رنگ ها ، تحلیل رفتار کاربر در اپلیکیشن و سایت ، محل قرار گرفتن دکمه ها ، نویگیشن و چرخش کاربر در سایت و نحوه ایجاد یک مسیر برای جستجو و فعالیت کاربر از وظایف و مسئولیت های اصلی یک طراح تجربه کاربری حرفه ایست. طراحی رابط کاربری با افزایش زمان حضور کاربر در سایت تاثیر بسیار مثبتی روی بهبود سئو سایت نیز دارد. تعرفه طراحی یو ایکس در سایت کارلنسر بر اساس توافق بین کارفرما و طراح مشخص می شود. استخدام یک طراح تجربه کاربری که علاوه بر اصول طراحی گرافیک با کدنویسی و دنیای دیجیتال نیز آشنایی داشته باشد کار شما را در رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار ساده تر می کند. شما پس از ثبت پروژه طراحی ux می توانید پیشنهادات ارسال شده از سمت فریلنسرها را مشاهده نمایید. پس از بررسی پیشنهادات و مقایسه نمونه کارهای طراحی تجربه کاربری سایت ، اپلیکیشن و گجت های کاربران میتوانید بهترین طراح فریلنسر را برای پروژه خود انتخاب نمایید.
توضیحات بیشتر
جستجو در کارلنسر
مرتب کردن بر اساس
جدیدترین ها
فیلترها
مشاهده تمام فیلترها
پروژه تون رو از همین جا ثبت کنید!
یک عنوان برای پروژه خود انتخاب کنید
زمان پیشنهادی شما برای تحویل پروژه چقدر است
بیشتر درباره پروژه بگویید
بودجه تخمینی شما چقدر است ؟
تا
مراحل انجام پروژه
ثبت پروژه رایگان
ثبت پروژه رایگان
بررسی و مقایسه پیشنهادها
بررسی و مقایسه پیشنهادها
استخدام فریلنسر
استخدام فریلنسر
تحویل پروژه
تحویل پروژه
ثبت پروژه رایگان

طراحی UI/UX

طراحی و ری دیزاین اپلیکیشن

طراحی ux

طراحی اپلیکیشن دهکده حیوانات

طراحی Ui / Ux

طراحی Ui / Ux برای وبسایت با استفاده از Adobe Xd , Adobe Ps, Adobe Ai, Html , Css , Bootstrap , Js

طراحی Ui / Ux

طراحی Ui / Ux برای وبسایت با استفاده از Adobe Xd , Adobe Ps, Adobe Ai, Html , Css , Bootstrap , Js

طراحی ux

طراحی ui & ux

طراحي ui ux

طراحی UI, UX

طراحی UI وب‌سایت شرکت معماری و طراحی داخلی

طراحی UI, UX

طراحی UI, UX وب‌سایت فروشگاهی محصولات و پوشاک ورزشی

طراحی UI, UX

طراحی UI, UX آموزشگاه موسیقی

طراحی UI/UX

طراحی رابط کاربری وب سایت

طراحی UI / UX

طراحی Ui / UX

طراحی ui/ux

طراحی صفحه تنظیمات سایت با استفاده از نرم افزار Adobe xd

طراحی ui/ux

طراحی صفحه پروفایل سایت با استفاده از نرم افزار Adobe xd

طراحی ui/ux

طراحی صفحه ورود به اپلیکیشن موبایل با موضوع سفر با استفاده از اپلیکیشن Adobe Xd

طراحی UX/UI

طراحی UX/UI سایت با استفاده از برنامه های Adobe Photoshop , Adobe Xd

طراحی UX/UI

طراحی ui , ux سایت بااستفاده از برنامه های Adobe photoshop . Corel draw , Adobe xd
۱
۲
۳
۴
۵
۱

Ux چیست ؟

Ux مخفف عبارت (User Experience) به معنای تجربه کاربری می باشد.احساسات خوب و بدی که کاربر از سایت ما را میگیرد را میتوان به عنوان UX نام برد.

تاثیر ux بر سئو

یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی سئو سایت و بهینه سازی سایت ها بحث تجربه کاربری می باشد.موتور های جستجو مانند گوگل رفتار های کاربران را که وارد سایتی میشوند ،بررسی میکند.و به همین خاطر موتور های جستجو پیدا شدند که بهترین نتایج را برای کاربران به نمایش بگذارند.
و با تجربه های خوب و بدی که کاربران از خودشان با استفاده از سایت شما نمایش میدهند. گوگل میتواند تشخیص دهد که سایت شما مناسب کاربران میباشد یا خیر ؟

تجربه کاربری خوب و بد با مثال ؟

فکر کنید برای اولین بار است که وارد یک سایت دانلود عکس یا فیلم میشوید.در قدم اول توقع دارید که سایت در کمتر از چندین ثانیه بارگذاری شود و خب در قدم های بعدی دنبال عکس مورد نظر خود بگردید. ولی اگر وارد سایت شوید و زمان طولانی را سپری کنید و ببینید سایت بارگذاری نشود و یا به طور کامل این فرایند انجام نشود قطعا کاربر از سایت خارج شده و به احتمال زیاد کاربر هرگز وارد سایت شما نشود.
این رفتار سایت حس بدی رو به کاربر و همچنین به موتورهای جستجو منتقل میکند و خب به مرور زمان ارزش سایت شما را کاهش میدهد .

UX در شبکه های اجتماعی

با نگاهی کلی به شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام میبینیم که هشتگ #UX نزدیک به 3 میلیون فیلم و عکس در رابطه با این موضوع طراحی شده است و این میزان نشان دهنده مهم بودن موضوع طراحی تجربه کاربری میباشد..

تفاوت معمار ساختمان با ux designer

کار معمار ساختتمان با طراح ux هیچ تفاوتی ندارد. همان طور که یک شرکت معماری ساختمان باید با علم و بررسی بگوید که عناصر و جزییات نما در کجا قرار بگیرد و ارتفاع ساختمان چقدر باشد.
طراح ux با بررسی و درک رفتار از کاربر باید نیاز های کاربران را بررسی کند و بگوید که محل قرار گیری هر دکمه در کجا قرار داشته باشد.

سوال هایی که طراح ux از خود بپرسد !

  • رفتار اعضا هنگام استفاده از محصول من چگونه است؟
  • من برای چه رده سنی را تجربه کاربری را طراحی می‎کنیم؟
  • نیازهای اعضا چیست ؟
  • اهداف اعضای از ورود به سایت چیست ؟

بهینه سازی فرایند Ux با مدل لانه زنبوری ؟

اگر توانایی پاسخگو بودن به سوالات بالا و همچنین سوالاتی که در ادامه مطلب میخوانید را ندارید پس شما نیاز به یک طراح تجربه کاربری را دارید که میتوانید از سایت کارلنسر آن را پیدا کنید.

بهینه سازی فرایند Ux با مدل لانه زنبوری ؟

یکی از مدل هایی که بخش های مختلف تشکیل دهنده تجربه کاربری یک محصول را نمایش می دهد، مدل لانه زنبوری می باشد که در اصطلاح علمی به آن UX Honeycomb می گویند که این مدل که توسط پیتر مورویل (Morville) که یکی از افراد سر شناس در حوزه معماری اطلاعات و طراحی تجربه کاربری میباشد ارائه شده است. جنبه ها و عناصر تشکیل دهنده UX یک محصول در 7 مورد ارائه شده است که مجموع آنها کنترل کیفیت UX یک محصول را مشخص می کند.
قابل استفاده بودن: یکی از مهمترین نیازهای یک تجربه کاربری خوب این است که در واقع کاربران توانایی دستیابی به کارهایی که شما برای انجام آنها برنامه ریزی کرده اید را داشته باشند. اگر کاربران نمی توانند از محصول شما استفاده کنند، این محصول نه تنها تجربه کاربری بدی ارائه می کند بلکه کاملا بی فایده است! اگر هنگام استفاده کردن از یک محصول به راحتی نمی توانید با آن کار کنید و کار کردن با آن گیج کننده است به این معنی است که آن محصول در پارامتر "Usability" به قدر کافی با قدرت عمل نکرده است.
قابل کشف بودن: پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز در یک محصول نیز ضروری است. آیا وجود منو در سایت برای اعضا قابل درک است؟ آیا نوار جستجو یا همان سرچ بار در جایی که کاربران فکر می کنند قرار گرفته است؟ آیا کاربران می توانند دکمه ورود یا ثبت نام را در سایت به خوبی پیدا کنند؟
اگر کاربران مجبور باشند زمان زیادی را به دنبال چیزی بگردند یعنی تجربه کاربری محصول شما مشکل دارد. توجه کنید که عملکردها، محصولات، مطالب و هر چیزی که توسط محصول شما ارائه می شوند به سادگی برای کاربران قابل کشف باشند و این یکی از ویژگی های محصولات با "Findable" خوب است.
مفید بودن محصول: کاربران برای محصولی که نیازی به آن ندارند وقت صرف نمی کنند. یک محصول باید برای کاربر کارامد باشد. ممکن است یک محصول به زیبایی و با کیفیت طراحی شده باشد و کاربرد آن بسیار آسان باشد، اما کاربر به آن احتیاج نداشته باشد و به او کمکی نکند، پس تولید این محصول بی فایده است. پس ما از پارامتر “Useful” استفاده نکرده ایم.
مطلوب بودن: اگر طراحی یک محصول قابل درک باشد، کاربر تمایل به استفاده از آن را پیدا خواهد کرد. اما اگر اینطور نباشد چه؟ حتی مفیدترین و کاربردی ترین محصولات در صورت خسته کننده بودن آنها برای استفاده می تواند یک تجربه کاربری ضعیف ختم شود.
ارزشمند بودن: یکی از ضروری ترین اصول طراحی تجربه کاربری این است که طراحی یک محصول باید مبتنی بر نیاز اعضا باشد. در واقع همیشه یکی از کلیدی ترین سوالات شما قبل از طراحی یک محصول باید این مورد باشد که این محصول قرار است چه ارزشی را به کاربر ارائه دهد تا کاربر از آن استفاده کند؟
اگر یک محصول نوعی ارزش را به کاربر انتقال ندهد، به احتمال زیاد کاربر به مدت طولانی از آن استفاده نمیکند. همیشه سعی کنید علاوه بر سوال قبلی به این دو سوال هم پاسخ دقیق بدهید: آیا این محصول باعث صرفه جویی در هزینه و وقت کاربر میشود یا اینکه کارامدی لازم را دارد؟ آیا به کاربر در دستیابی به اهداف او کمک لازم را می کند؟
قابل اعتماد باشد: اعتبار یا "Credible" یک محصول بسیار مهم است. اگر کاربر به یک وب سایت اعتماد نداشته باشد، از آن به هیچ وجه خریدی نخواهد کرد.
دسترس پذیر باشد: اگر کاربر نتواند به مقصد خود برسد، نمی تواند از کالاها یا خدمات ارائه شده استفاده کند. پارامتر "Accessiblity" یا دسترسی پذیری باعث شده است که طراحان محصولاتشان را برای استفاده از افرادی با معلولیت یا نقص های مختلف مانند نابینایی، ناشنوایی، کوررنگی و … هماهنگ کنند و از این جهت طراحان در تبدیل این جهان به جهان بهتر، نقش بسزایی داشته اند. به عنوان مثال قابلیت تاریک یا همان روز و شب در سایت ها که باعث میشود چشمان کاربر در شب آرامش بیشتری داشته باشد.

چگونه طراح ux حرفه ای پیدا کنیم ؟

سایت کارلنسر با جمع آوری تعداد بالایی از طراح تجربه کاربری به شما این اطمینان را خواهد داد که بتوانید با استخدام یک طراح تجربه کاربری پروژه خودرا هرچه دقیق تر به پایان برسانید.

چگونه به کسی که استخدام کردیم اعتماد کنیم ؟

از سری مشکلاتی که کارفرما ها دارند بدقولی های شخصی که استخدام کرده اند ، مطلوب نبودن نتیجه خروجی و همچنین در خواست پیش پرداخت خواهد بود. کارلنسر با ارائه سیستم پرداخت امن و همچنین سیستم دادرسی پروژه به شما این تضمین را خواهد داد که تا زمانی که شما از نتیجه کار رازی نبوده باشید پرداختی صورت نخواهد گرفت و در صورت تکمیل نشدن پروژه هزینه شما استرداد داده خواهد شد.
برای طراحی UX (تجربه کاربری) اینجا کلیک کنید
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید طراحی UX (تجربه کاربری)
پشتیبانی