طراحی UX (تجربه کاربری)

پروژه ی خود را به فریلنسرهای حرفه ای کارلنسر بسپارید
طراحی UX (تجربه کاربری)
طراحی UX (تجربه کاربری)
طراحی UX (تجربه کاربری)
پروژه ی خود را به فریلنسرهای حرفه ای کارلنسر بسپارید
طراحی UX (تجربه کاربری)
ضمانت پرداخت امن
ضمانت پرداخت امن
تجربه کاربری (UX) طراحی فرایندی است که تیم های طراحی برای ایجاد تجارب معنی دار و مرتبط برای کاربران ارائه می دهند. این تخصص در انگلیسی user experience design یا به اختصار UX,UED,XD یا UXD نیز نامیده می شود. طراحی تجره کاربری شامل طراحی کل فرایند دستیابی و ادغام محصول از جمله جنبه های برندسازی ، طراحی ، قابلیت استفاده و عملکرد است. طراحی تجربه کاربری سایت و اپلیکیشن از مهارت های اصلی در دنیای دیجیتال امروز است. وظایف طراح تجربه کاربری به طور خلاصه شامل بهینه سازی سایت و ارتقای دسترسی پذیری و راحتی کار با سایت و اپلیکیشن برای کاربران است. روانشناسی رنگ ها ، تحلیل رفتار کاربر در اپلیکیشن و سایت ، محل قرار گرفتن دکمه ها ، نویگیشن و چرخش کاربر در سایت و نحوه ایجاد یک مسیر برای جستجو و فعالیت کاربر از وظایف و مسئولیت های اصلی یک طراح تجربه کاربری حرفه ایست. طراحی رابط کاربری با افزایش زمان حضور کاربر در سایت تاثیر بسیار مثبتی روی بهبود سئو سایت نیز دارد. تعرفه طراحی یو ایکس در سایت کارلنسر بر اساس توافق بین کارفرما و طراح مشخص می شود. استخدام یک طراح تجربه کاربری که علاوه بر اصول طراحی گرافیک با کدنویسی و دنیای دیجیتال نیز آشنایی داشته باشد کار شما را در رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار ساده تر می کند. شما پس از ثبت پروژه طراحی UX  می توانید پیشنهادات ارسال شده از سمت فریلنسرها را مشاهده نمایید. پس از بررسی پیشنهادات و مقایسه نمونه کارهای طراحی تجربه کاربری سایت ، اپلیکیشن و گجت های کاربران میتوانید بهترین طراح فریلنسر را برای پروژه خود انتخاب نمایید.
توضیحات بیشتر
پروژه تون رو از همین جا ثبت کنید!
یک عنوان برای پروژه خود انتخاب کنید
زمان پیشنهادی شما برای تحویل پروژه چقدر است
بیشتر درباره پروژه بگویید
۰/۵۰
بودجه تخمینی شما چقدر است ؟
تا
مراحل انجام پروژه
ثبت پروژه رایگان
ثبت پروژه رایگان
بررسی و مقایسه پیشنهادها
بررسی و مقایسه پیشنهادها
استخدام فریلنسر
استخدام فریلنسر
تحویل پروژه
تحویل پروژه
مبلغ پروژه را از طریق سایت کارلنسر و فقط بعد از تحویل نهایی و تایید خروجی پروژه آزاد کنید.سیستم پرداخت امن کارلنسر پشتیبان شما در صورت بروز مشکلات احتمالیست.
ثبت پروژه رایگان
یا
نمونه کارهای متخصصین طراحی ux را در سایت کارلنسر مشاهده کنید.
اپلیکیشن فیلم و سریال پلتفرمی برای دیدن سریال های ناب ایرانی و خارجی با دسترس پذیری آسان به هر بخش و حتی بخشی تدارک دیده شده که دوستان می توانند فیلم مورد نطر را خریداری کنند دراین پروژه آیکون ها طراحی شده و از تصاویر موجود استفاده شده است Ux این پروژه 7 روز حداقل زمانی است که برای پروژه پیاده سازی آن (UI) به 4 روز طول انجامید.
طراحی UX طراحی ui طراحی UI/UX
پیش نمایش
ali shafiei
N/A
پروفایل
اپلیکیشن موسیقی و پادکست برای گوش دادن به موزیک و پادکست های آموزشی و..... با طرح ای نئونی دراین پروژهتمام آیکون ها طراحی شده و از تصاویر موجود استفاده شده است Ux این پروژه ۸ روز حداقل زمانی است که برای پروژه پیاده سازی آن (UI) به ۴ روز طول انجامید.
طراحی UX طراحی ui طراحی UI/UX
پیش نمایش
ali shafiei
N/A
پروفایل
دیزاین رابط کاربری وب اپلیکیشن موسیقی
طراحی ui طراحی UX طراحی UI/UX طراحی رابط کاربری طراحی تجربه کاربری
پیش نمایش
karim_k121
N/A
پروفایل
پدپو اپلیکیشنی در کانادا است که در آن می‌توان اجاره ، فروش و خدمات را در آن ثبت کنید و همچنین دارای قابلیت های دیگری همچون گوش به زنگ و فروشگاه
طراحی UI/UX
پیش نمایش
alir1381
(۱)
پروفایل
صفحه ی ثبت نام در یک وبسایت فرضی
فیگما طراحی ui طراحی UX uxdesign ui design طراحی UI/UX ui designer طراحی با فیگما ui ux designer طراحی ux ( تجربه کاربری )
پیش نمایش
SaminDesign
N/A
پروفایل
طراحی و ریدیزاین داشبورد کمپانی ایکس باکس
فیگما طراحی UX طراحی ui طراحی سایت طراحی UI/UX طراحی گرافیک طراحی اپلیکیشن موبایل
پیش نمایش
Nima Kamali
N/A
پروفایل
طراحی ui/ux سایت آواتیکت با فیگما و به صورت کاملا اصولی
فیگما فتوشاپ ui / ux adobe xd طراحی سایت طراحی UI/UX طراحی رابط کاربری
پیش نمایش
Mahziar_rz
(۴۷)
پروفایل
ساخت انیمیشن UI and UX + Coco
graphic طراحی ui طراحی UX ui design طراحی UI/UX graphic design
پیش نمایش
طراحی های UX و UX با استفاده از photoshop (فوتوشاپ) - adobe illustrator (ادوبی ایلستریتور) و Figma (فیگما) و . . .
figma فیگما graphic photoshop طراحی UI/UX illustrator graphic design
پیش نمایش
خدمات استعلام و پرداخت بدهی‌ها، خرید، ذخیره‌سازی و اشتراک‌گذاری تراکنش‌ها برای ... انواع قبض خلافی خودرو و موتور نرخ لحظه‌ای طلا و ارز قیمت لحظه‌ای خودرو بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش‌سوزی، بیمه مسافرتی، بیمه درمان و ... عوارض سالیانه و... با بیش ۱ میلیون دانلود و کاربر فعال
figma user flow ux writing طراحی UI/UX prototyping user research adobe illusrator usability testing
پیش نمایش
najdad
N/A
پروفایل
weather application (Dark theme)
figma طراحی ui طراحی UX طراحی UI/UX wireframing
پیش نمایش
mihh8670
N/A
پروفایل
طراحی UX/UI وبسایت "Pacify" سایت گیمینگ، همراه با طراحی لوگو، بنر، پوستر، اخبار و المان های مختلف و مورد نیاز وبسایت
طراحی ui طراحی UX طراحی بنر طراحی لوگو طراحی سایت طراحی پوستر طراحی UI/UX طراحی قالب سایت طراحی پست شبکه های اجتماعی
پیش نمایش
Mattartt
N/A
پروفایل
طراحی نرم افزار پخش، و استریم آهنگ، همراه با المان های مورد نیاز و استفاده
طراحی UX طراحی ui طراحی اپ نرم افزار طراحی بنر طراحی لوگو طراحی UI/UX طراحی پوستر طراحی گرافیک طراحی پست شبکه های اجتماعی
پیش نمایش
Mattartt
N/A
پروفایل
اپلیکیشن رزرو و خرید غذا
طراحی UI/UX
پیش نمایش
hamcode
N/A
پروفایل
اپلیکیشن فروشگاهی با نام دیجی استایل
رنگ شناسی طراحی UI/UX طراحی خلاقانه
پیش نمایش
hamcode
N/A
پروفایل
طراحی شده در فیگما
فیگما طراحی UX طراحی UI/UX طراحی با فیگما
پیش نمایش
Tlancerz
(۲)
پروفایل
طراحی رابط کاربری اپلیکیشن استریم و فروش فیلم و سریال به نام موویا (Movia) و بارگذاری آن در وب سایت UI8.net - لینک موویا: https://ui8.net/ahmad-ak-ef2031/products/movia-movies-streaming-app-ui-kit
طراحی ui طراحی UX طراحی UI/UX
پیش نمایش
iAhmadKarmola
N/A
پروفایل
در این نمونه سعی شده‌ است، accessibility در دیزاین در نظر گرفته شود و با توجه به نوع خدمات فروشگاه در صفحه اول و محصولات پرفروش در پایین صفحه قرار بگیرد
ui / ux طراحی سایت طراحی UI/UX ui designer ux designer ui ux designer طراحی فروشگاه اینترنتی
پیش نمایش
UIHappy
(۴)
پروفایل
به دلیل مشکلات تمرکز افراد مبتلا به adhd طراحی به صورت مینیمال و با غلبه بسیار بالای رنگ سفید انجام شده. در انتخاب پالت رنگی هم سعی شده حس حس آرامش به مخاطب منتقل بشه و از تصویرسازی برای گیرایی بیشتر استفاده شده که البته یکی از کاراکترها توسط کارفرما داده شد.
طراحی UX طراحی ui طراحی UI/UX طراحی وب و اپلیکیشن طراحی اپلیکیشن موبایل
پیش نمایش
UIHappy
(۴)
پروفایل
This app was designed for controlling an iot device and it was designed in neomorphism style
ux طراحی ui طراحی UI/UX ui ux designer طراحی ux ( تجربه کاربری )
پیش نمایش
Arash983
N/A
پروفایل
This design is for an app about daily mantras and meditation
design طراحی ui طراحی UX طراحی UI/UX application design
پیش نمایش
Arash983
N/A
پروفایل
۱
۲
۳
۴
۵
۱

طراحی UX چیست ؟

UX مخفف عبارت (User Experience) به معنای تجربه کاربری می باشد.احساسات خوب و بدی که کاربر از سایت ما را میگیرد را میتوان به عنوان UX نام برد.
$h2

تاثیر UX بر سئو

$/h2
یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی سئو سایت و بهینه سازی سایت ها بحث تجربه کاربری می باشد.موتور های جستجو مانند گوگل رفتارهای کاربران را که وارد سایتی میشوند ،بررسی میکند.و به همین خاطر موتور های جستجو پیدا شدند که بهترین نتایج را برای کاربران به نمایش بگذارند.
و با تجربه های خوب و بدی که کاربران از خودشان با استفاده از سایت شما نمایش میدهند. گوگل میتواند تشخیص دهد که سایت شما مناسب کاربران میباشد یا خیر ؟
$h2

تجربه کاربری خوب و بد با مثال 

$/h2
فکر کنید برای اولین بار است که وارد یک سایت دانلود عکس یا فیلم میشوید.در قدم اول توقع دارید که سایت در کمتر از چندین ثانیه بارگذاری شود و خب در قدم های بعدی دنبال عکس مورد نظر خود بگردید. ولی اگر وارد سایت شوید و زمان طولانی را سپری کنید و ببینید سایت بارگذاری نشود و یا به طور کامل این فرایند انجام نشود قطعا کاربر از سایت خارج شده و به احتمال زیاد کاربر هرگز وارد سایت شما نشود.
این رفتار سایت حس بدی رو به کاربر و همچنین به موتورهای جستجو منتقل میکند و خب به مرور زمان ارزش سایت شما را کاهش میدهد .
استخدام طراح UX - بهترین فریلنسرهای طراحی تجربه کاربری پروژه ای دورکار
$h2

UX در شبکه های اجتماعی

$/h2
با نگاهی کلی به شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام میبینیم که هشتگ #UX نزدیک به 3 میلیون فیلم و عکس در رابطه با این موضوع طراحی شده است و این میزان نشان دهنده مهم بودن موضوع طراحی تجربه کاربری میباشد..
$h2

تفاوت معمار ساختمان با UX designer

$/h2
کار معمار ساختمان با طراح UX هیچ تفاوتی ندارد. همان طور که یک شرکت معماری ساختمان باید با علم و بررسی بگوید که عناصر و جزییات نما در کجا قرار بگیرد و ارتفاع ساختمان چقدر باشد.
طراح UX با بررسی و درک رفتار از کاربر باید نیاز های کاربران را بررسی کند و بگوید که محل قرار گیری هر دکمه در کجا قرار داشته باشد.
$h2

سوال هایی که طراح UX از خود بپرسد ! 

$/h2
  • رفتار اعضا هنگام استفاده از محصول من چگونه است؟
  • من برای چه رده سنی را تجربه کاربری را طراحی می‎کنیم؟
  • نیازهای اعضا چیست ؟
  • اهداف اعضای از ورود به سایت چیست ؟
اگر توانایی پاسخگو بودن به سوالات بالا و همچنین سوالاتی که در ادامه مطلب میخوانید را ندارید پس شما نیاز به یک طراح تجربه کاربری را دارید که میتوانید از سایت کارلنسر آن را پیدا کنید.
$h2

چگونه طراح UX  حرفه ای پیدا کنیم ؟

$/h2
دسترس پذیر باشد: اگر کاربر نتواند به مقصد خود برسد، نمی تواند از کالاها یا خدمات ارائه شده استفاده کند. پارامتر "Accessibility" یا دسترسی پذیری باعث شده است که طراحان محصولاتشان را برای استفاده از افرادی با معلولیت یا نقص های مختلف مانند نابینایی، ناشنوایی، کوررنگی و … هماهنگ کنند و از این جهت طراحان در تبدیل این جهان به جهان بهتر، نقش بسزایی داشته اند. به عنوان مثال قابلیت تاریک یا همان روز و شب در سایت ها که باعث میشود چشمان کاربر در شب آرامش بیشتری داشته باشد.
قابل استفاده بودن: یکی از مهمترین نیازهای یک تجربه کاربری خوب این است که در واقع کاربران توانایی دستیابی به کارهایی که شما برای انجام آنها برنامه ریزی کرده اید را داشته باشند. اگر کاربران نمی توانند از محصول شما استفاده کنند، این محصول نه تنها تجربه کاربری بدی ارائه می کند بلکه کاملا بی فایده است! اگر هنگام استفاده کردن از یک محصول به راحتی نمی توانید با آن کار کنید و کار کردن با آن گیج کننده است به این معنی است که آن محصول در پارامتر "Usability" به قدر کافی با قدرت عمل نکرده است.
قابل کشف بودن: پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز در یک محصول نیز ضروری است. آیا وجود منو در سایت برای اعضا قابل درک است؟ آیا نوار جستجو یا همان سرچ بار در جایی که کاربران فکر می کنند قرار گرفته است؟ آیا کاربران می توانند دکمه ورود یا ثبت نام را در سایت به خوبی پیدا کنند؟
مفید بودن محصول: کاربران برای محصولی که نیازی به آن ندارند وقت صرف نمی کنند. یک محصول باید برای کاربر کارآمد باشد. ممکن است یک محصول به زیبایی و با کیفیت طراحی شده باشد و کاربرد آن بسیار آسان باشد، اما کاربر به آن احتیاج نداشته باشد و به او کمکی نکند، پس تولید این محصول بی فایده است. پس ما از پارامتر “Useful” استفاده نکرده ایم.
مطلوب بودن: اگر طراحی یک محصول قابل درک باشد، کاربر تمایل به استفاده از آن را پیدا خواهد کرد. اما اگر اینطور نباشد چه؟ حتی مفیدترین و کاربردی ترین محصولات در صورت خسته کننده بودن آنها برای استفاده می تواند یک تجربه کاربری ضعیف ختم شود.
ارزشمند بودن: یکی از ضروری ترین اصول طراحی تجربه کاربری این است که طراحی یک محصول باید مبتنی بر نیاز اعضا باشد. در واقع همیشه یکی از کلیدی ترین سوالات شما قبل از طراحی یک محصول باید این مورد باشد که این محصول قرار است چه ارزشی را به کاربر ارائه دهد تا کاربر از آن استفاده کند؟
قابل اعتماد باشد: اعتبار یا "Credible" یک محصول بسیار مهم است. اگر کاربر به یک وب سایت اعتماد نداشته باشد، از آن به هیچ وجه خریدی نخواهد کرد.
برای طراحی UX (تجربه کاربری) کلیک کنید
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید طراحی UX (تجربه کاربری)
پشتیبانی