برونسپاری
آموزش آنلاین
کسب درآمد
×

ساخت استاپ موشن

برونسپاری کارها با هزینه توافقی به هزاران متخصص
پرداخت به مجری پس از رضایت از کیفیت با تضمین پرداخت امنتضمین پرداخت امن
همین الان پروژت رو ثبت کن
ساخت استاپ موشن
ساخت استاپ موشن به عنوان یکی از روش های ساخت انیمیشن است که طرفداران خاص خود را دارد. استاپ موشن به معنای توقف حرکت در فیلم‌ها و ویدئوها است. این عبارت معمولا برای توقف موقت حرکت یک شیء استفاده می‌شود، به عنوان مثال، زمانی که نیاز به توقف موقت در فیلم سینمایی داریم. استاپ موشن در واقع یک تکنیک ساخت و ویرایش فیلم و تصاویر متحرک است که با استفاده از آن، می‌توانیم حرکت یک شیء را توقف دهیم و سپس بازگردانی آن را انجام دهیم. برای سفارش طراحی و ساخت استاپ موشن برای مصارف مختلف می توانید یک پروژه رایگان ایجاد کرده و پس از بررسی نمونه کارهای متخصصین استاپ موشن  یکی از هزاران فریلنسر استاپ موشن را از طریق پرداخت امن کارلنسر استخدام نمایید. 
بیشتر بدانید
مراحل ثبت سفارش
ساخت استاپ موشن
ثبت پروژه
۱. ثبت پروژه
ثبت درخواست خود در قالب پروژه با بودجه و زمان دلخواه
انتخاب متخصص
۲. انتخاب متخصص
انتخاب متخصص (فریلنسر) از بین پیشنهادهای دریافتی
انجام پروژه
۳. انجام پروژه
ارتباط با متخصص و نظارت بر روند کار در طول انجام پروژه
پرداخت امن
۴. پرداخت امن
آزاد کردن مبلغ برای متخصص پس از تحویل کار و تایید شما
blue line
نمونه کارهای استاپ موشن را مشاهده و متخصص موردنظرتان را استخدام کنید.
gold line
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش
پیش نمایش

ساخت استاپ موشن

استاپ موشن چیست؟

همه انیمیشن‌ها به طور کلی از قرار گرفتن چند تصویر به صورت پشت سرهم ساخته می‌شوند. در انیمیشن‌هایی که با روش استاپ موشن و یا Stop Motion تولید می‌شوند، از عروسک و مدل‌های واقعی کمک گرفته می‌شود. برای ساخت استاپ موشن عروسک و یا مدل کمی تکان می‌خورد و از آن‌ها عکس گرفته می‌شود، این کار تا حدی انجام می‌شود که با گرفتن چندین عکس، حس حرکت تصویر به بیننده القا شود.

انواع استاپ موشن

سفارش ساخت استاپ موشن با بهترین هزینه
برای ساخت انیمیشن و استاپ موشن از ابزار و وسایل متفاوتی استفاده می‌شود. اما در ادامه به معرفی انواع استاپ موشن می‌پردازیم.

استاپ موشن خمیری

در ساخت استاپ موشن خمیری از عروسک‌های خمیری استفاده می‌کنند. دلیل استفاده از خمیرها در ساخت استاپ موشن، تغییر شکل و حالات راحت است.

استاپ موشن عروسکی

در ساخت استاپ موشن عروسکی از عروسک‌هایی برای مفصل متحرک استفاده می‌شود. با حرکت پشت سرهم عروسک‌ها تصاویر به راحتی گرفته می‌شوند.

استاپ موشن اشیا

در این نوع استاپ موشن، به جای استفاده از عروسک و ... از اشیا و وسایل متفاوت استفاده می‌شود.

استاپ موشن مدلی

این نوع استاپ موشن در گذشته بیشتر برای طراحی جلوه‌های ویژه مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما در حال حاضر جلوه‌های ویژه کامپیوتری جایگزین روش‌های قدیمی شده‌اند. در روش‌های قدیمی، انیمیشن‌های تولید شده به بخشی از فیلم‌ها اضافه می‌شدند و صحنه‌های جالبی را بوجود می‌آوردند.

کات اوت (Cutout)

در انیمیشن کات اوت، تکه‌های بریده شده پارچه و کاغذ اجرا می‌کنند. تکه‌های بریده شده بر روی یک پس زمینه قرار گرفته و پس از حرکت عکسبرداری انجام می‌شود.

پیکسلیشن (Pixilation)

پیکسلیشن (Pixilation) روشی حرفه‌ای‌تر برای ساخت انیمیشن است که در این روش از انسان‌ها کمک می‌گیرند. این تکنیک معمولاً در مواقعی که امکان تصویربرداری از بعضی صحنه‌ها در دنیای واقعی وجود ندارد، مانند فیلم‌های فانتزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکات مهم در تولید استاپ موشن

 • دوربین و سه پایه مناسب
 • انتخاب سوژه و یا کاراکتر مناسب
 • نورپردازی (در نظر داشتن نور مصنوعی و ثابت)

نرم افزارهای ساخت استاپ موشن

سفارش ساخت استاپ موشن با بهترین هزینه
برای ساخت موشن از نرم افزارهای متفاوتی استفاده می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

نرم افزار Stop Motion Pro Eclipse

رایج‌ترین برنامه برای ساخت استاپ موشن Stop Motion Pro Eclipse است. توسط این برنامه می‌توانید با اتصال به دوربین از اجسام تصویربرداری کنید و در محیط نرم افزار ویرایش انجام دهید.

نرم افزار Dragon Frame

نرم افزار Dragon Frame یکی از قدرتمندترین نرم افزارها برای تصویرسازی و نورپردازی است. از امکانات جالب در محیط این نرم افزار می‌توان به داشتن تایم لاین و امکان زمانبندی تصاویر به وسیله درگ کردن اشاره نمود. استاپ موشن‌های معروفی که با این نرم افزار ساخته شده‌اند شامل حلقه گمشده (Missing Link)، پارانورمن (paranorman)، بره ناقلا و فارماگدون (A Shaun the Sheep Movie, Farmageddon) است. محیط این نرم افزار به قدری حرفه‌ای است که می‌توانید در آن سرعت شاتر، میزان نوردهی و دیگر تنظیمات لنز را به راحتی تغییر دهید.

نرم افزار iKITMovie

نرم افزار iKITMovie طراحی رابط کاربری نسبت به دو نرم افزار دیگر دارد. این نرم افزار افکت‌های صوتی متنوعی دارد و از پرده سبز پشتیبانی می‌کند. از مزایای این نرم افزار می‌توان به آموزش مرحله به مرحله در داخل نرم افزار اشاره نمود. نرم افزار iKITMovie برای مواقعی که به صداگذاری و یا پیدا کردن جلوه‌های ویژه نیاز دارید، بهترین گزینه است. این نرم افزار بیش از 2200 جلوه مختلف صوتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

سایر نرم افزارهای ساخت استاپ موشن

اگر شما هم می‌خواهید مثل حرفه‌ای‌ها استاپ موشن بسازید، علاوه بر نرم افزارهای دراگون فریم، iKITMovie و ... می‌توانید با استخدام فتوشاپ کار حرفه ای و یا متخصصین سایر نرم افزارها مانند پریمیر و اینشات به نتیجه دلخواه خود برسید.

چگونه یک طراح استاپ موشن را استخدام کنیم؟

استخدام طراح استاپ موشن در کارلنسر، فرایند بسیار ساده و سریعی دارد. برای استخدام طراح استاپ موشن می توانید درخواست خود را به راحتی با چند خط توضیح در قالب یک پروژه ثبت کنید. شما علاوه بر استخدام طراح استاپ موشن دورکار در سایت کارلنسر می توانید با تمام وقت یا ویژه کردن پروژه اقدام به استخدام طراح استاپ موشن حضوری یا تمام وقت برای خود نمایید. شما به راحتی می‌توانید با ده ها یا صدها فریلنسر حرفه ای با تخصص Stop Motion در شهر خود یا سراسر ایران ارتباط باشید و از آن ها برای انجام پروژه خود دعوت کنید.

شما می‌توانید طراح استاپ موشن مورد نظر خود را در 4 مرحله استخدام کنید:

 • درخواست خود را در قالب پروژه، در فرم همین صفحه یا صفحه ثبت پروژه، به همراه توضیحات کامل و شفاف، زمان و بودجه پیشنهادی ثبت کنید و مهارت‌ های مورد نیازتان را انتخاب کنید. در صورتی که مایل هستید پروژه تان سریع تر دیده و انجام شود و یا مایل به تبادل اطلاعات تماس با فریلنسر هستید، پروژه را ارتقا دهید.
 • پس از ثبت و تایید پروژه، منتظر پیشنهادهای متخصصان Stop Motion باشید. همچنین شما می توانید بعد از بررسی پیشنهادها روی هر پروژه، تا 20 فریلنسر را به پروژه خود دعوت کنید تا پیشنهادات قیمتی و زمانی خود را برای انجام پروژه شما ارسال کنند.
 • پس از بررسی متن پیشنهادی فریلنسرها، صفحه پروفایل، نمونه کارها، امتیاز، نظرات کارفرمایان قبلی و سایر موارد را به دقت بررسی کنید تا بهترین فرد را انتخاب کنید.
 • بهترین طراح استاپ موشن را استخدام و پرداختی هزینه پروژه خود را از فقط طریق سیستم پرداخت امن کارلنسر انجام دهید. حتما توجه داشته باشید که به هیچ وجه پرداخت را در خارج از سایت کارلنسر انجام ندهید. با استفاده روش پرداخت امن کارلنسر، خیالتان از انجام پروژه راحت است و در صورت بروز مشکل و اختلاف با طراح استاپ موشن هم از خدمات پشتیبانی تیم داوری کارلنسر، بهره مند خواهید شد.
فراموش نکنید که شما می‌توانید قبل از استخدام طراح استاپ موشن، با فریلنسرهای مختلف در مورد هزینه، زمان و نحوه انجام کار چت و گفتگو کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس حتما سوالات یا ابهامات خود را از آن‌ها بپرسید.

هزینه ساخت استاپ موشن چقدر است؟

هزینه انجام پروژه های Stop Motion با توجه به حجم و پیچیدگی کار و همچنین تخصص و تجربه کاری طراح استاپ موشن متفاوت است. استخدام فریلنسر دورکار در سایت کارلنسر، یک راه مطمئن برای کاهش هزینه هاست. به دلیل حذف یا کاهش بسیاری از هزینه های اداری، رفت و آمد و…، هزینه استخدام طراح استاپ موشن، بسیار کمتر از هزینه استخدام نیروی حضوری و حتی قرارداد با شرکت های مختلف است. این هزینه برای استخدام متخصصان Stop Motion و دورکارانی که در شهرستان‌های کوچک و روستاها زندگی می‌کنند، به دلیل کمتر بودن هزینه زندگی آن ها نسبت به شهرهای بزرگ، کمتر هم می‌شود.
اگر از هزینه انجام پروژه Stop Motion تان اطلاعی ندارید، می‌توانید پیشنهادهای قیمتی فریلنسرهایی که روی پروژه شما پیشنهاد زده اند را بررسی کنید تا از هزینه تخمینی آن مطلع شوید. در نهایت فراموش نکنید که هزینه نهایی پروژه، کاملا توافقی بین شما و طراح استاپ موشن تعیین می‌شود و تحمیلی از جانب طرفین نیست. پیشنهاد می‌کنیم قبل از استخدام فریلنسر (متخصص)، در مورد هزینه انجام کار تحقیق کنید و در صورت نیاز با فریلنسر مد نظر گفتگو کنید تا سر قیمت نهایی Stop Motion به توافق برسید.
قیمت ساخت استاپ موشن به عواملی مانند نوشتن سناریو و نوع آن بستگی دارد. البته برای تعیین قیمت ابتدا باید سناریو مشخص شود. هزینه ساخت استاپ موشن میان کارفرما و فریلنسر کاملاً توافقی است. اما شما می‌توانید با ثبت پروژه ساخت استاپ موشن در کارلنسر، با بهترین قیمت و کیفیت، آن را دریافت نمایید.

نکات مهم برای استخدام طراح استاپ موشن

هدف پروژه: مشخص کردن هدف از انجام پروژه Stop Motion
رزومه: در صورتی که نیاز به استخدام طراح استاپ موشن دارید، چک کردن نمونه‌ کارهای موفق قبلی متخصص را پیشنهاد می‌کنیم.
بازخورد: چک کردن بازخورد کارفرمایان قبلی، یکی از بهترین راه های استخدام متخصص در سایت کارلنسر است.

مزایای استخدام متخصصان Stop Motion در کارلنسر

پلتفرم کارلنسر همواره در تلاش است تا با بهبود مداوم طراحی کاربری و تجربه کاربری خود و همچنین پشتیبانی مناسب، بهترین تجربه را برای کارفرمایان و متخصصان Stop Motion رقم بزند تا بتوانند به صورت طولانی مدت و با اعتماد متقابل باهم کار کنند.
از مزایای استخدام طراح استاپ موشن در کارلنسر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • صرفه جویی در هزینه
 • بازگشت 2% از مبلغ انجام پروژه پس از پایان کار به کیف پولتان جهت استفاده از پروژه های آتی با هزینه کمتر
 • سیستم پرداخت امن: پرداخت نهایی و آزادسازی هزینه پروژه برای طراح استاپ موشن، پس از تحویل خروجی کار و تایید کیفیت آن توسط شما (مبلغ پروژه تا انتهای پروژه یا هر مرحله نزد کارلنسر می ماند و در صورت عدم رضایت کارفرما به فریلنسر پرداخت نمی گردد.)
 • پشتیبانی از طریق تلفن، چت سایت، ارسال تیکت، ایمیل، تلگرام و…
 • دسترسی آسان و سریع به ده ها تا صدها فریلنسر با تخصص Stop Motion
 • پشتیبانی توسط تیم داوری در صورت بروز تخلف و یا مشکل و اختلاف بین شما و طراح استاپ موشن
ادعا نمیکنیم که بهترینیم، اما مفتخریم که بهترین کاربران را داریم.
blue line
پروژه‌تون رو از همینجا ثبت کنید!
gold line
خلاصه ای از عملکرد کارلنسر
متخصص فریلنسر
۵۸۰,۰۰۰+
متخصص فریلنسر
پروژه موفق
۱۳۰,۰۰۰+
پروژه‌ انجام شده
پروژه انجام شده
۶۴,۸۶۰+
مشتری راضی
دسته بندی
۴۵۰+
دسته بندی
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
مزایای استخدام متخصص با کارلنسر
با کارلنسر می تونی فریلنسرها رو خیلی آسون پیدا کنی و انتخاب و مصاحبه شون کنی، به همین راحتی کار را به کاردان بسپار
قیمت گذاری توافقی
امکان بررسی قیمت و قیمت گذاری توافقی بر اساس بودجه کارفرما قبل از شروع کار
متخصصین ماهر
دسترسی به صدها متخصصین ماهر در زمینه های مختلف بر حسب نیاز شما
تضمین رضایت و گارانتی پردخت هزینه
تضمین رضایت طرفین و گارانتی پرداخت هزینه با سیستم پرداخت امن کارلنسر
حل تخصصی اختلافات
حل مشکلات در روند پروژه با کمک تیم تخصصی داوری کارلنسر
دسترسی کامل به عملکرد و سوابق متخصص ها
امکان بررسی کامل پروفایل، نمونه کارها، خدمات و رزومه متخصصسین قبل از رزرو
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید ساخت استاپ موشن
کارلنسر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
شماره تماس ۲۸۴۲۶۴۴۳ ۰۲۱
آدرس ایمیل info@karlancer.com
پشتیبانی