ارائه برنامه ورزشی

پروژه ی خود را به فریلنسرهای حرفه ای کارلنسر بسپارید
ارائه برنامه ورزشی
ارائه برنامه ورزشی
ارائه برنامه ورزشی
پروژه ی خود را به فریلنسرهای حرفه ای کارلنسر بسپارید
ارائه برنامه ورزشی
ضمانت پرداخت امن
ضمانت پرداخت امن
خانه فریلنسرها ورزش و تربیت بدنی
پروژه تون رو از همین جا ثبت کنید!
یک عنوان برای پروژه خود انتخاب کنید
زمان پیشنهادی شما برای تحویل پروژه چقدر است
بیشتر درباره پروژه بگویید
۰/۵۰
چه مهارت هایی نیاز دارید؟
بودجه تخمینی شما چقدر است ؟
تا
مراحل انجام پروژه
ثبت پروژه رایگان
ثبت پروژه رایگان
بررسی و مقایسه پیشنهادها
بررسی و مقایسه پیشنهادها
استخدام فریلنسر
استخدام فریلنسر
تحویل پروژه
تحویل پروژه
مبلغ پروژه را از طریق سایت کارلنسر و فقط بعد از تحویل نهایی و تایید خروجی پروژه آزاد کنید.سیستم پرداخت امن کارلنسر پشتیبان شما در صورت بروز مشکلات احتمالیست.
ثبت پروژه رایگان
یا
از میان برترین فریلنسرهای ورزش و تربیت بدنی به پروژه خود دعوت کنید.
asiehheidari
asiehheidari
N/A
خوزستان
ورد
اکسل
فتوشاپ
طراحی سایت
طراحی پوستر
پاور پوینت حرفه ای
مشاهده پروفایل
دعوت به همکاری
asra58
asra58
N/A
تهران
بیمه
مربی ورزش
تایپ فارسی
بازسازی و اجرا
مشاهده پروفایل
دعوت به همکاری
Zahrahashemi9
Zahrahashemi9
N/A
فارس
عکاسی
فتوشاپ
ادیت عکس
مربی ورزش
پاورپوینت
طراحی پوستر
مشاهده پروفایل
دعوت به همکاری
sagharkhoshroo
sagharkhoshroo
N/A
تهران
ورد
اکسل
پی دی اف
پاورپوینت
مربی ورزش
ارائه برنامه تمرینی و رژیم غذایی برای تمام وزن ها(بانوان و اقایان)
مشاهده پروفایل
دعوت به همکاری
reyhane.h
reyhane.h
N/A
خراسان رضوی
تایپ
ترجمه
گویندگی
نویسندگی
طراحی لوگو
تولید محتوا
مشاهده پروفایل
دعوت به همکاری
۱
۱

صفر تا صد ارائه برنامه تمرینی ورزشی

این روزها، بحث کاهش یا افزایش وزن موضوعیست که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. از این رو، دریافت برنامه تمرینی ورزشی نیز به عنوان یکی از فعالیت های پر مخاطب شناخته می شود. افزایش مشغله کار و زندگی باعث شده ارایه برنامه ورزشی آنلاین طرفداران زیادی داشته باشد.ارائه این برنامه، معمولا باید توسط افراد متخصصی انجام شود که با اصول صحیح طراحی یک برنامه ورزشی و فیتنس به خوبی آشنایی داشته باشند و بتوانند برنامه ورزشی استانداردی را با توجه به شرایط فیزیکی و ویژگی های هر فرد طراحی کنند.

برنامه تمرینی ورزشی برای چه کسانی استفاده می شود؟

اما امروزه به دلیل تحول در شکل انجام کارها، مشاغل زیادی مانند طراحی سایت، طراحی لوگو، سئو سایت و.. به صورت ساکن با سیستم های کامپیوتری انجام می گیرند پس برای به دست آوردن وزن ایده آل و سلامتی از برنامه ورزشی آنلاین استفاده کنید. در اینصورت هر کسی که تمایل به افزایش یا کاهش وزن و همچنین تصمیم به حجم سازی و پرورش عضله خود داشته باشد، می تواند متناسب با شرایط خود، از انواع برنامه تمرینی ورزشی استفاده کند. تعیین هدف، اصلی ترین شرط در ارائه یک برنامه تمرینی ورزشی به فرد خواهد بود.

انواع برنامه تمرینی ورزشی

انواع برنامه تمرینی ورزشی با توجه به نوع و شرایط خاص آن در دسته بندی های مختلف قرار می گیرند که عبارتند از :

انواع برنامه تمرینی بر اساس درجه سختی

برنامه های تمرینی و ورزشی بر اساس درجه سختی به دسته بندی های زیر تقسیم می شوند.
 • مبتدی
 • نیمه حرفه ای
 • حرفه ای
این دسته بندی بر اساس شرایط بدن پس از طی تمرینات دوره قبل و همچنین میزان مهارت فراگرفته شده توسط فرد انجام می شود. درصد بالایی از افرادی که به دنبال دریافت برنامه تمرینی ورزشی هستند، به دلیل داشتن اهدافی مانند کاهش وزن، معمولا به سراغ برنامه های سطوح مبتدی می روند و این تمرینات را تا سطوح پیشرفته دنبال نمی کنند. در سطح حرفه ای، برنامه های تمرینی به صورت سنگین و در بازه های زمانی بالا نوشته می شود و رعایت رژیم های غذایی سخت نیز برای پیشبرد صحیح این برنامه ها ضروری است. نکته ای که معمولا از سمت عموم مردم، چندان استقبال زیادی از آن نمی شود.

انواع برنامه تمرینی بر اساس جنسیت

فیزیک بدنی زن و مرد با یکدیگر تفاوت های زیادی دارد. در نتیجه، برنامه های تمرینی که برای آقایان نوشته می شود با برنامه های تمرینی بانوان بسیار متفاوت خواهد بود. البته این تفاوت ها به معنای این نیست که بانوان به طور کامل قادر به انجام تمرین های مخصوص آقایان نیستند، بلکه به این معنی است که این تمرینات باید سبک تر و با در نظر گرفتن شرایط فیزیکی بانوان و مسائلی مانند بارداری و یا عادت ماهیانه نوشته شود.

انواع برنامه تمرینی بر اساس هدف

انواع برنامه تمرینی ورزشی بر اساس نوع هدف برنامه در یکی از دسته بندی های زیر قرار می گیرند.
 • مناسب برای ورزش های قدرتی
ورزش هایی مانند بسکتبال، پرتاب وزنه و یا والیبال در گروه ورزش های قدرتی قرار می گیرند. برنامه تمرینی که برای ارتقا قدرت بدن و موفقیت در این ورزش ها نوشته می شود، باید علاوه بر افزایش قدرت عضلات، به بالا بردن میزان استقامت فرد نیز توجه کافی داشته باشد.
 • مناسب برای ورزش های سرعتی
در ورزش های سرعتی مانند اسکیت، دوچرخه سواری، شنا و دومیدانی، بدن ورزشکار نیازمند استحکام بسیار بالایی است. علاوه بر آن، برنامه تمرینی ورزشی که برای این نوع از ورزش ها نوشته می شود، باید در بر دارنده تمریناتی برای افزایش سرعت فرد نیز باشد.
 • مناسب برای افزایش حجم و سایز عضلات
برنامه هایی که برای افزایش سایز عضلات نوشته می شوند، عموما به برنامه های افزایش وزن با تکیه بر عضله سازی نیز شهرت دارند. در این برنامه ها، تمرینات مختلف و در سطح پیشرفته با دفعات تکرار زیاد در هفته تنظیم خواهد شد. شرط اساسی پیشرفت در این دسته از انواع برنامه تمرینی ورزشی، رعایت رژیم غذایی است که توسط مربی و با هماهنگی یک کارشناس تغذیه نوشته می شود.
 • مناسب برای افزایش قدرت عضلات
این دسته از برنامه های ورزشی علاوه بر ورزشکاران تمامی رشته ها، برای افراد عادی نیز بسیار کاربرد دارند. ضعف عضله به خصوص در سنین بالاتر، می تواند باعث بروز مشکلات جدی مانند عدم توانایی حفظ تعادل بدن در موقعیت های مختلف و به دنبال آن، زمین خوردن و آسیب دیدگی اندام ها باشد. از این رو، برنامه هایی که با هدف افزایش قدرت عضلات نوشته می شوند، شامل دامنه گسترده ای از حرکات و تمرین های مختلفی است که اکثر آنها ساده اما بسیار کاربردی خواهند بود.
 • مناسب برای کاهش وزن
شاید اصلی ترین هدف استفاده از انواع برنامه تمرینی ورزشی برای گروه زیادی از افراد، کاهش وزن و لاغری باشد. برنامه هایی که در این دسته بندی قرار می گیرند، علاوه بر کاهش حجم چربی ذخیره شده در بدن، باید حاوی تمریناتی برای جلوگیری از شل شدن پوست، تقویت عضلات ضعیف شده و همچنین بهبود وضعیت تنفس و ضربان قلب باشند.
 • مناسب برای افراد دارای شرایط خاص
برنامه های ورزشی، صرفا برای افرادی که از سلامت کامل جسمی برخوردارند نیست و داشتن شرایط خاص پزشکی مانند بیماری های مختلف و یا معلولیت نیز، مانعی برای استفاده از برنامه تمرینی ورزشی نیست. البته این برنامه ها با توجه به وضعیت فیزیکی فرد نوشته خواهد شد و تمریناتی که می تواند برای این گروه آسیب رسان باشند، در این برنامه ها جایی نخواهند داشت.

انواع برنامه بر اساس امکانات

برنامه های تمرینی به طور کلی شامل دو دسته از تمرینات مختلف هستند. دسته اول تمریناتی است که انجام آنها نیازمند وسیله های ورزشی نیست و یا وسایل مورد نیاز برای آنها، از دسته وسایل سبکی است که در منزل نیز قابل استفاده است. ( وسایلی مانند دمبل های کوچک و یا طناب ). برای این دسته از تمرینات، برنامه هایی نوشته می شود که هم قابلیت انجام در منزل و هم در باشگاه را دارند. در مقابل، در دسته دوم، تمریناتی وجود دارد که صرفا با وسایل موجود در باشگاه ها مانند دمبل های سنگین، تردمیل و دستگاه های بدنسازی قابل انجام است. طبیعی است که انجام این تمرینات در منزل امکان پذیر نیست و برنامه های ورزشی مبتنی بر این تمرینات نیز صرفا در باشگاه قابل انجام است.

سفارش برنامه تمرینی ورزشی

انواع برنامه تمرینی ورزشی معمولا توسط یک مربی بدنسازی و با صلاحیت اثبات شده از طرف وزارت ورزش نوشته می شود. زمانی که شما سفارش آماده سازی یک برنامه تمرینی ورزشی را به مربی می دهید، برای طراحی بهتر برنامه، از شما سوالاتی در رابطه با موارد مختلفی پرسیده خواهد شد. این موارد عبارتند از :
 • اطلاعات مربوط به قد، وزن، وضعیت سلامتی، مصرف داروها و یا مکمل های احتمالی
 • اطلاعات مربوط به سطح ورزشی
 • هدف شما از دریافت برنامه
 • محدودیت مالی شما برای پیشبرد برنامه
 • رژیم های غذایی که در حال حاضر رعایت می کنید
 • امکاناتی که برای اجرای برنامه ورزشی در اختیار دارید

قیمت برنامه تمرینی ورزشی

معمولا قیمت برنامه تمرینی ورزشی پس از ثبت سفارش شما و مواردی که باید در برنامه تمرینی در نظر گرفته شود تعیین می شود. مواردی مانند سطح تمرینات، رژیم های غذایی هماهنگ با برنامه و طول مدت برنامه که معمولا به صورت ماهانه نوشته می شود، از موارد تاثیر گذار در قیمت برنامه های تمرینی و ورزشی هستند.
$
برای ارائه برنامه ورزشی کلیک کنید
همین حالا برای ثبت پروژه رایگان کلیک کنید ارائه برنامه ورزشی
پشتیبانی