چگونه پولدار شویم؟ بهترین راهکارها برای ثروتمند شدن

15 آبان 1402 - آخرین بروزرسانی: 26 بهمن 1402
پولدار شدن

عناوین مقاله

زمان تقریبی مطالعه: 19 دقیقه

مطمئناً شما اولین فرد در دنیا نیستید که به این موضوع فکر کرده باشد که بهترین شغل برای پولدار شدن چیست؟ چگونه بدون سرمایه، پولدار شویم و آیا پولدار شدن برای یک فرد معمولی امکان پذیر است؟ موفقیت در زندگی دارای ابعاد متعددی است که یکی از این ابعاد، ثروت است. اما با بررسی زندگی روزمره افراد موفق، می‌توان متوجه شد که تمامی این افراد از عادات و اصول خاصی در زندگی پیروی می‌کنند. باورهای خاصی در زندگی خود دارند و از استفاده تکنیک‌های جذب ثروت غافل نمی‌شوند. بسیاری از این افراد، از صفر کیلومتر شروع کرده‌اند و حالا به بلندترین قله‌های موفقیت و رشد رسیده‌اند. آیا این افراد قدرت‌های ماورایی و فرمول خاصی برای موفقیت دارند و یا چرا بعضی از این افراد بهتر رشد می‌کنند و به ثروت بالا می‌رسند؟ با ما همراه باشید تا به این سوال‌ها پاسخ دهیم.

 

چطور پولدار شویم؟

پولدار شدن

برای پولدار شدن، پیروی از مسیر افراد موفق و ثروتمند یکی از راه‌های موثر است. البته که باید در این مسیر کاملاً خودتان باشید و سعی نکنید از این افراد تقلید کنید. بهترین راهکار این است که از رفتار، عملکرد، واکنش‌های این افراد نسبت به مشکلات ایده بگیرید تا در مسیر خود به درستی از آن‌ها استفاده کنید. برای پولدار شدن باید شرایط محیطی، شرایط خانوداگی و گذشته خود را برای چند دقیقه کنار بگذارید و به تمامی نکات مهم ذکر شده در این مقاله توجه کنید.

مدیریت مخارج

مدیریت مخارج زندگی یکی از گزینه‌هایی است که هر فردی که قصد پولدار شدن را دارد باید بر روی آن متمرکز شود.در واقع، اگر قصد دارید در این مسیر قدم بردارید باید هزینه‌های روزانه و ماهانه خود را یادداشت کنید، برای آن‌ها برنامه ریزی کنید و سعی کنید هزینه‌های غیر ضروری روزانه و ماهیانه زندگی خود را حذف کنید. همچنین، برای مدیریت مخارج خود، می‌توانید از فروشگاه‌هایی که تخفیف‌های ویژه دارند، خریدهای خود را انجام دهید و این عادت موجب می‌شود به مرور زمان از پرداخت هزینه برای موارد بیهوده صرف نظر کنید. علاوه بر این، می‌توانید از اپلیکیشن‌های مدیریت مخارج که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است، استفاده کنید.

 • اپلیکیشن NerdWallet
 • اپلیکیشن  Fudget
 • اپلیکیشن  Money Manager
 • اپلیکیشن  Monefy
 • اپلیکیشن فارسی مدیریت مالی پارمیس
 • اپلیکیشن فارسی دخل و خرج
 • مدیریت مالی Mint
 • برنامه فارسی فانوس

 

مطلب پیشنهادی: تنخواه گردان در حسابداری چیست؟

 

یادگیری و آموزش مداوم

اگر به زندگی افراد ثروتمند توجه کرده باشید، متوجه می‌شوید که این افراد به صورت مداوم در حال یادگیری و بروزرسانی اطلاعات خود هستند. یکی از اندوخته‌های شما برای کسب ثروت، مهارت و تجربه است و باید برای برندسازی شخصی خود تلاش کنید. در واقع، شما باید به دنبال آموزش مهارت‌هایی بروید که در مسیر هدفتان به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنید. ارزشمندترین دارایی هر فردی، زمان است و باید از این دارایی در مسیری درست و در جهت یادگیری استفاده کنید. در این راستا، مدیریت زمان را فراموش نکنید.

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری

برای ثروتمند شدن، باید نحوه صحیح سرمایه گذاری را یاد بگیرید. فرقی نمی‌کند چند سالتان است و در چه بازه زمانی قصد شروع دارید. مهم این است که الفبای این کار را به درستی در زندگی خود پیاده سازی کنید. اگر تا به حال این کار را نکرده‌اید، با پول کم شروع کنید تا چم و خم کار دستتان بیاید. به هر میزان که در سرمایه گذاری تجربه کسب می‌کنید، نرخ سودی که بدست می‌آورید هم افزایش پیدا می‌کند. از بهترین راه‌ها برای سرمایه گذاری می‌توانید وارد بازارهای مختلفی مانند بورس، ارز دیجیتال، طلا، املاک و…شوید. اما در ابتدا کسب تجربه را فراموش نکنید و پول زیادی را برای سرمایه گذاری کنار نگذارید.

 

مطلب پیشنهادی: راهکارهای استارتاپ‌ها برای کاهش هزینه‌ها

 

خداحافظی با تنبلی

بین تنبلی و ثروتمند شدن، باید یکی را انتخاب کنید. اگر دچار چالش در زندگی خود شده‌اید، راهکارهای مبارزه با تنبلی و بی انگیزگی را بررسی کنید. چرا که یک فرد بی انگیزه و تنبل در مسیر موفقیت و رشد با شکست مواجه می‌شود. باید از چیزهایی که سطح انرژی شما را کم می‌کند و انگیزه شما را در مسیر اهدافتان کم می‌کند فاصله بگیرید و بر روی خودتان متمرکز شوید. همچنین برای مبارزه با تنبلی، می‌توانید از راهکار قانون 5 ثانیه استفاده کنید. با این قانون از عدد 5 شروع به شمارش می‌کنید و وقتی به عدد 1 رسیدید، باید از وضعیت فعلی خودتان خارج شوید و به سمت کاری بروید که قصد انجام آن را دارید. با پیروی از این قانون، مدار عمل گرایی در شما فعال شده و از تنبلی شما می‌کاهد.

پیدا کردن شغل رویایی خود

اکثر ما بیشتر زمان خود را با کار کردن می‌گذرانیم. پس مهم است که قبل از فکر کردن به این سوال که چگونه پولدار شویم، علاقه خود را کشف کنید. بیشتر افراد ثروتمند در دنیا به سمت علاقه خود می‌روند. مطمئناً قدم گذاشتن در راهی که با علاقه همراه است، پیروزی و ثروت را با خود به همراه دارد. هرگز خود را با جملات کلیشه‌ای مانند اینکه به این کار علاقه دارم اما کلاس کاری ندارد سرگرم نکنید. تصور کنید به آشپزی علاقه دارید و یک شرکت ارائه دهنده مواد غذایی و یا یک کترینگ عالی راه اندازی می‌کنید که هم خدمات خوب و باکیفیتی ارائه می‌دهد و هم از علاقه خود درآمد زیادی کسب می‌کنید. آیا این همان علاقه شما نیست از کودکی رویای بودن در این مسیر را در ذهن خود پرورش می‌دادید؟ پس باید همواره به سمت علاقه‌تان حرکت کنید و مسیر ثروتمند شدن را برای خود هموار کنید. البته در کنار علاقه خود، باید بازار کار و شرایط آن را در محیط محل زندگی خود بررسی کنید.

 

مطلب پیشنهادی: قانون پارتو چیست؟

 

دائما به پول فکر نکنید

پول

تمرکز خود را در این راه دائماً بر روی پول نگذارید. چرا که دچار یک اختلال در شناسایی ارزش‌های پیرامون خود می‌شوید و ممکن است کیفیت محصولات و خدمات خود را با جیب مشتری‌ها تنظیم کنید. بدین صورت، اگر مشتری حاضر به پرداخت پول کمتری شد، محصولات ضعیف‌تری ارائه خواهید داد و این در شغل شما یک چرخه‌ی منفی ایجاد می‌کند. ارائه محصولات و خدمات ضعیف از اعتبار شما کم می‌کند. در صورتی که اگر مشتری از خدمات شما راضی باشد، به یکی از مشتریان ثابت کسب و کار شما تبدل خواهد شد و افراد بیشتری را برای خرید از شما معرفی می‌کند.

عملگرا باشید

این که برای پولدار شدن، دائماً مطالب مرتبط با این موضوع را در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مطالعه کنید، ولی به آن عمل نکنید، کافی نیست. دیدن مصاحبه‌های افراد ثروتمند و جملات انگیزشی این افراد نمی‌تواند شما را چند روزه به یک فرد پولدار تبدیل کند. در واقع، شما باید به عنوان یک فرد هدفمند از مطالبی که می‌خوانید و حتی یادداشت برداری می‌کنید، در زندگی خود استفاده کنید وآن‌ها در مسیر خود پیاده‌سازی کنید. شما نیاز دارید تا این مطالب را به صورت روزانه با خود مرور کنید، به آن‌ها فکر کنید و یک فرد کاملاً عملگرا باشید.

معجزه تصویرسازی و نوشتن

فکر کردن به این که بهترین شغل برای پولدار شدن چیست و چطور می‌توانم پولدار شوم به تنهایی کافی نیست. شما باید برای تحقق خواسته‌ی خود تصویرسازی ذهنی قوی داشته باشید. اگر می‌خواهید ماشینی را بخرید که رویای داشتن آن را در سر می‌پرورانید، تمام احساسات خود را با آن درگیر کنید. علاوه بر این، از معجزه‌ی نوشتن غافل نشوید. اما آیا فقط نوشتن اهداف برای پولدار شدن کفایت می‌کند؟ پاسخ این سوال منفی است. شما باید به خودتان باور داشته باشید و در راستای رسیدن به این اهدافتان حرکت کنید. تنها نوشتن و عمل نکردن کافی نیست.

 

مطلب پیشنهادی: برای کسب و کار، سایت بهتر است یا اپلیکیشن؟

 

پیوستن به یک استارتاپ

گاهاً افراد ار خودشان می‌پرسند بهترین شغل برای پولدار شدن چیست و از طریق چه مشاغلی می‌توان به درآمد بالایی رسید؟ در پاسخ به این سوالات باید گفت: مشاغلی که در زمینه تکنولوژی هستند، راهی جدید و تقریباً مطمئن برای ثروتمند شدن می‌باشند. برای به واقعیت پیوستن رویای ثروتمند شدن، راه اندازی یک کسب و کار استارتاپی ایده‌ی جالبی است و قبل از این کار، بهتر است مارکت کپ حوزه مد نظر خود را به درستی بررسی کنید. علاوه بر این، باید ایده خود را بررسی کنید و به سراغ افرادی بروید که در این زمینه و یا زمینه‌های مشابه فعالیت می‌کنند. برخی از ایده‌های استارتاپی موفق با کمک یک شتابدهنده‌ به مرور زمان به یک شرکت موفق تبدیل می‌شوند و صاحبین کسب و کار را به میلیاردهای خود ساخته و ثروتمند تبدیل می‌کنند. شاید راه اندازی یک استارتاپ موفق در ابتدا کمی دردسر داشته باشد، اما یادتان باشد هیچ چیز نباید مانع تحقق خواسته‌هایتان شود.

خرید به صورت اقساطی

دلار

از راهکارهای دیگری که به ثروتمند شدن افراد کمک می‌کند، دریافت وام و خرید به صورت اقساطی است. شاید در کشور ما علت تورم و مشکلات اقتصادی، کمی پس انداز و سرمایه گذاری سخت باشد و تا زمانی که فرد بخواهد کالایی را خریداری کند، قیمت‌ها افزایش پیدا کنند، بهترین کار خرید به صورت اقساطی و با وام است.

یادگیری اصول مذاکره

مذاکره صحیح و اصولی، موقعیت‌های شغلی و سرمایه گذاری مفیدی را برای افراد ایجاد می‌کند. یعنی قبل از فکر کردن به سوال‌هایی مانند چطور از طریق اینترنت پولدار شویم و یا چگونه در یک هفته پولدار شویم، باید در ابتدا توانایی خود در مذاکره با افراد دیگر افزایش دهید و این مورد را دست کم نگیرید. به هر میزان که در مذاکره با افراد مختلف موفق باشید، یک قدم به ثروتمند شدن نزدیک می‌شوید.

آموزش اصول و فنون مذاکره

آموزش مهارت‌های کمیاب

برای پولدار شدن فقط نمی‌توان در خانه بود و به سوالات این چنینی فکر کرد که چطور با گوشی پولدار شویم؟ چرا این فرد هم سن من است و پولدارتر از من است. شما هم همین امروز باید برای رسیدن به خواسته‌هایتان تلاش کنید و به سراغ کارهایی بروید که کمتر کسی این مشاغل و تخصص‌ها را امتحان کرده باشد. چرا که با افزایش بعضی از مشاغل و تخصص‌ها در میان افراد، از دستمزد و میزان درآمد متخصصان کاسته می‌شود. با توجه به این موضوع، رفتن به سمت مشاغل و مهارت‌های کمیاب بهترین ایده است.

 

مطلب پیشنهادی: تفکر سیستمی چیست؟

 

راه‌های پولدار شدن در ایران

راه‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، هیچکدام برای این که در یک شب ثروتمند شوید، نیست. اما کسب‌و‌کارهای زیادی در ایران وجود دارند که در سال‌های اخیر با پیمودن مسیر درست به موفقیت قابل توجهی رسیده‌اند.

ارائه خدمات

ارائه یک خدمت با استفاده از تکنولوژی‌های روز‌ همراه با برنامه ریزی، یک روش بسیار عالی برای ثروتمند شدن در ایران است. برای مثال استفاده از کارها و خدمات قدیمی در کنار نرم افزارها و یا اپلیکیشن‌ها. مثال بارز این موضوع شرکت اسنپ است که در ابتدا خدماتی مانند تاکسی اینترنتی را راه اندازی کرد و سپس اسنپ فود، فروشگاه اسنپ و… نیز به آن اضافه شد. مزایای این گزینه این است که می‌توانید به درآمد بالایی برسید، فرصتی برای دنبال کردن آرزوهای خود خواهید داشت و زمانتان در اختیار خودتان خواهد بود.

معایب ارائه خدمات در ایران

 • ریسک شکست در کسب و کار را باید بپذیرید.
 • مسائلی مانند بحران اقتصادی، حوادث غیر قابل پیش بینی مانند کرونا بر روی آن تاثیرگذار خواه بود.
 • برای راه اندازی یک استارتاپ و ایده‌های خدماتی در ایران به زمان زیادی نیاز خواهید داشت.
 • نیاز سرمایه کافی و اولیه برای شروع
 • کم بودن سود و درآمد در ابتدای کار

سرمایه گذاری در بازارهای مالی

دومین راه کسب درآمد و ثروتمند شدن در ایران، سرمایه گذاری در بازارهای مالی است. اما اگر در اینترنت و فضای مجازی با مطالبی مانند این که چطور یک شبه پولدار شوم، مواجه شدید، بدانید که دروغی بیش نیست و سرمایه گذارای در بازارهای مختلف نیاز به علم بالایی دارد. برای وارد شدن در این مسیر باید با تکنیک و اصول سرمایه گذاری کاملاً آشنایی داشته باشید.

آموزش بورس و بازارهای مالی

مزایای سرمایه گذاری در بازارهای مالی

 • امکان رشد با نرخ بسیار بالا
 • عدم محدودیت برای زمان و مکان کسب و کار
 • امکان کنترل ریسک‌های موجود با روش‌های اصولی

معایب سرمایه گذاری در بازارهای مالی

 • نیاز به آموزش اصولی
 • نیاز به سرمایه اولیه بالا برای بعضی از بازارها
 • خطر از دست رفتن سرمایه

 

مطلب پیشنهادی: روش های کسب درآمد دلاری از ایران

 

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اینترنت یک بستر پولساز و عالی برای کسب درامد در ایران است. راه اندازی یک کسب و کار آنلاین هزینه‌های زیادی در بر نمی‌گیرد و نیاز به سرمایه اولیه زیادی نخواهید داشت. علاوه بر این، با طراحی سایت می‌توانید کسب و کار خود را در معرض دید کاربران زیادی از تمامی نقاط کشور قرار دهید. با طراحی سایت، به دورترین نقاط کشور نیز می‌توانید محصولات خود را ارسال کنید و مشتریان ثابت و وفاداری پیدا کنید. این کسب و کار اینترنتی در زمینه‌های متفاوتی مانند اکسسوری‌ها،پوشاک، قاب و لوازم جانبی موبایل، کیف و کفش، هدیه‌های مناسبتی و… می‌تواند باشد.

سرمایه گذاری در بازار مسکن

با توجه به افزایش جمعیت و بالا رفتن تقاضا برای خرید مسکن، سرمایه گذاری در این بازار را برای افراد جذاب می‌کند. البته ریسک سرمایه گذاری در این بازار تقریباً بالا بوده و برای افرادی که ریسک پذیر نیستند، مناسب نیست. اما معمولاً به هر میزان که ریسک سرمایه گذاری در این بازار بیشتر باشد، سودی که از آن حاصل می‌شود بیشتر می‌شود. بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری به نقاط خوش آب و هوای کشور روی آورده‌اند و با ساخت و اجاره دادن اقامتگاه‌های بومگردی، کلبه‌های سوئیسی، اقامتگاه‌های ساحلی، مهمانسراهای سنتی درآمد خوبی کسب می‌کنند.

فروش صنایع دستی

اگر شما هم در زمینه صنایع دستی توانایی خاصی دارید و یا حتی به این حوزه علاقه مند هستید، چرا شما از هنر خود به درآمد بالایی نرسید!
صنایع دستی جزء اقلام محبوبی است که معمولاً مورد توجه افرادی که برای فرهنگ و هنر کشور خود ارزش قائل هستند، قرار می‌گیرد. شما می‌توانید صنایع دستی استان خود را تولید کنید و کمی چاشنی خلاقیت را به آن اضافه کنید. برای فروش محصولات خود می‌توانید از طریق اینستاگرام و حتی اجاره غرفه در بازه‌های زمانی خاص اقدام کنید.

کسب مهارت و سرمایه گذاری فردی

کسب درآمد

شاید در گذشته افرادی که دارای مدرک دانشگاهی بودند، با موقعیت‌های شغلی فراوانی مواجه بودند، اما امروزه مهارت حرف اول را می‌زند. چرا که در دانشگاه بر روی مسائل تئوری بیشتر پرداخته می‌شود و کمتر به آموزش اصول عملی اهمیت می‌دهند. به همین منظور، پیشنهاد می‌کنیم در کنار دانشگاه، به یادگیری مهارت‌های کاربردی و کسب تجربه بپردازید تا پس از اتمام تحصیل، یک سابقه کار عالی و یک مهارت را در رزومه خود برای کسب درامد بیشتر داشته باشید. دوران دانشجویی، بهترین دوران برای کسب مهارت‌های جدید است و می‌توانید از این دوره طلایی برای افزایش دانش و سرمایه گذاری فردی استفاده کنید. همچنین، آموزش مهارت‌های جدید در ابتدا نیاز به هزینه‌های گزاف و زیادی ندارد و می‌توانید با آموزش‌های مجازی و ویدئوهای آموزشی در یک مهارت، کاملاً حرفه‌ای شوید.

سفارش ثبت اختراع

15 مهارت پردرآمد سال 2023

تهیه، تولید و فروش محصولات خانگی

امروزه با توجه به افزایش دغدغه افراد و کمبود وقت، بسیاری از افراد مانند گذشته زمان زیادی برای آماده‌سازی فرآورده‌های خانگی مانند سبزیجات فریزری ندارند. به همین علت، راه اندازی یک فروشگاه برای آماده سازی محصولات خانگی یک ایده پولساز و موثر در ایران خواهد بود. شما می‌توانید برای فروش فراورده‌های خانگی از طریق اینستاگرام، سایت و حتی یک استودیو غذا اقدام کنید. همچنین، می‌توانید برای افزایش فروش اغذیه و فراورده‌های خانگی، ایده‌های خاصی را پیاده سازی کنید. به طراحی لیبل بپردازید، ظروف محصولات را متفاوت‌تر از ظروف رقبا و مغازه‌های قدیمی تهیه کنید و یک برند خاص و مورد اعتماد ایجاد کنید.

 

مطلب پیشنهادی: کسب درآمد برای معلولان

 

مراحل رسیدن یک کسب و کار خدماتی برای رسیدن به ثروت

 • یادگیری و تقویت مهارت‌های مرتبط
 • فراهم نمودن امکانات اولیه مانند طراحی سایت
 • شبکه سازی و دور هم گردآوردن یک تیم حرفه‌ای
 • برنامه ریزی و تحلیل رقبا
 • سنجیدن شرایط بحرانی متفاوت
 • فراهم نمودن ابزارهای اولیه
 • برندسازی و معرفی محصولات

 

خلاصه کتاب پدر پولدار پدر فقیر: رابرت کیوساکی 9 درس کلیدی 

کتاب پدر پولدار پدر فقیر به نویسندگی رابرت کیوساکی در سال 1997 منتشر شد و در همان سال جز پر فروش‌ترین کتاب‌های بازار شد. از آنجایی که این کتاب در رابطه با سرمایه گذاری و مباحث مالی به نکات مهم و کلیدی می‌پردازد، مطالعه این کتاب به افرادی که قصد سرمایه گذاری و میل به پیشرفت مالی دارند، پیشنهاد می‌شود. رابرت کیوساکی در این کتاب این موضوع را که ثروتمندان از ابتدا یک فرد پولدار متولد می‌شوند را رد می‌کند و نکات مهمی را برای پیشرفت در این مسیر عنوان می‌کند.

کتاب پدر پولدار پدر فقیر

درس اول؛ ثروتمندان فقط برای پول کار نمی‌کنند

افراد ضعیف و متوسط از لحاظ مالی فقط برای پول کار می‌کنند، اما برای افراد ثروتمند این موضوع برعکس است و پول برای آن‌ها کار می‌کند. ترس از بی پولی مردم عادی را وادار می‌کند تا برای مشاغلی درخواست دهند که با آن‌ها برای یک عمر فقط به فکر پرداخت قبوض باشند. در واقع، تنها احساساتی که به این افراد انگیزه می‌دهد ترس و طمع است. با به وجود آمدن امنیت کاذب شغلی و دریافت مقدار مشخص حقوق ماهیانه، این افراد هرگز سعی نمی‌کنند از منطقه امن خود برای راه اندازی یک کسب و کار خارج شوند. این 4 گزینه مواردی هستند که طبقات متوسط همیشه به آن فکر می‌کنند.

 • در مدرسه بمانید.
 • نمرات خوب بگیرید.
 • یک شغل مطمئن پیدا کنید.
 • با مزایا بازنشسته شوید.

این موضوع چیز جدیدی نیست و اکثر والدین در تمام زندگی خود این انتظار را از فرزندانشان دارند. در واقع، فرزندان خود را مجبور می کنند که نمرات خوبی در مدرسه کسب کنند تا آن‌ها نیز با یک فیلم نامه از پیش تعیین شده زندگی کنند. در صورتی که ممکن است فرزندان اشتیاق به انجام کارهای متفاوت‌تری در زندگی داشته باشند، بخواهند یک رشته هنری را دنبال کنند، سفر کنند و یا حتی نقشه‌های بزرگتری برای زندگی خود داشته باشند. شما باید از احساسات خود برای فکر کردن استفاده کنید، نه برعکس.

“بیشتر مردم هرگز این فرصت‌ها را نمی بینند، زیرا به دنبال پول و امنیت هستند. بنابراین این تنها چیزی است که به دست می آورند.”

درس دوم؛ چرا یادگیری مسائل مالی مهم است؟

به دست آوردن پول بدون دانش مالی، صحیح یک ورشکستگی اساسی را با خود به همراه دارد. اگر به شخصی نحوه بودجه بندی و مدیریت 3000 دلار آموزش داده نشود، قطعاً نمی تواند 3,000,000 دلار را مدیریت کند. از این رو داستان‌هایی در مورد برندگان شکست خورده بخت آزمایی به گوش می‌خورد که میلیون‌ها دلار را با خریدن چیزهای احمقانه و عدم برنامه ریزی از قبل سوزانده‌اند. باید برای ثروتمندتر شدن زمانی را اختصاص دهید تا یاد بگیرید چگونه پول بیشتری درآورید، چگونه از آن مراقبت کنید تا جایی که ریشه‌های آن به اندازه کافی عمیق شود. هرچه مفاهیم پیچیده مالی را بیشتر درک کنید و به سراغ آموزش این مباحث بروید، در کسب و کار خود و سرمایه گذاری موفق‌تر می‌شوید.

 

مطلب پیشنهادی: کسب درآمد در دوران سربازی

 

درس سوم؛ به فکر راه اندازی کسب و کار خود باشید.

راه اندازی کسب و کار

افراد شاغل عمدتاً برای همه کار می کنند به جز خودشان. این افراد، کارفرمایان یا صاحبان شرکت خود را غنی می کنند و هیچ سرمایه گذاری بر روی کسب و کار خود نمی‌کنند. سپس مالیات خود را به دولت می‌پردازند و به بانکی که خانه‌شان را رهن کرده‌اند پول می‌دهند. وقتی خانواده‌ای را می‌بینید که از نظر مالی مشکل دارند، آن‌ها یک شبه در این موقعیت قرار نگرفتند و به مرور اتفاقاتی موجب رخ دادن این موضوع شده است. وقت خود را تلف نکنید. بر روی کسب و کارتان سرمایه گذاری کنید تا خود را ثروتمندتر کنید و شرکت شما سود بیشتری کسب کند، در غیر این صورت خودتان الویت آخر خواهید بود.

درس چهارم؛ استفاده از شرکت‌ها برای مالیات

مالیات در ابتدا فقط برای شهروندان ثروتمند به یک قانون مشخص تبدیل شد. اما با نیاز به بودجه بیشتر، مالیات از طبقه متوسط ​​هم گرفته شد. اما ثروتمندان حفره ‌های آماده‌ای پیدا کردند و شرکت‌هایی را برای محدود کردن خطرات خود تاسیس کردند. آگاهی از نحوه عملکرد یک شرکت به ثروتمندان یک میدان بازی ناعادلانه می‌دهد تا بر طبقه متوسط ​​حکومت کنند. مزایای این شرکت‌ها چیست؟

 • مالیات کمتر از حساب شخصی
 • محافظت در برابر دعاوی حقوقی

شرکت‌ها مانند یک سد محافظ از ثروتمندان مراقبت می‌کنند، چرا به طور قابل‌توجهی کمترین میزان مالیات برایشان لحاظ می‌شود.

 

مطلب پیشنهادی: کسب درآمد از طریق بازی های کامپیوتری

 

درس پنجم؛ ثروتمندان به پول بیشتر فکر می‌کنند

هر فرد به طور طبیعی دارای پتانسیل عظیمی در درون خود است. افراد برای اینکه بتوانند استعدادهای خود را پرورش دهند، به چیزی بیش از مدارک تحصیلی نیاز دارند. بیشتر ثروتمندان بر روی توسعه ضریب هوشی و استعداد خود زمان زیادی می‌گذارند. اگر شما هم می‌خواهید مانند این افراد باشید، باید ضریب هوشی مالی خود را توسعه دهید تا گزینه‌های بیشتری در آینده خود داشته باشید. کیوساکی یک بازی آموزشی مالی به نام Cashflow 101 را به طور خاص برای آشنایی دانش‌آموزانش با شرایط سرمایه‌گذاری و درک مفاهیم پیچیده مالی توسعه داد و راه‌اندازی کرد که یک گزینه عالی برای بالا بردن ضریب هوشی مالی است.

درس ششم؛ برای یادگیری و آموزش کار کنید

دنیا پر از افراد مستعد است که دستمزد کمتری نسبت به افراد دیگر دارند. در واقع، شما باید مهارت‌های خود را تقویت کنید و مهم‌ترین نیاز این است که بتوانید به بهترین شکل ممکن بازاریابی کنید. همچنین، باید مهارت‌های فروشندگی و مذاکره را در خود تقویت کنید. این دو مهارت به شما کمک می‌کند تا دیگران را متقاعد کنید تا ارزش هر محصولی را که ارائه می‌دهید متوجه شوند. یکی دیگر از مهارت‌های مهم برای یادگیری روابط عمومی است. پس از آموزش این مهارت‌ها، به دنبال کاری باشید که فرصت‌های یادگیری زیادی را ارائه می دهد و فقط به سمت وظایف یک شکل و در یک خط قرار نگیرید.

درس هفتم؛ غلبه بر موانع

ترس همیشه در هر کار جدید وجود دارد، اما این که چگونه آن را مدیریت می کنید واقعا مهم است. برخی از افراد فوبیای واقعی در مورد از دست دادن پول پیدا می کنند. اجازه ندهید وحشت از دست دادن پول بر خواسته‌های شما برای ثروتمند شدن و داشتن یک زندگی پربار حکمرانی کند. شما باید مانند افراد ثروتمند دیگر بجنگید و از شکست‌ها و اشتباهات خود درس بگیرید. از شکست‌های خود به عنوان سوخت استفاده کنید تا شما را بیشتر برای رسیدن به رویاهایتان تشویق کنند. همین امروز، ذهنتان را منضبط کنید تا فقط روی مراحلی تمرکز کند که شما را برای رسیدن به اهدافتان به جلو می‌برد. همچنین، از افرادی که ترس‌ها را در شما تقویت می کنند، دوری کنید. ترس کنترل نشده منجر به یک ذهن بدبین می شود و یک بدبین هرگز برنده نمی‌شود.

درس هشتم؛ این 10 قدم را برای شروع در نظر داشته باشید

سرمایه گذاری

 1. دلیلی بزرگتر از واقعیت پیدا کنید.
 2. قدرت انتخاب خود را هر روز تمرین کنید.
 3. دوستان خود را با دقت انتخاب کنید.
 4. یک فرمول را بیاموزید و سپس به آن مسلط شوید.
 5. اول از همه به خودتان بپردازید و به مسائل مالی خود نظم و توسعه دهید.
 6. از قدرت مشاوره توسط متخصصان غافل نشوید.
 7. .مراقب بازده بلند مدت باشید.
 8. قدرت تمرکز را دست کم نگیرید.
 9. در مورد اسطوره‌ها مطالعه کنید.
 10.  آنچه را که یاد می گیرید منتقل کنید (قدرت بخشش)

 

مطلب پیشنهادی: کسب درآمد با گوشی

 

درس نهم؛ فرایند رابرت برای ادامه رشد و توسعه مستمر

فرایند رابرت برای ادامه رشد و توسعه مستمر

  سوالات متداول

  چگونه سریع پولدار شویم؟

  ثروتمند شدن نیاز به ایجاد تغییراتی در سبک و رفتار زندگی هر فرد دارد. در واقع باید مواردی همچون آموزش‌ مهارت‌های خاص، یادگیری اصول مذاکره، سرمایه گذاری، آموزش مداوم و… را در برنامه‌های روزمره خود بگنجانید.

  برای پولدار شدن در کجاها می‌توان سرمایه گذاری کرد؟

  برای ثروتمند شدن در بازارهای متفاوتی مانند بازار طلا، ارزهای دیجیتال، بورس، املاک و غیره می‌توانید سرمایه گذاری کنید. اما قبل از هر چیزی باید به درستی این بازارها را بررسی کنید و از سرمایه گذاری زیاد اولیه بپرهیزید.

  آیا یادگیری تخصص‌های کمیاب به ثروتمند شدن کمک می‌کند؟

  از آنجایی که زیاد شدن بسیاری از مشاغل منجر به کاهش درآمد متخصصان در هر حوزه‌ای می‌شود، بهتر است برای کسب درآمد بیشتر و پولدار شدن به فکر یادگیری مهارت‌های کمیاب و خاص باشید.

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
  بلهخیر
  نویسنده مطلب ژاله برومند
  توسعه محتوا، سئو و سوشیال مدیا مارکتینگ از علایق من هست و برای رسیدن به موفقیت و بهترین‌ها همیشه در تلاش هستم. در کنار تلاش برای رسیدن به موفقیت، همواره سعی در بروزرسانی اطلاعاتم دارم و کمک میکنم تا بین رقبای کسب و کار خودتون بدرخشید و برندی متمایز داشته باشید. برای شروع یک تجربه جدید، با من در ارتباط باشید. https://www.karlancer.com/profile/182210

  دیدگاه شما

  5 دیدگاه

  • ساناز محمدی
   09 دی 1402

   هر روز کار صبح تا شب کار میکنیم و داریم فقیرتر میشیم…ثروتمند شدن پیشکش

   • عرفان
    03 فروردین 1403

    حتما دنبال پولدار شدنی که این مقاله رو خوندی تلاش کن

  • ناشناس
   12 اسفند 1402

   به امید اینکه همه ثروتمند شن اون زندگی مورد علاقه و اون مدد کاری خاص و اون انتقام لازم و اون دوستی عمیق با مردم

  • ناشناس
   13 خرداد 1403

   به نظرم این روزها اگه کسی خر 💰 نشده خودش نخواسته چون دوره دوره جلادی ، کارگری نیست که بالاخره این یه فکت مثلا اقشار فقیری که در فقر له سر می برن منتظرن یه آدم اشرافی اونا رو نجات بده البته خب بعضی ها این وسط،جدا عاشق میشن مثلا یادمه یه دارو سازه از طبقه پولداره با یه دختر فقیر از طبقه کارگر ازدواج کرد من نمیدونم چی شد این وسط ولی قصه ی سیندرلا بود بیشتر، شاید منم جای اون دختر بودم حرف هیچکی گوش نمیدادم بالاخره یه خواستگار سوپر پولدار اومده ورم چرا از دستش بدم خدایی سیندرلایی بود 🤣🤣

  • ناشناس
   13 خرداد 1403

   واقعا به امید اینکه همه پولدار شت نه اینکه یه قشر فقیر بمونن یه قشر دیگه همیشه در ثروت باشن در کل هرچند منکه فک میکنم تو این دوره افراد گاهی میگم خب خودتم نخواستی خرپول شی