چطور می تونیم کمکتون کنیم؟

کارلنسر، یک پلتفرم فریلنسینگ (آزادکاری) ایرانی جهت ارتباط آسان و امن کارفرمایان و انجام دهندگان پروژه (فریلنسرها)، به صورت دورکاری و آنلاین است. در این سایت، کارفرمایان، پروژه های مختلف را تعریف کرده و فریلنسرها، پروژه های مد نظر خود را، با زمان و قیمت توافقی با کارفرما انجام می‌دهند.
کارفرما، شخص (یا شرکتی) است که پروژه در سایت تعریف می‌کند، فریلنسر یا آزادکار، شخصی است که پروژه را انجام داده و تحویل کارفرما می‌دهد.
شما می‌توانید از طریق بخش ثبت نام (https://www.karlancer.com/register)، با انتخاب نوع حساب کاربری خود، با وارد کردن ایمیل و شماره موبایل خود در کارلنسر ثبت نام کنید.
تمام پروژه هایی که به صورت اینترنتی و دورکاری، قابل انجام و ارسال هستند و مطابق با قوانین کشور باشند مانند طراحی گرافیک، برنامه نویسی، سئو، تولید محتوا، دستیار مجازی، ادمین شبکه های اجتماعی، طراحی سایت، تایپ، ترجمه و... ، در کارلنسر، قابل تعریف و اجراست.
در کارلنسر، پس از توافق فریلنسر با کارفرما، بر سر هزینه و زمان انجام کار و استخدام فریلنسر، کارفرما کل (یا بخشی) از مبلغ را واریز کرده و کارلنسر مبلغ را نزد خود نگه می‌دارد. پس از انجام پروژه و رضایت و تایید نهایی کارفرما، کارفرما مبلغ را برای فریلنسر آزاد می‌کند. بدین ترتیب هم کارفرما از انجام پروژه مطمئن است و هم فریلنسر از واریز مبلغ توسط کارفرما، اطمینان دارد و این، مزایای استفاده از سایت های فریلسینگ مانند کارلنسر است. در صورت ارتباط مستقیم کارفرما با فریلنسر، (مثلا تلفن، ایمیل، تلگرام و...)، فریلنسر ممکن است پول را گرفته و کار را تحویل ندهد، و یا کارفرما، پروژه را تحویل گرفته و هزینه اش را نپردازد. 
جهت جلوگیری از این سوء استفاده ها و کلاه برداری ها که در موارد بسیاری، منجر به تشکیل پرونده های قضایی مختلف شده است، در صورت استفاده از کارلنسر، این مشکلات به حداقل خواهد رسید و در صورت بروز تخلف هم، کارلنسر موضوع را پیگیری خواهد کرد.
در این مورد بیشتر بخوانید: مزایای پرداخت امن کارلنسر
بله. کارلنسر در مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صنعت، معدن و تجارت شناسایی شده و دارای نماد اعتماد الكترونیكی می باشد.
له. کارفرمایان و فریلنسرها در تمام مراحل انجام پروژه (قبل از شروع تا پایان) می‌توانند از طریق چت سایت کارلنسر، باهم چت کنند.
به دلایلی که در مورد سوال "پرداخت امن کارلنسر و مزیت استفاده از کارلنسر" پاسخ دادیم و همچنین بخشی از محل درآمد سایت کارلنسر که از کمیسیون انجام پروژه به دست می‌آید، ارسال اطلاعات تماس (تلفن، ایمیل، تلگرام و...) در بخش چت کارلنسر ممنوع است و در صورت مشاهده، حساب کاربری آن فرد بسته خواهد شد.
در صورت رد پروژه توسط کارفرما، فریلنسر باید پروژه را اصلاح و دوباره بفرستد. [مگر در حالتی که پروژه به درستی انجام شده باشد و حق با فریلنسر باشد، که در این حالت، کارفرما موضوع را رسیدگی خواهد کرد] 
در صورت عدم بررسی و رها کردن پروژه توسط کارفرما، در صورتی که تا 72 ساعت، کارفرما، پروژه را نه رد و نه تایید کند، پروژه به صورت خودکار، تایید شده، هزینه پروژه برای فریلنسر آزاد شده و به حساب او واریز می‌شود.
در صورت بروز اختلاف بین کارفرما و فریلنسر، در صورت تمایل می‌توانند مساله را به بخش داوری سایت گزارش دهند و بخش داوری کارلنسر، با بررسی مساله، به نفع فریلنسر، کارفرما (و یا هر دو) رای خواهد داد و تمام با بخشی از هزینه را برای طرفین آزاد خواهد کرد.
شما می‌توانید از طریق روش های زیر با کارلنسر تماس بگیرید: 
شماره تماس : شماره تماس : ۹۱۰۳۵۳۶۵ ۰۲۱
پشتیبانی تلگرام: پشتیبانی تلگرام
ارسال ایمیل به : info@karlancer.com
شما می‌توانید قسمت تنظیمات: تنظیمات ارسال پیامک و ایمیل در پروفایل خود، اعلان‌های ایمیل یا پیامک را فعال یا غیر فعال کنید.
برای تعریف یک پروژه جدید (به عنوان کارفرما)، کافی است که روی دکمه ثبت پروژه در بالای صفحه یا از طریق آدرس https://www.karlancer.com/post-job اقدام کنید.
هزینه ثبت پروژه در کارلنسر، رایگان است.
هزینه ثبت پروژه در کارلنسر، رایگان است و پس از ثبت پروژه، به ۵۰۰ فریلنسر برتر مرتبط با پروژه ی شما از طریق ایمیل و پیامک و اعلان اطلاع رسانی خواهد شد.اما در صورتی که مایل هستید می‌توانید با پرداخت هزینه، پروژه خود را به شیوه های زیر ارتقا دهید: 
 • پروژه فوری:پروژه‌ی شما با پیامک و ایمیل به تمام فریلنسرهای حوزه ی پروژه ی شما ارسال می شود تا سریع تر کار شما به نتیجه برسد.
 • پروژه اسپانسر:پروژه‌ی شما با پیامک و ایمیل به تمام فریلنسرهای حوزه ی پروژه ی شما ارسال می شود تا سریع تر کار شما به نتیجه برسد.
 • پروژه متمایز:پروژه‌ی شما به صورت متمایز نسبت به پروژه‌های دیگر برای فریلنسرها نمایش داده میشود تا احتمال یافتن فریلنسر ماهر روی پروژه شما بیشتر شود.
 • پروژه محرمانه:پروژه‌ی شما به صورت مخفی و فقط برای فریلنسرهایی که در سایت ثبت نام کرده اند نمایش داده می شود.
 • پروژه تمام وقت:در پروژه ی تمام وقت امکان ارسال اطلاعات تماس و تماس تلفنی وجود دارد. پروژه‌های بازاریابی و استخدامی و حضوری باید به صورت تمام وقت ثبت شوند.
اگر نیاز دارید به صورت بلندمدت با فریلنسر مورد نظر خود در ارتباط باشید (برای مثال نیاز به یک ادمین اینستاگرام، کارشناس تلفنی، بلاگ نویس و...دارید که به صورت مداوم و طولانی با شما همکاری کند)، می‌توانید هنگام ثبت پروژه، تیک پروژه تمام وقت را بزنید تا بتوانید اقدام به تبادل اطلاعات تماس نمایید. در این صورت می‌توانید با فریلنسر به صورت مستقیم و تلفنی در ارتباط باشید.
در پروژه های تمام وقت و بلندمدت، می‌توانید کل مبلغ زمان قرارداد را در همان اول واریز کنید و یا پروژه خود رو به چندین مرحله (مثلا هفتگی، ماهانه و...) تقسیم کنید تا بعد از انجام هر مرحله و تایید شما، مبلغ برای فریلنسر آزاد شود.
بله، ولی توصیه نمی‌کنیم. با آن که شما با فریلنسر مستقیما و با تلفن در ارتباط هستید، ولی پیشنهاد می‌کنیم که حتما واریز هزینه های پروژه را از داخل سایت کارلنسر انجام دهید تا هم فریلنسر از مبلغ واریزی شما اطمینان داشته باشد و هم شما از انجام شدن کار مطمئن باشید. تا در صورت بروز اختلاف و مشکلات هم، پشتیبانی کارلنسر مشکل را حل کند. در صورت پرداخت مستقیم به فریلنسر، کارلنسر، مسئولیتی در قبال انجام نشدن کار، عدم تحویل پروژه و یا تاخیر در انجام پروژه ندارد.
برای مشاهده پیشنهادها، کافی است که وارد بخش داشبورد https://www.karlancer.com/panel/dashboard شده و روی دکمه "مشاهده پیشنهادات" پروژه های منتشر شده خود کلیک کنید. ابتدا توضیحات، قیمت و زمان پیشنهادی فریلنسرها را بخوانید. با زدن "سه نقطه" در بالا و سمت چپ پیشنهاد، با سه گزینه رو به رو می‌شوید: با زدن "حساب کاربری" می‌توانید رزومه، پروفایل و نمونه کارهای فریلنسر را مشاهده کنید. با زدن "استخدام"، فریلنسر را استخدام می‌کنید. در صورت تمایل به چت با فریلنسر هم می‌توانید گزینه "گفت و گو" را انتخاب کنید.
جهت مشاهده میزکار هر پروژه، از طریق داشبرد وارد شده و روی میز کار پروژه مد نظر خود کلیک کنید (لازم به ذکر است که میز کار، تنها برای پروژه هایی که فریلنسر را استخدام کرده اید، قابل مشاهده است. برای پروژه های "منتشر شده" و در حال گرفتن پیشنهاد، باید روی "مشاهده پیشنهادات" کلیک کنید. 
در قسمت میز کار، می‌توانید با فریلنسر چت کنید، گزارش و مراحل پرداختی ها را مشاهده کنید و در صورت بروز اختلاف، مساله را به بخش پشتیبانی یا داوری کارلنسر گزارش کنید.
در صورتی که رزومه یا پروفایل یک فریلنسر، مطلوب شما بود و مایل با همکاری با او بودید، می‌توانید با زدن سه نقطه (بالا و سمت راست پروفایل)، گزینه "دعوت به پروژه" را بزنید. توجه کنید که قبل از این مرحله، باید پروژه خود را در سایت تعریف کرده باشید و در این مرحله آن را انتخاب کنید.
بله. برای این کار کافیست که وارد بخش پروژه های منتشر شده داشبرد خود شده، پروژه مد نظر را انتخاب و با زدن 3 نقطه بالا و سمت چپ پروژه، گزینه "ویرایش پروژه" را بزنید.
. برای این کار کافیست که وارد بخش پروژه های منتشر شده داشبرد خود شده، پروژه مد نظر را انتخاب و با زدن 3 نقطه بالا و سمت چپ پروژه، گزینه "لغو پروژه" را بزنید. 
در صورتی که فریلنسری را استخدام کرده اید و پروژه شما در حال انجام است، جهت لغو پروژه، با سایت تماس بگیرید.
به دلایلی که در بخش "پرداخت امن" توضیح داده شد، دلیل این کار این است که فریلنسر، از واریز وجه توسط کارفرما اطمینان داشته باشد. البته توجه داشته باشید که سایت این مبلغ را نگه داشته و تا زمان انجام پروژه و تایید و رضایت شما، به فریلنسر واریز نخواهد کرد.
بله. در صورت توافق با فریلنسر، می‌توانید پروژه را به چند مرحله (فاز) نقسیم کرده و پس از انجام هر فاز، بخشی از مبلغ را به فریلنسر بپردازید.
در قسمت میز کار، پروژه و یا فایل های ارسالی را به دقت مشاهده و بررسی کنید و در صورت تایید و رضایت نهایی، روی دکمه ی "پرداخت و قبول تمام خروجی های ارسالی فریلنسر" کلیک کنید
ابتدا پیشنهاد می‌کنیم که با فریلنسر چت کنید و دلایل نارضایتی خود را بیان کنید تا فایل اصلاح شده را برای شما بفرستد. در غیر این صورت، در بخش میز کار، بالا و سمت چپ، روی "کامل شده" کنید و "رد کردن" را بزنید و دلایل خود را بنویسید. در این بخش، فریلنسر می‌تواند پروژه را اصلاح و برای شما ارسال کند و در غیر این صورت، می‌توانید از بخش حل اختلاف (داخل میز کار) جهت حل مشکل کمک بگیرید.
در وهله ی اول شما می‌توانید این مساله را مستقیما و از طریق چت به کارفرما اطلاع دهید، و در صورت عدم پاسخ یا بی توجهی فریلنسر، از قسمت حل اختلاف (میز کار)، موضوع را به کارلنسر اطلاع دهید. 
پس از تایید نهایی پروژه، در فرمی که باز می‌شود، می‌توانید نظر و امتیاز خود را در مورد فریلنسر بنویسید. پیشنهاد می‌کنیم حتما این کار را انجام دهید تا به سایر کارفرماها هم در انتخاب فریلنسرها کمک کنید.
این هدیه به صورت اعتبار رایگان است که شما می‌توانید برای پروژه های آینده از آن استفاده کنید. (مبلغ هدیه از مبلغ پروژه برای شما کاسته خواهد شد.) – خیر نمی‌توانید آن را به صورت نقدی دریافت کنید.
جهت حذف اکانت، از راه های گفته شده، با سایت تماس گرفته و درخواست خود را مطرح کنید.
میزان درآمد از سایت های فریلنسینگ مانند کارلنسر می‌تواند از صفر تا میلیون‌ها تومان در ماه باشد! مهم این است که با داشتن رزومه و پروفایل کامل، داشتن امتیاز بالا و توصیه نامه، آپلود نمونه کارهای قوی و در نهایت ارائه پیشنهادات خود با توضیحات قانع کننده و مبلغ مناسب، کارفرمایان را راضی کنید تا پروژه را به شما بسپارد. در غیر این صورت، کارفرمایان، تمایلی با کار با شما نخواهند داشت.
از طریق منوی بالا، وارد قسمت پیشنهادها شده، پروژه مد نظر خود را انتخاب، روی سه نقطه بالا و سمت چپ پروژه کلیک کنید و میزکار پروژه را مشاهده کنید. در این قسمت شما می‌توانید پرداختی ها را مشاهده کنید، فایل های خود را برای کارفرما بفرستید و همچنین با کارفرما چت کنید.
بله. مطابق پلن انتخابی خود، کارلنسر درصدی از مبلغ پروژه را به عنوان کمیسیون دریافت می‌کند. این عدد در پلن رایگان ۱۰٪ است.
در قسمت پروفایل خود، وارد بخش "نمونه کار" شده و نمونه کارهای خود را در این بخش آپلود کنید.
بله شما می‌توانید از داخل پروفایل خود (زیر عکس پروفایل)، روی "توصیه نامه بگیرید" کلیک کرده و لینک آن را برای کارفرمایان قبلی خود ارسال کنید.
خیر. کارلنسر پلتفرم آنلاین و دورکاری هست و شما در هر مکانی که مایل هستید (خانه، شرکت و...)، پروژه را انجام دهید و بفرستید.
پیشنهاد به معنی ارسال درخواست انجام پروژه توسط فریلنسر است. برای ارسال پیشنهاد، وارد صفحه پروژه مد نظر خود شوید و "ثبت پیشنهاد روی پروژه" را بزنید
یک پیشنهاد خوب، شامل توضیحات کامل و واضح، مبلغ و زمان انجام کار مناسب است. لازم به ذکر است که کامل بودن پروفایل، رزومه و نمونه کارهای مناسب، احتمال قبولی پیشنهاد و استخدام شما را تا چند برابر افزایش می‌دهد.
شما می‌توانید پیشنهادهای اضافی را با هزینه کم خریداری کنید و اقدام به ارسال پیشنهاد روی پروژه های بیشتری نمایید
بله. هم شما و هم کارفرما می‌توانید پروژه خود را به چند مرحله تقسیم کنید. تعریف هر مرحله، نیاز به تایید طرف مقابل دارد.
بله. قبل از شروع پروژه فریلنسر می تواند قیمت پیشنهاد خود را تغییر دهد و پس از شروع پروژه امکان اضافه کردن مرحله با قیمت توافقی دو طرف وجود دارد.
وارد صفحه پروژه خود شوید. (پیشنهادها< انتخاب پروژه مورد نظر > میز کار) و در این قسمت، فایل های خود را برای کارفرما ارسال کنید.
اگر پروژه شما، از نظر کارفرما، بدون هیچ ایرادی باشد، می‌تواند پروژه شما را تایید نهایی کند. در صورت عدم تایید یا رد (پس از 72 ساعت) از جانب کارفرما، پروژه شما به صورت خودکار تایید خواهد شد.
اگر فایل ارسالی شما، نهایی نیست و می‌‌خواهید تا کارفرما آن را بررسی کند، آن را در وضعیت "منتشر شده" بفرستید. و اگر فایل ارسالی شما، فایل نهایی پروژه است، وضعیت آن را به کامل شده تغییر دهید. به عبارتی "وضعیت کامل شده"، نسخه نهایی فایل های ارسالی شماست.
در قسمت میز کار پروژه، وارد بخش "پرداخت" شده، اطلاعات حساب بانکی خود را وارد کرده و درخواست واریز وجه بدهید.
پس از انجام پروژه، تحویل آن و تایید کارفرما، فرمی برای شما باز می‌شود که می‌توانید به کارفرما، نظر و امتیاز دهید.
جهت حذف اکانت، وارد بخش تنظیمات پروفایل خود شده و روی گزینه حذف حساب کاربری کلیک کنید.