تمام پروژه‌های درون کارلنسر قبل از استخدام فریلنسر مورد نظر خود موظف به فعال کردن پرداخت امن کارلنسر هستند.
پرداخت امن کارلنسر

ثبت نام کنید تا به این پروژه پیشنهاد دهید
ساخت حساب کاربری به معنی قبول قوانین و مقررات و سیستم پیش فرض اطلاع رسانی ما است
قبلا ثبت نام کرده اید؟ همین حالا وارد شوید

پروژه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

شبیه سازی کنترل درب هوشمند

۱,۵۰۰,۰۰۰ ریال - ۳,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تخمین زمانی ۲۰ روز

سلام پروژه ای که مد نظر بنده هست پروژه شبیه سازی کنترل درب پارکینگ با موبایل بر روی برد یا در برنامه پروتئوس یا محیط شبیه سازی پیشنهادی بهتر است.

پروتئوس

کدنویسی

برنامه نویسی

برنامه نویسی موبایل

درباره کارفرما :
N/A
البرز
ثبت پروژه مشابه
پروژه‌های مشابه
شبیه سازی کنترل درب هوشمند
سلام پروژه ای که مد نظر بنده هست پروژه شبیه سازی کنترل درب پارکینگ با موبایل بر روی برد یا در برنامه پروتئوس یا محیط شبیه سازی پیشنهادی بهتر است.
پروژه متلب
شبیه سازی در متلب من این دوتا پروژه رو دارم هر دوتا هم شبیه سازی حل میشن به ما گفتن شبیه سازی کنید با متلب زمانش هم تا ۲۲دی ماه هردوتا وقت دارن
پروژه دانشگاهی با متلب
پروژه دانشکاهی با متلب. شبیه سازی کنترل مود لغزشی در برنامه متلب برای کنترل موتور القایی هستش 95درصد کار شبیه سازی انجام شده فقط نیاز به رفع عیب در بلوک دینامیک موتور و بلوک اینوتر PWM وجود داره.که باید رفع بشه و نتایج تقریی و حدودی به نتایج شبیه سازی رو بدست بیاره.
پروژه‌های اسپانسر
پیاده سازی زیر سیستم "میز کمک"
سلام به تمامی دوستان ما یک شرکت استارتاپی هستیم و در حال حاضر در حال توسعه یک پلتفرم در حوزه خدمات میدانی هستیم.قصد داریم یکی از ماژول های سامانه رو بصورت پروژه ای انجام دهیم که مشخصات آن به شرح ذیل است. تکنولوژی: 1. Asp.net core 3.1 2. Angular 9 3. Based on ABP 4. Metronic theme 5. Sql Server 2019 روال پیاده سازی: زیر سیستم مورد نیاز به عنوان بخشی از یک پروژه بزرگتر می باشد که نمونه فرم های آن قبلا طراحی و پیاده سازی شده است.با استفاده از بستر ABP(Asp Boiler Plate) محصول شرکت aspnetzero پیاده سازی صفحات بر روی یک بستر مشترک و تکنولوژی استاندارد راحت تر خواهد بود. ایجاد Entity های مورد نظر و Migration مربوطه، ساخت CRUD و همچنین فرم های مربوطه در انگولار، ایجاد UnitTest و پیاده سازی بیزنس مربوطه. جزئیات زیر سیستم میز کمک: 1- مدیریت تیکتینگ ( امکان ارسال تیکیت ، وضعیت تیکیت ، موضوع کلی ، و دریافت پاسخ و این روال تا حصول نتیجه و بسته شدن تیکت ادامه خواهد داشت) 2- مدیریت شکایات(امکان ارسال شکایت از هر بخش از مجموعه و پیگیری و دریافت کد رهگیری، امکان ایجاد گردش کار با توجه به نقش های موجود در سیستم) 3- سوالات متداول(ایجاد بخشی جهت ثبت سوال و پاسخ های ثابت) 4- سیستم Troubleshooting (بصورت درختی به ازای هر موضوع سوالاتی مطرح می شود و در نهایت در آخرین گره یه پاسخ وجود دارد) وابستگی های سیستمی: با توجه به اینکه زیر سیستم میز کمک نیاز به بخشهای مختلفی از جمله (مدیریت کاربران ، نقش ها و ...) را دارد، در زمان شروع همکاری این قسمت ها در اختیار فرد انجام دهنده قرار خواهد گرفت.