نحوه استفاده رایگان از چت جی پی تی GPT-4

24 خرداد 1402 - آخرین بروزرسانی: 22 تیر 1402
استفاده رایگان از چت gpt-4
زمان تقریبی مطالعه: 9 دقیقه

آیا می‌خواهید به طور رایگان از جدیدترین امکانات چت GPT-4 استفاده کنید؟ در این مقاله مجموعه این ترفندها را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

GPT-4 جدیدترین مدل زبانی ساخته شده در شرکت OpenAI است که تحولی را در جامعه هوش مصنوعی ایجاد کرده است. قدرت این فناوری در توان تولید متنی مشابه انسان نهفته است که آن را به ابزاری ارزشمند برای تولید محتوا و ربات‌های گفتگو تبدیل می‌کند. با این حال، دسترسی به GPT-4 برخلاف نسخه های قبلی، فعلا پولی است و رایگان نیست، به همین دلیل این راهنما را تهیه کردیم تا نحوه استفاده رایگان از آن را به شما نشان دهیم.

 

GPT-4 چیست؟

GPT-4 چهارمین نسخه از مدل GPT OpenAI است. این نسخه قدرتمند دارای قابلیت‌های فکری پیشرفته‌تر نسبت به نسخه‌های قبلی چت جی پی تی است. با داشتن بیش از 170 تریلیون (170 هزار میلیارد) پارامتر، می‌تواند تا 25000 کلمه تولید کند که پیشرفت قابل توجهی نسبت به 8000 کلمه در نسخه GPT-3.5 است. این فناوری باعث تحول در تولید محتوا از نوشتن مقاله گرفته تا آهنگسازی شده است.

تولید محتوا با چت gpt-4

چگونه از GPT-4 استفاده کنیم؟

برای استفاده از GPT-4، می‌توانید به لیست انتظار GPT-4 API بپیوندید یا اشتراک ChatGPT Plus را دریافت کنید.با این حال، این گزینه همیشه در دسترس نیست، زیرا دسترسی به صورت موردی ارائه می‌شود و می‌تواند بسیار پرهزینه شود. در اینجا نحوه پیوستن به لیست انتظار GPT-4 آمده است:

1.به وب سایت OpenAI بروید و روی «Product» کلیک کنید. (یا این که مستقیما روی این لینک کلیک کنید)

2.«GPT-4» را انتخاب کنید و به پیج GPT-4 هدایت شوید.

3.روی «Join API waitlist» کلیک کنید تا شما را به فرم لیست انتظار API GPT-4 هدایت کند. مشخصات مورد نیاز را پر کرده و فرم را ارسال کنید.

مطلب پیشنهادی: API چیست؟

 

چگونه از GPT-4 به صورت رایگان استفاده کنیم؟

استفاده رایگان از ChatGPT 4 روی ForeFront

ForeFront AI، یک پلتفرم پیشرو هوش مصنوعی است که دسترسی رایگان به مدل GPT-4 را فراهم می‌کند. برای استفاده از این فرصت، تنها یک حساب کاربری در پلتفرم آنها ایجاد کنید. پس از ثبت نام، می‌توانید مستقیماً از قابلیت‌های GPT-4 استفاده کنید. البته فعلا هیچ محدودیتی در تعداد پیام‌های ارسالی روزانه وجود ندارد. یعنی می‌توانید به طور گسترده با GPT-4 تعامل برقرار کرده و از مهارت حل مسئله و پایگاه دانش گسترده آن، نهایت استفاده را ببرید.

سایت Forefront AI

مراحل استفاده از ForeFront AI

برای استفاده از هوش ForeFront AI ، مراحل زیر را دنبال کنید:

1.مرورگر وب خودتان را باز کنید و به وب سایت چت Forefront در نشانی chat.forefront.ai بروید.

2.اگر حساب کاربری ندارید، روی دکمه «Sign up» واقع در وب سایت کلیک کنید.

3.برای ثبت نام با دو گزینه روبرو خواهید شد. یعنی یا از اکانت گوگل یا آدرس ایمیل خودتان استفاده کنید. گزینه مناسب تر برای خودتان را انتخاب کنید و برای ایجاد اکانت از دستورات بعدی پیروی کنید.

4.پس از اینکه با موفقیت ثبت نام کردید، با استفاده از اکانت جدید خودتان، وارد پلتفرم Forefront AI شوید.

5.به عنوان یک کاربر ثبت نام شده، به طیف وسیعی از ویژگی‌ها و قابلیت‌ها، از جمله GPT-4، تولید تصویر، شخصیت‌های سفارشی، چت‌های قابل اشتراک گذاری و غیره به طور رایگان دسترسی خواهید داشت.

کاربر پلتفرم AI ForeFront

6.برای استفاده از قدرت هوش مصنوعی Forefront، می‌توانید از ابزار هوش مصنوعی برای کارهای مختلف مانند کدنویسی، توسعه ربات چت، داستان نویسی و غیره استفاده کنید. برای یافتن ابزارهایی که نیازهای خاص شما را برآورده می‌کنند، رابط کاربری و آپشن‌های پلتفرم را وارسی کنید.

7.توجه داشته باشید که Forefront AI یک تجربه پیشرفته از ChatGPT را ارائه می‌دهد که می‌تواند به شما در حل مشکلات پیچیده و تولید خروجی‌های با کیفیت، کمک کند.

8.اگر به راهنمایی بیشتری نیاز دارید یا می‌خواهید در مورد استفاده از هوش مصنوعی Forefront اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید ویدیوهای آموزشی موجود در یوتیوب را تماشا کنید. این ویدیوها دستورالعمل‌های گام به گام در مورد ثبت نام و استفاده موثر از ویژگی‌های Forefront AI را ارائه می‌دهند.

9.با دنبال کردن این مراحل، می‌توانید از هوش مصنوعی Forefront نهایت استفاده را ببرید و از قابلیت‌های قدرتمند آن برای پروژه‌های خودتان استفاده کنید.

 

مطلب پیشنهادی: ابزارهای هوش مصنوعی

 

استفاده رایگان از ChatGPT-4 در Bing

بینگ، موتور جستجوی مایکروسافت، از آخرین مدل GPT-4 پشتیبانی می‌کند. با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید از چت بات به صورت رایگان در بینگ استفاده کنید:

1.آخرین نسخه Microsoft Edge را روی کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ خودتان نصب کنید.

2.با استفاده از لینک https://www.bing.com/new به سایت رسمی ‌بینگ بروید.

3.روی «Start Chatting» بزنید تا GPT-4 را شروع کنید.

چت Bing

اگر به صفحه ورود به سیستم هدایت شدید، مشخصات خودتان را برای شروع استفاده از بینگ وارد کنید. اگر از مرورگر دیگری استفاده می‌کنید، افزونه بینگ (به نام Bing Chat for All Browsers) را نصب کنید و مرحله 2 را دنبال کنید تا از چت بینگ مجهز به GPT-4 لذت ببرید.

استفاده رایگان از ChatGPT-4 در Hugging Face

Hugging Face، یک انجمن محبوب در GitHub است و یک ربات چت رایگان GPT 4 را بدون استفاده از کلید API ارائه می‌دهد. برای دسترسی رایگان  چت GPT 4 این مراحل را دنبال کنید:

1.به نشانی https://huggingface.co/spaces/ysharma/ChatGPT4 بروید.

2.درخواست‌های خود را در کنسول تایپ کنید و روی «Run» کلیک کنید.

استفاده رایگان از چت gpt-4 در huggingface

شاید به دلیل ترافیک بیش از حد در سایت، مجبور شوید تا در صف منتظر بمانید یا حتی دقایقی برای دریافت پاسخ منتظر بمانید.

استفاده رایگان از ChatGPT-4 در Ora.sh

چت gpt-4 در ora

Ora.sh یک پلتفرم تحت وب است که به ساخت برنامه‌های LLM در یک رابط چت قابل اشتراک گذاری کمک می‌کند. می‌توانید بدون محدودیت در ارسال پیام یا ماندن در صف انتظار، از ChatGPT-4 به صورت رایگان استفاده کنید. برای استفاده رایگان از Chat GPT-4 در Ora.sh این مراحل را دنبال کنید:

1.پلتفرم وب Ora.sh را در این نشانی https://ora.sh/openai/gpt4 باز کنید.

2.از طریق ایمیل خودتان وارد شوید و استفاده رایگان از ChatGPT-4 را شروع کنید.

3.مستقیماً از طریق رابط کاربری، سؤالتان را بپرسید.

استفاده رایگان از ChatGPT-4 در Nat.dev

نات فریدمن، مدیر عامل سابق گیت‌هاب، اخیرا سرویس جدیدی به نام Nat.Dev  را راه اندازی کرده است که به شما امکان استفاده از مدل‌های پیشرفته هوش مصنوعی بدون کلید API را می‌دهد. [بخوانید: API چیست؟] برای استفاده رایگان از Chat GPT 4 در Nat.dev، این مراحل را دنبال کنید:

1.از وب سایت https://openai.nat.dev دیدن کنید.

2.برای یافتن قسمت «GPT-4 Playground» به پایین بروید.

3.روی «Try it out» کلیک کنید و به طور رایگان از Chat GPT 4 استفاده کنید.

توجه به این نکته مهم است که Nat.Dev هنوز در مرحله آزمایشی است و برای پیوستن به لیست انتظار به کد دعوت نیاز دارد.

 

مطلب پیشنهادی: ابزارهای تبدیل متن به عکس

 

بررسی Poe.com برای یافتن ربات‌های مجهز به GPT-4

Poe.com یک پلتفرم منحصر به فرد است که به شما امکان می‌دهد تا ربات‌های مختلف و ساخته شده با مدل‌های زبانی بزرگ شخص ثالث (LLM)، از جمله GPT-4 توسعه یافته توسط OpenAI و Anthropic را مورد بررسی قرار داده و با آنها تعامل برقرار کنید. بعلاوه، Poe.com فرصت ایجاد ربات خودتان با کمک مدل‎های شخص ثالث را در اختیارتان قرار می‌دهد. این شرایط به شما این آزادی را می‌دهد که توانایی‌های GPT-4 را مطابق با نیازهای خاص خودتان سفارشی کنید و از آنها استفاده نمایید. Poe.com دنیایی از امکانات را فراهم می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که از پتانسیل GPT-4 استفاده کنید و تلاش‌های خودتان را برای حل مشکل افزایش دهید.

هوش مصنوعی poe

مراحل استفاده از Poe.com

برای استفاده از Poe.com مراحل زیر را دنبال کنید:

1.به سایت Poe.com در مرورگر وب خودتان بروید.

2.با کلیک بر روی دکمه «Sign Up» یا «Create an Account» و ارائه اطلاعات مورد نیاز، یک حساب کاربری ایجاد کنید.

3.پس از ایجاد یک حساب کاربری و ورود به سیستم، با رابط Poe.com روبرو خواهید شد.

4.ربات‌های موجود ساخته شده با مدل‌های زبان بزرگ شخص ثالث (LLM) از جمله GPT-4 را بررسی کنید. می‌توانید با انتخاب این ربات‌ها و وارد کردن پرسش‌ها یا درخواست‌های خودتان در قسمت ورودی ارائه شده، با آنها تعامل برقرار کنید.

5.از طرف دیگر، اگر می‌خواهید ربات خودتان را با GPT-4 ایجاد کنید، بررسی کنید که آیا پلتفرم اجازه ایجاد ربات کاربر را می‌دهد یا خیر. اگر اینطور است، دستورالعمل‌های ارائه شده برای تنظیم و سفارشی کردن ربات خودتان را دنبال کنید.

سایت poe

6.برای ربات‌های موجود یا رباتی که ایجاد کرده‌اید، درخواست‌های خودتان را در قسمت ورودی ارائه ‌شده وارد کنید و آنها را برای دریافت پاسخ‌های تولید شده توسط GPT-4 ارسال کنید.

7.با ربات وارد مکالمه شوید، اطلاعات جانبی را ارائه دهید یا در صورت نیاز، سؤالات بعدی را بپرسید.

8.پاسخ‌های ایجاد شده توسط ربات را بررسی و تجزیه و تحلیل کنید. در صورت لزوم، درخواست‌های خودتان را برای دستیابی به نتایج دقیق تر و مرتبط تر اصلاح کنید.

9.از خروجی ارائه شده توسط ربات‌های مجهز به چت GPT-4 برای اهداف مختلف مانند حل مسئله، تولید محتوا یا ایده پردازی استفاده کنید.

10.به خاطر داشته باشید که برای اطمینان از استفاده صحیح و اخلاقی از پلتفرم و منابع آن، به دستورالعمل‌ها یا محدودیت‌های استفاده از Poe.com پایبند بمانید.

 

استفاده از GPT-4 برای فعالیت‌های زبانی

یکی از مهمترین مزایای این ربات توانایی آن در انجام طیف وسیعی از وظایف زبانی است. در اینجا چند نمونه از کاربردهای آن آورده شده است:

هوش مصنوعی

ترجمه زبان

از GPT-4 می‌توان برای ترجمه متن از یک زبان به زبان دیگر استفاده کرد. با وارد کردن متن به یک زبان، GPT-4 می‌تواند ترجمه‌های دقیقی را به زبان دیگر تولید کند و آن را به ابزاری فوق‌العاده مفید برای هر کسی که نیاز به برقراری ارتباط در میان موانع زبانی دارد، تبدیل می‌کند.

خلاصه نویسی

از GPT-4 می‌توان برای خلاصه نویسی متن‌های طولانی به قطعات کوتاه تر و قابل هضم تر استفاده کرد. با وارد کردن یک سند طولانی، GPT-4 می‌تواند خلاصه‌ای ایجاد کند تا مهم‌ترین اطلاعات را از متن اصلی جمع‌آوری نماید.

 

مطلب پیشنهادی: آیا هوش مصنوعی می‌تواند جایگزین نویسنده‌ها شود؟

 

پرسش-پاسخ

GPT-4 را می‌توان برای پاسخ به سؤالات بر اساس اطلاعات ارائه شده در یک زمینه خاص استفاده کرد. با وارد کردن یک سوال و زمینه، GPT-4 می‌تواند پاسخ دقیقی را ایجاد کند که متناسب با سوال پرسیده شده است.

چت جی پی تی

نوشتن خلاق

از GPT-4 می‌توان برای تولید نوشته‌های خلاقانه مانند شعر یا داستان استفاده کرد. با وارد کردن یک اعلان، GPT-4 می‌تواند یک پاسخ منحصر به فرد و خلاقانه ایجاد کند که مطابق با درخواست خاص ارائه شده است.

 

چت GPT-4 چه نوع پاسخ‌هایی می‌تواند بدهد؟

Chat GPT-4 طیف گسترده‌ای از پاسخ‌ها را به کاربران می‌دهد. انتظار دریافت پاسخ سوالاتی از طعنه آمیز و طنز آمیز گرفته تا کارهای پیچیده و فنی را داشته باشید. بعلاوه، این ابزار هوش مصنوعی می‌تواند اعلان‌های نوشتاری خلاقانه ایجاد کند، توصیه‌های محصولی را ارائه دهد، پاسخ‌های متناسب را بر اساس تاریخچه کاربر ارائه کند و حتی آنالیز و شرح تصویر را انجام دهد. پیشنهاد می‌کنیم ویدئوهایی از قابلیت‌ها و پاسخ‌های جالب Chat GPT-4 را در یوتیوب ببینید.

Chat GPT 4 در چه کسب و کارهایی قابل استفاده است؟

Chat GPT-4 که در ابتدا برای خدمات مشتری توسعه یافته بود، اکنون تقریباً در تمام صنایع و کسب و کارها قابل استفاده است. مزایای آن را می‌توان در مراقبت‌های بهداشتی، مالی، آموزشی، مهندسی و غیره اعمال کرد. این ابزار به دلیل دقت پیش‌بینی‌شده و سایر ویژگی‌ها به گوگل بعدی تبدیل می‌شود که شاید منجر به جابجایی مشاغل انسانی شود.

هوش مصنوعی

آیا می‌توانم از Chat GPT 4 روی گوشی خودم استفاده کنم؟

بله، Chat GPT-4 با نصب نسخه پولی روی تلفن، قابل استفاده است. همچنین تمام ابزارهای و سایت‌های رایگان جایگزین نوشته شده در همین مقاله هم به صورت تحت وب (یا نصب اپلیکیشن) قابل استفاده در گوشی هستند.

 

مطلب پیشنهادی: میدجورنی چیست؟

 

در نهایت…

اکنون که ترفندهای رایگان دسترسی به Chat GPT 4 را می‌دانید، می‌توانید از تمام پتانسیل آن استفاده کنید. اما احتیاط کنید و اطلاعات شخصی یا حساس را فاش نکنید. همچنین، فراموش نکنید که هنوز هم هوش انسان بهترین ابزاری است که در اختیار داریم. بنابراین از هوش خودتان در ارتباط با ربات چت استفاده کنید تا به نتایج بهتری برسید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بلهخیر
نویسنده مطلب زینت فلاح
من زینت فلاح، ارشد روان سنجی هستم. هشت ساله که ترجمه متون روانشناسی،مدیریت و فناوری رو انجام میدم. به تولید محتوای جدید علاقمندم. در حدود دو ساله که با کارلنسر همکاری دارم. https://www.karlancer.com/profile/1408

دیدگاه شما

2 دیدگاه

 • احمدی از کرمانشاه
  14 تیر 1402

  خیلی عالی بود ، هوش مصنوعی bing منو کلافه کرد ، تنظیماتشو عوض می‌کنی دو ساعت بعد باز عوض شده.
  به نظرم چیزی که من دیدم poe.com از همه‌شون بهتره (برای ما بهتره)

 • محمد
  23 مرداد 1402

  پولی است من نمی توانم رایگان استفاده کنم