بهترین نرم افزارهای آموزش زبان انگلیسی

20 خرداد 1402 - آخرین بروزرسانی: 20 خرداد 1402
english-book-illustration-design
زمان تقریبی مطالعه: 14 دقیقه

یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یکی از مهمترین مهارت‌هایی است که همه ما به دنبال آن هستیم. با توجه به اهمیت این زبان در جهان امروز، همیشه در جستجوی روش‌های بهتر و پیشرفته‌تر برای یادگیری آن هستیم. یکی از روش‌هایی که در چند سال اخیر طرفدارهای زیادی به دست آورده است، استفاده از نرم‌افزارهای آموزش زبان انگلیسی است. 

علاوه بر نرم افزارهای آموزش زبان انگلیسی، راه های زیادی جهت یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد؛ از مطالعه خودخوان در منزل گرفته تا معلم خصوصی زبان انگلیسی.  در این بلاگ به روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق برنامه و نرم افزارهای طراحی شده توسط متخصصان طراحی اپلیکیشن می پردازیم و بهترین نرم افزارهای آموزش زبان انگلیسی را برای شما معرفی خواهیم کرد. جهت خرید اشتراک پریمیوم هر یک از نرم افزارهای آموزش زبان انگلیسی نام برده، می توانید از خدمات سایت‌های ایرانی ارائه دهنده خدمات ارزی یا فروش اکانت بهره مند شوید.

توجه داشته باشید که قیمت‌های نوشته شده، مربوط به زمان نوشتن این مقاله (خرداد 1402) است و ممکن است در زمانی قصد خرید داشته باشید، تغییراتی کرده باشند.

 

لیست بهترین نرم افزارهای آموزش زبان انگلیسی

1. دولینگو (Duolingo)

 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios
 • IPad و Mac
 • اپلیکیشن دسکتاپ

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی دولینگو

دولینگو برنامه ای ایجاد کرده است که به شما مطالب سطح دانشگاه را در یک دوره تعاملی و رایگان آموزش می دهد. دولینگو با کمک متخصصان طراحی و ساخت بازی از قالبی شبیه به بازی استفاده می‌کند که به شما پاداش می‌دهد و باعث می‌شود که برای کارهای بیشتر برگردید. دروس شما بر سه مهارت خواندن، نوشتن و گوش دادن متمرکز است. آنها به طور خودکار درجه بندی می شوند و به شما ایده می دهند که با هر مهارت در چه جایگاهی قرار دارید. دولیتگو به همه زبان آموزان کمک می کند مطالب را با تقویت مداوم به خاطر بسپارند.

2. بوسو (Busuu)

 • اپلیکیشن دسکتاپ ویندوز و Mac
 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی بوسو

بوسو یک برنامه محبوب برای یادگیری زبان انگلیسی است. بوسو تا حدودی از روش های سنتی استفاده می کند. شما با استفاده از این برنامه گرامر، املا، کلمات، عبارات و مکالمه انگلیسی را یاد می گیرید. این برنامه همچنین شامل آموزش لهجه است و یکی از معدود برنامه های خوب یادگیری انگلیسی به صورت آفلاین است. بوسو به صورت رایگان قابل استفاده است، اما برای امکانات بیشتر می توانید اشتراک نسخه پریمیوم را در بازه های زمانی مختلف خریداری کنید. 

 

مدت زمان اشتراک

هزینه اشتراک
یک ماهه $13.95
شش ماهه $50.70
دوازده ماهه $83.40

3. رزتا استون (Rosetta Stone)

 • مرورگر 
 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی روزتا استون

Rosetta Stone گرچه یکی از برنامه های آموزش زبان انگلیسی گران قیمت است، اما همچنان یکی از شناخته‌شده‌ترین برنامه‌های یادگیری زبان است. این برنامه از همان ابتدا شما را در زبان انگلیسی غرق می‌کند و از شما می‌خواهد که سرعت یادگیری زبان خود را در سریع‌ترین زمان ممکن افزایش دهید. رزتا استون به شما کمک می کند تا به جای حفط کردن کلمات و قوانین، الگوها را یاد بگیرید. این نرم افزار از شما می خواهد که نه تنها یک زبان جدید یاد بگیرید، بلکه به آن زبان فکر کنید. رزتا استون همچنین دارای یک انجمن آنلاین و آموزش زنده است که به شما امکان می دهد بازی کنید، با سایر زبان آموزان صحبت کنید و حتی با افراد بومی آن زبان تمرین کنید.

مدت زمان اشتراک هزینه عضویت وب هزینه عضویت اپلیکیشن
سه ماهه $35.97 (یک زبان) $44.99 (یک زبان)
دوازده ماهه $143.88 (یک زبان) $109.99 (همه زبان ها)
دائمی $299.00 (همه زبان ها) $199.99 (همه زبان ها)
دائمی ویژه در نسخه وب قابل استفاده نیست. $299.99

 

مطلب پیشنهادی: دلایل یادگیری زبان

 

4. فلوئنت یو (FluentU)

 • تحت وب
 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی روزتا استون

FluentU یک برنامه یادگیری زبان است که وجه تمایز آن با سایر برنامه های آموزش زبان انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی فیلم و ویدیوهای معتبری است که افراد بومی هم تماشا می کنند. این برنامه همچنین انواع دیگری از ابزارهای یادگیری مانند زیرنویس های تعاملی، رونوشت ها، فلش کارت ها و آزمون ها را ارائه می دهد. همه این روش های آموزشی به کار گرفته شده، به شما کمک می کند تا بشنوید که انگلیسی زبانان بومی چگونه صحبت می کنند تا بتوانید به زودی خودتان مانند آن ها صحبت کنید.

مدت زمان اشتراک هزینه اشتراک
یک ماهه $29.99
سالانه $359.99

5. دراپز (Drops)

 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios
 • ویندوز

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی دراپز

دراپز در واقع دارای دو اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی است. یکی برای انگلیسی بریتانیایی و دیگری برای انگلیسی آمریکایی است. این برنامه از روش واژگان تهاجمی استفاده می کند. البته چندان دستور زبان آموزش نمی دهد. درعوض، انگلیسی مکالمه ای را آموزش می دهد و شما خودتان به مرور گرامر را یاد می گیرید. همچنین شامل پشتیبانی آفلاین، بازی‌ها و انواع سطوح اشتراک و قیمت می‌شود. این برنامه به خصوص برای کسانی که زمان زیادی برای مطالعه روزانه ندارند، بسیار مناسب است. شما به راحتی می توانید از دراپز به صورت رایگان استفاده کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید اشتراک پریمیوم خریداری کنید که هزینه های آن در بازه های زمانی مختلف به شرح زیر است. 

مدت زمان اشتراک هزینه اشتراک
یک ماهه $13.23
سالانه $71.23
دائمی $162.83

6. ترنسپرنت لنگوئج (Transparent Language)

 • تحت وب
 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی ترنسپرنت لنگوئج

Transparent Language یک برنامه حرفه ای برای یادگیری زبان است که توسط زبان آموزان در تمام سنین و سطوح استفاده می شود. یکی از بهترین ویژگی های آن این است که نقطه شروعی را بر اساس سطح شما پیشنهاد می کند، اما شما می توانید انتخاب کنید که چقدر سریع یا آهسته یاد می گیرید. شما به عنوان زبان آموز کارهای مختلفی را از جمله تکمیل دوره تا انجام فعالیت‌های آموزشی چالشی را در این برنامه می توانید انجام دهید. 

مدت زمان اشتراک هزینه اشتراک
ماهانه (یک زبان) $24.95
ماهانه (همه زبان ها) $49.95
سالانه (یک زبان) $149.95
سالانه (همه زبان ها) $249.95

7. Rocket Languages

 • تحت وب
 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی rocket languages

Rocket Languages بر آموزش مکالمه زبان انگلیسی با تمرینات تعاملی فراوان تمرکز دارد. شما بیش از 100 ساعت درس در مورد زبان و فرهنگ خواهید داشت و حتی می توانید پیشرفت خود را پیگیری کنید. این نرم افزار حتی دارای یک برنامه تشخیص گفتار ویژه است تا به شما در تلفظ بیش از 3000 عبارت انگلیسی کمک کند. می توانید با خرید اشتراک به قیمت $99.95 از انواع خدمات آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید. این خدمات شامل 132 ساعت آموزش، 2,847 عبارت تشخیص صدا، 30 مبحث آموزشی صوتی، 32 آموزش زبانی، 30 تمرین مکالمه، 1 پکیج لغات ضروری، 60 روز گارانتی و دسترسی دائمی به همه اطلاعات می باشد.

8. EWA

 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios
 • ویندوز و مک

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی EWA

EWA یک برنامه عالی برای یادگیری زبان انگلیسی است. این رابط کاربری جذاب، سطوح مختلف یادگیری دارد، و در تکه های کوچک کار می کند. علاوه بر این، این برنامه بیش از 1000 کتاب ارائه می دهد تا به شما کمک کند مهارت های خواندن انگلیسی خود را تقویت کنید. برخی از امکانات دیگر شامل 40000 فلش کارت، تکنیک های مختلف یادگیری زبان انگلیسی و حتی چیزهایی مانند یک برنامه تلویزیونی یا قطعه فیلم برای آموزش بیشترهستند. این برنامه، جنبه سرگرمی برای یادگیری زبان دارد. EWA علاوه بر خدمات رایگان، امکان خرید نسخه پریمیوم با امکانات بیشتر را فراهم می کند که به شرح زیر است. 

مدت زمان اشتراک هزینه اشتراک
یک ماهه $9.10
شش ماهه $5.35
دوازده ماهه $3.74

 

مطلب پیشنهادی: زبان های پرکاربرد دنیا

 

9. منگو (Mango languages)

 • وب اپلیکیشن
 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی منگو

Mango Languages در مقایسه با سایر نرم افزارهای مشابه خود، قیمت متوسطی دارد. این برنامه شامل ترکیبی از فعالیت های خواندن و گوش دادن است. همچنین از یک روش مبتنی بر مکالمه برای تقویت گرامر، تلفظ و موارد دیگر استفاده می کند. علاوه بر این، یک سیستم بررسی شخصی وجود دارد که با نیازهای شما سازگار است.

مدت زمان اشتراک هزینه اشتراک
ماهانه (یک زبان) $7.99
ماهانه (همه زبان ها) $17.99
سالانه (یک زبان) $6.67
سالانه (همه زبان ها) $14.99

10. هلو تاک (HelloTalk)

 • ویندوز
 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios

برنامه آموزش زبان انگلیسی هلوتاک

HelloTalk یکی از جالب ترین برنامه های یادگیری زبان انگلیسی است که از انواع شبکه های اجتماعی برای آموزش استفاده می کند. شما با افراد دیگر جفت می شوید. آنها زبان خود را به شما می آموزند و شما زبان خود را به آنها می آموزید. این تبادل به مکالمه انگلیسی، واژگان و حتی دستور زبان کمک می کند. این برنامه از بیش از 100 زبان پشتیبانی می کند و همچنین شامل تماس های صوتی، تماس های ویدیویی، پیام های متنی، پیام های تصویری و پیام های صوتی است. HelloTalk یک نسخه رایگان ارائه می دهد که دسترسی محدودی به شما می دهد.

11. Learn English Phrases

 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios
 • PC / Mac / Windows

طراحی برنامه آموزش زبان انگلیسی Learn English Phrases

Learn English Phrases یک برنامه ساده و در دسترس برای یادگیری زبان انگلیسی است. این برنامه به عنوان یک کتاب عبارات یا راهنمای مرجع آفلاین بهترین کاربرد را دارد. دارای دسته ای از کلمات و عبارات انگلیسی همراه با تلفظ آمریکایی و انگلیسی است. شما همچنین می توانید صدای خود را ضبط کنید و صدای خود را بشنوید. Learn English Phrases همراه با برنامه دیگری مانند دولینگو یا بوسو یک ترکیب واقعا خوب را ایجاد می کند.

12. ممرایز (Memrise)

 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios
 • PC / Windows / Mac

طراحی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی ممرایز

ممرایز یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین برنامه های یادگیری زبان های مختلف و هچنین انگلیسی است. ممرایز یک سایت اجتماعی است و از روش‌های آموزشی مختلفی استفاده می‌کند. این شامل واژگان و درس های دستور زبان شما به همراه بازی ها، مکالمه انگلیسی، راهنمای تلفظ و موارد دیگر است. حتی پشتیبانی آفلاین هم دارد. بسیاری از محتواها در ممرایز رایگان هستند و کیفیت خوبی دارند. بدون پرداخت هزینه، می توانید کلمات و عبارات زیادی را یاد بگیرید، به زبان مادری گوش دهید، جملات مختلف را تماشا کنید، و گرامر پایه را در زبان مقصد خود یاد بگیرید. برای دسترسی به امکانات بیشتر، هزینه اشتراک پریمیوم به شرح زیر است.

مدت زمان اشتراک هزینه اشتراک
یک ماهه $11.78
سالانه $72.84
دائمی $160.70

13. eEnglish Learning

 • تحت وب

آموزش زبان انگلیسی eEnglish Learning

eEnglish Learning از مقرون به صرفه ترین و خاص ترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی است. برنامه eEnglish’s Pronunciation Power به شما کمک می کند 52 صدا را از زبان انگلیسی یاد بگیرید و بهبود دهید. اگرچه این برنامه به غیر از تلفظ، مهارت های دیگری را تقویت نمی کند، اما در آموزش این مهارت بسیار دقیق است. eEnglish Learning به شما کمک می‌کند تا کلمات و جملات کامل را به درستی بیان کنید، تکیه را در کجا قرار دهید، ظاهر دهانتان چگونه باید باشد، زمان‌بندی و به ریتم و لحن (“موسیقی” کلمه) مسلط شوید. همچنین با شرکت در آزمون به شما می گوید در چه موردی به تمرین بیشتر نیاز دارید.

مدت زمان اشتراک هزینه اشتراک
یک ماهه $8.99 USD 
سه ماهه $23.99 USD 
شش ماهه $39.99 USD 

14. Hello English

 • تحت وب
 • ویندوز
 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Hello English

Hello English توسط میلیون ها زبان آموز انگلیسی برای تسلط بر زبان انگلیسی به صورت رایگان استفاده می شود. این برنامه به شما کمک می کند تا دانش گرامر و دایره واژگان انگلیسی به دست آورید و مکالمه انگلیسی را تمرین کنید. شما به 475 درس دسترسی دارید که می توانید برای استفاده آفلاین دانلود کنید. همچنین از خدماتی مانند فرهنگ لغت، بازی و چت با معلمان واقعی انگلیسی بهره مند می شوید.

15. Innovative Language

 • دسکتاپ
 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios و IPad

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Hello English

این برنامه، دروس صوتی و تصویری را از طریق دسکتاپ، گوشی اندروید و حتی آیفون در دسترس زبان آموزان قرار می دهد. این درس ها همچنین با ابزارهای آموزشی اضافی مانند کلیپ های صوتی همراه هستند و میزبان های مختلف، معلمان و موارد دیگر را در خود دارند. Innovative Language دوره های متعددی را برای همه سطوح و سبک های یادگیری ارائه می دهد، بنابراین مطمئناً دوره ی مناسب خود را پیدا خواهید کرد. شما از این برنامه آموزش زبان انگلیسی به صورت رایگان می توانید استفاده کنید؛ البته ممکن است با خدمات محدودتری نسبت به نسخه پریمیوم روبرو شوید. هزینه اشتراک نسخه پریمیوم این برنامه به شرح زیر است:

مدت زمان اشتراک هزینه اشتراک بیسیک (Basic) هزینه اشتراک پریمیوم هزینه اشتراک پریمیوم ویژه
یک ماهه $8.00 $25.00 $47.00
سه ماهه $21.00 $66.00 $125.00
شش ماهه $36.00 $120.00 $220.00
دوازده ماهه $60.00 $180.00 $316.00
بیست و چهار ماهه $96.00 $240.00 $549.00

 

مطلب پیشنهادی: تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال

 

16. ماندلی (Mondly)

 • PC / Mac
 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios

برنامه آموزش زبان انگلیسی ماندلی

Mondly با بهبود مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن به شما کمک می کند زبانی را یاد بگیرید. این فعالیت ها موضوعات مختلفی مانند تجارت، خانواده، سفر، رستوران ها و موارد اضطراری را پوشش می دهد. واژگانی که Mondly آموزش می دهد مفید هستند، اما تمرین ها می توانند کمی تکرار شوند. چیزی که Mondly را متمایز می‌کند، فناوری‌هایی است که از آن استفاده می‌کند، مانند AR، VR، و ربات‌های گفتگو.اگر مبتدی هستید قطعا ارزشش را دارد.

مدت زمان اشتراک هزینه اشتراک
ماهانه (یک زبان) $9.99
سالانه (یک زبان) $47.99
دائمی (41 زبان) $89.99

17. Simply Learn American English

 • ویندوز
 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios

برنامه آموزش زبان انگلیسی Simply Learn American English

Simply Learn English American یک برنامه آموزش زبان انگلیسی رایگان و بسیار ساده است. با این حال، این یکی به عنوان یک کتاب عبارات بسیار مفید است. نسخه پرمیوم شامل بیش از 1000 کلمه و عبارت در 30 دسته است. نسخه رایگان حدود 300 تا است. این برنامه همچنین شامل تلفظ های صوتی، آزمون ها، و فلش کارت برای مطالعه آسان تر است. این یک کمک عالی برای مطالعه ثانویه است که با یک برنامه جدی تر مانند دولینگو، بوسو، یا ممرایز همراه شود. این برنامه به صورت آفلاین نیز کار می کند که آن را از بیشتر رقبا متمایز می کند.

18. تندم (Tandem)

 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios
 • دسکتاپ

برنامه آموزش زبان انگلیسی تندم

Tandem یک برنامه اجتماعی برای یادگیری زبان است. این برنامه بسیار شبیه به HelloTalk است. شما با مردم جفت می شوید، زبان خود را به آنها یاد می دهید و آنها زبان خود را به شما می آموزند. این برنامه از تماس های صوتی و تصویری همراه با تصاویر، متن و پیام های صوتی و بیش از 150 زبان را پشتیبانی می کند. بنابراین، پیدا کردن یک پارتنر نباید دشوار باشد. Tandem حتی معلمان حرفه ای را ارائه می دهد. همچنین می توانید موضوعی را که می خواهید در هر روز خاص بیشتر مطالعه کنید، انتخاب کنید. تندم در کنار HelloTalk، به عنوان یک پلتفرم آموزش آنلاین در کنار پلتفرم اصلی شما عالی عمل می کند. شما تا حد زیادی می توانید از خدمات تندم به صورت رایگان استفاده کنید اما برای خرید اشتراک پریمیوم می توانید به راحتی اقدام کنید.

مدت زمان اشتراک هزینه اشتراک
یک ماهه – تیم کوچک $49
یک ساله – تیم کوچک $499
یک ماهه – تیم متوسط $99
یک ساله – تیم متوسط $999
یک ماهه – تیم بزرگ $399
یک ساله – تیم بزرگ $3999

19. لیلی پد (LillyPad)

 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios
 • ویندوز

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی لیلی پد

Lillypad یک وب‌سایت و برنامه آموزش زبان انگیسی فوق‌العاده است که برای کمک به زبان آموزان برای دسترسی بیشتر به مطالعه و همچنین بهبود توانایی‌های افراد در خواندن و همچنین لذت بردن از آن طراحی شده است. این برنامه امکان یادگیری انگلیسی را در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته فراهم می کند. همچنین، هزاران کتاب رایگان برای بهبود مهارت های زبانی شما از طریق داستان در این برنامه وجود دارد. استفاده از لیلی پد به مدت 14 روز رایگان است و بعد شما می توانید با خرید اشتراک عضویت، از برنامه استفاده کنید.

مدت زمان اشتراک هزینه اشتراک
یک ماهه $12.99
شش ماهه $59.94

20. بابل (Learn English with Babbel)

 • اپلیکیشن موبایل اندروید
 • اپلیکیشن موبایل ios
 • PC / Mac

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی Learn English with Babbel

Babbel یکی از بهترین اپلیکیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی است که تمرکز زیادی روی درس های لغات و گرامر دارد. Babbel بیشتر بر کمک به زبان آموزان انگلیسی برای کسب مهارت های اساسی مکالمه تمرکز دارد. Babbel همچنین به کاربران اجازه می دهد تا با تکمیل و تکرار عبارات، یک زبان جدید را یاد بگیرند. این برنامه دارای چهار رویکرد مختلف است: تشخیص صدا، تشخیص تصویر، املا و پر کردن جاهای خالی. Babbel به جای کمیت، بر کیفیت یادگیری شما تمرکز می کند. Babbel همچنین از یک سیستم هدف سفارشی استفاده می کند که به کاربران اجازه می دهد معیارهایی را در حین یادگیری زبان انگلیسی تعیین کنند و همچنین پیشرفت خود را نظارت کنند. اگر هدف شما یادگیری عمیق واژگان جدید است، برنامه Babbel برای شما مناسب است! Babbel تضمین می کند که دانش آموزان می توانند در اسرع وقت گفتگوهای واقعی و معنادار را شروع کنند. ثبت نام در بابل کاملا رایگان است و اولین درس در هر دوره رایگان است. (بسته به زبانی که انتخاب می کنید، 30-80 درس رایگان است.)

مدت زمان اشتراک هزینه اشتراک
شش ماهه $10.72
دوازده ماهه $89.99
دائمی $321.85

 

مطلب پیشنهادی: دیکشنری‌های معتبر موبایل

 

در نهایت…

در این مقاله با 20 سایت، نرم افزار و اپلیکیشن معروف برای آموزش زبان انگلیسی آشنا شدیم. شما برای یادگیری زبان انگلیسی (مکالمه، ترجمه، Writing و Listening) تجربه کار با کدام از این برنامه‌های فوق را دارید؟ کدام را پیشنهاد می‌دهید و چرا؟ اگر نرم افزار مناسب دیگری به جز موارد لیست شده می‌شناسید در نظرات بنویسید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بلهخیر
نویسنده مطلب سوگند صادقی
من نویسنده محتوا به زبان های فارسی و انگلیسی هستم و به نوشتن، به ویژه درباره موضوعات جدید علاقه دارم.

دیدگاه شما

بدون دیدگاه