درآمد فریلنسرها و معرفی 10 کشوری که پیشرو هستند

05 تیر 1400 - آخرین بروزرسانی: 19 آذر 1402
فریلنسینگ
زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

توسعه فناوری باعث شده است که درآمد فریلنسرها به کمک برنامه‌های جانبی سودآور افزایش یابد. در دنیای امروز فریلنسرهای جوان در سراسر آسیا به سرعت وارد بازار کار می‌شوند. طبق گزارش جدیدی از پلتفرم پرداخت دیجیتال Payoneer، بازارهای فریلنسری به سرعت در جهان رشد می‌کنند و به نحوی باعث تغییر شکل ماهیت کار می‌شوند.

فریلنسینگ

بر اساس شاخص جهانی منتشر شده ی کنفرانس جهانی، اقتصاد کنفرانس آمریکا بیشترین رشد را در سال 2019 داشته است و درآمد فریلنسرها  78٪ نسبت به سال گذشته یافته است. این مطالعه با استفاده از داده‌های بیش از 300000 فریلنسر در شبکه Payoneer’s انجام شده است.

توسط بزرگترین اقتصاد جهان مثل انگلیس و برزیل اعلام شده که هر یک از این کشورها شاهد افزایش به ترتیب 59 و 48 درصدی در درآمد فریلنسرها در طی سال گذشته بودند. با این وجود این آسیا بود که بیشترین رشد منطقه‌ای را ثبت کرده و در بین چهار کشور 138 درصد افزایش درآمد داشته است.

همچنین پاکستان در سال گذشته 47٪ شاهد افزایش درآمد فریلنسر بوده است. فیلیپین، هند و بنگلادش نیز این گونه بوده‌اند. در ادامه لیستی از 10 کشور در سال 2019 که بیشترین درآمد فریلنسرها را داشته‌اند، بیان شده است.

 

مطلب پیشنهادی: چگونه فریلنسر شویم؟

 

10 کشور برتر که بالاترین درآمد فریلنسرها را دارند

 1. ایالات متحده: 78%
 2. انگلستان: 59%
 3. برزیل: 48%
 4. پاکستان: 47%
 5. اوکراین: 36%
 6. فیلیپین: 35%
 7. هند: 29%
 8. بنگلادش: 27%
 9. روسیه: 20%
 10. صربستان: 19%

فریلنسینگ

درآمد فریلنسرها و نیروی کار در حال تغییر

طبق گفته “این مک‌نیکول” معاون رئیس جمهور و رئیس منطقه‌ای برای قاره آمریکا در Payoneer، افزایش درآمد در سال گذشته تا حدی به دلیل بهبود تصورات افراد درباره کارهای فریلنسری است.

مک‌نیکول می‌گوید: “ما بسیار شاهد هستیم که افراد حرفه‌ای شغل کارمندی و ثابت خود را برای پیوستن به چنین کارها و مشاغلی ترک می‌کنند.”

مزیت فریلنسری عبارت است از: 

 1. ساعات کاری منعطف
 2. نداشتن مدیر مستقیم
 3. عدم نیاز به حضور فیزیکی افراد

 

مطلب پیشنهادی: مزیت های کار به عنوان فریلنسر

 

جالب توجه است، با این حال اگرچه کسب و کارهای حرفه‌ای در ایالات متحده هر رده سنی را جذب می‌کنند، اما در بازارهای دیگر، تمایل به جذب نسل‌های جوان بیشتر است. زیرا ممکن است این افراد از نظر فنی خلاقیت بیشتری داشته باشند یا از ساختارهای کاری رسمی کمتری استفاده کنند. 

به عنوان مثال در پاکستان، فریلنسرهای زیر 35 سال 77٪ درآمد کسب کردند که دلیل عمده آن پیشرفت فن‌آوری در سال‌های اخیر بوده است.

سن فریلنسرها

به گفته Payoneer، به طور کلی، افراد 35 تا 44 ساله بیشترین درآمد فریلنسرها را دریافت می‌کنند. این گروه علی رغم اینکه فقط 23٪ از افرادی که در سن کار قرار دارند را در سراسر جهان تشکیل می‌دهند، در سال گذشته 32٪ از درآمد جهانی فریلنسری را به خود اختصاص داده‌اند.

در همین حال، افراد 18 تا 35 سال بزرگترین گروه را با 64٪ تشکیل می‌دهند، با این حال درآمد آن‌ها نسبتا کمتر است.

بنابراین از این گزارش دریافت می‌شود که این شکاف، نشان دهنده افزایش سطح تجربه و شبکه‌ها در بین افراد حرفه‌ای‌تر است.

با این حال، طبق گفته “کاریسا میکلوساک”، مدیر عامل پلتفرم استخدام Tilr، برای افراد جوان که مایل به کار در بازار کار فریلنسری هستند، تعدادی از تکنیک‌ها می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا بتوانند برجسته شوند.

 

مطلب پیشنهادی: چرا استخدام فریلنسرها در شرکت‌ها به یک اولویت تبدیل شده است؟

 

مهارت‌های خود را افزایش دهید، نه عناوین شغلی

از شبکه اجتماعی بهره ببرید. به عنوان مثال از لینکدین، برای بازاریابی خدمات خود استفاده کنید. افراد و کارمندان سنتی تمایل دارند که با عناوین قبلی شغل خود وارد شغل‌های جدید فریلنسری شوند. کارمندان موفق باید این طرز تفکر را تغییر دهند و در مورد مهارت‌های خود به عنوان عناصر اصلی جذب توسط کارفرمایان به شکل فریلنسری فکر کنند و در صدد بهبود مهارت‌هایشان باشند.

این شرایط برای افزایش درآمد فریلنسرها بسیار موثر است. به این ترتیب وقتی کسی تمام مهارت‌های شغل قبلی خود را با مهارت‌های جدیدش ادغام می‌کند از سایر افراد، واجد شرایط تر خواهد بود.

فریلنسری

سخن پایانی

از این که با مطالعه مقاله درآمد فریلنسرها همراه ما بودید از شما ممنونیم. امیدواریم این مطلب برای شما سودمند بوده باشد و اطلاعات آماری ارائه شده به شما رویکرد مناسبی برای انجام کارها به شکل فریلنسری بدهد. ما در این مقاله درصدد آن بودیم که نگرش شما نسبت به این نوع شغل روشن‌تر شود. آیا شما تا به حال فریلنسر بوده‌اید؟ از تجربیات خود برای ما بنویسید. منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

 

مطلب پیشنهادی: چرا به نفع شرکت‌ هاست که با فریلنسر‌ها کار کنند؟

 

منبع:

https://www.cnbc.com/2019/08/07/the-10-countries-with-the-fastest-growing-earnings-for-freelancers.html

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بلهخیر
نویسنده مطلب فرزانه شریعتی
همیشه عاشق کتاب و کتاب خوندن بودم. 5،4 سال در زمینه تولید محتوا فارسی و انگلیسی فعالیت دارم و کارشناس ارشد مدیریت کارآفرینی هستم. رشته‌ای که بهش عشق می‌ورزم. یادگیری شعاره هر روزه منه. اصلا هر روز باید یه نکته واسه یادگیری بیشتری داشته باشه... https://www.karlancer.com/profile/2082

دیدگاه شما

بدون دیدگاه