نوشتن پیشنهاد مناسب

چگونه یک پیشنهاد خوب در کارلنسر بنویسیم؟

اغلب پلتفرم‌های دورکاری و فریلنسری از اصول مشابهی پیروی ‌می‌کنند. اما هر کدام جزئیات خاص خودشان را دارند. این جزئیات از ظاهر سایت گرفته تا شرایط ثبت پروژه و پیشنهاد، متفاوت است. در این مقاله با مراحل ثبت یک پیشنهاد خوب در کارلنسر آشنا خواهیم شد.

 

مرحله اول ثبت پیشنهاد خوب

پیشنهادات خوب از جانب فریلنسرها در سایت‌های دورکاری ثبت می‌شوند. بدون وجود پروژه، ثبت پیشنهاد معنایی ندارد. در ابتدا، کارفرما پروژه مدنظر را با توجه به شرایط مدنظرش از نظر حداقل و حداکثر دستمزد و مدت زمان مطلوب، ثبت می‌کند. سپس با توجه به دسته بندی محتوای پروژه به فریلنسرهای هر حوزه اطلاع رسانی می‌شود. برای مثال اگر مهارت سئو از جانب فریلنسر از قبل اعلام شده، پس پروژه‌های این حوزه از طریق ایمیل یا پیامک برایش ارسال ‌می‌شوند. در تصویر زیر نمونه ایمیل ارسالی را مشاهده ‌می‌کنید.

 

ایمیل پروژه برای فریلنسر جهت ثبت پیشنهاد خوب

 

طبق تصویر زیر در داخل هر ایمیل لینک نمایش پروژه قرار دارد که فریلنسر با مراجعه به آن قادر به مشاهده پروژه و ثبت پیشنهاد است. البته لینک پروژه از طریق پیامک هم برای فریلنسر ارسال شده و قابل مشاهده روی گوشی‌های هوشمند است.

 

محتوای ایمیل ارسالی برای ثبت پیشنهاد خوب

 

همچنین لینک آموزشی تکمیل پروفایل و فعالسازی ربات تلگرام کارلنسر برای اطلاع از پروژه‌های مرتبط با مهارتهای فریلنسر هم درون هر ایمیل قرار دارد. پس اگر فریلنسر پر مشغله‌ای هستید و با حجم بالای ایمیل‌ها مواجه هستید، با مراجعه به پروفایل خودتان در سایت کارلنسر ‌می‌توانید تما‌می‌پروژه‌های متناسب با مهارت‌های خودتان را مشاهده کنید. در تصویر زیر این اعلان‌ها را مشاهده می‌کنید. اگر وقتی مجزا برای بررسی این پیشنهاد‌ها بگذارید، دیگر نیازی به چک کردن ایمیل‌ها یا پیامک‌های جداگانه ندارید.

 

بخش اعلان در پروفایل کارلنسر برای ثبت پیشنهاد

 

در وهله بعد باید محتوای پروژه، قیمت و زمان مدنظر کارفرما را بررسی کنید. اگر این موارد با برنامه کاری شما هماهنگ هستند؛ پس به مرحله بعد بروید.

 

مرحله دوم ثبت پیشنهاد خوب

از طریق لینک ارسالی کارلنسر وارد فضای پروژه در سایت کارلنسر می‌شوید. این فضا مشابه تصویر زیر است.

 

فضای پروژه برای ثبت پیشنهاد خوب

 

روی دکمه ثبت پیشنهاد کلیک کنید تا کادر ثبت پیشنهاد به شکل زیر برایتان باز شود.

 

کادر ثبت پیشنهاد خوب

 

هزینه پیشنهادی، مدت و مبلغ کل را با توجه به تجربه کاری خودتان و سختی کار ثبت کنید. مبلغ را همواره منصفانه محاسبه کنید و جزئیات مربوط به آن را درون کادر توضیحات ثبت کنید. اگر فریلنسری تازه کار هستید و چندان از قیمت‌ها اطلاع ندارید، با جستجوی ساده در گوگل ‌می‌توانید از نرخ‌های مختلف سایت های فریلنسینگ مطلع شوید. معمولاً فعالیت فریلنسرها به صورت ساعتی، کلمه‌ای، صفحه‌ای، پروژه‌ای یا عملکردی قیمت گذاری می‌شود. در حالت ساعتی، کلمه‌ای و صفحه‌ای براساس حجم کار انجام شده حقوق ‌می‌گیرید. ولی در حالت عملکردی فقط در صورت جلب رضایت کارفرما به دستمزد مدنظرتان می‌رسید. اغلب کارفرماها به دنبال نرخ گذاری عملکردی هستند. پس قبل از قبول پروژه باید با کارفرما به توافق دو طرفه برسید. برای این منظور ‌می‌توانید بعد از تأیید پیشنهاد از طرف کارفرما وارد میزکار شوید و در قسمت پیام‌ها با کارفرما گفتگو کنید.

برای مثال در مورد سئو سایت، اگر کارفرما حداکثر پانصد هزار تومان را برای یک ماه تخصیص داده و شما می‌توانید همین کار را با مبلغ چهارصد هزار تومان انجام دهید. باید اعلام کنید که چه خدماتی را در طول یک ماه ارائه می‌دهید. برای مثال بهبود رتبه بندی و افزایش نظرات و نرخ تعامل روی سایت را فراهم خواهید نمود.

 

نکته

برخی از کارفرماهای دقیق و نکته سنج برای انتخاب فریلنسر مدنظرشان به سنجش مهارت آنها می‌پردازند. برای مثال از آنها میخواهند تا چند خط از متن مدنظر را تکمیل کرده یا نظرشان در مورد فایل خاصی را در چند خط بنویسند. برخی هم نیازها و خواسته هایشان را به طور کامل در حین ثبت پروژه بیان میکنند. پس برای نوشتن پیشنهاد خوب روی یک پروژه به متن آگهی و فایل‌های اتچ شده به آن دقت کنید. نمونه ای از اینگ ونه پروژه‌ها را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. فایل ورد روی پروژه قرار گرفته و فریلنسر باید یکی از متن‌های درون فایل را به انتخاب خودش ترجمه کرده و به همراه پیشنهادش برای کارفرما ارسال کند.

 

دقت به توضیحات پروژه برای ثبت پیشنهاد خوب

 

پس اگر می‌خواهید پیشنهادی خوب ثبت کنید، باید نظر مثبت کارفرما را جلب نمایید. فایل نمونه مدنظر کارفرما را بررسی کنید و پاسخ مناسبی را با دقت هر چه تمام تر ارائه دهید.

 

در نهایت…

دقت کنید که درصدی از مبلغ مدنظرتان به عنوان کارمزد کسر خواهد شد پس این مقدار را از ابتدا مدنظر قرار دهید. برای جلب اعتماد کارفرما همواره سعی کنید که پروفایل کاملی بسازید. تا حد امکان برای هر مهارت ثبت شده درون پروفایل یک نمونه کار قرار دهید. بعد از تکمیل کادر ثبت پروژه، دکمه ثبت پیشنهاد را بزنید. پیشنهاد شما برای کارفرما ارسال ‌می‌شود و اگر کارفرما آن را بپذیرد. از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

 

کسب درآمد با انجام پروژه

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *