چگونه یک پیشنهاد خوب در کارلنسر بنویسیم و شانس دریافت پروژه را ارتقا دهیم؟

18 مهر 1399
نوشتن پیشنهاد مناسب

اغلب پلتفرم‌های دورکاری و فریلنسری از اصول مشابهی پیروی ‌می‌کنند. اما هر کدام جزئیات خاص خودشان را دارند. این جزئیات از ظاهر سایت گرفته تا شرایط ثبت پروژه و پیشنهاد، متفاوت است. متن پیشنهاد ارسالی از سمت فریلنسر تاثیر زیادی در بررسی و استخدام فریلنسر از سمت کارفرما دارد. در این مقاله با مراحل ثبت یک پیشنهاد خوب در کارلنسر آشنا خواهیم شد.

 

کارفرما چگونه پیشنهادات ارسال شده را بررسی می کند: 

خودتون رو جای کارفرما بذارید. چرا باید شما رو انتخاب کنه؟ اگر خودتون کارفرما بودید خودتون رو انتخاب می کردید؟

برای درک بهتر روند برونسپاری پروژه به یک فریلنسر بهترین راه اینست که خود را جای کارفرمای سفارش دهنده پروژه بگذاریم. کارفرما قبل از ارسال پروژه و بررسی پیشنهادات آشنایی با شما ندارد و با بررسی نکات زیر تصمیم میگیرد که کدام فریلنسر را برای پروژه خود استخدام کند:

1-تصویر پروفایل: داشتن یک تصویر پروفایل حرفه ای که چهره شما را نشان دهد باعث جلب اعتماد بیشتر می شود. فریلنسرهایی که نصویر خود را در پروفایل گذاشته اند 3 برابر بیشتر از فریلنسرهای بدون عکس پروژه دریافت کرده اند. 

2-وجود نمونه کارها در پروفایل: در پروفایل کاربری شما قسمتی برای بارگذاری نمونه کارها وجود دارد. با بارگذاری نمونه کارها در این قسمت کارفرما می تواند به راحتی  کیفیت انجام کار ، سوابق و تجربه شما را بررسی کرده و به شناخت بهتری از تخصص شما برسد. 

3-ارسال پیشنهاد حرفه ای:  برای ارایه پیشنهاد روی پروژه ها وقت بگذارید و از پیشنهادهای کوتاه و تک جمله ای اجتناب کنید. سعی کنید در پیشنهاد خود با بازگو کردن تخصص و توانایی های خود بپردازید به نحوی که کارفرما متقاعد شود شما فرد مناسب برای انجام پروژه هستید. ضمنا اول پروژه را بررسی کنید و بعد با توجه به ملزومات پروژه اقدام به ثبت پیشنهاد کنید. یک پیشنهاد خوب و جامع شناخت جامعی از شما و توانایی هایتان به کارفرما می دهد. ضمنا کارفرما متوجه می شود که شما برای بررسی پروژه او وقت گذاشته اید و دید مثبتی برای کار کردن با شما پیدا میکند.

 

نمونه پیشنهاد فریلنسر

 

مرحله اول ثبت پیشنهاد خوب

پیشنهادات خوب از جانب فریلنسرها در سایت‌های دورکاری ثبت می‌شوند. بدون وجود پروژه، ثبت پیشنهاد معنایی ندارد. در ابتدا، کارفرما پروژه مدنظر را با توجه به شرایط مدنظرش از نظر حداقل و حداکثر دستمزد و مدت زمان مطلوب، ثبت می‌کند. سپس با توجه به دسته بندی محتوای پروژه به فریلنسرهای هر حوزه اطلاع رسانی می‌شود. برای مثال اگر مهارت سئو از جانب فریلنسر از قبل اعلام شده، پس پروژه‌های این حوزه از طریق ایمیل یا پیامک برایش ارسال ‌می‌شوند. در تصویر زیر نمونه ایمیل ارسالی را مشاهده ‌می‌کنید.

 

ایمیل پیشنهاد

 

طبق تصویر زیر در داخل هر ایمیل لینک نمایش پروژه قرار دارد که فریلنسر با مراجعه به آن قادر به مشاهده پروژه و ثبت پیشنهاد است. البته لینک پروژه از طریق پیامک هم برای فریلنسر ارسال شده و قابل مشاهده روی گوشی‌های هوشمند است.

 

پروژه در ایمیل

 

همچنین لینک آموزشی تکمیل پروفایل و فعالسازی ربات تلگرام کارلنسر برای اطلاع از پروژه‌های مرتبط با مهارتهای فریلنسر هم درون هر ایمیل قرار دارد. پس اگر فریلنسر پر مشغله‌ای هستید و با حجم بالای ایمیل‌ها مواجه هستید، با مراجعه به پروفایل خودتان در سایت کارلنسر ‌می‌توانید تما‌می‌پروژه‌های متناسب با مهارت‌های خودتان را مشاهده کنید. در تصویر زیر این اعلان‌ها را مشاهده می‌کنید. اگر وقتی مجزا برای بررسی این پیشنهاد‌ها بگذارید، دیگر نیازی به چک کردن ایمیل‌ها یا پیامک‌های جداگانه ندارید.

بخش اعلان در پروفایل کارلنسر برای ثبت پیشنهاد

در وهله بعد باید محتوای پروژه، قیمت و زمان مدنظر کارفرما را بررسی کنید. اگر این موارد با برنامه کاری شما هماهنگ هستند؛ پس به مرحله بعد بروید.

 

مرحله دوم ثبت پیشنهاد خوب

از طریق لینک ارسالی کارلنسر وارد فضای پروژه در سایت کارلنسر می‌شوید. این فضا مشابه تصویر زیر است.

فضای پروژه برای ثبت پیشنهاد

 

روی دکمه ثبت پیشنهاد کلیک کنید تا کادر ثبت پیشنهاد به شکل زیر برایتان باز شود.

کادر ثبت پیشنهاد

هزینه پیشنهادی، مدت و مبلغ کل را با توجه به تجربه کاری خودتان و سختی کار ثبت کنید. مبلغ را همواره منصفانه محاسبه کنید و جزئیات مربوط به آن را درون کادر توضیحات ثبت کنید. اگر فریلنسری تازه کار هستید و چندان از قیمت‌ها اطلاع ندارید، با جستجوی ساده در گوگل ‌می‌توانید از نرخ‌های مختلف سایت های فریلنسینگ مطلع شوید. معمولاً فعالیت فریلنسرها به صورت ساعتی، کلمه‌ای، صفحه‌ای، پروژه‌ای یا عملکردی قیمت گذاری می‌شود. در حالت ساعتی، کلمه‌ای و صفحه‌ای براساس حجم کار انجام شده حقوق ‌می‌گیرید. ولی در حالت عملکردی فقط در صورت جلب رضایت کارفرما به دستمزد مدنظرتان می‌رسید. اغلب کارفرماها به دنبال نرخ گذاری عملکردی هستند. پس قبل از قبول پروژه باید با کارفرما به توافق دو طرفه برسید. برای این منظور ‌می‌توانید بعد از تأیید پیشنهاد از طرف کارفرما وارد میزکار شوید و در قسمت پیام‌ها با کارفرما گفتگو کنید.

برای مثال در مورد سئو سایت، اگر کارفرما حداکثر پانصد هزار تومان را برای یک ماه تخصیص داده و شما می‌توانید همین کار را با مبلغ چهارصد هزار تومان انجام دهید. باید اعلام کنید که چه خدماتی را در طول یک ماه ارائه می‌دهید. برای مثال بهبود رتبه بندی و افزایش نظرات و نرخ تعامل روی سایت را فراهم خواهید نمود.

 

نکته

برخی از کارفرماهای دقیق و نکته سنج برای انتخاب فریلنسر مدنظرشان به سنجش مهارت آنها می‌پردازند. برای مثال از آنها میخواهند تا چند خط از متن مدنظر را تکمیل کرده یا نظرشان در مورد فایل خاصی را در چند خط بنویسند. برخی هم نیازها و خواسته هایشان را به طور کامل در حین ثبت پروژه بیان میکنند. پس برای نوشتن پیشنهاد خوب روی یک پروژه به متن آگهی و فایل‌های اتچ شده به آن دقت کنید. نمونه ای از اینگ ونه پروژه‌ها را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. فایل ورد روی پروژه قرار گرفته و فریلنسر باید یکی از متن‌های درون فایل را به انتخاب خودش ترجمه کرده و به همراه پیشنهادش برای کارفرما ارسال کند.

پس اگر می‌خواهید پیشنهادی خوب ثبت کنید، باید نظر مثبت کارفرما را جلب نمایید. فایل نمونه مدنظر کارفرما را بررسی کنید و پاسخ مناسبی را با دقت هر چه تمام تر ارائه دهید.

 

در نهایت…

دقت کنید که درصدی از مبلغ مدنظرتان به عنوان کارمزد کسر خواهد شد پس این مقدار را از ابتدا مدنظر قرار دهید. برای جلب اعتماد کارفرما همواره سعی کنید که پروفایل کاملی بسازید. تا حد امکان برای هر مهارت ثبت شده درون پروفایل یک نمونه کار قرار دهید. بعد از تکمیل کادر ثبت پروژه، دکمه ثبت پیشنهاد را بزنید. پیشنهاد شما برای کارفرما ارسال ‌می‌شود و اگر کارفرما آن را بپذیرد. از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

 

کسب درآمد با انجام پروژه

 

برچسب ها :
نویسنده مطلب زینت فلاح
من زینت فلاح، ارشد روان سنجی هستم. هشت ساله که ترجمه متون روانشناسی،مدیریت و فناوری رو انجام میدم. به تولید محتوای جدید علاقمندم. در حدود یک ساله که با کارلنسر همکاری دارم.

دیدگاه شما

17 دیدگاه

 • زهرا
  20 دی 1399

  به دنبال خلق ایده های جدید در فضای های کاری ارائه و طراحی فضایی جدید در ارائه کارهای جدید با سبک جدید

 • حسین
  23 دی 1399

  سلام
  من مهارت خوبی درزمینه ساخت لوگو ، لوگو موشن ،موشن گرافیک ،پوستر،کارت ویزیت ، موکاپ سه بعدی ،جداکردن تصویر از پس زمینه دارم همه کارهاهم باسرعت بالا انجام میدهم قیمت مناسبی هام دیافت میکنم که هم شما راضی باشید وهم من راضی باشم. اگرمایل باشید باهم همکاری داشته باشیم

  • کارلنسر
   24 دی 1399

   سلام حسین عزیز
   بسیار عالی. تو سایت به عنوان فریلنسر ثبت نام کنید و حتما نمونه کارهاتون رو از این مهارت هایی که دارید رو آپلود کنید

 • سعید
  28 دی 1399

  سلام
  خدمت گروه محترم پشتیبانی ” کارلنسر ”

  لطفا بفرمایید :

  1- درصدی که سایت ” کارلنسر ” از هر پروژه میبره ، چقدر خواهد بود و چگونه محاسبه میشود؟
  2- برای کسب اطلاعات بیشتر از موضوع پروژه ی پیشنهادی و برای بررسی و سوالات بیشتر از نوع درخواست کارفرما ، ( قبل از هرگونه ثبت پیشنهاد ) چطور و از کجا باید با کارفرما ارتباط گرفت تا بتوانیم بهترین تصمیم رو برای همکاری بگیریم؟
  3- آیاد پشتیبانی سایت کارلنسر بعد از عقد قرارداد با کارفرما در خصوص شرایط و مراحل تسویه مالی بعد یا قبل از تحویل پروژه با فریلنسر و کارفرما تعاملی خواهد داشت تا خدایی نکرده طرفین در پرداخت دستمزد کوتاهی نکنند؟

  • کارلنسر
   29 دی 1399

   1- کمیسیون انجام پروژه در حال حاضر، 10 درصد از هزینه پروژه است. این درصد در پلن های آتی سایت میتونه کاهش پیدا کنه
   2- از طریق چت سایت، کارفرما و فریلنسر میتونن قبل از شروع انجام کار و هر گونه پرداخت، باهم گفت و گو کنند.
   3- با سیستم پرداخت امن کارلنسر هم کارفرما از انجام پروژه اش اطمینان داره و هم فریلنسر از واریزی وجه. این چیزی که فرمودید با این سیستم عملا امکانش وجود نداره که رخ بده

 • sirjan1
  07 اردیبهشت 1400

  سلام ببخشید منظور از عنوان مرحله در ثبت سفارش چیست؟من اصلا نمی تونم درخواست کار ثبت کنم.
  خب تایپ یک مرحله است

  • تیم محتوای کارلنسر
   07 اردیبهشت 1400

   سلام. ایرادی نداره. پروژه شما تک مرحله ای میشه. عنوان شو هر چی میخواید بذارید

 • مهدی
  19 مرداد 1400

  سلام و عرض ادب . من طراح گرافیست هستم و حدود 3 سال هست که بصورت حرفه ای در زمینه طراحی المان های مختلف گرافیکی درحال فعالیت هستم . من نمونه کارهای خوبی رو توی پروفتیلم آپلود کردم و برای ثبت پیشنهاد هم همه این فاکتورها رو رعایت میکنم ولی متاسفانه توی این 3 ماه حتی یه کار هم نگرفتم.چکار باید بکنم؟ دیگه دارم ناامید میشم.خواهش میکنم راهنمایی کنید.ممنونم

  • تیم محتوای کارلنسر
   20 مرداد 1400

   سلام. دوست عزیز
   بله خب… به طور کلی شانس گرفتن پروژه کم هست. چون علاوه بر شما، ممکنه ده ها فریلنسر هم روی پروژه پیشنهاد بزنن و تنها روش بالاتر بردن شانس، پروفایل و نمونه کارهای خوب، متن پیشنهادی و قیمت مناسب و ارتقای پیشنهاد است. در کنارش اگه قبلا برای شرکتی کار کردید، میتونید تو سایت، لینک توصیه نامه رو براش بفرستید تا براتون نظر و امتیاز بدن (حتی برای پروژه های قدیمی و خارج کارلنسر) و در نهایت، در کنار پیشنهاد، میتونید خدمت هم بسازید تو سایت. امیدواریم که بتونید در آینده ای نزدیک پروژه بگیرید

 • حسن بیگدلی
  05 شهریور 1400

  سلام. ببخشید مدت زمانی که تو پروژه ها کارفرما مینویسن، زمان پیشنهادی برای ارائه و تحویل پروژه هست؟؟
  مثلا وقتی مدت رو ۳۰ روز مینویسن یعنی فریلنسر حداکثر ۳۰ روز وقت داره تا پروژه رو تکمیل کنه و تحویل بده؟؟

  • تیم محتوای کارلنسر
   08 شهریور 1400

   سلام. بله

 • Lavon
  09 شهریور 1400

  سفارش طراحی سه بعدی

 • Emile
  11 شهریور 1400

  باز طراحی لوگو

 • دانیال
  11 شهریور 1400

  سلام
  ببخشید منظور از عنوان مرحله چی هست؟
  چی باید بنویسیم

  • تیم محتوای کارلنسر
   15 شهریور 1400

   شما میتونید پروژه رو در چند مرحله سفارش بدید یا انجام بدید. مثلا مرحله اول: ترجمه فصل اول کتاب، مرحله دوم: ترجمه فصل دوم کتاب و پس از انجام هر مرحله، هزینه اش برای فریلنسر آزاد بشه.
   اگه نه که میتونید تک مرحله ای انجام بدید. و یک مرحله تعریف کنید

 • مایسا
  14 شهریور 1400

  سلام وقت بخیر
  وقتی دکمه ارسال پیشنهاد رو میزنم خطا میده
  نمیدونم چرا و مشکل از کجاست

  • تیم محتوای کارلنسر
   15 شهریور 1400

   سلام. چه خطایی میده؟ لطفا از خطایی که میده اسکرین بفرستید به پشتیبانی