قابلیت “پروژه تمام وقت” کارلنسر چیست و چه فایده‌ای دارد؟

اگر از کاربران سایت کارلنسر و مخصوصا کارفرما باشید، احتمالا با قابلیت پروژه تمام وقت (در گزینه‌های ارتقای پروژه) برخورد کرده اید. ولی این قابلیت چه کاربردی دارد و چرا کارلنسر آن را در سایت اضافه کرده است؟ در این مقاله ی کوتاه، با آن آشنا خواهیم شد.

اغلب سایت‌های ایرانی و خارجی فریلنسینگ و از جمله کارلنسر، به صورت پروژه محور هستند. یعنی کارفرما پروژه ای را در سایت تعریف کرده، با فریلنسر مطلوب خود سر زمان و هزینه انجام کار توافق کرده و در نهایت فریلنسر، پروژه را انجام داده و تحویل می‌دهد و هزینه پروژه را دریافت می‌کند.

این روش، برای پروژه های موردی و کوتاه مدت مناسب است، ولی برای کارفرمایی که نیاز دارد به صورت طولانی و بلند مدت، یک فریلنسر را استخدام کند و با او همکاری کند، چندان خوشایند نیست؛ همانند مدیری که کارمندی را در شرکتش استخدام می‌کند تا به صورت روزانه تولید محتوا کند یا کار طراحی گرافیک انجام دهد و یا ادمین اینستاگرام باشد، کارفرما نیز مایل است به جای تعریف پروژه های بسیار زیاد و متعدد در سایت، یک پروژه بلند مدت را تعریف و با فریلنسر کار کند. از این نظر، این امکان در کارلنسر فراهم شده است.

 

فریلنسر کارفرما

مزایای ارتقای پروژه به صورت تمام وقت

از مزایای ارتقای پروژه به صورت تمام وقت یا بلندمدت، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تعریف یک پروژه با زمان طولانی، به جای ایجاد پروژه های متعدد و کوتاه مدت
  • امکان تعریف مراحل مختلف (فازبندی) پروژه. که برای مثال، پس از هر هفته یا هر ماه که فریلنسر، آن مرحله را انجام و تحویل داد، مبلغ آن مرحله ‌برایش واریز شود. این امکان البته در پروژه های عادی نیز وجود دارد، ولی برای پروژه‌های تمام وقت، پرکاربردتر است
  • امکان تبادل اطلاعات تماس (شماره تلفن، ایمیل، آی دی پیامرسان‌ها و…)
    به جهت راحتی ارتباط کارفرما و فریلنسر به صورت طولانی، بر خلاف پروژه‌های عادی که امکان تماس، تنها از طریق چت سایت مجاز است، در پروژه‌های تمام وقت، امکان تبادل اطلاعات تماس بین طرفین وجود دارد.

 

در پروژه های تمام وقت، امکان ارسال اطلاعات تماس (مانند شماره تلفن، ایمیل و…) بین کارفرما و فریلنسرها وجود دارد

 

چگونه پروژه خود را تمام وقت کنیم؟

در هنگام ثبت پروژه، در قسمت ارتقای پروژه، تیک پروژه تمام وقت را بزنید، پس از پرداخت مبلغ مورد نظر، پروژه شما تمام وقت می‌گردد. پروژه‌های بازاریابی، استخدامی، حضوری و همچنین پروژه‌هایی که مایل به تبادل اطلاعات تماس با فریلنسر هستید، باید به صورت تمام وقت ثبت شوند.

ارتقای پروژه

پرداخت‌ها در پروژه های تمام وقت؛ مستقیم یا غیر مستقیم؟

با توجه به این که در پروژه‌های تمام وقت، تبادل اطلاعات تماس بین کارفرما و فریلنسر مجاز است، کارفرما می‌تواند مبلغ پروژه را به صورت مستقیم به فریلنسر واریز کند، ولی ما این روش را به دلایل زیر توصیه نمی‌کنیم و پیشنهاد می‌کنیم که پرداختی خود را حتما از داخل سایت انجام دهید.

یکی از مزایای سایت کارلنسر، قابلیت سیستم پرداخت امن است. با این سیستم، هم کارفرما از انجام پروژه اطمینان دارد و هم فریلنسر از واریزی مبلغ مطمئن است. در خارج این سیستم، چه تضمینی وجود دارد که فریلنسر، پروژه را با کیفیت و زمان توافقی به کارفرما تحویل دهد و یا کارفرما، پس از این که پروژه را تحویل گرفته، مبلغ را واریز کند؟ [این پست را نیز ببینید]. بنابراین به نفع هم فریلنسر و هم کارفرما است که از طریق سیستم پرداخت امن سایت، با یکدیگر کار کنند.

مزیت دیگر، امکان استفاده از تیم داوری سایت، هنگام به وجود آمدن اختلاف بین فریلنسر و کارفرماست. در صورتی که پروژه و پرداختی‌ها، خارج از سایت انجام شود، کارلنسر هیچ مسئولیتی در قبال اختلافات احتمالی به وجود آمده بین کارفرما و فریلنسر نخواهد داشت.

 

پرداخت از طریق سیستم پرداخت امن کارلنسر، به جای پرداخت مستقیم، هم به نفع کارفرما و هم به نفع فریلنسر است.

در صورت انجام پروژه یا پرداخت در خارج سایت، کارلنسر هیچ مسئولیتی در قبال اختلافات احتمالی به وجود آمده بین کارفرما و فریلنسر نخواهد داشت.

 

نظر یا سوال خود را درباره قابلیت پروژه تمام وقت کارلنسر مطرح کنید.

برچسب ها :
نویسنده مطلب تیم محتوای کارلنسر
در کنار هم، در خانواده بزرگ کارلنسر برای رسیدن به موفقیت های بزرگ :)

دیدگاه شما

بدون دیدگاه