صفحه “درباره من” یا “پروفایل” عالی برای یک فریلنسر حاوی چه محتوایی است؟

02 تیر 1399 - آخرین بروزرسانی: 04 اردیبهشت 1400
صفحه درباره من
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

آیا زندگی فریلنسری را انتخاب کرده‌اید؟ پس باید بدانید که نوشتن برای خودتان با نوشتن برای کارفرما و مشتری، فرق دارد. فریلنسرها ورای کاری که انجام می‌دهند؛ یک برند محسوب می‌شوند. پس باید این برند را در صفحه درباره من (About) یا پروفایلشان معرفی کنند.

شما به عنوان فریلنسر یا کارشناس تولید محتوا در تعامل با مشتری به فروش محتوا نمی‌پردازید؛ بلکه در حال فروش زمان، مهارت‌ها و سبک کاری خاص خودتان هستید. برای تبلیغات خدمات خودتان به محتوایی جذاب در صفحه درباره من نیاز دارید.اگر وب سایت یا وبلاگ اختصاصی ندارید، امکان تهیه صفحه پروفایل در بسیاری از سایتهای  دورکاری خارجی و داخلی از جمله کارلنسر فراهم است. کارفرما و مشتریان احتمالی بر اساس این پروفایل در مورد استخدام شما تصمیم گیری می‌کنند.

صفحه درباره من یا پروفایل در حکم یک برگه مصاحبه شغلی عمل می‌نماید. پس به رزومه‌ای برجسته نیاز دارید تا شما را از سایر رقبای فریلنسر جدا کند. در این مقاله شما را با اجزای ضروری صفحه درباره من یا پروفایل آشنا می‌کنیم.

 

افزایش شانس گرفتن پروژه، با تکمیل پروفایل

 

تصویر پروفایل عالی تهیه کنید

تصاویر سلفی عجیب و تصاویر تاری که در شب گرفته شده‌اند را می‌توان به عنوان عکس پروفایل قرار داد ولی نسل اینستاگرامی امروز به دنبال استانداردهای بالاتری است. برای این عکس هزینه کرده و از یک عکاس بخواهید تا چند عکس حرفه‌ای از شما بگیرد. با کمی جستجو در میان عکس‌های پروفایل بلاگرها به استایل غیر رسمی و متناسب با برند کاری خودتان می‌رسید. تا حد امکان از این تصویر در تمامی پروفایل‌های رسانه اجتماعی استفاده کنید تا مشتریان به راحتی شما را پیدا کنند.

 

مقدمه جذاب بنویسید

در اینجا هم مثل هر کسب و کار دیگری تنها چند ثانیه برای جلب نظر مخاطب وقت دارید. چند نسخه از مقدمه مد نظرتان تهیه کرده و از چند دوست بخواهید تا بهترینشان را انتخاب کنند. در این قسمت باید مخاطب یا مشتری احتمالی را شگفت زده کنید.

مهارت‌ها و دستاوردهایتان را نمایش دهید. اگر صلاحیت خاصی دارید؛ در این قسمت قید کنید. فهرست طولانی تهیه نکنید(مگر آنکه طبق صنعت محل کارتان به گذراندن دوره‌های مهارتی زیادی نیاز دارید مثل درمانگران و متخصصان زیبایی). به طور کلی در مورد تجارب کاری خودتان صحبت کنید. بزرگ‌ترین دستاوردتان چه بوده؟ آنرا بنویسید.

 

چرا باید شما را استخدام کنند؟

صفحه درباره من یا پروفایل شما، دلیلی برای انتخابتان در رقابت میان فریلنسرها است. برای مثال در طراحی سایت مهارت دارید ولی آیا می‌توانید سایتی با قابلیت تبدیل بازدید کننده به مشتری را طراحی کنید؟ دقیق شوید و به خوبی از زبان فروش استفاده کنید.

 

اعداد را فراموش نکنید

نوشتن متن طولانی برای فروش، یک ایده مفید است؛ ولی اعداد، ارقام و آمار به اثبات صلاحیت شما کمک می‌کنند. به تعداد پروژ‌های انجام شده برای مشتریان، نرخ بازگشت سرمایه یا تعداد میانگین ستاره‌های دریافتی از مشتریان اشاره کنید.

اگر تازه کار هستید و هنوز به عدد و رقم خاصی نرسیده‌اید؛ در گوگل به دنبال آمارهای کلی در کسب و کارتان بگردید. از عبارات و ارقام کلی استفاده کنید. برای مثال بنویسید:« 72 درصد از بازاریابان محتوا معتقدند که بازاریابی محتوا، میزان تعامل با مردم را افزایش می‌دهد؛ این افراد به خدمات نگارش محتوای من نیاز دارند».

 

خدماتتان را به فروش برسانید

اگر در صفحه درباره من، تقاضای خرید خدماتتان را مطرح نکنید؛ پس تهیه آن هیچ فایده‌ای ندارد. مردم تنبل هستند و دنبال دکمه ثبت سفارش یا چت با شما نمی‌گردند؛ پس خودتان آنرا دم دستشان قرار دهید.

 

شبکه های اجتماعی و لینک‌‌ها

اگر اکانت فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و غیره دارید؛ لینک آنها را در صفحه درباره من قرار دهید. اگر به طور مداوم اطلاعات فنی و علمی در حوزه صنعت خودتان را به اشتراک می‌گذارید تا صلاحیت کاری خودتان را نشان دهید؛ پس لینک آن را قید کنید. از هیچ فرصتی برای متقاعد کردن کارفرما و مخاطب دریغ نکنید.

 

در نهایت …

کارفرما و مشتری تولید محتوا برای استخدام فریلنسر به پروفایل یا صفحه درباره من مراجعه می‌کند تا با رزومه کاری و صلاحیت‌های او آشنا شود. این صفحه را به رزومه کاری سیار و مسیر تعامل با مخاطب مبدل کنید. اگر فریلنسر هستید، چه ویژگی‌های دیگری را در صفحه خودتان لحاظ می‌کنید؟ نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

 

 

رزومه خود را در کارلنسر تکمیل کنید

آموزش فریلنسینگ

 منبع

https://freelancernews.co.uk/how-to-create-a-perfect-freelancer-about-me-page/

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بلهخیر
نویسنده مطلب زینت فلاح
من زینت فلاح، ارشد روان سنجی هستم. بیش از ده ساله که ترجمه متون روانشناسی،مدیریت و فناوری رو انجام میدم. به تولید محتوای جدید علاقمندم و چند ساله که با کارلنسر همکاری دارم. https://www.karlancer.com/profile/1408

دیدگاه شما

بدون دیدگاه