چرا همیشه ارزان‌ترین پیشنهاد، در حکم بهترین پیشنهاد نیست؟

31 شهریور 1399
بید ارزان

هر کسب و کاری در حین استخدام کارمند همواره به هزینه و دستمزد افراد توجه دارد. همواره استخدام فریلنسر در مقایسه با کارکنان حضوری، ارزان تر تمام می‌شود. البته فریلنسرهای ماهر، هزینه‌های نجومی را مطالبه نمی‌کنند. این فریلنسرها رغبتی هم برای طرح ارزانترین پیشنهاد ندارند و به هر قیمتی کار نمی‌کنند.

فریلنسرها معمولاً هزینه‌های جانبی مثل هزینه‌های حمل و نقل یا لباس رسمی ندارند. آنها در خانه کار می کنند پس می‌توانند پیشنهادهای مقرون به صرفه را در اختیار کارفرما قرار دهند. کارفرما با استخدام کارمند تمام وقت باید هزینه های جانبی از جمله میزکار، مالیات و دستمزد بالاتری را متقبل شود. پس استخدام فریلنسرها روشی برای کاهش هزینه های کسب و کار و افزایش بهره وری است. در این مقاله به شما می‌گوییم که چرا همواره ارزان‌ترین پیشنهاد، بهترین گزینه برای استخدام فریلنسر در سایت‌های دورکاری مثل کارلنسر نیست.

 

فریلنسر خود را استخدام کنید

 

چرا نباید فریلنسرهای ارزان را استخدام کنیم؟

در ادامه به برخی از معایب استخدام فریلنسر ارزان برای ارائه انواع خدمات دورکاری اشاره خواهیم کرد:

کیفیت کار

طبق یک حساب سرانگشتی اگر به هر کاری بودجه کمی اختصاص دهید، احتمال رسیدن به نتایج بی کیفیت وجود دارد. آیا به دنبال بهترین نتایج در کسب و کارتان هستید؟ پس کیفیت را فدای قیمت نکنید، چون تقاص آن را در آینده پس خواهید داد. لوگوی زشت، طراحی غیر حرفه‌ای، محتوای بی کیفیت، ترجمه غیر اصولی و سایر پروژه‌های نامطلوب هیچ ارزش افزوده‌ای برای کارتان به همراه ندارند.

زمان

آیا بودجه کم باعث شده تا فریلنسرها تحت فشار قرار گرفته و پروژه‌ها را در زمان مقرر تحویل ندهند؟ پس این کمبود بودجه روی کسب و کارتان اثر ناخوشایندی خواهد داشت. هیچ کسی نمی‌تواند فریلنسرها را وادار به انجام کار کند. چون بلافاصله در صورت برآورده نشدن نیازهایشان به سمت کارفرمای دیگری می‌روند.

روابط بین فردی

فریلنسرهای ارزان در بازه‌های زمانی مختلف و بر اساس محتوای کاری، عملکرد متفاوتی دارند. این امر لزوماً به معنای داشتن بهترین روابط بین فردی نیست. پس قبل از استخدام فریلنسرهای ارزان، نمونه کارهایشان را بررسی کرده و به صورت رو در رو یا آنلاین با آنها ارتباط برقرار کنید.

مهارت‌ها

در برخی از کارها نیازمند مهارت‌های خاصی برای گرفتن بهترین نتیجه هستیم. اگر ارزان‌ترین پیشنهاد را می‌پذیرید، پس شاید مهارت این فریلنسرها فراتر از محتوای روزمه یا پروفایل آنها نرود. برای اطمینان از مهارت مطلوب، از آنها کار آزمایشی بخواهید تا از مهارت‌هایشان اطمینان پیدا کنید. هیچگاه فقط به نمونه کار و روزمه اعتماد نکنید. حتی اگر عجله دارید باز هم زیر بار استخدام فریلنسر ارزان نروید.

نتیجه انتخاب ارزانترین پیشنهاد

 

شناخت شرکت کارفرما

فریلنسرها مثل کارکنان شرکتی، شناخت کاملی از شرکت و کسب و کارتان ندارند. پس اگر دستمزد کمی به آنها پرداخت کنید، تا حد ممکن به دنبال تکمیل سریع  پروژه می‌روند. دیگر به هماهنگی نتیجه پروژه با اهداف کسب و کار شما توجهی ندارند.

رقابت

فریلنسرها یک ماه برایتان کار می‌کنند و شاید ماه دیگر برای رقیبتان کار کنند. پس شرایط رقابتی و نقض حریم خصوصی را در حین استخدام فریلنسر ارزان مدنظر قرار دهید. البته می‌توانید با عقد قراردادهای مشروط، نقض این حقوق را مورد پیگیری قرار دهید.

 

ارزان‌تر بودن همیشه به معنای بهتر بودن نیست

همواره هر ارزانی به معنای سود کردن نیست. گاهی اوقات برای تکمیل کارتان باید هزینه و زمان بیشتری نسبت به قیمت ثبت شده برای پروژه پرداخت کنید. برای مثال اگر فریلنسر ارزان برای توسعه نرم افزار استخدام کردید تا اپلیکیشن موبایلی یا سایت طراحی کند، ولی کارش نظرتان را جلب نکند، باید برای اصلاح کار اولیه وقت و پول بیشتری صرف کنید. یا فرد دیگری را برای استخدام اشتباهات نفر اول استخدام کنید. این شرایط دور از ذهن نیست چون رفع باگ‌ها و به روزرسانی محصول زمان می‌برد. این کارها باعث وقفه در تکمیل پروژه می‌شوند. اصلاحات بیشتر به صرف هزینه بالاتری نیاز دارند.

این وقفه و اشتباهات از نظر بازاریابی، طراحی، فروش و خدمات مشتری مطلوب نیست و به برندتان لطمه می‌زند. در دنیای رقابتی امروز هر محصولی که کیفیت برتر را ندارد، چندان با اقبال مشتریان مواجه نمی‌شود. بزرگترین لطمه حاصل از استخدام فریلنسر ارزان، آسیب دیدن سایر فعالیت‌ها و تلاش‌ها در حوزه کسب و کار است. یعنی هر آنچه که در طول چند سال جمع کرده‌اید در عرض یک ماه نابود می‌شود.

برای گریز از این مشکل می‌توانید مشاغل خرد و محدود را به فریلنسرهای ارزان واگذار کنید. خطا در این مشاغل لطمه کلی به کسب و کارتان نمی‌زند. اما همواره سرمایه گذاری روی استخدام نیرو، ارزشمند است. استخدام افراد خبره با قیمت مناسب باعث بازده سرمایه گذاری می‌شود.

 

شروع کار با کارلنسر

 

در نهایت . . .

پس قبل از استخدام فریلنسر ارزان و پذیرش ارزانترین پیشنهاد به بازده و اهمیت پروژه فکر کنید. همواره ارزان ترین یا گران ترین پیشنهاد مطلوب نیست. به دنبال پیشنهادهای منطقی بروید تا موفقیت پروژه تضمین شود. لطفا نظرات و تجارب خودتان را با ما در میان بگذارید.

منبع

https://scopicsoftware.com/blog/why-you-shouldnt-hire-a-cheap-freelancer-online

برچسب ها :
نویسنده مطلب زینت فلاح
من زینت فلاح، ارشد روان سنجی هستم. هشت ساله که ترجمه متون روانشناسی،مدیریت و فناوری رو انجام میدم. به تولید محتوای جدید علاقمندم. در حدود یک ساله که با کارلنسر همکاری دارم.

دیدگاه شما

code

یک دیدگاه

  • احسان محبی
    08 مهر 1399

    دقیقا. من 2 بار اشتباه کردم و فریلنسر با قیمت خیلی پایین استخدام کردم. مجبور شدم چند برابر همون مبلغ هزینه کنم برای اصلاح پروژه ام. دیگه الان بیشتر فقط کیفیت کار و نمونه کارای طرف برام مهمه تا قیمت. آدم پول بیشتر بده، ولی دیگه کار باکیفیت و نهایی تحویل بگیره و خیالش راحت باشه