نحوه دریافت دستمزد انجام پروژه ها در کارلنسر

برداشت وجه در کارلنسر

” از کجا بفهمم کارفرما منو استخدام کرده؟”

” از کجا بفهمم کارفرما پول پروژه رو پرداخت کرده؟”

“پروژه رو انجام دادم، ولی نمیدونم مبلغ شو باید چطوری دریافت کنم. راهنمایی می‌کنید؟”

سوالات فوق، سوالاتی است که تاکنون بسیاری از فریلنسرهای سایت‌مان، در تماس با ما از ما پرسیده اند. در این مقاله کوتاه، به نحوه گرفتن دستمزد انجام پروژه ها می‌پردازیم.

 

از کجا بفهمم که کارفرما، هزینه پروژه را پرداخت کرده است؟

هنگامی که پیشنهاد شما روی پروژه، توسط کارفرما پذیرفته شود و شما را استخدام کند، از طریق ایمیل، پیامک، اعلان سایت و… به شما اطلاع رسانی می‌شود. همچنین در بالای چت با کارفرما، با زدن گزینه “آیا استخدام شدم؟” می‌توانید از وضعیت استخدام خود در پروژه مطمئن شوید.

وضعیت استخدام

⬇️⬇️⬇️⬇️

استخدام

همچنین در بخش پروژه ها و پیشنهادهای من، پیشنهاد شما روی آن پروژه، در بخش “تایید شده” قرار می‌گیرد.

پیشنهاد تایید شده

کارفرما در این لحظه، هزینه انجام پروژه را پرداخت کرده است و این مبلغ توسط توسط سیستم پرداخت امن، در نزد سایت به امانت می‌ماند. بنابراین در صورت استخدام، نگران پرداختی کارفرما نباشید و هیچ نیازی به ارسال شماره کارت یا حساب در محیط چت برای کارفرما نیست. مبلغ پرداختی را می‌توانید در بخش مالی پروفایل‌تان به آدرس https://www.karlancer.com/panel/financial به صورت “اعتبار در انتظار” مشاهده کنید.

به هیچ عنوان، تا هنگامی که توسط کارفرما استخدام نشده اید، شروع به انجام پروژه نکنید!

 

پس از این که یک پروژه (یا مرحله ای از پروژه) را انجام دادید و کارفرما، خروجی کار را تایید و هزینه را آزاد کرد، این مبلغ، وارد کیف پول شما در همان بخش مالی می‌گردد. این مبلغ به صورت “اعتبار شما” قابل مشاهده است.

اعتبار کارلنسر

همچنین در این صفحه، جزییات تمام پرداختی ها و دریافتی‌های شما، آورده شده است.

 

نحوه انتقال اعتبار به حساب بانکی

در صورتی که به عنوان فریلنسر در سایت کارلنسر مشغول فعالیت هستید، در هر زمانی که مایل باشید، می‌توانید تسویه کنید و درخواست برداشت بدهید تا مبلغ پروژه(ها)ی انجام شده به کارت شما واریز شود.

جهت تسویه و واریز مبلغ پرداختی به حساب بانکی‌تان، کافی است در همان بخش مالی، روی گزینه “درخواست انتقال به کارت” کلیک کنید و فرم مربوطه را پر کنید و روی “ثبت درخواست” کلیک کنید.

توجه داشته باشید که حتما نام و نام خانوادگی داخل پروفایل‌تان باید با اطلاعات کارت ملی و کارت بانکی‌تان تطابق داشته باشد.

تسویه حساب در کارلنسر

 

آیا برای تسویه، باید شماره شبا داشته باشم؟

بله. داشتن شماره شبا در کارلنسر الزامی است و پیدا کردن آن، کار بسیار ساده ای است. کافی است که در گوگل عبارت شماره شبا + نام بانک خود را جست و جو کنید. شماره حساب (نه شماره کارت) خود را در صفحه ی بانک وارد کرده تا شماره شبای شما نمایش داده شود.

 

شماره شبا چیست؟

شناسه حساب بانکی ایران (شبا)، یک شناسه منحصر به فرد و شامل 26 کاراکتر برای هر حساب بانکی است که به منظور تسهیل و استانداردسازی مبادلات بین بانکی و پرداخت های اینترنتی در سایت‌ها، توسط قوانین و دستورالعمل‌های IBAN (شماره حساب بانکی بین‌المللی) تنظیم می‌گردد و مستقل از نظام شماره گذاری داخلی بانک‌ها است.

کارت بانکی

 

چگونه شماره حساب بانک خود را پیدا کنم؟

برای پیدا کردن شماره حساب بانکی خود، 4 راه ساده وجود دارد:

1- روی برخی کارت‌های بانکی، شماره حساب، شماره شبا و یا هر دو نوشته شده است.

2- در پیامک‌های بانکی (برداشت/واریز وجه)، معمولا شماره حساب نوشته می‌شود.

3- می‌توانید از عابربانک (ATM)، درخواست موجودی کنید. در رسید دریافتی از عابربانک، شماره حساب شما درج شده است.

4- اگر اینترنت بانک شما فعال است، پس از ورود به سایت بانک، تمامی اطلاعات حساب بانکی شما از جمله شماره حساب نوشته شده است.

در نهایت اگر با هیچ کدام از روش‌های فوق، موفق به دریافت شماره حساب خود نشدید، به بانک مراجعه کنید یا تماس بگیرید.

 

چه زمانی طول می‌کشد تا مبلغ به کارت بانکی من واریز شود؟

درخواست واریز به کارت شما، پس از بررسی توسط کارشناسان بخش مالی کارلنسر، طی نهایتا دو روز کاری (به جز ایام تعطیل یا جمعه) پرداخت می‌شود. این مبلغ از طریق سامانه پایا منتقل می‌شود. فرآیند انتقال وجه به حساب بانکی، در سامانه پایا، بسته به هر بانک متفاوت است اما به صورت معمول درخواست‌هایی که قبل از ساعت ۱۱:۰۰ ثبت شده باشند در ساعت ۱۱:۰۰ پرداخت شده همچنین درخواستهایی که تا ساعت ۱۶:۰۰ ثبت شوند در این ساعت پرداخت می‌شود. کلیه درخواست‌هایی که بعد از ساعت اداری بانک ثبت شوند در روز کاری آینده واریز می‌شود.

 

توجه: اگر کارفرما هستید و به هر دلیلی در حین انجام پروژه، به مشکلی خوردید یا پروژه تان لغو با کنسل شد و درخواست بازگشت وجه به حساب‌تان را داشتید، به آدرس info[at]karlancer[dot]com، ایمیل بفرستید و درخواست خود را جهت بازگشت مبلغ مطرح کنید.

نظرات و سوالات خود را زیر این مقاله با ما مطرح کنید.

 

برچسب ها :
نویسنده مطلب تیم محتوای کارلنسر
در کنار هم، در خانواده بزرگ کارلنسر برای رسیدن به موفقیت های بزرگ :)

دیدگاه شما

بدون دیدگاه